Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

ja problemy z temperaturą lapciaka rozwiązałem obniżając napięcie procesora - po obniżeniu napięcia laptop chodzi nadal stabilnie (a udzielając się w przetwarzaniu rozproszonym ciągle mam 100% obciążony procesor), a temperatura spadła o 15 stopni

 

instrukcja obniżania napięcia TU

Odnośnik do komentarza

Pilne pytanie mam.

Jaka może być przyczyna, że przy wejściu laptopa w stan standby, rozwala połączenie internetowe.

Po ruszeniu myszką, czy też kliknięciu na spacje, w pasku widać jak połączenie szuka sygnału. Również załącza się ikonka radiówki i po chwili robi się nieaktywna. Net chodzi po kablu.

Laptop to Asus F5R. Jak coś, to mogę podać inne parametry.

Odnośnik do komentarza

Tak samo dzieje się zarówno z podpietym zasilaniem jak i z odłączonym?

 

Witam.

Ktory z tych 2 kompow byscie wybrali?

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...ilo_pi2550.aspx

 

http://allegro.pl/item475175672_hit_hp_com..._dvrw_15_6.html

 

Ewentualnie cos polecacie do kwot 2000 (2100) zl ? (Musi byc niezintegrowana grafika i min. 2GB Ram)

 

Napisz może do czego masz zamiar laptopa wykorzystywac?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam kilka pytań co do lapka, bo zamierzam sobie taki sprawić.

 

 

 

1. Ma być do internetu, office'a oraz jakiegoś FMka (2006, 2009?)

2. Jaki powinien być żeby poszło?

3. Chciałęm kupić ten "mniejszy" lapek, bo kompa dobrego mam, a laptop potrzebny mi głównie na uczelnie/podróż, więc po co wielki/ciężki, ale tam nie ma CD-romu i stad moje pytanie, da się jakoś zainstalować legalnie FMa na nim?

4. Jak już zainstaluje, to czy pojdzie na takim małym ekranie?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie laptopa. Szukam czegoś w miarę niedrogiego, a zarazem dość wydajnego. Nie interesują mnie żadne wodotryski (od tego mam PC ;)), ale stabilność, dobre połączenie z netem (głównie do tego ma być laptop). Oczywiście bez przesady, nie interesuje mnie jakiś archaiczny sprzęt, wystarczy mi taki laptop na którym śmigałby bez problemów FM 08, cała reszta może się ciąć i chlastać. ;)

Jakieś propozycje?

 

Jak widać, szukam czegoś podobnego co jmk. :]

Odnośnik do komentarza

Sam kupiłem blisko rok temu następujący model

FL90

procesor: core 2 duo - penryn 2x 2,5ghz 6mb cache l2

ram: 4gb (xp widzi 3gb, ale może kiedys vista bedzie konieczna...)

karta graficzna: Nvidia geforce 8600M GT 51MB DDR2 (podkręcona ponad 9000pkt w 3d mark 05)

karta sound: zintegrowana, ale źle nie jest jak na słuchawkach dobrych będziesz odsłuchiwać, a nie na głośniczkach

karta wi-fi: intel a/b/g/draft-n - w sieci domowej bez zarzutu, do 130mbit/s grać po necie mogę spokojnie

dysk: toshiba 160GB 5400 (mam zewnętrzną przestrzeń życiową więc tutaj się nie siliłem

matryca: glare 15"4 - 1440x900

dvd: nagrywarka

bateria: divx do 2h przy slabym zoptymalizowaniu wykorzystania baterii :P

porty: usb/express card/lan/modem/monitorowe (hdready na lcdku spokojnie przepuszcza),mic,słuchawki

 

Jedyny brak który mi się śni, to hdmi ;P

Do 99% gierek wystarczy. Jedyne ktore nie pójdą w high/solidnych medium to Crisis i GTA4

FM09 działa nieźle, dopatchuje go i się zobaczy czy nie będzie smigac jeszcze lepiej. Filmiki divx/x264 śmigają

 

Nie jest to laptop idealny ale mi wystarcza do wielu rzeczy. czasami w lozku sie trochę nagrzewa.

Odnośnik do komentarza

co do podstawek chlodzacych proponuje zalmana nc-1000 (wzglednie 2000 dla lapkow >15''). na moim FL90 (rowniez polecam ;)) temperatury wygladaja nastepujaco:

 

bez podstawki:

 

idle/stres

 

gpu - 64 C/ 90 (nawet 93), nba 2k9 dosc mocno cial na detalach

proc - 50/70

 

z podstawka (srednie obroty):

 

gpu - 49-50/ 73, gry bez scin

proc - 40/60

 

no i przekonaly mnie jeszcze wzgledy estetyczne (co moze wydawac sie dziwne, skoro korzystam z kadlubka ;)). podkladka wyglada naprawde na solidna i ladna. no i ta seksowna niebieska dioda (jak w PS2 :D)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam nowego laptopa. Mam na oku 2 modele:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,64791/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pav...pelny,id,63305/

 

Ktos może mi coś więcej powiedzieć o tych markach. Do tej poru używałem Asusów. Czy to dobry sprzęt za tą cenę? Ma ktoś może te konkretne modele? Każde info się przyda.

Odnośnik do komentarza

Ja mam z tej serii HP dv5 1060ew. Jakieś dwa miesiące temu zawieszał się panel, teraz wydali jakąś łatkę i już jest ok. CO do samego sprzętu do dobrze się spisuje. Parametrami bardzo podobny do tego co podałeś. Nowe gry chodzą bez problemu, dobrze współpracuje z vistą. Można polecić :]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

od dluzszego czasu szukalem laptopa na uczelnie, niestety moj wysluzony Acer juz bez zasilacza pracuje do 30 minut... nie mowiac o jego tendencji do glosnosci wiatraka... ale coz swoje wysluzyl

 

zostaly na placu boju dwa modele Tośka:

http://allegro.pl/item541034807_toshiba_u4...aty_waw_ss.html

 

i Dell

 

http://allegro.pl/item540522899_dell_d430_...wxga_60_gb.html

 

oba w zasadzie sa do kupienia za podobna cene, przy uzywce Della bez napedu mozna zejsc do 2k

 

teraz tak... ja na uczelni do tej pory glownie potrzebowalem WiFi, Word, Excel i devCPP

 

do grafiki starczal mi acer 1.5 celeron 1gb ram zintegrowana karta graf...

 

pod koniec studiow moze pojawi sie CAD, ale nie znam dokladnych szczegolow...

 

wagowo wygrywa DELL 1,4kg, Tośka rowne 2kg

 

wiec w zasadzie, bardziej ku tym zastosowaniom skladal bym sie do Della. Powinien dluzej potrzymac na baterii, jednak Procesory ULV sa malowydajne, Tośka ma dobra moc obliczeniowa i podaja ze przy srednim obciazeniu smiga kolo 2h...

 

help ? jakies inne propozycje do 3500 zl ?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że zależy Ci na malym sprzęcie długo działającym na baterii, słowem mobilnym?

Opcją może być też Aristo R100, zobacz recenzje:

http://laptopy.info.pl/recenzje_notebooki/Aristo_R100/43

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3007

 

Tkonkpad X300, który wydaje się być świetnym wyborem nadal kosztuje ponad 4,5tys zł, ale może Thinkpad X61 będzie do wyciągnięcia na allegro za jakieś 3 tys zł.

 

To lapki o których słyszłaem, że dobrze sobie radzą na baterii. Zawsze możesz też szukać lapków z procami z serii P8xx, które wydzielają mniej ciepła i dłużej działają na baterii (np. Thinkpad R400, SL300/400, Aristo S100).

 

Albo poczekaj na nową falę netbooków z 12" wyświetlaczami :)

Odnośnik do komentarza

Powoli zbieram się do kupna notebooka na studia. Mam ok. 3000 - 3500 zł. Nie musi być to jakiś nieźle wyglądający laptop jednak dobrze by było, gdyby posłużył kilka lat. Przede wsystkim powinien mieć:

- 3 lub 4 giga szybkiej pamięci RAM, ewentualnie możliwość rozbudowy do np. 8 giga.

- karta graficzna z 512 mega pamięci, z wyjściem HDMI (nie wiem czy są w laptopach zewnętrzne, jakby były to dobrze bo możnaby było w przyszłości rozbudować).

- ekran 15 lub 17 cali, panoramiczny, ewentualnie z rozdzielczością Full HD.

- karta dźwiękowa 5.1.

- w miarę duża liczba portów USB (conajmniej 3).

- obudowa, która wytrzyma jakiś czas (w dwóch poprzednich laptopach zdarłem po dwóch latach :P)

 

Widziałem ciekawą ofertę ACER-a i myślę, że na tych komputerach należałoby się najbardziej skupiać. Ewentualnie może być jakiś HP.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...