Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Okej, Elf, mam w takim razie prośbę - możesz skrygować moje myślenie? Tak, żebym nie kupił złomu, albo czegoś, z czego zwyczajnie nie będę zadowolony :> Pal licho, czy to HP (fakt, zaufałem producentowi, i naiwność [ceny w plat]), czy coś innego. Po prostu - gdzie szukać, jak szukać, żeby być zadowolonym.

 

PS - pisz, pisz, bo i skorzystam z Twojej wiedzy, i kilka innych osób, które będą borykały się z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj mój pierwszy post w tym topicu - http://forumcm.net/index.php?showtopic=241...post&p=4952 W skrócie: pooglądaj różne laptopy i wybierz pasujący Tobie. Jeśli pasuje Ci Pavilion to nie widzę przeszkód żeby go kupić, ale musisz być przygotowanym na nieco większy wydatek (w porównaniu do podobnego sprzętu u konkurencji). Te laptopy są znane z tego, że podobają się kobietom, poprzednia linia HP była znana z solidnego wykonania. Ja nie mówię że Pavilion to szmelc (siostra ma i jest zadowolona), ale to już nie to co kiedyś.

 

Resumując - rada dla Ciebie i innych kupujących laptopa. Idź do sklepu, pooglądaj i pomacaj jak największą ilość linii notebooków (nie patrz na bebechy). Jak będziesz wiedział jakie Ci pasują będzie można pomyśleć jaki proc, RAM i grafę wybrać. Istotne jest też to, czy laptop jest cichy, nie grzeje się i jak radzi sobie na bateriach.

 

Zastanów się też dłużej do czego będzie Ci potrzebny laptop. Co on właściwie ma Ci dać, jak będziesz go wykorzystywał. Proszę, tylko nie pisz o pracach biurowych i okazjonalnym graniu w starsze gierki - każdy to robi ;) Zastanów się nad bardziej złożonymi rzeczami które mogą mieć związek z wyposażeniem laptopa.

 

Jeśli masz telefon z Bluetooth to pewnie będziesz chciał kopiować pliki, więc warto żeby BT był wbudowany (to jeszcze nie jest standard). Może interesuje Cię video przez Skype? No to kamerka - wbudowana lub dołączana. A może sterowanie lapkiem jak odtwarzaczem multimedialnym, czyli dodatkowe klawisze, albo pilot?

 

Zastanów się, ale pamiętaj że w laptopie najważniejsze są klawiatura, matryca, touchpad i obudowa. Tego nie wymienisz. I tym się kieruj jak będziesz oglądał różne modele.

Odnośnik do komentarza
Zastanów się, ale pamiętaj że w laptopie najważniejsze są klawiatura, matryca, touchpad i obudowa. Tego nie wymienisz

 

A ja mam problem i pytanie do znawców. Kupiłem Fujitsu-Siemens model Amilo jakiś tam. Problem jest taki, że pies skoczył mi na biurko, gdy była szklanka z colą i wylała się na klawiaturę. Nie działają mi klawisze takie jak: QWEAS... Reszta działa jak należy, rozkręciłem klawiaturę, przeczyściłem kilka razy, ale nie pomogło i od kilku miesięcy męczę się z dołączaną klawiaturą. Chciałem dokupić chociażby używaną klawiaturę do mojego laptopa, ale ani w sklepie, ani na Allegro nie znalazłem takiej specjalnej do mojego modelu. Moje pytanie jest następujące. Czy mogę kupić klawiaturę też do Amilo, ale innego modelu? Klawiatura jest takiej samej długości i szerokości co moja, ma identyczne klawisze (mam panorame 15,4 cala). Jak podłączę (mimo, że nie jest to klawiatura do mojego modelu) to będzie działać jak należy? Ktoś już próbował takie eksperymenty? Nie chcę wydawać kasy w błoto, bo potem trudno to sprzedać.

Odnośnik do komentarza

Jako, że na moim obecnym laptopie ciężko już pracować, postanowiłem zaopatrzyć się w nowy. Przeznaczyć mogę max. 6000zł, ale im taniej tym lepiej. Laptop musi posiadać:

 

- napęd Blu-ray, bo chce go podłączać pod LCD Full HD i oglądać jakieś filmy

- HDMI w tym samym celu co wyżej, aczkolwiek nie wiem jeszcze jak rozwiązać kwestię dźwięku, bo jak podłącze kablem HDMI lapka do LCD, to czy da radę podłączając TV do kina domowego cieszyć się dobrym dźwiękiem, bo jeśli się tak nie da, to wystarczy lapek z D-SUB, tyle, że przydałoby się S/PDIF, którym bym mógł go podłączyć do kina domowego

- opcjonalnie S/PDIF jeśli przez HDMI nie da rady podłączyć tak jak mówiłem

- dość dobra karta grafiki, bo i pograć czasem w rozjazdach lub wykładach też by się przydało, a także zaczynam zabawę z grafiką 3D. Myślałem o 8600 GT, ale zauważyłem, że ciężko przy nich o S/PDIF, więc nie wiem czy nie będę zmuszony na 8400 (są gdzieś necie jakieś dobre testy kart graficznych w laptopach, znalazłem tylko test 9500)

 

Z tego co widzę to jedynie Sony ma sprzęt, który by mi w miarę odpowiadał (niestety z 8400), na pewnym forum polecili mi też Dell'a XPS M 1530, tyle, że coś nie mogłem znaleźć dokładnej specyfikacji tegoż modelu, czy ma S/PDIF. Siedzicie trochę w temacie to pewnie wiecie więcej ode mnie.

Odnośnik do komentarza

@diego44: jak dorwiesz klawiaturę z tego samego rodzaju laptopów to powinna pasować. W jednej linii większość komponentów jest taka sama, różnią się bebechami. Przynajmniej tak to wygląda w HP, nie wiem jak w FS, Lepiej jednak zgłoś się z tym do serwisu.

 

@Misiek: jesteś przekonany, że ma to być laptop? Nie dość że to drogie, to mało przenośne. Zapomnij o pracy na bateriach przy korzystaniu z czytnika. Dekodowanie takiej ilości danych wymaga dużej mocy obliczeniowej i nie wiem jak wygląda wsparcie sprzętowe dekodowania w sprzęcie przenośnym.

Odnośnik do komentarza
@Misiek: jesteś przekonany, że ma to być laptop? Nie dość że to drogie, to mało przenośne. Zapomnij o pracy na bateriach przy korzystaniu z czytnika. Dekodowanie takiej ilości danych wymaga dużej mocy obliczeniowej i nie wiem jak wygląda wsparcie sprzętowe dekodowania w sprzęcie przenośnym.

 

Chodzi o czytnik Blu-ray? Przecież ja na zasilaniu będę podłączał to pod LCD, a stacjonarki nie chce mi się rozłączać i przenosić do dużego pokoju.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sk8tera problemy z laptopami:

 

1. Pierwszy raz w historii zawiesił mi się mój Gateway MX6956, więc zrobiłem to, co w takich przypadkach się robi czyli przytrzymałem przycisk "Power" na kilka sekund, aż komputer się wyłączy i włączyłem go ponownie. Ku mojemu zdziwieniu, w czasie ładowania Windowsa XP Media Center po kilku sekundach wyskakuje niebieski ekran z błędem STOP 0x00000024, czyli błąd sterownika od dysku twardego. Myślę sobie, nic się nie stało i przeinstaluję Windę z płytki dołączonej do laptopa (wiecie jakie to są płytki z Windowsami dołączane do laptopów - Winda + sterowniki i to wszystko obudowane firmowym programem). Zbootowałem system z płytki, wybrałem instalację i poczekałem sobie pół godzinki. Po tym czasie, kiedy Windows był już zainstalowany, system poprosił o wyjęcie płyty po czym się zresetował, jednak nadal pojawia mi się błąd STOP... Niedobrze :/

 

2. Na szczęście mam swojego zapomnianego Della Inspiron 5160. Nie używałem go już dawno. Odpaliłem go bez problemu i działam na nim spokojnie, jednak kiedy próbowałem zmienić kąt monitora, usłyszałem takie "prztyknięcie" (coś a'la przebicie w gniazdku elektrycznym) i zgasł mi monitor. Po resecie już było wszystko okej. Myślałem, że to może wtyczka od LCD się obluzowała, jednak w tym samym czasie pomyślałem o jakimś wałki z ładowarką, że podczas poruszania monitorem może coś ładowarka nie łączyć. Rozkręciłem kompa, odłączyłem monitor i włączyłem go. Po kilku minutach "poruszałem" trochę ładowarką przy wejściu do kompa i znowu charakterystyczny "prztyczek"... Energiczne wyjęcie i wsadzenie pomaga, ale jak chcę go wziąć np na kolana to znowu to samo. Czyściłem styk ładowarki i wejścia do laptopa i nadal to samo. Czy podejrzewacie spierniczenie ładowarki czy gniazda do niej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mój 3-letni Gateway MX6965 coś się chyba nie lubi z moimi palcami i nadgarstkami. Okolice touchpada i klawiatury wyglądają obecnie TAK (wytarta farba na przyciskach touchpada oraz w miejscu, gdzie znajduje się prawy nadgarstek podczas pisania). Czy dobrym sposobem byłoby zdjęcie całej obudowy i zamalowanie jej jeszcze raz jakąś dobrą farbą? Mój znajomy jest lakiernikiem samochodowy, więc warunki bym miał idealne.

Odnośnik do komentarza

cCzy dziwny pisk w laptopie (podejrzewam, ze to dysk twardy, ale sie nie znam, wiec pewny nie jestem) jest rzecza bardzo nienormalna? w niczym to nie przeszkadza, pojawia sie na jakas sekunde lub dwie od czasu do czasu (tak z 1,2 razy w tyg.) i nie wiem tylko, czy jest to odglos naturalny wydawany przez jakis podzespol, czy powinnienem sie tym zainteresowac zanim mi sie gwarancja skonczy??

Odnośnik do komentarza

Jeszcze wypowiem się na temat upiększania laptopa ;).

 

Sam planuję sprezentować sobie ładną naklejkę na tył obudowy ekranu. Linki do aukcji na allegro podaję poniżej:

 

http://allegro.pl/item393985653_grafika_na..._notebooka.html

http://allegro.pl/item394179636_na_laptopa...adgarstki_.html

 

Kombinował ktoś z Was z tymi naklejkami? Nie będę zamawiał tych pod nadgarstki, obawiam się że szybko ulegną ścieraniu.

Odnośnik do komentarza

ja w pradawnych czasach bawilem sie w nalepy na szaraka ( psx ) efekty byly niesamowite choc wtedy grafiki byly trudno dostepne i drogie :] teraz mi przypomniales ze mozna takie cos z lapkiem zrobic ;] tylko ze w moim Tytanie jest na samym srodku obudowy logo producenta :/ musialbym troszke pokombinowac :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...