Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem takiego laptopa z wbudowaną kamerką internetową i chciałem się zapytać o jakieś programy umożliwiające pstrykanie zdjęć za pomocą kamerki. Szukałem trochę na google, ale jest tak dużo programów, że nie chcę instalowac każdego z osobna i sprawdzac. Może ktoś zna jakiś dobry i łatwy w obsłudze soft?

Odnośnik do komentarza

Skróty z użyciem klawisza funkcyjnego FN przestały mi działać w laptopie, chciałem sobie ściągnąć sterowniki ze strony http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi....jsp?service=EU tylko nie wiem co mam wybrać w zakładce "driver type"... Ktoś może wie?

I jeszcze jeden problem, mam w msconfig zaznaczony program, żeby uruchamiał się przy starcie systemu, a mimo to on tego nie robi...

Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o takim modelu? ICom PrestigeBook 7215? Sprzedawca polecił go mojej dziewczynie.. Niby wszystko ok, ale czy za tą cenę nie dostanie czegoś z większością ilością ramu lub choć z większym dyskiem? Do gier raczej nie jest jej potrzebny :)

 

Edyta mówi, że jeszcze taki znalazłem: Toshiba Satellite A200-1YU

Odnośnik do komentarza

Diego, tego ICom'a nigdy nawet nie widziałem a Ty nie ułatwiasz sprawy i nie dajesz linków. Powiedz na jakiej podstawie mamy Ci powiedziec czy za tą cenę dostaniesz coś z wiekszym dyskiem itd skoro nie podałeś ani tej ceny ani reszty specyfikacji?

 

Jak szukasz dobrego laptopa nie do grania to polecam Ci to http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=14842

 

Toshiba też jest solidna i ma bardzo fajny design ale przy porównywalnej cenie ma jednak duzo słabszy procesor.

Odnośnik do komentarza

W tej cenie ICom pod względem komponetów wygłada bardzo przyzwoicie, zwłaszcza grafika GF8400, moze nie jest jakas super wydajna ale dużo lepsza od każdej zintegrowanej a do 2500 zł w Polsce nic mocniejszego raczej nie kupisz.

Jedyne ale to kwestia czym wogóle ten ICom jest, nigdy go nie widziałem i nikt z moich znajomych czegoś takiego nie ma i nigdy nie miał. Nie wiadomo co z serwisem i jakością sprzetu. To troche kupowanie kota w worku, ale ten worek z zewnątrz całkiem nieżle wyglada :) Ale może się opłaci, tylko go najpierw zobacz jeśli mozesz, sprawdż spasowanie elementów, konty matrycy itd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako ze jestem tuz przed zakupem swojego pierwszego laptopa, a w ogole nie siedze w temacie, poprosze o pomoc w nastepujacej kwestii. Czy oplaca sie kupowac laptopa z procesorem Celeron M540, zegar 1,86 Ghz, czy tez lepiej dolozyc do procesora dwurdzeniowego?Roznica w cenie to jakies 80 funtow, czyli niecale 400 zlotych. Czy procesory te bardzo roznia sie od siebie wydajnoscia? Pozostale parametry sa takie same: 2 GB pamieci operacyjnej, grafika Intel X3100, dysk 120 gb. Laptopa potrzebuje glownie do internetu, do pracy w Wordzie i Excelu, czasem do ogladniecia jakiegos filmu, i oczywiscie do grania w FMa. Nie mam zamiaru grac w inne gry, od tego mam PS3 i Xboxa 360 ;) . Pozdrawiam, i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

@Kaczy: co znaczy przyzwoity? Do 1,5K masz niewielki wybór. Acerów jest sporo, ale nie polecam (choć podobno nowe modele są lepszej jakości). Udało mi się jeszcze znaleźć Fujistu-Siemens, ale to też nie to. Zwróć uwagę na Aristo Smart 360 i BenQ A52E. Da się też wychaczyć HP 530.

 

@Kordi: róznica w wydajności jest. Odczujesz ją szczególnie jeśli jednocześnie odpalasz kilka wymagających aplikacji. C2D (bo mówimy o Intelu, prawda?) ma zdaje się lepsze zarządzanie energią.

Odnośnik do komentarza

moze lekko OT, ale jednak tez na temat laptopow.

Ostatnio do serwisu trafil nam lapek toschiby, z haslem na biose, ktore wg zapewnien samo sie zrobilo.

hmmm nic sie samo nie robi:p, a jednak, po przewertowaniu neta okazalo sie ze niektore modele tej firmy z ktoryms tam biosem mialy taka przypadlosc, ze cos same zakladaly jakies haslo na biosa:/

Upgrade biosa pomogl:)

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

poszukuje laptopa do następujących celów:

 

+ montowanie filmów

+ mobilny internet (ważna zatem waga i długość pracy na baterii)

+ aplikacje biurowe

+ okazjonalnie gry (Football Manager, Europa Universalis, nic bardzo wymagającego)

 

Chciałbym zamknąć się w 5 000 zł, ale wiadomo; im taniej tym lepiej.

 

Na razie znalazłem takie potencjalne laptopy:

 

Dell XPS M1530

Procesor: Intel Core 2 Duo T7700 2.4 GHz

4MB L2 Cache, 800MHz FSB

RAM: 1048 MB DDR2 667MHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce Go 8400 GS 128MB

Dysk: 120 GB 5400 rpm SATA

System: Win XP

Cena: 4867 zł

 

Dell Latitude D830

Procesor: Intel Core 2 Duo T7250 2.0 GHz

2MB L2 Cache, 800MHz FSB

RAM: 4096 MB DDR2 667MHz

Karta graficzna: NVIDIA Quadro NVS 140M 512MB

Dysk: 100 GB 7200 rpm

System: Win XP

Cena: 4928 zł

 

Dell Vostro 1500

Procesor: Intel Core 2 Duo T7700 2.4 GHz

4MB L2 Cache, 800MHz FSB

RAM: 2048 MB DDR2 667MHz

Karta graficzna: nVIDIA GeForce Go 8600M GT 256MB

Dysk: 100 GB 7200 rpm

System: Win XP

Cena: 4867 zł

 

 

Latitude D630

Procesor: Intel Core 2 Duo T7250 2.0 GHz

2MB L2 Cache, 800MHz FSB

RAM: 4096 MB DDR2 667MHz

Karta graficzna: NVIDIA Quadro NVS 135M 256MB

Dysk: 100 GB 7200 rpm

System: Win XP

Matryca: 14.1" WXGA+ (1440x900)

 

Cena: 4867 zł

 

Vostro 1400

Procesor: Intel Core 2 Duo T7500 2.2 GHz

4MB L2 Cache, 800MHz FSB

RAM: 4096 MB DDR2 667MHz

Karta graficzna: nVIDIA GeForce Go 8400M GS 128MB

Dysk: 120 GB 7200 rpm

System: Win XP

Matryca: 14.1" WXGA+ UltraSharp (1440x900)

 

Cena: 4379 zł

 

A może jeszcze coś innego? Będę bardzo wdzięczny za poradę, bowiem nie jestem zbyt obeznany w temacie.

 

-----

Moja główna wątpliwość dotyczy osiągów karty graficznej. Wartości pozostałych parametrów mniej więcej potrafię między sobą porównać, natomiast karty graficzne to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może się zakurzył? :-k Jakoś odkurzaczem, może by się go dało przedmuchać, w sumie innego nie mam pomysłu. Sam mam w sumie taki problem, ale jako, że za wiele nie gram to nie chce mi się go rozwiązywać ;)

 

Jest duża szansa, że powiedzie się Tobie oddanie go na gwarancję. Komputer nie ma w sumie prawa zawieszać się sam z siebie. http://forum.laptopy.info.pl/ na pewno będą wiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza

Ja mam lapa ponad rok (a nie był nowy jak kupowałem) i mi dłużej trzyma. U mnie bateria pracuje w ciężkich warunkach (po części wynikają z lenistwa, po części wina sprzętu) a bateria mi się tak nie zużyła. Być może masz coś z układem elektronicznym zawiadującym ładowaniem. Sprawdź, czy ładuje do końca. Najlepiej oddać lapka do serwisu, tam sprawdzą napięcia ładowania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...