Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś laptopa w USA? Albo chociaż się orientuje w tych sprawach. Moja siostra wyjechała ponad miesiąc temu i mogłaby mi kupić tam komputer, ale mam kilka wątpliwości. Jak to jest z tym innym napięciem w USA? Czytałem, że da się to obejść, ale czy to bezpieczne? Czy jakaś firma daje "ogólnoświatową" gwarancję? Czy to się w ogóle opłaca? Jeśli tak, to prosiłbym również o jakieś konkretne propozycje w miarę możliwości albo namiary na jakieś godne sklepy, bo trochę ich tam jest. Cena do 1000$, matryca 15,4, ogólnie nie do gier (no, może FM od czasu do czasu ;) ).

Odnośnik do komentarza

Dobra, ja w tym tygodniu raczej bank sobie kupię laptopa, tylko teraz chciałbym doszlifować swój wybór - otóż bardzo spodobało mi się to, co pokazał tu Mike Mitnick:

 

http://plat-notebooki.pl/index.php?mid=&sid=&tid=280

 

tylko, że ja chciałbym mieć jednak 2 gb ramu, no i zmieścić się w - powiedzmy - 2700 zł (o ile to możliwe). Ogólnie rzecz biorąc, wyżej pokazany lapek mi się podoba, no ale z 2 gb ramu to wyjdzie 3200, więc jednak za dużo. Laptop ma mi służyć przede wszystkim do internetu i fm w jakimś tam stopniu, ogólnikowego korzystania takiego, ewentualnie (naprawdę ewentualnie) do gier z niedużymi wymaganiami. Co więc powinienem?

Odnośnik do komentarza
Dobra, ja w tym tygodniu raczej bank sobie kupię laptopa, tylko teraz chciałbym doszlifować swój wybór - otóż bardzo spodobało mi się to, co pokazał tu Mike Mitnick:

 

http://plat-notebooki.pl/index.php?mid=&sid=&tid=280

 

tylko, że ja chciałbym mieć jednak 2 gb ramu, no i zmieścić się w - powiedzmy - 2700 zł (o ile to możliwe). Ogólnie rzecz biorąc, wyżej pokazany lapek mi się podoba, no ale z 2 gb ramu to wyjdzie 3200, więc jednak za dużo. Laptop ma mi służyć przede wszystkim do internetu i fm w jakimś tam stopniu, ogólnikowego korzystania takiego, ewentualnie (naprawdę ewentualnie) do gier z niedużymi wymaganiami. Co więc powinienem?

nie zejdziesz z tego typu laptopem ponizej 3k, to i tak jak za ten model z 2gb jest znakomita okazja...

 

 

twoje oczekiwane osiagni i 2700: http://allegro.pl/item269530370_compal_fl9..._fvat_raty.html

Odnośnik do komentarza
Kupował ktoś laptopa w USA? Albo chociaż się orientuje w tych sprawach. Moja siostra wyjechała ponad miesiąc temu i mogłaby mi kupić tam komputer, ale mam kilka wątpliwości. Jak to jest z tym innym napięciem w USA? Czytałem, że da się to obejść, ale czy to bezpieczne? Czy jakaś firma daje "ogólnoświatową" gwarancję? Czy to się w ogóle opłaca? Jeśli tak, to prosiłbym również o jakieś konkretne propozycje w miarę możliwości albo namiary na jakieś godne sklepy, bo trochę ich tam jest. Cena do 1000$, matryca 15,4, ogólnie nie do gier (no, może FM od czasu do czasu ;) ).

 

1. o napiecie nie musisz sie martwi, będzie działać zarowno w 220 jak i 110 V. Amerykanie maja jednak inne wtyczki sieciowe, ale to tez nie jest problem, kupujesz za pare groszy nasadke.

 

2. Gwarancje miedzynarodową daje np. Toshiba.

 

3. Czy to sie opłaca? naprawdę głupie pytanie przy obecnym kursie dolara.

 

4. Spróbuj poweszyć w best buy-u albo w Office Depot, zwykle ceny u nich nie doprowadzają do ekstazy ale maja za to naprawde konkretne promocje i to na nich powinieneś sie skupić.

Odnośnik do komentarza

Nie daj się zwieść "Międzynarodowej Gwarancji", którą czasami można dostać za dopłatą w USA. Sprzedawca może przekonywać Cię, że jeśli ją kupisz, to bez względu na wszystko masz prawo do serwisu w każdym cywilizowanym miejscu, ale tak nie jest - model musi być dostępny w danym kraju. Zatem zanim kupisz laptopa, sprawdź czy ten model jest w sprzedaży w Polsce.

Odnośnik do komentarza
szadas podaj model ;] jesli miales preinstalowana VIsta, calkiem mozliwe cze konfiguracja nie jest kompatybilna ;] probowalem wlasnie hp kupic i pytalem i pozniejsza instalacje xp, i mi powiedzieli ze nie ma takiej opcji only vista ;]

A gówno prawda, ja mam Hp, i mam zainstalowanego xp, a fabrycznie mialem viste. Wszystko się da, tylko trzeba zebrac sterowniki i miec xp z sp2

Odnośnik do komentarza
szadas podaj model ;] jesli miales preinstalowana VIsta, calkiem mozliwe cze konfiguracja nie jest kompatybilna ;] probowalem wlasnie hp kupic i pytalem i pozniejsza instalacje xp, i mi powiedzieli ze nie ma takiej opcji only vista ;]

A gówno prawda, ja mam Hp, i mam zainstalowanego xp, a fabrycznie mialem viste. Wszystko się da, tylko trzeba zebrac sterowniki i miec xp z sp2

 

Dokładnie. Chłopak ode mnie z grupy miał podobny problem, bo w Vobisie lapka kupował. Wystarczył nlite i tak jak mówisz xp z sp2

Odnośnik do komentarza

Teoretyczny wzrost prędkości procesora to niecałe 10%, wzrost ceny całego laptopa podobny. Trzeba coś dodać?

 

Taka rada na przyszłość dla ludzi kupująchcy lapki. Pamiętajcie, że mają one szereg funkcji oszczędzania energii, które w przypadku proca polegają na zmniejszeniu tektowania, a zatem wydajności. Podczas przeciętnego użytkowania rzadko wykorzystacie całkowitą moc jądra (nie mówiąc już o pełnym wykorzystaniu wszystkich rdzeni), a laptop będzie pracował w trybie cichym (bez wiatraka). Jak chcecie mieć pełną wydajność, to kupcie klasycznego PieCa. Jeśli jednak mobilność jest kluczowa, to dopłata ma sens przy zmianie klasy procesora (np. Celeron -> C2D).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...