Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Pulek, mając Liveboxa masz możliwość korzystania w domu (i najbliższych jego okolicach, nie testowałem jak daleko jest zasięg) z bezprzewodowego dostępu do netu za pomocą adaptera WiFi (wbudowanego do laptopa, ale i tego, który dostałeś razem z zestawem LB od Tepsy). U mnie od kilkunastu dni działa bez zarzutu. Instalacja też jest banalnie prosta - znajdziesz ją chociażby w książce dołączonej do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Mhm, i na mnie przyszła kolej, ale nieco z innej strony. Temat przejrzałem, jak najbardziej, i w tym momencie mam kilka pytań.

 

Chcę sobie wyczarować laptopa, który ma mi być potrzebny do (i) przeglądania internetu*, (ii) oglądania filmów/słuchania (bez rewelacji) jakiegoś drobnego audio, (iii) gry w fma czasami i (iv) ewentualnie do rozgrywek w jakieś starsze gierki.

 

Odnośnie * - tu będzie drugie pytanie, bowiem do tego laptopa chciałbym dokupić 'przenośny internet' (coś na styl iplusa). [i odnośnie internetu - mam liveboxa; czy jest jakaś możliwość do korzystania z tej opcji internetu na laptopie? (jestem... zielony w temacie).

 

Teraz odnośnie kosztów - powiedzmy, że mam 2.500 zł, ale... no właśnie, ale: czy jest możliwość wzięcia takiego laptopa na raty? Najlepiej jakieś szczegóły, żebym wiedział, jaką mam pozycję wyjściową. A jeśli nie na raty, to w jaki sposób, skoro w tym momencie nie dysponuje taką gotówką [sam nie wiem, czego się spodziewam...].

 

Pomocy!

 

Edit:

 

Aha, laptop może trochę podróżować wraz ze mną, więc też muszę o tym myśleć.

 

Edit 2:

 

Cena nie jest jakaś końcowa, i w ogóle; po prostu nie wiem, czy nie dysponując gotówką, mogę cokolwiek zrobić w tym kierunku.

 

Niestety, ale muszę raz jeszcze się upomnieć... Bardzo mi zależy na tym, żeby ktoś pomógł w wyborze. Z tego tematu widać, że jest kilka osób, które bardzo dobrze orientują się w temacie laptopów.

 

Po wypowiedzi Kamtka, już wiem, że z internetu będę mógł korzystać przez livebox. A co, gdybym chciał mieć internet przenośny?

 

I jeszcze coś bardzo ważnego - żeby był tam WinXp, to byłaby rewelacja :-)

Odnośnik do komentarza
A co, gdybym chciał mieć internet przenośny?

Jeśli to musisz mieć i chcesz kupić lapka na raty, to zainteresuj się promocjami "laptop za 1zł". De facto jest to kredyt, bo laptopów za 1zł + abonament już nie dają. Słabością tych ofert jest brak możliwości wyboru sprzętu - zarówno lapka jak i modemu. Z tego co liczyłem jakiś czas temu i znalazłem w artykule o komputerach za złotówke, to te ofert nie są znacząco tańsze niż kopno lapka + abonamentu osobno. Policz sobie sam.

 

Co do samego laptopa, to napisz coś więcej o tym, że laptop będzie z Tobą podróżował. Jakim transportem, czy będziesz go używał bez zasilania z gniazdka np. w pociągu, czy ma być mały i lekki?

Odnośnik do komentarza

W jakiej cenie stoją nowe laptopy z pojemnością dysku 160.00 GB, 2(ew. 1) GB ram, Core2Duo 2(ew. 1,8)GHz procesorem, systemem operacyjnym Windows Vista lub XP. Jaka jest naprawdę dobra karta graficzna? Żeby był naprawdę szybki. Głównie do pracy w internecie i gier typu FM2008, PES2008, FifaManager08, Fifa08. Będzie podróżował, ale na to nie zwracajcie dużej uwagi. Jaki producent jest najlepszy? Proszę o pomoc, bo nie znam się na tym zupełnie.

 

Znalezłem coś takiego. Warty ceny??

 

A taki HP???

Odnośnik do komentarza
A co, gdybym chciał mieć internet przenośny?

Jeśli to musisz mieć i chcesz kupić lapka na raty, to zainteresuj się promocjami "laptop za 1zł". De facto jest to kredyt, bo laptopów za 1zł + abonament już nie dają. Słabością tych ofert jest brak możliwości wyboru sprzętu - zarówno lapka jak i modemu. Z tego co liczyłem jakiś czas temu i znalazłem w artykule o komputerach za złotówke, to te ofert nie są znacząco tańsze niż kopno lapka + abonamentu osobno. Policz sobie sam.

 

Co do samego laptopa, to napisz coś więcej o tym, że laptop będzie z Tobą podróżował. Jakim transportem, czy będziesz go używał bez zasilania z gniazdka np. w pociągu, czy ma być mały i lekki?

 

Zaraz przejrzę link, który podrzuciłeś.

 

Co do samego laptopa - ma on ze mną podróżować wtedy, gdy będzie mi potrzebny, czyli: na uczelnię (raz na dwa tygodnie [podróż pociągiem albo samochodem, zależy od przypadku], do pracy (komunikacja miejska, albo samochód [j/w]). Jasne, fajnie by było, gdyby był mały i lekki, bo nie potrzebuję giganta. Dysk nie musi być wcale duży - bardziej wolę zainwestować w ram albo procesor. Laptop taki, żebym mógł z nim spokojnie położyć się do łóżka, przytulić, żeby mnie rozumiał, kochał... yyy. Sami rozumiecie :-)

Odnośnik do komentarza
W jakiej cenie stoją nowe laptopy z pojemnością dysku 160.00 GB, 2(ew. 1) GB ram, Core2Duo 2(ew. 1,8)GHz procesorem, systemem operacyjnym Windows Vista lub XP. Jaka jest naprawdę dobra karta graficzna? Żeby był naprawdę szybki. Głównie do pracy w internecie i gier typu FM2008, PES2008, FifaManager08, Fifa08. Będzie podróżował, ale na to nie zwracajcie dużej uwagi. Jaki producent jest najlepszy? Proszę o pomoc, bo nie znam się na tym zupełnie.

 

Znalezłem coś takiego. Warty ceny??

 

A taki HP???

zdecydowanie hp jesli mialbys wybierac z tych modeli, w pierwszym laptopie mala matryca co oczywiscie ma swoje plusy, jednak nie dal bym tyle kasy za acera podobnie jak cypress :)

 

polecam wszystkim ktorzy chca kupic laptopy firme aristo, mam kilka takich laptopow i sa poprostu geialne, zero reklamacji.. no raz jednego zalalem cola ale o dziwo z bebechami nic sie nie stalo, tylko wymienilem klawiaturke, co w serwisie trwalo 2 dni. polecam!

oto strona producenta Aristo

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa dla siostry. Zastosowania raczej typowe jak na studentkę (szczerze mówiąc nie wiem co poza www, gg i ofice bedzie na nim robic). Póki co wybrałem 3 modele:

Aristo Slim 1200 - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/222781 (jakby chciała maluszka)

HP 6715b GC049ES - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/210534

IBM N100 - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/206337

 

Co o nich sądzicie? Na co zwrócić uwagę? A może polecicie mi coś innego z podobnymi parametrami za około 2,5tyś zł?

Odnośnik do komentarza

Chyba ten IBM lepszy, tzn ładniej wygląda ;) Stylowy, w sam raz dla młodej kobiety ;)

 

Z rzeczy technicznych chyba najważniejsza będzie dobra matryca, dobry napęd oraz touchpad i czas pracy na bateriach jeżeli często będzie z nim migrować. Ważna też by była mała waga w tym wypadku. No i głośniki porządne, jeżeli lubi słuchać głośniej muzykę.

 

W tym IBM chyba całkiem dobra k. muzyczna jest, do tego jest już system dodany OS, wadą jest 2.8kg co jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...