Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie okazali sie, ze racze 4k na lapka nie uzbieram i szukam czegos w graniach 3500-3700. Znalazlem 2 interesujace modele Aristo. Co sadzicie o tej firmie? Wie ktos jak wyglada u nich np. gwarancja? Konkretnie mysle o tym lub tym modelem (w przypadku tego drugiego znalazlem w innym sklepie za 3499). Oba maja niezla jak na lapka w tej cenie grafike, z tego co zauwazylem. Warto kupic taki sprzet? No i czy oplaca sie dac te 150pln, wiecej na pierwszy z wymienionych modeli?

 

Edyta mowi, ze cena sprzetu nie zawiera systemu operacyjnego, wiec raczej odpada :/ Szukam dalej :>

 

Edyta 2 mowi, ze znalazlem cos takiego. Czy to mozliwe, zeby ten sprzet byl w tej cenie??? Bo jakos nie wydaje mi sie, zwazajac, ze podobny model w komputroniku, czy w innych sklepach internetowych jest znacznie drozszy (powyzej 4,000 z tego co widzialem).

Odnośnik do komentarza
Edyta 2 mowi, ze znalazlem cos takiego. Czy to mozliwe, zeby ten sprzet byl w tej cenie??? Bo jakos nie wydaje mi sie, zwazajac, ze podobny model w komputroniku, czy w innych sklepach internetowych jest znacznie drozszy (powyzej 4,000 z tego co widzialem).

 

Udało Ci się go kupić w tej cenie czy to jakaś ściema była?

 

Jeśli nie kupiłeś to się nie przejmuj i spójrz na to: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=944

Swietny, wydajny, niezawodny i twardy jak czołg biznesowy laptop (ten akurat do pogrania też się nada ale trzeba mu od razu dodać kostkę ramu)

aha i 3 letnia międzynarodowa gwarancja.

Odnośnik do komentarza

RAM : 512MB (1x512MB) DDR2 533MHz

Edyta 2 mowi, ze znalazlem cos takiego. Czy to mozliwe, zeby ten sprzet byl w tej cenie??? Bo jakos nie wydaje mi sie, zwazajac, ze podobny model w komputroniku, czy w innych sklepach internetowych jest znacznie drozszy (powyzej 4,000 z tego co widzialem).

 

Udało Ci się go kupić w tej cenie czy to jakaś ściema była?

 

Jeśli nie kupiłeś to się nie przejmuj i spójrz na to: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=944

Swietny, wydajny, niezawodny i twardy jak czołg biznesowy laptop (ten akurat do pogrania też się nada ale trzeba mu od razu dodać kostkę ramu)

aha i 3 letnia międzynarodowa gwarancja.

"RAM : 512MB (1x512MB) DDR2 533MHz"

Trzeba by jeszce dokupić 1gb, albo chociaż 512MB. Czyli cena wzrasta.

 

"Dysk HDD : 80GB serialATA - 5400rpm"

Trochę mało, jak na obecne standardy.

Odnośnik do komentarza
"RAM : 512MB (1x512MB) DDR2 533MHz"

Trzeba by jeszce dokupić 1gb, albo chociaż 512MB. Czyli cena wzrasta.

 

"Dysk HDD : 80GB serialATA - 5400rpm"

Trochę mało, jak na obecne standardy.

 

No tak, ale za 3,5 k mamy bardzo wydajną Tosię Tecrę z core2duo t7200 2gh i nienajgorszą grafiką. Oczywiste jest że to końcówka poprzedniej serii, stąd tylko 512mb RAM i 80GB HDD w standardzie. Ważne jest to, że Tecra poziomem jakości i trwałości wgniata w ziemię konkurencję w postaci kadłubków, Asusów czy Pavilionów i innego badziewia jak FS i Acer. Kto miał z tym sprzętem do czynienia wie że nie przeginam.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Znalazlem nastepujaca oferte:

 

Core Duo T5450 (1,66 GHz)

Vista Home Premium

Ekran 17"

NVIDIA GeForce G8400

RAM 2 GB DDR2

Dysk twardy 160GB

Naped optyczny DVD Super Multi (DL) Lightscribe

Siec 10/100 Mbos, WiFi 802, 11a/b/g. Bluetooth

Wbudowana kamera 1,3MPix i mikrofon

Pilot zdalnego sterowania

 

Wszystko to za 4949 zl lub na 10 rat 518 zl :-k Oplaca sie taka opcja ? :> Przy okazji niech mi ktos "madry" wytlumaczy czy moglbym podpiac Neostrade na lapka i stacjonarke ? :P W jaki sposob ? :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Przy okazji niech mi ktos "madry" wytlumaczy czy moglbym podpiac Neostrade na lapka i stacjonarke ? W jaki sposob ?

Livebox bądź jakikolwiek router ADSL.

 

Kamtek a moglbys w 2-3 zdaniach jasniej rozwinac ta mysl ? :P Jakie musialbym poniesc koszty takiej operacji ? Kiepski ze mnie informatyk, ot, podlaczyc kosc RAM i tyle :] A czy musialbym to jakos z TPSA uzgadniac ? Rozumiem, ze predkosc lacza pojdzie mi /2 czyli z 320kb/s zostanie mi polowa na kazdego kompa ?

Odnośnik do komentarza

Możesz np. zamówić w TPSA urządzenie zwane Liveboxem, które pozwala korzystać z sieci więcej niż jednemu urządzeniu (w tym poprzez WiFi). Livebox jest więc routerem - według tego, co usłyszałem na Błękitnej Linii TP można wziąć od nich LB w czasie trwania obowiązującej umowy na Neo (jak mam akurat 1 Mb do końca czerwca 2008 r.) i przez połowę pozostającego Ci okresu obowiązywania umowy płacisz 1 zł, a przez drugą połowę 10 zł za wynajem tego sprzętu. Transfer dzielony jest w zależności od tego, czy jedno czy dwa urządzenia korzystają w danym momencie z sieci.

 

Możesz też zakupić po prostu router ADSL i skonfigurować połączenie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Podobno nadwyraz proste, o czym pisali i panowie na CMF (w temacie o sieciach), jak i na innych wyguglowanych przeze mnie kilka dni temu stronach www.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Dzieki wielkie za wyjasnienie podstaw :] Teraz pozostaje tylko czekac na opinie Elfa odnosnie ww. zestawu. Musze sobie czympredzej sprawic lapka (planowalem grudzien) gdyz bracia coraz bardziej ingeruja mi w software stacjonarki a ciagle skanowanie antywirem zaczyna mnie irytowac (o niespodziewanych zwisach, przycieciach, zamulaniu itd nie wspomne).

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego laptopa, ale wnioskuję że chodzi o dv6376ea :)

 

Co do opłacalności oferty, to powiem tyle. A co do samego laptopa - 'może być', ale sądze, że za te pieniądze można wybrać coś lepszego. Nie jestem na bieżąco w tej klasie cenowej, bo ja niestety jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę sprzętu 2 razy tańszego. Z tym, że już same porównanie z moim modelem mówi, że ten HP to chyba nie jest optymalny wybór - za 2 razy więcej dostajesz procesor w tym teście wypadający jakieś 3% lepiej od mojego. Do tego 1GB ramu więcej (czyli koszt 150 zł? :>) i sporo lepsza karta - z tym, że "sporo lepsza" w porównaniu do Ati X1250, czyli układu zintegrowanego. A obiektywnie patrząc, ten Geforce jest niezły, ale na pewno nie jest to czołówka osiągów. Zresztą popatrz na to zestawienie.

 

Zatem - jeśli kupować, to raczej gdzie indziej. A poza tym, warto trochę poczytać i zastanowić się nad innym sprzętem. Ferr, jeden z forumowiczów, kupił np. za podobną kwotę Toshibę A200-1GB i to wydaje się już lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

No faktycznie niezbyt udany zakup bym zrobil :] Moze napisze inaczej: co byscie mi polecili jako zupelnemu laikowi "laptopowemu" ? :] Komputra potrzebowalbym przede wszystkim do pracy z AutoCad'em (pisalem o tym kilka stron wczesniej) no i w jakiegos FMa bym chcial pograc. Nie wiem jak sie tutaj bedzie miala sprawa z karta graficzna (AutoCad to program do "rysowania" projektow) ? Jakas wypasna musi byc ? Karta dzwiekowa jest mi kompletnie obojetna, ot, zeby mp3 gralo :] No i najwazniejsze...interesowalo by mnie kupno lapka na raty. Nie jestem w stanie wylozyc 4-5k (bo tyle pewnie trzeba bedzie dac na sprzet ktory ma mi posluzyc do nauki,pracy i gry w FMa dlatego jakies raty po 400-500zl na miesiac byly by bardziej niz wskazane :] Z gory dziekuje za pomoc przy rozwianiu watpliwosci ;)

 

Edyta mowi, ze znalazlem jeszcze cos TAKIEGO . Cena kuszaca no i parametry wg mnie warte grzechu :-k

Odnośnik do komentarza
Zatem - jeśli kupować, to raczej gdzie indziej. A poza tym, warto trochę poczytać i zastanowić się nad innym sprzętem. Ferr, jeden z forumowiczów, kupił np. za podobną kwotę Toshibę A200-1GB i to wydaje się już lepszym wyborem.

 

Tylko że toshiba już pokazała ż pakuja do laptopa niby cos lepszego a osiągi i tak sa takie same jak Hp. Ja tam nie zachwalam ani Hp, ani Toshiby. Sam kupiłem Pavilliona za 4 tyś, i nie narzekam. Ktos kto ma toshibe równiez pewnie nie narzeka (Kamtek etc..). Dlatego klócenie się że ta karta, a ta jest lepsza nic nie daje, bo laptop nie sluzy do grania.

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej nie warto pakować kasy w dobrą kartę graficzną, jeśli ma się ona nie przydać

 

MikeMitnick: nie mam pojęcia jakie wymagania ma AutoCad, dlatego trudno mi cokolwiek doradzić. Poczytaj na bardziej fachowych forach: nhl.pl, forum.laptopy.info.pl. Co do laptopa, który pokazałeś - wbrew pozorom z parametrów wrażenie robi tylko ram. Core Duo T2130 to nie jest nic wielkiego, ale oczywiście nie mówię, że to zły procek. A tak poza tym, Acer nie ma zbyt dużej renomy - choć tutaj też trudno o regułę, niektórzy mają i chwalą.

Odnośnik do komentarza
Ktos kto ma toshibe równiez pewnie nie narzeka (Kamtek etc..).

Mam Toshibę i nie narzekam. W trakcie gwarancji padł mi touch-pad, ale wymieniono go w ciągu 7 dni (przesyłka na koszt serwisu w obie strony) i od tej pory wszystko działa bez zarzutu. Po dwóch latach używania mogę mieć jedynie niewielkie "ale" do zawiasów, które stały się trochę luźne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...