Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopka, który będzie dobry do pracy i do grania w FMa.

 

Nie znam się za bardzo na tym.

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/36174 - taki na przykład jest dobry?

Ja bym Ci radzil zebys przeczytal caly ten temat... :>

maregs szukał zbliżonego lapka. No i nie podałeś jakiś granic cenowych.

 

Gdzieś tak do 3000zł, ale najlepiej do 2500zł

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że moje pytanie z tematu o Viście bardziej pasuje tutaj:

CZy może mi ktoś powiedzieć, w jaki sposób na laptopie Fujitsu Siemens Amilo Pro v3205 można zmienić programu ustawione pod klawisze szybkiego uruchamiania?

Program podany na stronie Fujitsu jest albo cholernie trudny do obsługi, albo całkowicie nieprzydatny, bo w niczym mi nie pomógł, ani nawet nie włączył się.

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, że moje pytanie z tematu o Viście bardziej pasuje tutaj:

CZy może mi ktoś powiedzieć, w jaki sposób na laptopie Fujitsu Siemens Amilo Pro v3205 można zmienić programu ustawione pod klawisze szybkiego uruchamiania?

Program podany na stronie Fujitsu jest albo cholernie trudny do obsługi, albo całkowicie nieprzydatny, bo w niczym mi nie pomógł, ani nawet nie włączył się.

u mnie w Acerze jest od tego dolaczone oprogramowanie(instalowane fabrycznie), system nie ma żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
u mnie w Acerze jest od tego dolaczone oprogramowanie(instalowane fabrycznie), system nie ma żadnego znaczenia

U mnie oprogramowanie fabryczne dotyczy tylko konfiguracji bluetooth, więc na nic mi ono w tym problemie. :P

System raczej faktycznie nie ma żadnego znaczenia, choć tak na początku myślałem, bo wszystkie przyciski uruchamiają programy windowskowskie.

A oprogramowanie polecane przez Fujitsu jest jednak nic nie warte, kompletnie nieprzydatne, mimo że mam wersję dostosowaną do mojego modelu laptopa. :P

Odnośnik do komentarza
Jasonx :doh!: ale do czego ma to być sprzęt? ;] Na fm'ka raczej słaby procek, lepiej chyba jakiegoś Core'a poszukać. ;)

Nie dla mnie, tylko dla mamuski jako "maszyna do pisania"

Chodzi mi o to, czy produkt jest atrakcyjny w stosunku do ceny :>

 

Cena też przyzwoita za ten sprzęt.
ja mu wierzę ;)
Odnośnik do komentarza

przymierzam sie do zakupu laptopa, cotam sie juz orientowalem, mniej wiecej wiem czego chce.

pytalem wielu osob, oczywiscie kazdy mowi cos innego, szczegolnie jesli chodzi o firme. planowalem jakiegos Fujitsu Siemens, ale znajomy z hurtowni twierdzil, ze ich najwiecej dostaja wadliwych i ludzie najczesciej je oddaja w ramach gwarancji. czesniej sam wykluczylem kilku niepopularnych i nie uznanych na rynku (a raczej w moich oczach) producentow. planuje kupic HP z procesorem Intel Core 2 Duo, dyskiem minimum 120GB i najlepiej XP, ale z tego co widze o to ostatnie bedzie ciezko, wiec poucze sie visty. bylem w innej hurtowni komputerowej i facet, z ktorym rozmawialem, ze Core 2 Duo w kompie do 3.000zl to tak jakbym do malucha wlozyl silnik z Mercedesa i zaproponowal mi jakies Celerony, ale w cenie tez bliskiej trzem kółkom. Wiec uznalem, ze to bez sensu i stanelo na moim. Ostatecznie na placu boju pozostal HP nx7300 [RU374ES#AKD] i HP Compaq 6710s [GR620ES]. Widzialem tez Lenovo N200 [TY2B5PB], ale raczej nastawiam sie na HP, zwlaszcza, ze Lenovo ma tylko rok gwarancji. moze ktos mi doradzi lub odradzi ktorys z modeli.

komp potrzebny mi glownie do filmow, muzyki, prac biurowych i moze wroce do FMa i jakis niewymagajacych supergrafiki gier.

 

jednoczesnie chcialem sie zapytac czy kupujac laptopa targowaliscie sie, czy zeszli Wam z ceny i ile, czy moze skonczylo sie na dorzuceniu czegos gratis?

Odnośnik do komentarza
jednoczesnie chcialem sie zapytac czy kupujac laptopa targowaliscie sie, czy zeszli Wam z ceny i ile, czy moze skonczylo sie na dorzuceniu czegos gratis?

Ahm, przy zakupie mojej Toshiby w Vobisie dorzucono mi za 50% wartości torbę Samsonite oraz zaproponowano 50% rabat na mysz bezprzewodową oraz roczną licencję na Norton Internet Security 2007. Wystarczyło tylko zapytać, co mogą "dorzucić" do kupowanego lapka :)

 

wOJOK, a myślałeś o Toshibach? Szczerze polecam ten sprzęt - użytkuję go sobie od ponad miesiąca i widzę, że wybór był naprawdę trafiony.

Odnośnik do komentarza
jednoczesnie chcialem sie zapytac czy kupujac laptopa targowaliscie sie, czy zeszli Wam z ceny i ile, czy moze skonczylo sie na dorzuceniu czegos gratis?

Ja kupiłem swojego lapka w sirius.pl. sklep bardzo dobry, swietny kontakt i miła obsluga. Kupiłem Hp Pavillion Dv6530ew. Do tego dostałem mega wypasna torbe z Pierra po obnizce kosztowala mnie tylko 100 zl, a jej wartośc rynkowa to 199 zl, i myszke bezprzewodowa dostalem gratis. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Hp, tyle że ty wojok widze chcesz przeznaczyc tylko 3 tyś, a ja za swój z torba zaplaciłem rowne 4 kawalki. Ale i tak polecam HP. Moja kuzynka posiada własnie wymienionego przec ciebie nx7300, i jest rownież bardzo zadowlona, zadnych Wad w uzytkowaniu tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Procesor:

 

 

Intel Core2Duo T7700 Santa Rosa (2x 2.4GHz)

 

Pamięć cache:

 

 

4 MB

 

Pamięć RAM:

 

 

2048 MB DDR2 667MHz - markowe, zależnie od aktualnej dostępności

 

Dysk twardy:

 

 

160 GB SATA, 8MB cache - tylko najlepsze marki, jw.

 

Karta graficzna:

 

 

nVidia GeForce Go8400 256MB, własna wbudowana pamięć

 

Wyświetlacz:

 

 

14.1'' WXGA+ (1440x900) Panoramiczna TFT LCD, Color Shine (GLARE) - wysokiej klasy matryca

 

Sieć:

 

 

* Modem 56kbps V.92 i karta sieciowa 10/100/1000Mbps

 

* Sieć bezprzewodowa Intel WiFi Link a/b/g/N (najnowszy standard)

 

* Bluetooth 2.0 z EDR (wbudowany)

 

Napędy:

 

 

dwuwarstwowa nagrywarka SuperMulti (wszystkie standardy DVD)

 

Klawiatura:

 

 

pełnowymiarowa, 88 klawiszy

 

Max. pamięć RAM:

 

 

4 GB

 

Porty:

 

 

* wyjście audio

 

* wejście audio (line-in)

 

* Złącze RJ-11 (podłączenie linii telefonicznej do modemu)

 

* Złącze RJ-45 (podłączenie sieci lokalnej)

 

* 4 porty USB2.0;

 

* Port IEEE 1394 FIREWIRE

 

* Wyjście telewizyjne (S-Video)

 

* ExpressCard Slot

* Port VGA (możliwość podłączenia projektora lub monitora na DVI)

 

* Wbudowany czytnik kart pamięci 7-w-1

 

* Kamera internetowa 2.0MPix

 

Karta dźwiękowa:

 

 

* Intel High Definition

 

* Wbudowane głośniki stereo

 

Bateria:

 

 

6 ogniwowa 4800mAh - dwanaście miesięcy gwarancji

 

Opcjonalnie dostępna również 9-ogniwowa bateria 7200mAh - do 4.5 godziny pracy!

 

W zestawie:

 

 

Zasilacz, sterowniki, oprogramowanie: PowerDVD, Nero i inne multimedialne

 

Opcjonalnie: torba, mysz laserowa, tuner TV z pilotem USB, ładowarka samochodowa itp.

 

Wymiary:

 

 

337 x 245 x 34.2 mm (szer. x dł. x wys.)

 

System operacyjny:

 

 

brak

 

Waga:

 

 

2,5 kg

 

Gwarancja:

 

 

24 miesiące pisemnej gwarancji

czy taki laptop jest warty polecenia? glownie sluzyl by mi do: obrabiania zdjec, office, programowanie + Football Manger

Odnośnik do komentarza

Smetek:

 

Gdzie i jak będziesz tego używał?

W domu, w pracy - mała matryca, przy dłuższym posiedzeniu trochę męcząca.

W terenie średnio się sprawdzi - jest błyszcząca i refleksy skutecznie uprzykrzą ci pracę.

 

Wydajnosciowo jak na mały laptop powinien być więcej jak dobry. Pod tym względem robótki typu office, programowanie + Football Manger jak najbardziej; Photoshop też spokojnie da radę - ale z uwagi na rozmiary matrycy (rozdzielczośći przy tym rozmiarze są ok) obróbka będzie upierdliwa. Natomiast taki mały sprzęt to świetna sprawa do długich podróży samolotem lub pociągiem.

 

 

Tak wogóle to co to jest za sprzęt? i za ile?

Odnośnik do komentarza

Mhm, i na mnie przyszła kolej, ale nieco z innej strony. Temat przejrzałem, jak najbardziej, i w tym momencie mam kilka pytań.

 

Chcę sobie wyczarować laptopa, który ma mi być potrzebny do (i) przeglądania internetu*, (ii) oglądania filmów/słuchania (bez rewelacji) jakiegoś drobnego audio, (iii) gry w fma czasami i (iv) ewentualnie do rozgrywek w jakieś starsze gierki.

 

Odnośnie * - tu będzie drugie pytanie, bowiem do tego laptopa chciałbym dokupić 'przenośny internet' (coś na styl iplusa). [i odnośnie internetu - mam liveboxa; czy jest jakaś możliwość do korzystania z tej opcji internetu na laptopie? (jestem... zielony w temacie).

 

Teraz odnośnie kosztów - powiedzmy, że mam 2.500 zł, ale... no właśnie, ale: czy jest możliwość wzięcia takiego laptopa na raty? Najlepiej jakieś szczegóły, żebym wiedział, jaką mam pozycję wyjściową. A jeśli nie na raty, to w jaki sposób, skoro w tym momencie nie dysponuje taką gotówką [sam nie wiem, czego się spodziewam...].

 

Pomocy!

 

Edit:

 

Aha, laptop może trochę podróżować wraz ze mną, więc też muszę o tym myśleć.

 

Edit 2:

 

Cena nie jest jakaś końcowa, i w ogóle; po prostu nie wiem, czy nie dysponując gotówką, mogę cokolwiek zrobić w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...