Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Co sie odwlecze to nie uciecze :/ Potrzebny mi lapek do rysowania w biurze w AutoCADzie (no i do FM oczywiscie :P ). Problemem jest kasa. Ostatnio zlozylem mocna stacjonarke i to na niej glownie rysuje i gram, lapek jest mi potrzebny jedynie do przeniesienia projektow do biura, naniesienia korekt na biezaco oraz jakiejs tam w miare wydajnej pracy w biurze. Karta graficzna raczej nie bedzie miala tu znaczenia.

 

Wymagania AutoCADa 2006 na ktorym pracuje: Klik . Oczywiscie zakladam w przyszlosci przesiadke na AC 2007 czy 2008 jednak wersje nie roznia sie zbytnio i mysle, ze te kilkanascie lat spokojnie pociagne na 2006 (w biurze gdzie pracuje rysunki tworzy sie w 2004 i 2005).

 

Oto co udalo mi sie wymyslic wytezajac nietęgo umysl:

 

Propozycja pierwsza: Klik

Propozycja druga: Klik

Propozycja trzecia: Klik

 

Cala lista wg ktorej wybieralem "zestaw" na skapcu prezentuje sie nastepujaco: Klik

 

W gre wchodzi tylko procesor C2D co najmniej 1,5Ghz, do tego przydalo by sie z 2Gb pamieci Ram (chociaz mysle, ze 1gb bedzie wystarczajacy, ale nie chce kupowac czegos co za 2 miesiace bedzie "bezuzyteczne" wobec premiery FM 08 :P ). Matryca...tutaj mam watpliwosci: matowa czy blyszczaca ? :-k 15,4" bedzie chyba jedynym rozwiazaniem za cene okolo 3k. Karta graficzna bez znaczenia, na lapku nie bedzie nic innego poza CAD i FM. Prosilbym o jakies korekty, sugestie i porady :)

Odnośnik do komentarza

Compal FL90 ma lepszą grafę niż FL91, ale nie wiem, czy w AutoCAD ma to znaczenie.

 

Uwzględniając że ma to być komp do przenoszenia rozważyłbym też:

Aristo Slim 1300 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/217024

Aristo Slim 1400 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/218149

lub http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/218148 + 1GB RAM (jakieś 200zł)

Odnośnik do komentarza

zapomnialem wczesniej napisac, ze zdecydowalem sie na HP Compaq 6710s [GR620ES]. nie narzekam, nie jest zly. to moj pierwszy laptop, nie mam nawet porownania do innych, ale jest fajny. brakuje mi tylko przcisku ciszej-glosniej. vista jak na razie nie jest uciazliwa.

jedyne na co moge sie poskarzyc to niedzialajaca myszka po hibernacji albo wylaczeniu. nie wiem czy to normalne. musze wyjac kabel i wlozyc jeszcze raz. wtedy jest ok.

Odnośnik do komentarza
-Jestem w 95% ;) zdecydowany na tego laptaka

http://www.maximedia.pl/?c=laptopy&p=a...01g12lxtk20c002

 

Jakieś opinie ?

Może ktoś z forumowiczów miał styczność z tym produktem ?

 

Z tym konkretnie Acerem to nie. Niemniej o mojej opinii na temat produktow tej firmy mozesz poczytac kilkanascie postow wstecz.

 

Coz Ci moge powiedziec ? Jesli jestes obdarzony ponadprzecietna cierpliwoscia oraz lubisz miec klopoty to kupuj.

Odnośnik do komentarza

@Grzelo: Dell to zawsze Dell, ale jest drogi. Pewnie jest sprowadzany, bo AFAIR Dell nie sprzedaje w Polsce lapków w detalu, a tylko dla firm.

 

@outed: do 2800 nie znajdziesz na dziś nic na platformie Santa Rosa. Jeśli może być starsza platforma, to wybór masz dość szeroki. Nie wiem do czego ten lapek ma służyć, ale możesz rozejrzeć się pod adresem: C2D, 1GB RAM, do 3tys

Zwracaj uwagę na marki HP, IBM, ewentualnie Toshiba. Aristo też może być.

Odnośnik do komentarza
Jak już pisałem szukam laptopa. Głównie go potrzebuję do pracy w internecie i gier typu FM2008, PES2008, Fifa08. Kolega polecił mi ciekawy sklep. Znalazłem tam takie oto 2 notebooki:

Dell

IBM

 

Co możecie o nich powiedzieć?? Mają porządne karty graficzne? Warte są tych pieniędzy?

Znalazłem jeszcze coś takiego.. Wydaje mi się, że jest naprawdę porządny. Co możecie o nim powiedzieć?? Karta graficzna jest 25 na liście podanej wcześniej..

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/242880

Odnośnik do komentarza
Czytałem o tym COMPALU` FL90 i mam pytanie, czy spokojnie można go kupić i się będzie nadawał do FM`08 i starszych gier??

Chcę używać go zamiast tradycyjnej skrzynki. Częste podróże na odcinku Bełchatów - Piotrkó.

 

 

1. Z kupnem Compala fl90 to mozesz mieć mały problem. Popyt na ten towar znaczenie przewyższa podaż. Czyli Chińczycy nie nadązają po prostu z produkcją a to co się pojawia na rynku od razu znajduje nabywcę. Z tego co słyszałem wynika że na FL90 trzeba czekać, czasem nawet dwa tygodnie. Ale popatrz na sklepy internetowe, podzwoń, popytaj....

 

2. Będzie się nadawał. Nie tylko do starszych, do nowszych i zupełnie nowych też :) Ale to oczywiście kwestia doboru komponętów do kadłubka.

Odnośnik do komentarza
Mam takie glupie (pewnie w odczuciu osob bardziej zaawansowanych) pytanie: czy jest duza roznica w wyborze lapka z Vista a XP ? Tzn czy da sie bez problemu przejsc z Visty na Winde ? :)

 

To zalezy od konkretnego przypadku.

 

1. Niektóre z preintstalowaną Vistą mają możliwość ściągnięcia sterowników pod HP, niektóre nie.

2. często te drivery nie nadają się do niczego i problem ten dotyczy nawet renomowanych producentów jak Dell, u nich na stronie sterów do XP można się dowiedzieć że nie supportują tego systemu bo nie jest to domyślna konfiguracja fabryczna. Czyli że drivery dają ale umywają rączki.

3. Załóżmy, że masz sterowniki. Usuwasz wszystkie partycję oprócz recovery, dzielisz dysk na partycje i instalujesz xp. I wtedy może zdarzyć sie jeszcze jakiś jeden z miliona możliwych problemów przewidzianych na tę okazję przez złego boga notebooków :)

Odnośnik do komentarza
Znalazłem jeszcze coś takiego.. Wydaje mi się, że jest naprawdę porządny. Co możecie o nim powiedzieć?? Karta graficzna jest 25 na liście podanej wcześniej..

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/242880

TUTAJ więcej info o nim.. Może ktoś coś powiedzieć? Bardzo mi zależy na tym, aby nie kupić czegoś słabego, co za chwilę się zepsuje. Jeśli możecie to dajcie jakieś opinie i rady..

Odnośnik do komentarza

Może zadam głupie pytanie ale sie nie znam:)- jezli laptop jest uzywany jako komputer domowy działa ok 10h dziennie- wiadomo ze jest podłaczony zasilacz- przypuscmy ze po tych 12h wyłączam kompa i odłaczam zasilacz czy taki sposob uzytkowania laptopa ( albo wyłaczenie kompa ale zasilacz jest podłaczony ) nie spowoduje po jakims ( pare m-cy ) czasie jakis problemów? ( przegrzanie itp ) -chodzi mi ogolnie czy laptopy sa przystosowane wysiłkowo do takiej pracy tyle godzin dziennie itp?

Pisze ponieważ moj kolega uzywa lapka Aristo- mniej wiecej w wyzej wymieniony spsób i po roku używania zaczyna mu sie grzać? czy to mozliwe?

 

THX za wyrozumiałość:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...