Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Nadal borykam się z wyborem laptopa. Miałem faworyta: HP 6735s. Teraz przegladałem jeszcze allegro i natrfilem na na super oferte ( tak mi się wydaje): http://allegro.pl/item430649218_szok_compa..._t5550_3gb.html

 

Jeszcze jedna kwestia. Nigdy nie miałem do czynienia z dwu rdzeniowymi procesorami. Jak to jest w przypadku tych laptopów nad którymi się zastanawiam?

 

HP 6735s: Procesor Athlon? 64 X2

Procesor (taktowanie) 1,9 GHz

 

Rozumiem że jeest to 64 bitowy procesor. Ma dwa rdzenie po 1.9ghz czyli w sumie 3.8ghz. Tak?

 

Compaq Presario C783EF: C2D T5550 1.83GHz czyli 2x1.8=3.6ghz?

 

Jeszcze jedna rzecz. Laptopa potrzebuje na studia. Grać nei zamierzam. Tylko internet, office, film. Cena rozsądna., Najlepiej do 1700

Odnośnik do komentarza

wiec tak, jestem juz niemal zdecydowany na notebooka. Wybór padł na HP 550. Dokładnie to ten http://promobile.pl/produkt-Notebooki_Hewl..._4GB,36744.html

 

Do tej pory patrzyłem na "cyferki" przy procesorze. Im wiecej tym lepiej. Nie interesowało mnie nic ponieżej 1,9. Wyczytałem ze to nie jest najważniejsze. Wazne jest cache. I tak: tutaj mam procesor C2D 1,4 i cache 2MB.

W innych przypadkach było dual core 1,9 i cache 1mb lub mniej.

 

Ostatnie pytanie: Dobrze wybrałem?

Odnośnik do komentarza
(...)

Do tej pory patrzyłem na "cyferki" przy procesorze. Im wiecej tym lepiej. Nie interesowało mnie nic ponieżej 1,9. Wyczytałem ze to nie jest najważniejsze. Wazne jest cache. I tak: tutaj mam procesor C2D 1,4 i cache 2MB.

W innych przypadkach było dual core 1,9 i cache 1mb lub mniej.

Podkreśliłem istotną rzecz. Więcej w drugim poście tematu.

 

BTW: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-proces...gow.4344.0.html Ktoś Cię źle poinformował o tym znaczeniu cache :roll:

Odnośnik do komentarza

ale dal bym sie nabrać. Obecnie idąc do jakiegokolwiek sklepu trzeba iść po konkretną rzecz. Oni tam tak moga zbałamucić ze szok.

 

@Elfiszon popraw pierwszy link bo nie bardzo działa :)

 

no i moj wybor chyba padnie na HP6735s z procesorem Procesor Athlon? 64 X2.

Odnośnik do komentarza
A ja dziś zamówiłem sobie białego MSI Wind (taki jak np na tej aukcji). W piątek powinien już byc u mnie. Cena - 1149 zł ;)

 

Qurcze napisz jak na tym chodzi FM, bo tez sie zastanawiam:)))

 

Chodzić chodzi bardzo dobrze jak dla mnie. Wszystko jest wyraźne, ładnie się skaluje. Jest tylko jeden problem którego jeszcze nie rozgryzłem ale Winda mam dopiero od wczoraj w swoich rękach. Wszystko opisuję dokładniej w tym miejscu. Zgłosiłem się już do qwasa o pomoc i sądze że mała modyfikacja skina powinna pomóc we wszystkim.

 

Powiem ci tylko że jak na razie jestem tym maleństwem oczarowany, nawet teraz z niego piszę :) (klawiatura jest rewelacyjnie przemyślana i super wygodna) ale coś więcej napisze powiedzmy za tydzień jak już trochę przy nim posiedzę.

Odnośnik do komentarza

Miałem kartę PCMCIA TP-Link WN510G, ale nie sprawowała się dobrze. Z biegiem czasu lapek przestawał ją widzieć i konieczny był kilkukrotny restart, bo zadziałała (na WinXP i Ubuntu). Karta poszła do serwisu, ale tam nie potrafili ustalić w czym rzecz, w końcu została zamieniona na kartę marki Senao (za dopłatą). Niestety, nie pamiętam modelu, mogę sprawdzić jak będę w mieszkaniu. Mam też router TP-Link i sprawuje się tak sobie. Też raz był w serwisie na wymianie oprogramowania DHCP. Prawdopodobnie zaszkodziło mu przepięcie (kiepska instalacja w mieszkaniu).

 

Wszystko to kupione u dystrybutora, www.interprojekt.pl Firma całkiem przyzwoita choć naprawa routera trwała ponad tydzien, ale kartę wymienili. Na allegro czasem można było dostać nieco taniej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Jak duza jest roznica w wydajnosci pomiedzy Core 2 Duo 2,0 1066 3MB a Dual Core 2,0 667 1 MB?

W większości zastosowań nie odczujesz różnicy. Różnicę odczujesz w kieszeni.

 

 

czy podstawka chłodząca to laptopa np. taka coś daje, czy to tylko gadżet?

Mój lapek parzy kolana, więc w tym wypadku pewnie coś da. W innym raczej nie spodziewałbym się cudów. Za mała różnica temperatur, słabe przekazywanie ciepła (powietrze).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...