Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

a nie musisz najpierw wgrać łatkę Microsoftu do HDA a dopiero później sterowniki do muzyki?

 

http://walendowski.com/2008/10/11/asus-x50...-xp-sterowniki/

 

# wchodzimy na stronę ASUSA i wybieramy z listy: Notebook-> X50 series -> X50Z, klikamy szukaj, wyskoczy kolejne okienko, gdzie wybieramy WinXP, a następnie wyszukaj.

# ściągamy wszystkie sterowniki oraz dodatkowo można również dodatkowe oprogramowanie utilities.

# w pierwszej kolejności instalujemy AUDIO -> KB888111(Universal Audio Architecture bus driver and Audio driver for WIN XP), dzięki temu będziemy mogli poprawnie zainstalować urządzenia audio oraz modem.

# Ściągamy sterownik karty dźwiękowej Realtek

# pozostałe sterowniki już instalujemy w dowolnej kolejności.

 

cos takiego jest tam napisane, może to pomoże, choć pewnie to też sam już znalazłeś

 

Raz jeszcze poszedłem tak jak jest w opisie. Okazało się, że KB888111 się nie zainstaluje, bo ponoć już w SP3 jest. Ok, jedziem dalej. Usunąłem zbędny PCI-Device z żółtym wykrzyknikiem i jadę ze sterami Realteka. Restartuje kompa i... I nic. Wciąż nie działa.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli uważasz, że małe jest piękne...

 

Serio uważasz że 14'' w laptopie to mały prostokącik? Nie wiem jak tobie, ale mi od zawsze wydawało się że jedna z głównych cech laptopa jest jego mobilność ale może jestem w błędzie i 18'' matryce w laptopach to jest to... Ja własnie piszę z Winda z 10'' matrycą i jestem z tego powodu mega zadowolony, twierdzenie że 14'' to mało jest dużą przesadą.

Odnośnik do komentarza

10''cali jest przenośne i jest fajne, może kiedyś jak będę potrzebował coś takiego to sobie sprawię, ale różnica mobilności między 14 a 15'' jest żadna to i to się mieści w takiej samej torbie, waży praktycznie to samo. 15cali wg mnie jest optymalne, nie chodzę za wiele z lapkiem, max 1-2 w tygodniu, ale gdy jestem w domu wolę mieć większy ekran, milej się filmy ogląda i w ogóle. Także ja bym nie pozwolił sobie zamienić swojego lapka na mniejszego. :]

No ale to są gusta i guściki i do czego potrzebny lapek, czego Kuchar nie napisał ;)

Odnośnik do komentarza

@Kuchar: Trudno powiedzieć którego wybrać, bo to są dość różne lapki. Zwróć uwagę, że Lenovo ma rozdzielczość 1680x1050, co daje w efekcie małe piksele, ale masz duży obszar roboczy. Z kolei Dell ma standardową rozdzielczość 1280x800, chyba optymalną dla 14".

 

@og02r: każdy ma własne potrzeby i preferencje. Ja z kolei nie widzę sensu kupowania 15" lapka, kiedy ta sama rozdzielczość jest na 14". Zawsze to kilkaset gramów mniej do noszenia, a i laptop jest bardziej poręczny. Aktualnie mam 14" Compaq i bardzo cenię sobie jego kompaktowość.

Odnośnik do komentarza

@Kobe - w tej klasie jedną z najlepszych propozycji jest Lenovo N500. Znajoma kupiła jakiś czas temu i jest bardzo zadowolona. Miałem w rękach ten model, jak i poprzednika - N200 - i muszę przyznać, że jest to kawał dobrego lapka do podstawowych zastosowań domowych. Ostatnio trochę zdrożał, ale można go kupić za jakieś 1,8 tys zł.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Chciałbym kupić przenośny komputer. Potrzebny będzie mi właściwie tylko do przeglądania neta/pisania, zatem liczę, że udałoby mi się zamknąć w jak najmniejszej kwocie. Głównym kryterium jest czas pracy baterii oraz możliwość łatwego transportu. Dodam, że zakup dokonywany będzie gdzieś w okolicy wakacji dopiero. Brać laptopa, czy władować się w netbooki może? Jeżeli tak, to jakimi tanimi, acz oszczędnymi energetycznie modelami się zainteresować?

Odnośnik do komentarza

Sęk w tym, że na lapka, czy netbooka, z dobrą baterią trzeba wydać ponad 1500 zł, kiedy za 1200 można kupić np. MSI Wind za standardową 3-komorową baterią. W praktyce wystarcza ona na jakieś 1,5h pracy na laptopie (mierzone na Ubuntu).

Ja bym radził poczekać. Niedługo powinna wejść do sprzedaży druga generacja netbooków, m.in. następca MSI Wind U100. To już całkiem ciekawe urządzenia, a cena starszych modeli powinna spaść. Niestety, na netbooki z procesorami ARM, które mogą działać na baterii ponad 8 godzin, musimy jeszcze poczekać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...