Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję obudowy dolnej do laptopa ASUS F3F. Niestety, oficjalnie jedyna możliwość wymiany to wysłanie sprzętu do serwisu we Wrocławiu. Szukam, więc jakiejś 'nieoficjalnej' metody. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Dodałem posta już w "giełdzie", ale tu bywa chyba więcej osób :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam rocznego HPka. Od jakiegoś czasu na włączonym komputerze nie ładuje mi baterii i nie za bardzo wiem jaka jest przyczyna. Jeśli wyłączę komputer i zostawię włączony na kablu to ładuje się bez problemu. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło to spowodować i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Muszę kupić sobie komputer do pracy. Przeznaczenie - wystawianie recept :D

Wymyśliłem, że wystarczy mi zwykły netbook - mały i lekki - to podstawowe zalety. Potrzebny mi będzie dostęp bezprzewodowy do internetu, ale obecnie każdy nowy netbook ma WiFi więc to nie problem. Wybieram pomiędzy Toshibą a Dell'em. Jakoś do tych marek mam zaufanie :) Interesuje mnie Dell Mini 9 i Toshiba NB100. Zauważyłem, że Dell ma wbudowany modem - Dell 5530 GSM/HSDPA/HSUPA/EDGE/GPS. Co to jest i z czym się to je? Czy w ogóle to wykorzystam czy nie? Prosze znawców o dwa słowa komentarza, ewentualnie ze zwróceniem uwagi na inne modele/firmy.

 

Moje oczekiwania opisałem wyżej a chciałbym dodatkowo by matryca zamknęła się w rozmiarze 9-10''.

Odnośnik do komentarza

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-Mini-9.13439.0.html

 

Coś na temat Dell'a. Może się przydać przy wyborze.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/670/Toshiba/NB100/kolejny/netbook/jakich/mnostwo

 

Coś na temat Tośki.

 

Jak na Twoje wymagania to powinieneś się udać do jakiegoś sklepu i potestować, który Ci będzie odpowiadał pod wzgledem klawiatury, wykonania itp bo bebechy raczej mało ważne a zresztą większość netków ma podobne wyposażenie :)

Odnośnik do komentarza

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-Mini-9.13439.0.html

 

Coś na temat Dell'a. Może się przydać przy wyborze.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/670/Toshiba/NB100/kolejny/netbook/jakich/mnostwo

 

Coś na temat Tośki.

 

Jak na Twoje wymagania to powinieneś się udać do jakiegoś sklepu i potestować, który Ci będzie odpowiadał pod wzgledem klawiatury, wykonania itp bo bebechy raczej mało ważne a zresztą większość netków ma podobne wyposażenie :)

Heh. Z Dell'a mnie już wyleczyłeś. :D

Faktycznie chyba ruszę cztery litery do jakiegoś MM i osobiście pomacam sprzęty :)

Odnośnik do komentarza

Waham się między dwoma laptopami.

Pierwszy to Lenovo y550 - Intel Core 2 Duo T6400 2GHz, 2MB cache L2, świecąca matryca, 4GB RAM DDR3 1066MHz, dysk SATA 320GB 5400rpm, NVIDIA GeForce GT 130M/512M DDR3, wbudowe 4 głośniki + subwoofer, 3 200 zł

Drugi to DELL Studio 1555 - Intel CORE 2 DUO P8600 2,4GHz 3MB L2, matryca WLED, 4GB RAM DDR2 800MHz, dysk 320GB SATA 5400rpm, ATI RADEON HD4570 512MB DDR3, 3 100 zł

Który wygląda korzystniej?

Odnośnik do komentarza

Waham się między dwoma laptopami.

Pierwszy to Lenovo y550 - Intel Core 2 Duo T6400 2GHz, 2MB cache L2, świecąca matryca, 4GB RAM DDR3 1066MHz, dysk SATA 320GB 5400rpm, NVIDIA GeForce GT 130M/512M DDR3, wbudowe 4 głośniki + subwoofer, 3 200 zł

Drugi to DELL Studio 1555 - Intel CORE 2 DUO P8600 2,4GHz 3MB L2, matryca WLED, 4GB RAM DDR2 800MHz, dysk 320GB SATA 5400rpm, ATI RADEON HD4570 512MB DDR3, 3 100 zł

Który wygląda korzystniej?

zdecydowanie Lenovo, mialem ostatnio przyjemnosc korzystac z obu. Znacznie lepiej wykonany jest wlasnie wskazany przezemnie Lenovo, DELL niestety modele niebiznesowe nieco odpuszcza...

Odnośnik do komentarza

Ok, a nie przeszkadza świecąca matryca?

Nigdy nie miałem przyjemności dłużej siedzieć przy lapku, więc się nei znam i nie mam porównania.

nei wiem jak wyglada praca po 8h bo tyle czasu w jednej transzy przy nim nie spedzilem, kwestia jest taka jak masz duzy monitor LCD i siedzisz pol dnia... w dodatku matryca ma podswietlenie OLEDowe a to ponoc mniej meczy wzrok

Odnośnik do komentarza

Muszę kupić sobie komputer do pracy. Przeznaczenie - wystawianie recept :D

Wymyśliłem, że wystarczy mi zwykły netbook - mały i lekki - to podstawowe zalety. Potrzebny mi będzie dostęp bezprzewodowy do internetu, ale obecnie każdy nowy netbook ma WiFi więc to nie problem. Wybieram pomiędzy Toshibą a Dell'em. Jakoś do tych marek mam zaufanie :) Interesuje mnie Dell Mini 9 i Toshiba NB100. Zauważyłem, że Dell ma wbudowany modem - Dell 5530 GSM/HSDPA/HSUPA/EDGE/GPS. Co to jest i z czym się to je? Czy w ogóle to wykorzystam czy nie? Prosze znawców o dwa słowa komentarza, ewentualnie ze zwróceniem uwagi na inne modele/firmy.

 

Moje oczekiwania opisałem wyżej a chciałbym dodatkowo by matryca zamknęła się w rozmiarze 9-10''.

 

To ja Ci polecę Asusa EeePC, asus wymyslił netbooki wiec wykonanie bardzo dobre.

i teraz w zależności ile chcesz wydać to albo 1000H (ok 1300 zł) albo 1000HE (1600zł) 1000HGo(1700 z modemem 3,5G)

no chyba że wolisz poczekać na model 1005 bo tez wygląda bardzo ładnie.

Co do matrycy to polecam mimo wszystko 10 cali.

Odnośnik do komentarza

Ja Ci powiem tak Dix - ja mam laptopa Della, który ma 10 lat (PIII 500) i do tej pory spokojnie można na nim popracować - nie jest to działanie z siłą wodospadu, ale lap spadał na ziemie wielokrotnie, przejechał ze mną pół Europy i bateria do tej pory jest zdatna do użytku (co prawda tylko na czas odpalania, ale zawsze to coś) ;-)

Odnośnik do komentarza

@T-m: solidność pełnowymiaowych laptopów danej marki często ma się nijak do netbooków. Dla przykładu nie kupiłbym laptopa MSI, ale MSI Wind U100X zjeździł pół Europy, spadł na podłogę i nadal się trzyma. Co w nim mi przeszkadza to niewygodny przycisk na touchpadzie (jeden plastik zamiast dwóch), literki się trochę wytarły przez rok, ale to pikuś. Sama obudowa jest bardzo solidna. Ekran wyraźny i jasny (bardzo ważne przy takiej rozdzielczości i wielkości matrycy!), klawiatura jest lepsza niż w pierwszych Asusach (nowych nie macałem).

 

Wind to całkiem niezły wybór, choć chyba Samsung NC10 jest lepszy (z nim nie miałem do czynienia). Od czasu premiary NC10 wyszło jeszcze kilka modeli, choć nie wiem, czy któryś zasługuje na szczególną uwagę, przestałem śledzić rynek.

Odnośnik do komentarza

Poszukuję notebooka dla dziewczyny - studentki. Cena do 3000 zł. Nie gra w gry, oczekuje prostoty użytkowania i mobilności (długa praca na baterii etc). Mile widziany jakiś ciekawy design. Ewentualnie zamiast tego mógłby być netbook. Parametry - j/w.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...