Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez planuje zakup kolejnego lapka, obecnie w domu posiada HP Pavillion z którego jestem bardzo zadowolony, ale niestety zostawiam go rodzicom, a i potrzebuje czegoś dla siebie, rozglądam się za czymś bez systemu, i z pojemnym dyskiem twardym. Proc przynajmniej powyzej 2.0GHZ, duzo ramu i jakaś w miarę dobra grafa, na obecnym gram tylko w PES, NFS, i czasem w FM. A tak to filmy, net, obróbka zdjęć, muzyka. Ktoś coś poleca ?. Przedział cenowy do 3000zł.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Już miałem pisać w "Składanie kompa...", ale zauważyłem ten temat. Mam nadzieję, że odpowiedź będzie tu równie kompetentna i szybka, co tam :]

 

Szukam mocnego laptopa dla mojego taty. Użytek typowo biurowy + montowanie filmów z kamery cyfrowej. Używa do tego aplikacji Pinnacle Studio (chyba ver. 12). Ten montaż filmów jest dla niego ważny więc pewnie trzeba jakąś mocną kartę graficzną. Do tego oczywiście muzyka, zdjęcia (więc zda się też duży HD i większy RAM). To nie ma być malutki laptopik więc matryca może być jak najbardziej większa (15,4?).

 

Mam prośbę do osób, które czują temat, o rekomendację dobrego, niezawodnego i spełniającego w/w założenia laptopa. Kwota... powiedzmy ok 3-3,5 tys. zł. Chyba, że jest coś wyjątkowo dobrego za np. 4 tys., to też dajcie znać.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Opłaca się używany za 1200?

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP-P500-FA02PL/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Procesor Intel® Core™2 Duo T8100 2,16 GHz

Pamięć 2 GB (1 x 2 GB) / max. 4 GB DDR2 5300 (667 MHz)

Wyświetlacz 15,4" 1280 x 800 (WXGA) SuperBright® (matowa)

Grafika ATI Radeon™ Xpress 1250 (zintegrowany)

Pamięć 32-256 MB (współdzielona z pamięcią systemową)

Dźwięk ALC262-GR HD (High Definition)

Dysk twardy 160 GB (SATA, 5 400 rpm)

 

Głośniki Wbudowane, 2 W x 2

Czytnik kart 2 w 1 (SD, MMC)

Silver Nano Ag+

 

W komplecie oczywiście zasilacz, oryginalne opakowanie i gratis pokrowiec neoprenowy.

 

Jeżeli chodzi o wydajność, to spokojnie ostatnio odpalałem NFS Most Wanted..

 

Na cele biurowe, net, pdfy + fm (chociaż 2009).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Interesuje mnie ASUS UL50AG. Ma procesor z platformy CULV i stąd moje pytanie - czy niskie taktowanie przekłada się obecnie na niskie osiągi takiego zestawu? Z gier ma mi służyć tylko do FM 10 i pewnie 2011, poza tym zwykłe użytkowanie domowe - przenośne w sieci bezprzewodowej. Czy procesor i taka karta graficzna starczą do tych celów?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wczoraj zrobiłem recovery do ustawień fabrycznych, korzystając z tego menu zaraz po włączeniu laptopa. Wszystko przebiegło sprawnie i bezbłędnie, po czym po ponownym uruchomieniu zamieniło mi literami partycje. System jest zainstalowany na D, a C, to partycja, którą sobie utworzyłem kiedyś. Co ciekawe w Windowsie niewiele chce działać, bo wszystko jako ścieżkę dostępu próbuje znaleźć C:\...

 

Niestety nie mogę też wejść w recovery, guziczek Lenovo Care nie reaguje i podczas uruchamiania laptopa normalnie włącza się system. Czyżby fakt, że utworzyłem sobie nową partycję, czego domyślnie nie było coś namieszał?? Chociaż byłoby to niedorzeczne, bo w końcu przywrócenie ustawień fabrycznych, to przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić, odpada ściągnięcie obrazu i spisanie z naklejki serialu, bo ktoś inteligentnie te naklejki na spodzie klei i się ścierają :/

Odnośnik do komentarza

Szykuję się do kupna laptopa, bo po niecałych 3 latach użytkowania karta graficzna w moim Compalu FL90 odmówiła posłuszeństwa, tak więc zmuszony jestem kupić coś nowego. Myślałem o komputerze stacjonarnym, ale jednak zależy mi na wygodzie, więc laptop. Dużych wymagań nie mam - maks mogę przeznaczyć około 1700 zł i generalnie nie obchodzą mnie za bardzo super osiągi, karty graficzne, gigaherce i gigabajty. Najbardziej zależy mi na BEZAWARYJNOŚCI. Czytałem ostatnio jakieś rankingi tego właśnie dotyczące i PODOBNO najmniej psują się Asusy i Toshiby. Potrzebuję jak najwięcej opinii, więc powiedzcie mi - czy ma ktoś z was komputery tych właśnie firm? Polecacie/odradzacie? A może jeszcze wziąć pod uwagę np nie wiem, Della albo Acera?

Odnośnik do komentarza

Toshiba - ma szef i jak to mówi - gdyby drugi raz miał kupić, to na pewno by to zrobił. Bezawaryjny, solidnie wykonany, lekki i wygodny (aczkolwiek w jego przypadku mowa bodaj o 13-calowym).

 

Acer - mam od już bodaj 4 lat i złego słowa nie powiem. Nigdy nie było żadnych problemów, nawet najdrobniejszych. Grafika, dźwięk, obraz, dysk, pamięć - wszystko chodzi po dzień dzisiejszy. Brat miał identyczny model i służył mu dopóki nie rozbił matrycy :).

Odnośnik do komentarza

Toshiba - ma szef i jak to mówi - gdyby drugi raz miał kupić, to na pewno by to zrobił. Bezawaryjny, solidnie wykonany, lekki i wygodny (aczkolwiek w jego przypadku mowa bodaj o 13-calowym)

Mój bez mała 3-letni egzemplarz zdaje się potwierdzać tę opinię o Toshibie. Spisuje się więcej niż przyzwoicie i raczej specjalnych problemów z nim nie ma. Znajomy z pracy też korzysta z Toshiby i również jest o niej dobrego zdania.

Odnośnik do komentarza

Hmm, jesli to ma byc komputer glownie do pracy i bez fajerwerkow to moge polecic to czego ja uzywam sluzbowo - HP 550. Kosztuje toto jakies 1800, nie wiem do konca jakie ma bebechy, ale do mojej pracy redakcyjnej starcza z nawiazka. Duza zaleta jest swietna klawiatura - klawisze sa matowe, wiec palce sie nie slizgaja a ich ksztalt i uklad jest bardzo intuicyjny. Touchpad tez jest swietny i naprawde mozna w miare wygodnie pracowac bez myszy. Bateria w normalnym trybie pracy (jasnosc LCD 80%, bebechy na max wydajnosci) wystarcza lekko na 2,5 h pracy. Przy osczednym trybie pewnie możnaby wyciągnąć ponad 3h. Do pelni szczescia brakuje jedynie matowej matrycy.

 

Jesli zalezy Ci na bezawaryjności to myślę, że Dell może być rozwiązaniem. Aczkolwiek może być trudno zmiescic sie w budzecie. Niebagatelnym atutem Dell-a jest trzyletnia gwarancja NBD (next bussines day).

 

Nie wiem jak jest z innymi Acerami ale moj, nie bedacy uzytkowanym zbyt intensywnie juz dwa razy jechal do Brna na naprawe. Co prawda nigdy nie odmowil posluszenstwa ale w sumie 5,5 tyg bylem bez swojego kompa.

Odnośnik do komentarza

Ze swojej strony mogę polecić HP 6735s. Używam już prawie 2 lata. Głownie prace biurowe, AutoCad, Internet, filmy a i z FM'em nieźle sobie radzi. Cena około 1800 zł. Jest to praktycznie to samo co HP 550 - 6735s to chyba po prostu wyższy model.

 

Znajomi ze studiów mają też Toshiby i bardzo sobie chwalą ale za taką cenę to raczej o nowej można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...