Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Które procesory są lepsze w laptopach? AMD czy Intel? Chodzi mi w głównej mierze o to, który laptop (z jakim procesorem) dłużej może pracować na samej baterii.

Poszukuje obecnie laptopa w okolicy 2000zł (+- 200zł), który będzie mógł popracować przez kolejne 4-5lat. Gier na nim za bardzo nie będzie się odpalać, ale czsasem może to się przydarzyć. Głównie będzie wykorzystywany do pracy, nauki, oglądania czasem filmów i włączenia jakiejś muzyki... gry są na dalszym planie. Wymagania to: dysk przynajmniej 320gb, dedykowana grafika, 3gb ramu, matryca 14-15,6cali.

 

Na chwile obecną i na szybko znalazłem takie 4 możliwości:

1. TOSHIBA Satellite C650D-109

2. DELL INSPIRON M501R

3. LENOVO G550

4. Asus K50IE-SX159

 

Najmniej przekonany jestem do Asusa bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia, jednak może ktoś z Was na nich już pracował i sobie chwali. Toshiba i Dell to już wyrobione marki, którym ufam, ale moja ocena jest oparta na ich sprzętach sprzed iluś lat. Czy ich jakość nadal jest wysoka? Tośka i Dell nie mają HDMI co w obecnych czasach jest już dosyć dużym minusem. Szczególnie gdy to ma być laptop do pracy i będzie często podłączany do rzutników, zew. monitorów, telewizorów i dlatego każde złącze umożliwiające to jest mile widziane.

 

Każda opinia będzie pomocna dlatego liczę na jakąś waszą uwagę. Może Wy zaproponujecie jakiś inny model.

przy takim budzecie raczej zdecydowana przewage ma Athlon, HDMI? taki sprzet nie ma na tyle mocy zeby uciagnac 1080p, wiec mozna to ominac

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj znalazłem jeszcze takiego Acera mam jednak pewne uprzedzenia do tej marki. Jak teraz wygląda jakość tego sprzętu? Można spodziewać się że po miesiącu będzie szedł do serwisu? Bo tak patrząc na parametry wydaje się całkiem niezły (choć ja ostatnio wypadłem z obiegu i nie wiem juz tak dokładnie co jest dobre, a co nie)

Odnośnik do komentarza

Które procesory są lepsze w laptopach? AMD czy Intel? Chodzi mi w głównej mierze o to, który laptop (z jakim procesorem) dłużej może pracować na samej baterii.

Poszukuje obecnie laptopa w okolicy 2000zł (+- 200zł), który będzie mógł popracować przez kolejne 4-5lat. Gier na nim za bardzo nie będzie się odpalać, ale czsasem może to się przydarzyć. Głównie będzie wykorzystywany do pracy, nauki, oglądania czasem filmów i włączenia jakiejś muzyki... gry są na dalszym planie. Wymagania to: dysk przynajmniej 320gb, dedykowana grafika, 3gb ramu, matryca 14-15,6cali.

 

Na chwile obecną i na szybko znalazłem takie 4 możliwości:

1. TOSHIBA Satellite C650D-109

2. DELL INSPIRON M501R

3. LENOVO G550

4. Asus K50IE-SX159

 

Najmniej przekonany jestem do Asusa bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia, jednak może ktoś z Was na nich już pracował i sobie chwali. Toshiba i Dell to już wyrobione marki, którym ufam, ale moja ocena jest oparta na ich sprzętach sprzed iluś lat. Czy ich jakość nadal jest wysoka? Tośka i Dell nie mają HDMI co w obecnych czasach jest już dosyć dużym minusem. Szczególnie gdy to ma być laptop do pracy i będzie często podłączany do rzutników, zew. monitorów, telewizorów i dlatego każde złącze umożliwiające to jest mile widziane.

 

Każda opinia będzie pomocna dlatego liczę na jakąś waszą uwagę. Może Wy zaproponujecie jakiś inny model.

przy takim budzecie raczej zdecydowana przewage ma Athlon, HDMI? taki sprzet nie ma na tyle mocy zeby uciagnac 1080p, wiec mozna to ominac

 

Śmiem wątpić. Akceleracja GPU robi swoje.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam problem. Mianowicie chodzi o to, że coś się dziej z moim laptopem. Przy próbie uruchamiania nie startuje nawet bios tylko "piszczy" i nic się nie wyświetla ekran pozostaje czarny. Najśmieszniejsze jest to, że wkurzyłem się na lapka bo nie mogłem znaleźć gwarancji i pomyślałem, że sprzęt jest spisany na straty wiec uderzyłem go pięścią, spróbowałem ostatni raz włączyć i zaskoczył... ktoś ma jakiś pomysł ? Laptop ma już 1,5 roku, jest to Fujitsu-Siemens Pa 2548.

Odnośnik do komentarza

chciałbym kupić jakiegoś netbooka. nie mam jakiś konkretnych preferencji co do tego. cena musi być maxymalnie- 1100 zł.

ma służyć do czytania netu, czasem może jakiś film, pisanie w wordzie. i tyle. żadne gry czy inne fiku miku ;)

 

No to co za problem? Każdy w tej cenie się nada.

 

Sam kupiłem kiedyś netbooka w inwazjapc - za 1000zł (2 lata temu), sprawnego sprzedałem miesiąc temu:)

 

Masz tutaj:

 

http://www.inwazjapc.pl/mobile-notebooki/notebooki.html?price=2%2C1000

 

Jeśli do takich "przyziemnych" rzeczy to bierz te z dobrą baterią, bo pewnie będzie chciałaby był mobilny. 9,5h jej powinno starczyć. Oczywiście najwygodniejsza jest 12', ale droższe są. Na mniejszych też da się spokojnie pracować. Ja na swoim 8,9' grałem w FM 2008 (po kombinowaniu w 2009) i PES-a 6 :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie oczekuję rewelacji, ale czy ktoś mógłby zaopiniować te trzy laptopy?

 

http://www.emarket.pl/komputery/black-15r-hd-wled-p6000-2gb-250gb-dos-2ycar-15r-7bs01/p-c0425428

 

http://www.emarket.pl/komputery/15-6-wxga-hd-dc-t3300(2-0ghz)-nvidia-gf310m-1gb-320gb-dvd-sm-vc-k50ie-sx159/p-c6504236

 

http://www.emarket.pl/notebooki-laptopy/r530-15-6-led-hd-pentium-t4500-(2-3)-2-1gb-250gb-gma4500-dvdrw-cam-w7-home-prem-np-r530-ja06pl/p-c3255363

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie drodzy, problem z laptopem. Otóż od jakiegoś czasu za każdym wyłączeniem komputera resetuje mi się data oraz godzina, a może raczej zatrzymuje (jeśli teraz wyłączyłbym komputer i włączył po dwóch dniach to będzie zegar wskazywał obecną datę i godzinę - tak gwoli ścisłości ;) ). I z tego co przeczytałem, winne jest rozładowanie bateryjki na płycie głównej odpowiedzialnej za ten proces, poprawcie jeśli się mylę. I teraz pytanie - czy wymiana tej bateryjki to proces trudny i drogi? Bo pewnie samemu nie dam rady tego zrobić - jakoś nie wyobrażam sobie babrania w bebechach laptopa, stacjonarny to co innego. Ile może wynieść koszt takiej wymiany i czy serwis może to zrobić od ręki? I jaka to w ogóle bateria jest?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...