Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Smetek.

Poszperałem jednak trochę w sieci i okazuje się, że większość tej serii Asusa, ma jakąś wadę i laptopy jadą praktycznie od razu do serwisu, z powodu notorycznego zawieszania się.

 

Na chwilę obecną wstrzymuję się z zakupem. 20tego lutego do sklepów wchodzi nowa seria procesorów Core iX (sandy bridge) i mają one kosztować porównywalne pieniądze, jak obecna seria. Choć podobno w i3 i w i5 nie ma aż takiego wzrostu wydajności, jak w i7. Trzeba będzie poobserwować rynek. Już można zauważyć ciekawe promocje, mające na celu opróżnienie magazynów ze starszą technologią.

Dokonałem również pewnej korekty na mojej liście życzeń ;) Na pewno zainwestuję w lepszą grafikę, a mianowicie planuję zakup HD 5650. HD 5470 to dolna półka klasy średniej, natomiast HD 5650 to już przyzwoita średnia półka. Korci jednak chęć pogrania w nowsze tytuły :)

Odnośnik do komentarza

licz sie wtedy z wydatkie m~3000zl, druga sprawa jak wejdzie sandy bridge, najpierw trzeba wysprzedac stare :]

no zobaczym, w jakich cenach będzie chodziła nowa technologia.

W sumie, to raczej mi na nowszym procku aż tak nie zależy. IMO któryś z obecnych i3 w pełni by mi wystarczył, a może nawet i tak przekraczał moje zapotrzebowania. Dlatego też liczę, że może coś spadną z ceny.

Swoją drogą, studiując pewne forum o laptopach, zakup nowego sprzętu, to istne stąpanie po polu minowym. Jedne piszczą, drugie się wieszają, trzecie za mocno grzeją, czwartym padają dyski. Ludzie czekają po 3-4 miesiące na załatwienie sprawy z serwisem.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, studiując pewne forum o laptopach, zakup nowego sprzętu, to istne stąpanie po polu minowym. Jedne piszczą, drugie się wieszają, trzecie za mocno grzeją, czwartym padają dyski. Ludzie czekają po 3-4 miesiące na załatwienie sprawy z serwisem.

Jak czytam takie historie to sie zastanawiam co ludzie robia z tym sprzetem - gwozdzie nim wbijaja?

 

Moj lap Toshiby uzywany od paru dobrych lat w warunkach rozniastych, wozony gdzie sie da, odczul to tylko lekkimi ryskami na obudowie i koniecznoscia wymiany klawiatury. Dysk pracuje, system dziala idealnie, grzeje sie w normie.

Odnośnik do komentarza

Kup sobie z gwar. NBD bedziesz miec luz.

Mogę się mylić, ale z tego co się orientuję, NBD daje jedynie Dell i to w niektórych przypadkach w standardzie.

 

 

 

Jak czytam takie historie to sie zastanawiam co ludzie robia z tym sprzetem - gwozdzie nim wbijaja?

Ale tu nie chodzi o nieumiejętne używanie sprzętu. Obecnie jedna z serii Asusa wyjeżdża z taśmy produkcyjnej z usterką. Asus dopiero nie dawno znalazł sposób, jak usunąć tą usterkę.

W innych, podczas braku obciążenia procesora, piszczą cewki i ponoć w skrajnych przypadkach jest to nie do wytrzymania.

Albo oddajesz kilkumiesięcznego laptopa na gwarancję, a serwis odpisuje, że nie posiadają już części zamiennych...

 

Odnoszę wrażenie, że starsze laptopy są jednak mniej awaryjne, niż obecnie.

Odnośnik do komentarza

laptopy biznesowe Dell'a maja NBD, chociaz kiedys widzialem tez serię Inspirion 2 lata NBD, z tym, ze Dell z takimi bebechami pod 3600-4000 moze podchodzic...

 

jak masz problem z awaryjnoscia od listopada sam mam lenovo y560 na procku i3, brat ma ten model na i5 i dwojka znajomych tez ma i3, z mniejsza iloscia ram, nikomu nic sie z tymi laptopami nie dzieje... Y560 nie jest taki brzydki, a napewno solidnie wykonany

Odnośnik do komentarza

Moją uwagę zwrócił taki oto Dell.

I poważnie się nad nim zastanawiam, mimo, iż cena jest bez OSa (którego w takim przypadku kupiłbym osobno za bony w miejscowym sklepie ;))

Poczytałem sobie o tym modelu i ludzie ogólnie chwalą. Ponoć największym mankamentem jest praca wentylatora. Wydałbym trochę więcej niż planowałem, ale trudno. No i mam gwarancję NBD.

 

Wstępne zainteresowanie wykazuję również takim oto Acerem.

Pamięci aż 6 GB, większy dysk. Procesor niby porównywalny z najsłabszym i3. Szkoda, że głośnik jest jedynie mono.

 

Może jeszcze coś uda mi się znaleźć na Turionie II P520. Coś zapewne na tym procku też by mi wystarczyło :-k

Odnośnik do komentarza

Łonio, zastanow sie czy Ty faktycznie potrzebujesz tej gwarancji NBD?

Sam zacząłeś o tej gwarancji :P Ale słuszna uwaga.

 

Przeglądając dziś neta, znalazłem kolejne oferty, które biorę pod uwagę.

 

Toshiba L650-1NC.

Na plus mocniejszy procek. Na minus-trochę zmniejszony zegar w karcie grafiki (tak samo jak w Dell) i karta sieciowa 10/100. I teraz łopatologicznie mi wytłumaczcie, czy mając w domu neta po kablu o prędkości ok. 8 mb (transfer danych leciał coś ostatnio 500kb/s), to karta będzie coś dławić?

A, i jeszcze jedno. Obecnie Toshiba oferuje gwarancję zero problemu.

 

I drugi Acer.

Trochę mniejszy dysk. Karta porównywalna z HD 5650.

 

@wjk: no parametry by mi pasiły :) Gorzej z ceną ;)

 

Jutro mam wolne, więc przejdę się po kilku sklepach i namacalnie sprawdzę wykonanie różnych firm. Bo chyba prawdą jest, że bebechy to wszędzie takie same. Kwestią indywidualną jest samo wykonanie obudowy.

Odnośnik do komentarza

Kwestią indywidualną to jest rodzaj matrycy. Z żalem obserwuję, że zdecydowana większość produkowanych dziś laptopów posiada błyszczące matryce. Czy ich koszt jest tak niższy od matowych, czy to ludzie dają się omamić żywszymi barwami i większym kontrastem kosztem braku efektu lustra? :-k

lustro do sweet foci na eNKa i daja sie omamiac... a poztym, to sie blyszczy !!!1111

 

@Łonio dokładnie ten model, albo bardzo zbliżony nie jestem pewien grafiki, u Nas jest chyba chip na mobo + zew. grafika z mozliwoscia przelaczania, celem zaoszczedzenia energii[dluzszy czas na baterii]

Odnośnik do komentarza

ehh, dawno nie miałem takiej zagwozdki. Im więcej przeglądam ofert i czytam opinii, tym mam większy mętlik w głowie :eusa_doh: Już nawet zastanawiałem się, czy aby nie odpuścić sobie laptopa i zainwestować w PC. Wiadomo, że za mniejszą kwotę, miałbym lepszy sprzęt. Jednak doszedłem do wniosku, że najpierw kupię coś sobie, potem coś dla żony i odejdę od stacjonarki.

Miałem na oku chyba 7, zbliżonych do siebie możliwościami, modeli. Dzisiaj podjąłem decyzję, że wybiorę takie coś od MSI.

Inne modele z lepszym procesorem są droższe o kilkaset zły. Jak dla mnie, wydaje się być to bezsensownym wydatkiem. Dysk też wystarczy, bo mam 160tkę ze starego laptopa. A z czasem sprawdzę, ile będę zużywał RAMu.

Odnośnik do komentarza

Żona będzie grała w gry?

nie, jej z czasem kupię coś o parametrach maszyny do pisania ;)

 

a patrzyłeś na jakieś laptopy od Samsunga? Kumpel też szukał lapka, naczytał się opinii i w końcu kupił jakiegoś na Intelu i5, 4gb RAM i jest zadowolony. Za cenę tego MSI mógłbyś wyhaczyć coś ciekawego.

No wszystko zależy od potrzeb. Ja wolałem lepszą grafikę, niż procesor.

Ale sprawdzając na Skąpcu, to nie wiem, co on takiego wyhaczył, nawet za słabą grafiką w tej cenie :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...