Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące laptopowych baterii. Ta oryginalna po okresie lekko ponad rok po prostu kompletnie padła i nie dało jej się ani odrobinę naładować, komputer po odłączeniu od sieci po prostu się wyłączał. Przedwczoraj dokonałem zakupu noej baterii i teraz pytanie - czy są jakieś zalecenia jak utrzymywać baterię, żeby wytrzymała jak najdalej? Czy np. jest potrzeba wyjmowania baterii z laptopa kiedy on jest na stało podłączony pod AC?

 

może ten artykuł ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie dotyczące laptopowych baterii. Ta oryginalna po okresie lekko ponad rok po prostu kompletnie padła i nie dało jej się ani odrobinę naładować, komputer po odłączeniu od sieci po prostu się wyłączał. Przedwczoraj dokonałem zakupu noej baterii i teraz pytanie - czy są jakieś zalecenia jak utrzymywać baterię, żeby wytrzymała jak najdalej? Czy np. jest potrzeba wyjmowania baterii z laptopa kiedy on jest na stało podłączony pod AC?

mam baterie trzeci rok i... jak trzymala poltorej godziny tak trzyma.... a nigdy jej nie odpinalem gdy pracowalem na zasilaczu...

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś do czynienia z maleństwami typu Asus EEE? Jak to się sprawdza w praktyce, czy klawiatura nie jest zbyt mała? No i jak wygląda kwestia możliwości tej maszynki? Jeśli chodzi o hardware to od trzech lat kompletnie się tym nie interesuję i szczerze powiem że niewiele mi te wszystkie opisy mówią :). Zależy mi przede wszystkim na mobilności. Chciałbym móc wrzucic takiego netbooka do plecaka, pójśc z nim na uczelnię i zrobic notatki, po drodze napisac jakis referat, w międzyczasie skorzystac z neta, u dziewczyny obejrzec wspólnie jakiś film a ewentualnie na nudnym wykładzie popykac nieco w FM'a ;).Wiem że to wszystko może mi dac każdy laptop ale sory, jak dla mnie noszenie 3 kilogramowego klocka w oddzielnej torbie nie jest synonimem mobilności i wygody ;). Czy to urządzenie nadaje się wogóle do tego typu zastosowań. Czy uruchomię na tym na przykład wspomnianego FM'a 07, Cywilizację 3 albo PES'a 6 (w to jakoś nie wierzę ;)). Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

To już lepiej kup sobie MacBooka Air, który waży 1,4kg ;)

 

http://www.apple.com/macbookair/

 

A o tamtym niestety nic nie wiem, ale naprawdę wydaje mi się, że wygodniejszy by był zwykły laptop, a stają się one coraz lżejsze. Takie cudeńko (raczej) nie spełni wszystkich twoich wymagać, ale mogę się mylić, taka jest tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
To już lepiej kup sobie MacBooka Air, który waży 1,4kg ;)

 

http://www.apple.com/macbookair/

 

A o tamtym niestety nic nie wiem, ale naprawdę wydaje mi się, że wygodniejszy by był zwykły laptop, a stają się one coraz lżejsze. Takie cudeńko (raczej) nie spełni wszystkich twoich wymagać, ale mogę się mylić, taka jest tylko moja opinia :)

 

Proszę cię... a spojrzałeś na cene tego netbooka który podałem? Nie zasugerowała ci ona że raczej nie szukam sprzętu koło 5 tys? :>;). Poza tym co z tego że Air jest lekki, i tak ma wymiary normalnego lapka i nie wrzucę go do każdej torby tak jak Eee. Chodzi o to że ja nie szukam komputera numer #1, takowym jest dla mnie stacjonarny który do moich potrzeb nadaje się bardzo dobrze. Poza tym jak dla mnie Air dyskwalifikuje kompletnie tylko jedno złącze USB...

 

Od wczoraj poczytałem trochę o tym sprzęciku i muszę powiedziec że coraz bardziej mi się ona podoba :). To jest chyba to czego szukałem.

Odnośnik do komentarza

No no no, muszę powiedzec że Zefirek wygląda naprawdę smakowicie. Troche sobie go pooglądałem, poczytałem opinii, recenzji i chyba jest nawet ciekawszą propozycją niż Eee. Jest tylko odrobinę większy niż minióweczka Asusa (26x18 cm Wind; 22x17 Eee), waga to jedyne 0,1 kg różnicy tak więc tyle co paczka chipsów. Poza tym Wind ma podobnież zdecydowanie wygodniejszą klawiaturę, tylko odrobinę mniejszą o tych z tradycyjnych, dużych laptopów. Poza tym lepszy procesor, pożądny dysk twardy (80 GB to ja mam na swoim stacjonarnym i mi w 100% styka). Nie można tez nie wspomniec o tym że MSI jest już oficjalnie dostępne w Polsce dzieki czemu nie ma problemów z gwarancją, z Eee zapewne sa cyrki. Minusem jest słabsza bateria ale już na dniach ma się pojawic nowa, 6 ogniwowa. A różnica w cenie niewielka i niedługo jeszcze się zmniejszy. No i niezaprzeczalnym wielkim atutem Wind'a jest sprzedawane razem z lapkiem etui i dostępnośc modeli w kolorze różowym :D.

 

Dokupic do tego zewnętrzny napęd optyczny za ~150 zł i chyba git ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to zakup lapka odłożył o jeszcze parę dni. Czekam aż w ofercie pojawią się nowe lapki HP z serii DV7 :] Zobaczymy jak będą się cenowy prezentowały, ale z tego co można na razie zaobserwować będą naprawdę w przystępnej cenie, porównywalnej do serii Pavilion 98xx. Partia bezpośrednio od dystrybutora HP ma wejść do sklepów 11 sierpnia. Tygodniowy bum na sprzęt i ceny spadają :] Tak więc muszę jeszcze trochę czasu się wstrzymać. W związku z tym na pewno spadną ceny wcześniej rozważanej przeze mnie serii, tak więc ceny staja się coraz bardziej interesujące :)

 

DV7 jaki i DV5 mają pracować na Centirno 2 i grafice 9600GT. Dużo ramu włożonego 3-4, Blu-ray i wszystkie te HPka bajery, typu czytnik linii, pilot bla bla :]

Odnośnik do komentarza

WItam,

Mam pewien problem z laptopem, mianowicie przy odpalaniu gry Silkroad pokazuje mi się Niebieski ekran śmierci

 

 

Konfiguracja:

Intel Pentium 1,9 GHz

1GB ram

Karta: Intel 915GM/GMS, 910GML Express chipset 128mb.

 

Laptop pociągnął San Andreas, Loki, Fife 2008 a tu taki zonk, błagam o pomoc.

Do tej pory grałem na stacjonarnym który jest dużo lepszy po przebudowach, ale gdy zaczynałem grać był o wiele słabszy pod każdym względem od tego laptopa, więc dlatego nie moge wyjść z szoku

 

Może to pomoże:

(Z Blue screen of death)

 

STOP: 0x0000005, 0xe2d061040, 0x00000000, 0xBF35CE85, 0x00000001

 

I wydaje mu się, że problem jest z :

igxpdx32.DLL - Adress BF35CE85 base at BF1CC000, DateStamp 45a92607

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...