Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, ale jednak mord na kilkumiesięcznych dzieciach, w dodatku wbrew rozkazom "Wilka", to jednak coś, nad czym ja nie mogę przejść do porządku dziennego. I to nie jest wymysł jakiegoś przysłowiowego Władysława Machejki, tylko (jak w przypadku Rajsa) wynik dociekań historyka IPN (już czekam, aż mu wreszcie jakiegoś Żyda lub/i ubeka znajdą w przodkach). Co prawda odrobinę inna jest to zbrodnia niż w przypadku Burego (bo to trochę w afekcie było, tuż po potwornej zbrodni Litwinów), ale mordowania dzieci NIC nie może usprawiedliwić. Co trzba mieć w głowie, by usprawiedliwiać warunkami wojennymi mordowanie NIEMOWLĄT? Jak można usprawiedliwiać Dubinki i jednocześnie potępiać wyczyny sotni Bandery?

Aaa: ja propsuję strzelanie do ubeków czy kabewudzistów po wojnie, choć była to szarża lekkiej brygady. Ale samo strzelanie do komunistów nie usprawiedliwia wszystkiego. Nie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście ustawy z 2010 r. nie przeczytałeś i tak naprawdę nie wiesz o co chodzi ze zmianami.

 

Zmieniają się zasady dofinansowywania z budżetu ulg. Nie oznacza to że one znikną, przewoźnicy będą musieli podpisać stosowne umowy z gminą, powiatem, województwem.

I tak, za PO było lepiej.

Odnośnik do komentarza

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mjr-zygmunt-szendzielarz-ps-lupaszka-pozegnany,637774.htmldoczekaliśmy czasów gdy zbrodniarz spod Dubinek zostaje ponownie grzebany z najwyższymi honorami. To co? może Rajs "Bury" będzie następny?

A pochówek wiernego sługi zbrodniczego reżimu, Jaruzelskiego, ci nie przeszkadzał?

 

 

Uwielbiam argument typu "te, ale kiedyś też tamci zrobili coś chujowego" :lol:

Odnośnik do komentarza

No dobrze, ale jednak mord na kilkumiesięcznych dzieciach, w dodatku wbrew rozkazom "Wilka", to jednak coś, nad czym ja nie mogę przejść do porządku dziennego. I to nie jest wymysł jakiegoś przysłowiowego Władysława Machejki, tylko (jak w przypadku Rajsa) wynik dociekań historyka IPN (już czekam, aż mu wreszcie jakiegoś Żyda lub/i ubeka znajdą w przodkach). Co prawda odrobinę inna jest to zbrodnia niż w przypadku Burego (bo to trochę w afekcie było, tuż po potwornej zbrodni Litwinów), ale mordowania dzieci NIC nie może usprawiedliwić. Co trzba mieć w głowie, by usprawiedliwiać warunkami wojennymi mordowanie NIEMOWLĄT? Jak można usprawiedliwiać Dubinki i jednocześnie potępiać wyczyny sotni Bandery?

Aaa: ja propsuję strzelanie do ubeków czy kabewudzistów po wojnie, choć była to szarża lekkiej brygady. Ale samo strzelanie do komunistów nie usprawiedliwia wszystkiego. Nie.

A kto powiedział, że ja się z tym nie zgadzam?

 

Proponuję nie wyciągać pochopnych wniosków z czyichś wypowiedzi :) Mnie chodziło bardziej o wybiórczość prezentowaną przez pewną część społeczeństwa (np. Keitha Flinta, Profesora i Gacka). Można oczywiście bronić Wyklętych wojenną zawieruchą i chęcią zemsty, ale niektórych czynów usprawiedliwić się nie ma - dla mnie to jasne jak słońce. Tak samo jak to, że Jaruzel powinien był zawisnąć (lub - pod mur jak Ceausescu), a nie zostać pochowanym z honorami. Nie przypominam sobie jednak takiego oburzenia związanego z tamtym wydarzeniem.

 

Już nie będzie robić HURRR DURRR?

Odnośnik do komentarza

 

No dobrze, ale jednak mord na kilkumiesięcznych dzieciach, w dodatku wbrew rozkazom "Wilka", to jednak coś, nad czym ja nie mogę przejść do porządku dziennego. I to nie jest wymysł jakiegoś przysłowiowego Władysława Machejki, tylko (jak w przypadku Rajsa) wynik dociekań historyka IPN (już czekam, aż mu wreszcie jakiegoś Żyda lub/i ubeka znajdą w przodkach). Co prawda odrobinę inna jest to zbrodnia niż w przypadku Burego (bo to trochę w afekcie było, tuż po potwornej zbrodni Litwinów), ale mordowania dzieci NIC nie może usprawiedliwić. Co trzba mieć w głowie, by usprawiedliwiać warunkami wojennymi mordowanie NIEMOWLĄT? Jak można usprawiedliwiać Dubinki i jednocześnie potępiać wyczyny sotni Bandery?

Aaa: ja propsuję strzelanie do ubeków czy kabewudzistów po wojnie, choć była to szarża lekkiej brygady. Ale samo strzelanie do komunistów nie usprawiedliwia wszystkiego. Nie.

A kto powiedział, że ja się z tym nie zgadzam?

 

Proponuję nie wyciągać pochopnych wniosków z czyichś wypowiedzi :) Mnie chodziło bardziej o wybiórczość prezentowaną przez pewną część społeczeństwa (np. Keitha Flinta, Profesora i Gacka). Można oczywiście bronić Wyklętych wojenną zawieruchą i chęcią zemsty, ale niektórych czynów usprawiedliwić się nie ma - dla mnie to jasne jak słońce. Tak samo jak to, że Jaruzel powinien był zawisnąć (lub - pod mur jak Ceausescu), a nie zostać pochowanym z honorami. Nie przypominam sobie jednak takiego oburzenia związanego z tamtym wydarzeniem.

 

Już nie będzie robić HURRR DURRR?

 

pogrzeb Jaruzela legitymizowała godnosc jaką sprawował, niestety, ale takie mamy prawo.

Odnośnik do komentarza

 

 

Tak samo jak to, że Jaruzel powinien był zawisnąć (lub - pod mur jak Ceausescu), a nie zostać pochowanym z honorami. Nie przypominam sobie jednak takiego oburzenia związanego z tamtym wydarzeniem.

 

Chyba muszę się pobawić w adwokata diabła ;)

 

Nie wiem, za który konkretnie czyn chcesz stawiać Jaruzelskiego pod mur, ale on w tej skali biało-czarnej jest raczej ciemnoszary. Owszem, utworzył juntę, ale być może (na co wiele wskazuje), po to żeby uniknąć interwencji ZSRR (i innych krajów bloku komunistycznego) i żeby nie zostać kolejną, bodajże 16 republiką. Przypomnę, że z nieco innych przyczyn, ale dość podobnie władzę w II RP przejął Piłsudski, a rządy jego grupy pułkowników też mają cechy junty ;) Jeśli chodzi o Czerwiec 70' to tam główną odpowiedzialność ponosi Gomułka, nic nie wskazuje, że Jaruzelski miał tam jakąś zdolność decyzyjną. Pacyfikacja kopalni Wujek - tu nie ma jednoznacznych dowodów, że wydano rozkaz strzelania, ba jest dowód, że go zakazano - co nie znaczy, że rozkaz nie poszedł nieoficjalnymi kanałami. Ale dowodów nie ma.

 

Zdecydowanie był Jaruzelski postacią kontrowersyjną, i nikt nie chce, żeby stawiać mu pomniki, ale rozstrzelać? Szendzielarzowi natomiast, pomimo jego wielu zasług, udowodniono dowodzenie rajdem na Dubinki, gdzie zamordowano w większości cywilów, kobiety i dzieci. Udowodniono nie tylko przez władze komunistyczne, ale także przez nasz współczesny IPN, że dosłownie wydał rozkaz "[ataku] w celu wykonania podobnej egzekucji jako represji na ludności litewskiej" (cytat z jego zastępcy).

Odnośnik do komentarza

Z pogrzebem Jaruzelskiego to jest jednak tak, że owszem, może i asysta wojskowa mu się należała z uwagi na przepisy prawne, ale uczestnictwo w tym Siemoniaka, Kozieja czy Nałęcza (a Komorowskiego i Wałęsy na mszy) obligatoryjne już nie było. Tego uhonorowania nie uważam za słuszne.

Odnośnik do komentarza

Z pogrzebem Jaruzelskiego to jest jednak tak, że owszem, może i asysta wojskowa mu się należała z uwagi na przepisy prawne, ale uczestnictwo w tym Siemoniaka, Kozieja czy Nałęcza (a Komorowskiego i Wałęsy na mszy) obligatoryjne już nie było. Tego uhonorowania nie uważam za słuszne.

generalnie +1, ale z drugiej strony takiemu Wąłesie nie można odmówić chęci udziału, bo już państwowych funkcji nie sprawuje, tym bardziej jeśli to była msza

Odnośnik do komentarza

SN przyjął uchwałę na zgromadzeniu ogólnym sędziów, że będzie przyjmował i stosował orzeczenia TK nawet w razie ich nieopublikowania. Tak samo robić będzie masa sędziów nawet bez stosownych uchwał walnych zgromadzeń.

Teraz tylko czekać na pierwszy Wyrok TK w jakiejś "ważnej" sprawie typu ustawa o prokuraturze czy służbie cywilnej i szambo wybije niczym Etna. Władza sobie połamie na tym zęby.

Opór PiS w tej sprawie nabiera znamion harakiri.

Odnośnik do komentarza

SN przyjął uchwałę na zgromadzeniu ogólnym sędziów, że będzie przyjmował i stosował orzeczenia TK nawet w razie ich nieopublikowania. Tak samo robić będzie masa sędziów nawet bez stosownych uchwał walnych zgromadzeń.

Teraz tylko czekać na pierwszy Wyrok TK w jakiejś "ważnej" sprawie typu ustawa o prokuraturze czy służbie cywilnej i szambo wybije niczym Etna. Władza sobie połamie na tym zęby.

Opór PiS w tej sprawie nabiera znamion harakiri.

Albo to jest wstęp do prawdziwego autorytaryzmu. Już słyszę z tego obozu zapowiedzi, że w razie stosowania się samorządów do nieistniejących w oczach PiS orzeczeń, rząd powinien wprowadzić tam rządy komisaryczne.
Odnośnik do komentarza

Realny? Nie. To, że rząd łamie prawo w sprawie publikacji Wyroku TK jest oczywiste. Sąd administracyjny jeśli przyjmie sprawę to na pewno orzeknie, że rząd działa niezgodnie z prawem.

To będzie jednak skutek prawny. Realnie nie WSA, nie NSA, nie SN itd. zmusi rząd do postępowania zgodnego z prawem i wyjścia ze stanu deliktu konstytucyjnego - na to wpłynąć może niestety tylko Kaczyński, w którego oblakanej logice konfliktu z III RP za wszelką cenę jest ten stan władzy na rękę.

Odnośnik do komentarza

 

SN przyjął uchwałę na zgromadzeniu ogólnym sędziów, że będzie przyjmował i stosował orzeczenia TK nawet w razie ich nieopublikowania. Tak samo robić będzie masa sędziów nawet bez stosownych uchwał walnych zgromadzeń.

Teraz tylko czekać na pierwszy Wyrok TK w jakiejś "ważnej" sprawie typu ustawa o prokuraturze czy służbie cywilnej i szambo wybije niczym Etna. Władza sobie połamie na tym zęby.

Opór PiS w tej sprawie nabiera znamion harakiri.

Albo to jest wstęp do prawdziwego autorytaryzmu. Już słyszę z tego obozu zapowiedzi, że w razie stosowania się samorządów do nieistniejących w oczach PiS orzeczeń, rząd powinien wprowadzić tam rządy komisaryczne.
To im sądy je uchylą. Kaczyński i reszta działają w przekonaniu o nieistnieniu monteskiuszowskiego mechanizmu trojpodzialu władzy - jakby nikt nie miał szans zmienić rozkazów rządu.

Na szczęście są w błędzie, a ich dyspozycję nie są nieodwołalne i ostateczne. Samorządy będą robić swoje, sądy tez i będziemy mieć duopol. Moim zdaniem to się odbije na PiS negatywnie, bo ten duopol siła rzeczy odbije się na kieszeni tych dotychczas w sprawie TK obojętnych - i oni spuszcza PiS na dno sondaży. To kwestia czasu i paru Wyroków TK mających przełożenie na codzienne życie - prokuratury, obrotu ziemia czy służby cywilnej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...