Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, czy tak bardzo? wg tego co pamiętam to sierp i młot w herbie Austrii symbolizują ideę solidarności między klasami społecznymi i współgrają ze złotą koroną (czyli rolnicy, robotnicy i mieszczanie). a sierp i młot sowieckie to symbol sojuszu robotniczo-chłopskiego, oczywiście nie ma mowy o mieszczaństwie, ale w sumie od sojuszu między klasami do solidarności między nimi (i odwrotnie) nie ma chyba aż tak daleko...

Mieszczanom blisko do klasy wyzyskującej, więc nie wiem, czy analogia naprawdę bliska...

 

 

tutaj chodzi raczej o skłócenie środowiska. generalnie ONR powoli się rozpada; jedni kumają się z koliberałami i monarchistami co nie podoba się innym i kłócą się o to kto jest teraz jedynie słusznym ONRem.

a to, że ONR jest skłócone z Falangą, NOPem, B&H/C18P, czy ... ONR-Podhale nie wróży (na szczęście) dobrze przyszłości tego środowiska i sprzyja odżegnywaniu się jednych od drugich kiedy zajdzie taka dziejowa konieczność (co akurat chyba nikogo nie dziwi)

Tak, chociaż boję się analogii ze sceną polityczną Bawarii w pierwszych latach po Wielkiej Wojnie, tam też partyjek ultraprawicowych przez lata było multum, aż przyszedł Adolf z fuhrerprinzip i wszystkie one dały uwieść się urokowi silnej jednostki. Na szczęście kombinacja takich poglądów i takiej kolosalnej charyzmy zdarza się ekstremalnie rzadko.

Odnośnik do komentarza

Mieszczanom blisko do klasy wyzyskującej, więc nie wiem, czy analogia naprawdę bliska...

chodziło mi raczej o to, że kontekst jest zbliżony - i tu i tu chodzi o zjednoczenie klas, a że sowieci wyrzucili z tego sojuszu mieszczan... to przypomina mi mojego wykładowcę historii fotografii, który regularnie "mylił" terminy "mieszczaństwo" i "burżuazja" by tak jakoś koło trzeciego wykładu zrezygnować z pierwszego i stosować tylko drugi :)

 

 

Tak, chociaż boję się analogii ze sceną polityczną Bawarii w pierwszych latach po Wielkiej Wojnie, tam też partyjek ultraprawicowych przez lata było multum, aż przyszedł Adolf z fuhrerprinzip i wszystkie one dały uwieść się urokowi silnej jednostki. Na szczęście kombinacja takich poglądów i takiej kolosalnej charyzmy zdarza się ekstremalnie rzadko.

jestem pewien, że niepotrzebnie. takie ekstremalne ruchy polityczne - nieważne z której strony sceny politycznej - są pod bardzo szczelnym parasolem odpowiednich służb i to co teraz dzieje się w ONRze wg mnie jest efektem działania tychże.

pomijając już fakt, że z trudem chce mi się wierzyć w to, że w Polsce może pojawić się grupa kilkuset (choćby) osób, które będą w stanie zjednoczyć się pod jakimkolwiek szyldem, za którym nie stoją pieniądze i wpływy...

Odnośnik do komentarza

niby tak, ale w Polsce ekstrema prawicowa nie ma IMHO szans na wzrost ponad granicę błędu statystycznego ze względu na żywą wciąż pamięć o drugiej wojnie światowej. podobnie z ekstremą lewicową, która ma jeszcze bardziej pod górkę, skoro w tym kraju na Wisła nawet umiarkowani socjalliberałowie dostają łatkę komucha za samo przyznawanie się do romansu z lewą stroną :)

Odnośnik do komentarza

 

jestem pewien, że niepotrzebnie. takie ekstremalne ruchy polityczne - nieważne z której strony sceny politycznej - są pod bardzo szczelnym parasolem odpowiednich służb i to co teraz dzieje się w ONRze wg mnie jest efektem działania tychże.

pomijając już fakt, że z trudem chce mi się wierzyć w to, że w Polsce może pojawić się grupa kilkuset (choćby) osób, które będą w stanie zjednoczyć się pod jakimkolwiek szyldem, za którym nie stoją pieniądze i wpływy...

Wiesz, te bawarskie też były pod szczelną kontrolą służb (ostatecznie w takim właśnie charakterze Hitler pojawił się na wiecach DAP)... Ale masz rację, to potężne political-fiction jest, w dodatku groteskowe (chociaż pamiętajmy, w Republice Weimarskiej hasła Strasserów czy Hitlera też brzmiały długo groteskowo).

Odnośnik do komentarza

Skoro urzędnik, który zebrał te straszliwe materiały, nie znalazł w nich podstawy do skierowania sprawy do prokuratury, a więc niczego, co naruszałoby prawo, czego oczekiwałbyś od Tuska poza zwróceniem się do właściwych członków rządu o informacje w tej sprawie? No, słucham?

oczekiwałbym, żeby Tusk wyrzucił łapówkarzy natychmiast, a nie dopiero pod publiczkę, po przecieku...

Odnośnik do komentarza

Skoro urzędnik, który zebrał te straszliwe materiały, nie znalazł w nich podstawy do skierowania sprawy do prokuratury, a więc niczego, co naruszałoby prawo, czego oczekiwałbyś od Tuska poza zwróceniem się do właściwych członków rządu o informacje w tej sprawie? No, słucham?

oczekiwałbym, żeby Tusk wyrzucił łapówkarzy natychmiast, a nie dopiero pod publiczkę po przecieku...

A gdzie tam ktoś wziął jakąś łapówkę?

Odnośnik do komentarza

to za co ich wyrzucił skoro niewinni?

 

Żeby ograniczyć do minimum teksty takie jak "oczekiwałbym, żeby Tusk wyrzucił łapówkarzy natychmiast, a nie dopiero pod publiczkę, po przecieku..." - kłamstwo przywiera do człowieka, a w obrzucaniu ludzi g...nem PiS to czołówka europejska.

nie na temat, powtarzam - za co ich wyrzucił?

 

to za co ich wyrzucił skoro niewinni?

Za prowadzenie podejrzanych rozmów z jakimiś Ryśkami. Nikt nie popełnił żadnego przestępstwa, jedyne do czego można się przyczepić to kwestia etyki, ale nie złamania prawa.

jeśli już, to za to, że dali sie podsłuchać, bo o "prowadzenie podejrzanych rozmów z jakimiś Ryśkami", to można pewnie większość posłów oskarżyć

Odnośnik do komentarza

Toż piszemy, Drzewiecki i Chlebowski polecieli za niestosowne zachowanie (po aferze Sawickiej PO miało szkolenie, jakich sytuacji unikać i co jest naruszeniem dobrych obyczajów w polityce), Schetyna, aby nikt nie sugerował, że będzie próbować zatuszować sprawę.

 

Przecież to jest boleśnie proste, co tu do rozumienia - gdyby CBA miało jakiekolwiek dowody na łapówki w ich wykonaniu, złożyłoby zawiadomienie do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podał w ubiegłym tygodniu, że w ciągu roku w hotelu poselskim za darmo nocowało ok. 7 tys. osób.

 

Zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami, w hotelu można nocować za darmo, o ile ma się "wprowadzającego w osobie posła". Nieprecyzyjne reguły przyczyniły się do wykorzystywania domu poselskiego jak darmowego hotelu dla rodzin i znajomych posłów i senatorów.

 

"Fakt" opublikował dzisiaj listę rekordzistów, którzy przenocowali za darmo w hotelu najwięcej gości. Tabloid podaje, że dane te zdobył z Kancelarii Sejmu.

 

Poseł PO Wojciech Ziemniak miał załatwić darmowy nocleg 601 osobom, poseł PSL Mirosław Pawlak - 555 osobom, a rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak - 505.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7148100,Nieprawidlowosci_w_hotelu_poselskim_zbada_specjalna.html

 

Niby "Fakt", ale pasuje do całej sprawy. Jak widać spryciarze są we wszystkich partiach.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej cieszy "obecność" na tej liście p. Błaszczaka, świętoszka, którego szczerze nie znoszę za neoficką gorliwość w wygłaszaniu manifestów mających uderzyć we wszystkich, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż Jego Wysokość Prezes. Przebija nawet mojego osobistego antyfaworyta Brudzińskiego.

Odnośnik do komentarza

Mnie też ciekawi, ze głośnie sprawy jak z Sawicką, Marczak-Pazurą czy zapewne i z Lepperem są poniekąd wykreowane przez CBA. Ciekawe czy instytucja ta przeprowadzała prowokacje także na członkach PiS? Bo z Sawicka przecież została wytypowana do prowokacji, jako osoba niestabilna uczuciowo i zagubiona, ale nie mająca żadnego realnego wpływu w PO :-k Czy np. na panią Kubiak nasłano Amanta Tomasza, czy PiS z zasady jest poza podejrzeniem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...