Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ideologia oficjalnie promująca równość wszystkich ludzi, walkę z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną, zawsze będzie miała szerszy i bardziej pozytywny odbiór niż ideologia głosząca istnienie rasy panów (w olbrzymim uproszczeniu).

Hej, ale Che to zbrodniarz. To już nie jest oderwana od zbrodniczych wypaczeń idea. To zbrodniarz. Tak jak Stalin (choć w mniejszej skali). Więc noszenie tej postaci niczym dla mnie się nie różni od noszenia koszulek ze swastyką. Czerwony sztandar nie wywołuje we mnie takiego odrzucenia (choć jestem głęboko przeciwny tej ideologii). Inna sprawa z emblematami ZSRR. Dla mnie to państwo splamione niepojętymi zbrodniami, aczkolwiek rozumiem, że można wskazywać iż sytuacje ekstremalne to jedynie część historii tego państwa. Tym niemniej noszenie czegoś takiego przez Polaka... cóż to już jakiś perwersyjny narodowy masochizm.

 

I jeszcze jedno. Nie jest tak zupełnie, że komunizm to pięknoduchy walczące w szlachetny sposób o sprawiedliwość. System zakładał likwidację klas, dla klasy posiadającej więzień może nie starczyć. Ciężko nie zauważyć, że w samych założeniach marksizmu tkwi fizyczna likwidacja przynajmniej części tej klasy. Ciężko też nie zauważyć, że rozwinięcie marksizmu w leninizm (choćby w tezach kwietniowych) zakłada jeszcze gwałtowniejszy tego procesu przebieg. Już nie chcę wspominać kolejnego teoretyka, który zakładał zaostrzanie się walki klas w miarę zbliżania się triumfu komunizmu. Nurt rewolucyjny ruchu robotniczego ma imho masową przemoc wpisaną w definicję, a kwestie usprawiedliwiania tej przemocy są już dla mnie wtórne (masowa przemoc nazistów też miała swoje pseudodarwinowskie uzasadnienie).

Odnośnik do komentarza

Cóż, jako że ewidentnie nie zostałem zrozumiany, pozwolę sobie powtórzyć:

 

Ideologia oficjalnie promująca równość wszystkich ludzi, walkę z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną, zawsze będzie miała szerszy i bardziej pozytywny odbiór niż ideologia głosząca istnienie rasy panów (w olbrzymim uproszczeniu).

 

Dla wyjaśnienia, skoro ewidentnie trzeba - u meksykańskiego chłopa zapierdalającego 20 godzin na dobę na polu czy wietnamskiego robotnika najemnego naszywającego paski na dresy w manufakturze w Hanoi pomysł fizycznej likwidacji części klasy posiadającej prędzej wywoła szeroki uśmiech niż grymas oburzenia na brak poszanowania godności i życia ludzkiego.

Odnośnik do komentarza

Cóż, jako że ewidentnie nie zostałem zrozumiany, pozwolę sobie powtórzyć:

 

Ideologia oficjalnie promująca równość wszystkich ludzi, walkę z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną, zawsze będzie miała szerszy i bardziej pozytywny odbiór niż ideologia głosząca istnienie rasy panów (w olbrzymim uproszczeniu).

Ależ ja rozumiem, dlaczego komunizm jest atrakcyjniejszy dla elit intelektualnych Zachodu (elit których umysły ukształtowała jeszcze rewolucja francuska tak naprawdę). Ja tylko zaznaczam, że ta sama ideologia (mówię o nurtach rewolucyjnych) oficjalnie i zazwyczaj za słabymi jedynie osłonkami (albo i bez nich) również przy okazji promowała system masowej przemocy. Nawiasem mówiąc, to faszyzm włoski nie zakładał istnienia rasy panów, a również jest dotknięty ostracyzmem milion razy większym niż stalinizm dajmy na to.

 

 

Edyta uzupełniająca: wydawało mi się, że nie rozmawiamy tu o chłopach z Hanoi tylko o chłopakach z kampusów czy młodzieńcach z Paryża. W przypadku ubogiego Boliwijczyka asocjacje z marksizmem są faktycznie dużo bardziej oczywiste.

Odnośnik do komentarza

Ale chyba nie o tym jest dyskusja, nieprawdaż? Dragon dziwił się akceptowalności symboliki komunistycznej, to mu odpowiedziałem, nikt faktu zbrodni komunistycznych nie kwestionował.

 

Włoski faszyzm karty rasy panów nie używał, przynajmniej częściowo, bo rasistowskie wypowiedzi i Duce i jego kumplom jak najbardziej się zdarzały, ale jego nacjonalistyczne nastawienie sprawiało, że nie miał tak potężnego oddziaływania poza Włochami jak komunizm poza Rosją. Braterstwo narodów po dwóch wojnach światowych to bardzo nośna idea, a faszyści zawsze mieli problem mojego znajomego narodowca, który pojechał w latach 80-tych do Berlina Zachodniego z hasłem "Europa dla Europejczyków", a wrócił bez zębów po spotkaniu bratnich dusz z hasłem "Niemcy dla Niemców".

Odnośnik do komentarza

Ale chyba nie o tym jest dyskusja, nieprawdaż? Dragon dziwił się akceptowalności symboliki komunistycznej, to mu odpowiedziałem, nikt faktu zbrodni komunistycznych nie kwestionował.

 

Włoski faszyzm karty rasy panów nie używał, przynajmniej częściowo, bo rasistowskie wypowiedzi i Duce i jego kumplom jak najbardziej się zdarzały, ale jego nacjonalistyczne nastawienie sprawiało, że nie miał tak potężnego oddziaływania poza Włochami jak komunizm poza Rosją. Braterstwo narodów po dwóch wojnach światowych to bardzo nośna idea, a faszyści zawsze mieli problem mojego znajomego narodowca, który pojechał w latach 80-tych do Berlina Zachodniego z hasłem "Europa dla Europejczyków", a wrócił bez zębów po spotkaniu bratnich dusz z hasłem "Niemcy dla Niemców".

Wiesz, równie dobrze mogę powiedzieć, że rasistowskie (względnie szowinistyczne) wypowiedzi zdarzały się i Kobie. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ideologię (a o tym pisałeś), to włoski faszyzm nie był bardziej rasistowski od ówczesnego liberalizmu.

Odnośnik do komentarza
Z opublikowanych 1 października materiałów CBA wynika, że czołowi politycy PO, w tym szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki, mieli lobbować w interesie firm hazardowych. Chodzi o zmiany w ustawie o grach i zakładach wzajemnych, z której biznesmeni chcieli m.in. usunąć zapisy zobowiązujące ich do wpłat na rzecz sportu. CBA wysłało materiał o śledztwie do premiera, prezydenta i władz parlamentu. Ostrzegło w nim, że na zmianach w tej ustawie budżet państwa mógł stracić 469 mln zł.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/8,80287,7098144.html

 

Jaka piękna jesienna afera nam się zrobiła.

 

Z jednej strony - jej realności wykluczyć się nie da, takie powiązania były, są i będą, i to we wszystkich partiach. Śledztwo powinno to wykazać.

Z drugiej strony - afera spada z nieba PiSowi i prezydentowi jako prezent od wiernego szefa CBA, co musi budzić podejrzenia.

Z trzeciej strony - skandalem jest również przeciek materiałów CBA do "Rzepy", i to materiałów, które nie trafiły do prokuratury; "Rzepa" po raz kolejny budzi głębokie podejrzenie, że jest narzędziem w rękach służb specjalnych, które za jej pośrednictwem rozgrywają swoje własne gry

Z czwartej strony - SLD tradycyjnie występuje w roli gówna przyklejonego do dna okrętu z okrzykiem "Płyniemy!"

Z piątej strony wreszcie - odczuwam nieskrywaną satysfakcję z tego, że decyzja Tuska & Co. o złamaniu jednej z głównych obietnic przedwyborczych i odstąpieniu od rozpędzenia wesołej ferajny z CBA na cztery strony świata odbija mu się teraz tak efektowną czkawką.

 

Będzie zabawnie.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej poruszyła? zdziwiła? (sam nie wiem, najwięcej emocji wzbudziła będzie najlepszym określeniem) strona trzecia, czyli przeciek do Rzepy - skandalem jest IMO, że dane dotyczące toczącego się śledztwa, opieczętowane klauzulą Ściśle Tajne (ufam temu co mówiła Julia Pitera dziś w Trójce), do którego wgląd powinno mieć maksymalnie kilka osób, w tym nikt spoza CBA, a już na pewno nie osoby potencjalnie w aferę zaangażowane, nagle są publikowane w ogólnopolskim dzienniku. Dane dotyczące trwającego śledztwa, podkreślam.

Odnośnik do komentarza

Skandalem jest to że jak Tusk dostał materiały na temat tej sprawy, nagle bizmesmeni urywają kontakt bo sie dowiaduja że CBA ma ich na oku. Skandalem jest to co wyczyniał i wyczynia Chlebowski który nic nie pamięta, wpływowych "Mirków" i "Grześków" zna od cholery, a takich rozmów przeprowadza wiele. Skandalem też jest to co Czuma wyprawia czyli feruje wyroki czym ewidentnie naciskając na prokurature.

Odnośnik do komentarza

CBA też się nie popisało wysyłając do prokuratury tylko wyrwane, pojedyncze zdania, a nie pełne stenogramy. co z tego wyniknie to zobaczymy, bo afery ogłaszane przez CBA zwykle są też przez CBA w pełni wyprodukowane - szkoda, że powstała kolejna instytucja śledcza, która dodatkowo jedyne sukcesy osiągnęła poprzez prowokacje (zwykle z wątpliwymi początkowymi podstawami), a nie analityczna, edukacyjna itp. nie dość że to tradycyjne polskie podejście polegające na leczeniu objawów, a nie symptomów, dodatkowo mnóstwo polityki w tym wszystkim.

sam Kamiński też nie ma lekko i pewnie pożegna się ze stołkiem w momencie przedstawienia mu zarzutów (o ile w końcu się stawi w prokuraturze - szef CBA doprowadzany siłą do prokuratury: też ciekawy widok). no ale odwlekał, teraz jest inna afera, więc pojawi się w prokuraturze jako pokrzywdzony i że rząd stara się odwrócić uwagę od głównej sprawy.

już teraz widać, że w tym wszystkim zbyt dużo polityki i obydwie strony będą się licytować na to, które zarzuty są bardziej polityczne. przecieki, haki, polityka, a odnośnie samej afery to pewnie jak zwykle niewiele się dowiemy.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mam nadzieję że pokłosiem tego nie będzie zakaz grania u buków netowych czy coś ;)

Jeśli się nie mylę to jest zakaz, tzn. jeśli przelejemy np 10 tyś na swoje konto to skontroluje nas urząd skarbowy i oznajmi, że przychód pochodzi z niewiadomego źródła. Nie możemy powiedzieć, że od buka bo hazard online w Polsce jest zakazany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się nie mylę to jest zakaz, tzn. jeśli przelejemy np 10 tyś na swoje konto to skontroluje nas urząd skarbowy i oznajmi, że przychód pochodzi z niewiadomego źródła. Nie możemy powiedzieć, że od buka bo hazard online w Polsce jest zakazany.

 

Sytuacja nie przedstawia się tak prosto (gdyby tak było to okazałoby się, że jednym ze sponsorów reprezentacji jest firma prowadząca nielegalną działalność). A urzędy skarbowe nie mają podglądu w konta podatników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się nie mylę to jest zakaz, tzn. jeśli przelejemy np 10 tyś na swoje konto to skontroluje nas urząd skarbowy i oznajmi, że przychód pochodzi z niewiadomego źródła. Nie możemy powiedzieć, że od buka bo hazard online w Polsce jest zakazany.

 

Sytuacja nie przedstawia się tak prosto (gdyby tak było to okazałoby się, że jednym ze sponsorów reprezentacji jest firma prowadząca nielegalną działalność). A urzędy skarbowe nie mają podglądu w konta podatników.

Hazard w Internecie określany jest terminem "e-hazard" (albo "hazard online"). W Polsce nie wolno grać na pieniądze przez Internet (być może nowelizacja ustawy to zmieni).

 

 

Bank musi zgłaszać do US wszystkie przelewy powyżej 2500 euro ( zostało to przeliczone na 10000 zł ) oraz wszystkie przelewy pochodzące z podejrzanego źródła

 

Ustawa o podatku dochodowym od osob fizycznych

Dz.U. z 2000 r. Nr 14,poz. 176 ze zm.

art. 30 ust 1 pkt 7

Od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochodów (przychodów) pobiera

się zryczałtowany podatek dochodowy:

od dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia

w ujawnionych źródłach - w wysokości 75% dochodu

 

Wszystkie cytaty z forum bukmacherskiego. Zresztą swego czasu Bwin czy tam inna firma bukmacherska reklamowała się z hasłem "for fun", czyli gra za wirtualne pieniądze, a to w żaden sposób nie łamie polskiego prawa.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mam nadzieję że pokłosiem tego nie będzie zakaz grania u buków netowych czy coś ;)

Jeśli się nie mylę to jest zakaz, tzn. jeśli przelejemy np 10 tyś na swoje konto to skontroluje nas urząd skarbowy i oznajmi, że przychód pochodzi z niewiadomego źródła. Nie możemy powiedzieć, że od buka bo hazard online w Polsce jest zakazany.

 

Z tego co wiem nie jest zakazany, bo Unia Europejska gwarantuje swobode hazardu. Grecy chcieli zakazac i Unia im nie pozwolila.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...