Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Serio? Robisz wyrzuty "Salonowi" o niewłaściwe używanie słów, przy okazji każdy swój post szmacąc używaniem słów jak "bolszewik" na sposób pokazujący skrajną ignorancję i totalny brak zrozumienia?

słowo bolszewik jest jak słowo faszysta - ukochane słowo bolszewickiego Saloonu - fight fire with fire babe - dalej bezkrytycznie czytasz brukowiec?

 

@Vami

"Znienawidzone przez JKM państwowa edukacja, służba zdrowia i obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne gwarantują, że ludzie mogą żyć godnie" - ten żart wskazuje, że to narodowa lewica jak NSDAP czy PiS; po przyjrzeniu sie tej zgrai już tu pisałem, że tam wiekszość to lewactwo

 

 

Mnie bardziej ciekawi co innego - ubój rytualny - zobaczymy czy rozdział państwa od religii dotyczny innych religii również.

Odnośnik do komentarza

Mnie bardziej ciekawi co innego - ubój rytualny - zobaczymy czy rozdział państwa od religii dotyczny innych religii również.

 

taki bezkompromisowiec jak Ty boi się użyć słowa judaizm i ucieka się do ogólników, czyżby salon zaczął wpływać na Twoją niezależność? :lol:

a tak z ciekawości - czepiasz się uboju rytualnego szermując rozdziałem religii od państwa, jak w takim razie czujesz się z tym, że wiele dni USTAWOWO wolnych od pracy to święta religijne?

Odnośnik do komentarza

oczywiście, że mają - ja np. od kilku lat regularnie kupuję na spółkę ze znajomymi barana lub jagnię zabite halal. kolega ma znajomości na Kaukazie i trochę tych znajomości musiało z tego Kaukazu uciekać. teraz niektóre mieszkają tutaj, mają małe gospodarstwo. wiem, że ich zwierzęta są karmione bez paszy i odżywek, biegają na wolnym powietrzu - ergo mięso idealne, bez chemii i hormonów. a że akurat halal - cóż - mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

No i ubój rytualny zakazany, tak jakby w Polsce było za dużo pieniędzy, a nasze rolnictwo kwitło i opływało mlekiem i miodem... Przed chwila w tvn24 Cezary Olejniczak dobrze to wytłumaczył, ja dodam tylko od siebie, że te same krowy które byłyby ubite "rytualnie" w Polsce będą ubite na Słowacji, Litwie czy innej Ukrainie... Co najmniej półtora miliarda rocznie właśnie poszło się jebać, a rolnictwo to już w Polsce zajęcie dla idiotów. Hipokryci, którzy udają obrońców zwierząt, żenada. Kaczyński, Palikot, Kopacz i inni.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ubój to ubój. Jeśli komuś zależy na poprawie jakości zycia drobiu w Polsce, to niech walczy z ciasnymi klatkami i wiecznie zamkniętymi halami. Ubój to ubój, zwierzęta przeznaczane na rzeź mają przejebane całe życie, i nikt nie wmówi mi, że poderżnięcie gardła bez ogłuszenia to jest ich największy problem. Dzisiaj polski parlament skompromitował się ostatecznie, głosowano nad dwoma waznymi uchwałami i dwa razy dano dupy.

 

Co do sprawy wołyńskiej. Ukraińcom tak zależy na Unii, że przełknęli by nazwanie upowców zbrodniarzami, a ludobójstwa ...ludobójstwem. Doskonale zdają sobie sprawę, że bez naszego poparcia o wejściu do UE mogą zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Wracając do uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej:

Artykuł II Konwencji definiuje ludobójstwo jako czyn „dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:

a) zabójstwo członków grupy

b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego

d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy

e) przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy.

Jeśli wydarzenia z Wołynia nie wyczerpują tej definicji, to jakie wydarzenie w historii świata je wyczerpuje? Jest ktoś w stanie wytłumaczyć, jaki sens ma uchwała w takim kształcie?

Odnośnik do komentarza

martin,

Mylisz się myśląc, że dzisiejszą uchwałą sejm uznał, że ludobójstwo nie jest właściwym słowem. Podejrzewam, że każdy trochę rozgarnięty poseł wiedział dobrze, że jest. Uchwała w radykalnej wersji nie przeszła nie dlatego, że nie była zgodna z prawdą, ale dlatego, że realpolitik wygrało nad taką typowo polską miłością do czczenia przeszłości ponad wszystko.

 

Ja - wiem, że to (niestety) pogląd rzadki w Polsce - jestem obrzydzony wysoką częstotliwością stawiania czci dla zmarłych i honorowania tragedii kosztem rzeczywistych spraw. Widać to było w pisowskim karnawale smoleńskim, gdzie przez długi czas żałoba dyktowała im działalność polityczną, ale to tylko jeden z wielu możliwych do podania przykładu. Przeszłość może, ale nie zawsze i w każdej sytuacji, dyktować to, jak powinna wyglądać rzeczywistość. Sytuacja z rzezią na Wołyniu, ludobójstwem, została moim zdaniem dobrze rozegrana przez Sikorskiego i nieźle przedstawiona w jego wystąpieniu dziś w sejmie (tym pierwszym, nie wiem, co mówił dalej). Cała jego przemowa zmierzała ku wnioskowi, że w ogniu zniczy nie można spalić obecnych stosunków z Ukrainą. Zwłaszcza, że mówimy o kraju, któremu jest najbliżej do "zachodniej" Europy w historii, który jest jednak znacząco innym (choć pełnym patologii) krajem niż 70 lat temu.

Dlatego jestem zadowolony, że dla zadowolenia wnuków czy prawnuków (no i środowisk patriotycznych) zamordowanych nie podrażniliśmy jednego z najważniejszych sąsiadów, dla którego będziemy bardzo istotni po wejściu do UE. Cześć ich pamięci i tak dalej, ale bez przesady. W mojej optyce dziś sejm wybierał między zadowoleniem części obywateli a rozdrażnieniem ważnego sąsiada, co mogłoby wpłynąć na wszystkich obywateli w przyszłości. Dla mnie wybrał dobrze.

No i mam małą satysfakcję, że przynajmniej tu upadł dyktat polityki historycznej nad rzeczywistością. Obawiam się jednak, że w tym kraju nie doczekam końca czasów rozpamiętywania wydarzeń sprzed 70-100-300 lat i podporządkowania im obecnej polityki.

Odnośnik do komentarza

Tez sie zastanawialem nad Twoim przypadkiem, kiedy nokautowal Cie tio w "kaciku prawnym".

 

Nie, nie ma roznicy, bo tu i tu doszlo do ludobojstwa, tak samo jak w Serbii, Rwandzie czy Sudanie, inne warunki, skala, rozmiar i tak dalej, ale wszedzie to samo zjawisko LUDOBOJSTWO.

 

Tymczasem musimy byc bardzo slabym i tchorzliwym krajem, skoro boimy sie reakcji takiego mocarza jak Ukraina.. Narod powinien dbac i szanowac swoja historie i nazywac rzeczy po imieniu, nie bojac sie opinii miedzynarodowej, bo inaczej bedzie tylko pionkiem, ktorego glos nic nie znaczy na arenie.

Odnośnik do komentarza

Ja przychylam się do opinii, która dziś pojawiała się w mediach, żeby ocenę zostawić historykom, a nie politykom. Czy uchwała bedzie miała kształt taki czy siaki to nie ma żadnego znaczenia, nie zwróci życia ofiarom. Dla mnie wystarczyłoby napisać coś takiego, że Sejm oddaje hołd cywilnym ofiarom UPA i uczcić pamięć pomordowanych minutą ciszy i zadumy.

Takie przepychanki to tylko cyniczna gra na zdobycie politycznego kapitału. Tutaj użyje wyswiechtanego stwierdzenia, czestego po prawej sttronie sceny politycznej. W dobie kryzysu sa ważniejsze sprawy. Swoja drogą Ukraińcy tez zachowują się żenująco, umniejszając te zbrodnie. Ale to jest własnie pułapka myslenia kategoriami narodowymi. Oba kraje powinny raczej pochylić się nad tym, że ludzie ludziom zgotowali ten los, a nie jeden nad drugiemu. Zamiast rozpdrapywać stare rany zastanowić się, jak nie dpouścić nigdy więcej do takich sytuacji.

 

Uchwała w obecnym kształcie oczywiście nie wpłynie w najmniejszym stopniu na sytuację miedzynarodową Polski. A dobre stosuknki z Ukrainą są niezwykle istotne. Chociażbypowodują możliwość zmniejszenia tam wpływów Rosji, co dla nas jest oczywiście korzystne.

 

I od razu taka uwaga. Bardzo głośno na ten temat krzyczą nacjonaliści. Nie rozumieją, że to właśnie wyznawana przez nich ideologia była przyczyna zbrodni na Wołyniu czy na Bałkanach, myslenie, że jeden naród jest lepszy od innego. To własnie nacjonalizm doprowadził do takiego spaczenia ludzkich umysłów, że byli oni zdolni do tak potwornych zbrodni.

 

A chwile po zamieszaniu z uchwałą posłowie dali kolejny popis głupoty w związku z zakazaem uboju rytualnego. Dla mnie sprawa jest prosta, ludzie na tym zarabiaja dobre pienięądze, płacą z tego podatki, jest dobrze dla gospodarki. A w dobie kryzysu... :) Tym bardziej, ze unijne obostrzenia dotyczące szeroko pojętej ekologii są bardzo rygorystyczne i dla naszej gospodarki nie zawsze korzystne.

 

I tu płynnie można przejść do kolejnego przykładu beznadziei polskiej polityki i debaty publicznej. Mam na mysli nasza akcesje do UE. Straszono ludzi Niemcem, który wykupi Polskę i walczono o jakies durne okresy przejściowe w zakupie ziemi przez cudzoziemców. Dużo bardziej zasadne byóby twarde negocjowanie okresów przejściowych właśnie w ekologii. Duzo bardziej niekorzystne dla rozwoju Polski sa bowiem ograniczenia związane z ochroną środowiska niż sytuacja w której Jan kowaslki zarobi na sprzedaży ziemi Bauerowi. Ten przykład przywołałem, bo widze pewne podobieństwa z dzisiejsza kłotnią o uchwałę. Skupianie sie na tematach, mówiąc delikatnie, nie do końca najważniejszych.

Odnośnik do komentarza

Vami, jesteś w stanie jeszcze napisać post bez sznura w tle?

 

Swoją drogą to ja naprawdę nie jestem w stanie pojąć toku rozumowania ludzi, którzy uważają, że dobra polityka zagraniczna polega na nieirytowaniu sąsiadów i siedzeniu cicho przy każdej okazji, nawet gdy ci sąsiedzi w analogicznych sytuacjach opluwają dany kraj...

Odnośnik do komentarza

Vami, jesteś w stanie jeszcze napisać post bez sznura w tle?

 

Swoją drogą to ja naprawdę nie jestem w stanie pojąć toku rozumowania ludzi, którzy uważają, że dobra polityka zagraniczna polega na nieirytowaniu sąsiadów i siedzeniu cicho przy każdej okazji, nawet gdy ci sąsiedzi w analogicznych sytuacjach opluwają dany kraj...

 

 

Dobrze piszesz. Od dawna uwazam ze powinnismy wypowiedziec Litwie wojne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...