Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. To jest tak, ktoś Cie napada z nożem, a Ty mordujesz mu rodziców, żonę i dzieci. Skoro już takimi porównaniami operujemy.

A co wcześniej robiłem?

 

Nie za bardzo rozumiem. Powiedzmy, że byłeś największym demokrata na dzielni, społecznikiem i chodzącym świętym. A agresor był największą szują. To i tak środki odwetowe należałoby uznać za zbrodnie.

Odnośnik do komentarza

No to przepaszam, jeśli Ty przepraszasz napastnika.


Nie wybiela, ale nie upoważnia do wymordowania niewinnych osób.

 

Konwencjonalny atak na Japonię przyniósłby o wiele więcej strat po "pozytywnej" stronie. Jeśli byłbym Trumanem i miałbym broń pozwalającą mi obronić życie jednego rodaka za 100k ludzi będących członkami wrogiego narodu, to bym się nie wahał ni minuty.

Jestem mordercą.

Odnośnik do komentarza

No i byli równie "napadnięci"


Ekhm, a czy przypadkiem sam nie napisałeś, ze wg symulacji USA pokonałoby Japonię nawet bez użycia Bomby A? :)

Tak, ale przy wielkich stratach swoich żołnierzy. Mieli doświadczenia z całej wojny. Pokonaliby, ale przy astronomicznych kosztach.

Imo Truman wybrał doskonale.

Odnośnik do komentarza

 

Nie wiem o jakim pomniku mowa. Nie znam jednak żadnego niemieckiego pomnika który korespondowałby z czymś takim:

No pewnie nie idą tam plwać....

 

Kiel

 

 

 

No hej, pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w wojnie ma się nijak do upamiętniania zbrodniarza wojennego. Adekwatną odpowiedzią byłby pomnik Seppa Dietricha czy jakiegoś innego Hinricha Lohse. Względnie, gdyby był to zbiorowy monument poświęcony dywizji Totenkopf albo w ogóle Waffen-SS. Względnie pomnik Wehrmachtu lub Kriegsmarine.

Innymi słowy: pomnik upamiętniający żołnierzy RKKA uważam za jak najbardziej OK, pomnik Sierowa lub NKWD już nie.

Odnośnik do komentarza

Załatwiłeś mnie, bo dałeś zdjęcia spod pomnika Bandery. Ale o wiele więcej jest takich "kriegsmarineowskich" pomników poświęconych pamięci zbrodniczych oddziałów UPA, gdzie Ukraińcy wizyty traktują jak obowiązek.

Ale moim zdaniem UPA była organizacją mającą na koncie taką niewyobrażalną zbrodnię, że dla mnie niewyobrażalne jest również stawianie jej pomników. Jest drobna różnica między stawianiem pomników mających upamiętnić poległych marynarzy Kriegsmarine a stawianiem pomnika Kriegsmarine.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...