Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

OK, to zagrajmy na tym postmodernistycznym bandżo i powiedzmy (ja to zresztą kilka postów temu zaproponowałem) zdanie o banderowcach mordujących Polaków na Wołyniu. To będzie prawda, duża część prawdy bez odrobiny fałszu. A sugerowanie, że to nie do końca było ludobójstwo, to właśnie fałsz.

Odnośnik do komentarza

Ale jakie postawienie pod ścianą? I tak nie możemy wydębić od nich odszkodowań, bo Ukraina nie jest prawnym kontynuatorem UPA czy OUN. Ukraina miała 20 lat na oswajanie się z prawdą, 20 lat przez które gorliwie walczyła (słusznie) o uznanie Wielkiego Głodu za ludobójstwo.

 

Mamy dupokrację ;) jak mawia JKM - ukraińska partia, która położy po sobie uszy przyznając się do historycznie prawdziwej, ale nie akceptowanej w społeczeństwie rezolucji polskiego Sejmu na temat ludobójstwa na Wołyniu będzie przegrana.

A nasz kraj w czasach Pomarańczowej Rewolucji postawił na Zachodnią Ukrainę. I teraz albo dalej brnie w ten "sojusz" albo nie.

OK, to zagrajmy na tym postmodernistycznym bandżo i powiedzmy (ja to zresztą kilka postów temu zaproponowałem) zdanie o banderowcach mordujących Polaków na Wołyniu. To będzie prawda, duża część prawdy bez odrobiny fałszu. A sugerowanie, że to nie do końca było ludobójstwo, to właśnie fałsz.

 

 

Ale koło się zamyka, bo banderowcy/UPA są bohaterami dla Ukraińców. Podejrzewam, ze są oni jak AK dla nas. AK nie ma takich hekatomb na koncie, ale też niechętnie słyszymy o historiach, gdzie akowcy przewinili.

Odnośnik do komentarza

Ukr już dawno nie jest pomarańczowa. A jeśli upadłby Janukowycz, to bardzo bym nie płakał.

 

A akowcy? Są i tacy, którzy splamili się zbrodnią. Dajmy na to: Romuald "Bury" Rajs pacyfikujący wsie na Podlasiu. I wiesz co? O jego ludobójstwie napisała w raporcie końcowym komisja śledcza IPN. To znamionuje państwo cywilizowane.

Odnośnik do komentarza

Symbole mają dla mnie znaczenie. Jeśli tu odpuścimy, to jakie moralne prawo mamy by domagać się uznania ludobójstwa przez Rosję? Jeśli będziemy jak Katon, to może w końcu ta Kartagina skruszeje. To samo robią Japończycy w sprawie Kuryli i Rosja z dekady na dekadę bardziej mięknie.

Odnośnik do komentarza

Teraz mówisz o symbolach. Niedawno odrzucałeś Verdun jako nietrafny przykład. A to był niesamowity symbol pojednania francusko-niemieckiego. I dobrze wiemy, że nie chodziło tylko o 1916. Ile wysiłków i gimnastyki potrzeba było, żeby Merkel przemówiła w 60. rocznicę Powstania? W międzyczasie nie było stawiania wszystkiego na ostrzu noża, były kompromisy. Ja za taki uważam tę rezolucję.

Odnośnik do komentarza

Jakie kompromisy? Kiedy to niby przestaliśmy mówić o ludobójstwie niemieckim w II wojnie światowej? I kiedy to niby Niemcy zaczęli stawiać pomniki Himmlerowi i Rosenbergowi? Są kompromisy i są akty zwykłej głupoty. Ukraińcy usiali sobie kraj pomnikami zbrodniarzy a my mówimy że to deszcz pada. Rozumiem politykę i dyplomację, ale są takie sprawy ostateczne, za którymi jest tylko ściana.

Odnośnik do komentarza

Jakie kompromisy? Kiedy to niby przestaliśmy mówić o ludobójstwie niemieckim w II wojnie światowej? I kiedy to niby Niemcy zaczęli stawiać pomniki Himmlerowi i Rosenbergowi? Są kompromisy i są akty zwykłej głupoty. Ukraińcy usiali sobie kraj pomnikami zbrodniarzy a my mówimy że to deszcz pada. Rozumiem politykę i dyplomację, ale są takie sprawy ostateczne, za którymi jest tylko ściana.

Niemcy nie, ale np. amerykanie chyba nie uważają za zbrodniarzy osób odpowiedzialnych za zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Odnośnik do komentarza

Okej, czy uważasz, ze Polska ma w takim razie prawo uczyć ich prawdziwej historii?

 

A co do pomników, to pomnik marynarzy w Kiel jest co najmniej kontrowersyjny.


Niemcy nie, ale np. amerykanie chyba nie uważają za zbrodniarzy osób odpowiedzialnych za zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

 

Amerykanie stracili ~25k na Iwo Jima i ponad 50k na Okinawie. Jakbym miał do dyspozycji broń, która wstrzyma straty moich rodaków, to bym jej użył.
Odnośnik do komentarza

o_O

 

Cesarstwo Japonii atakuje USA, 7.12.1941

Ameryka "pozdrawia" cesarstwo 6 i 9 sierpnia 1945.

 

Jakim okupantem na Wołyniu była Polska???? Polacy byli niechcianymi sąsiadami, byli złym elementem dla niektórych Ukraińców, ale okupantem?

 

Ponadto, jak już się tropi mordowanie ludności cywilnej, to proponuję

 

Nalot na Wieluń

Nalot na Coventry

Nalot na Hamburg

Nalot na Drezno

no i kluczowe:

Naloty na Tokio

Odnośnik do komentarza

 

Okej, czy uważasz, ze Polska ma w takim razie prawo uczyć ich prawdziwej historii?

 

A co do pomników, to pomnik marynarzy w Kiel jest co najmniej kontrowersyjny.

 

Nie wiem o jakim pomniku mowa. Nie znam jednak żadnego niemieckiego pomnika który korespondowałby z czymś takim:

 

 

0cafd56416455dad9914f739aaa8ceeb.jpg

Juszczenko-pod-pomnikiem-Bandery.jpg

ba58b23c1d6644d8af60a3398c50958b_thb14.j

bandera.jpg

 

 

I Polska nie musi ich uczyć historii. Wystarczy, że będzie wyraźnie artykułować to, jak ona ją widzi.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że "zwykłe bomby" daja szansę przezycia, użycie bomby atomowej oznacza zagładę całego terenu z kobietami, dziećmi i wszystkim i innymi niewinnymi ofiarami. Dlatego ciężko to porównywać. A pewnie znajdziesz Ukraińców, którzy będa uważali, że Polska była okupantem i przeciwstawią ci też jakieś przypadki kiedy Polacy mordowali Ukraińców tym na Wołyniu. Co oczywiście bedzie bzdurą, ale oni będa święcie w to wierzyli.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o jakim pomniku mowa. Nie znam jednak żadnego niemieckiego pomnika który korespondowałby z czymś takim:

No pewnie nie idą tam plwać....

 

Kiel

 

 

Tylko, że "zwykłe bomby" daja szansę przezycia, użycie bomby atomowej oznacza zagładę całego terenu z kobietami, dziećmi i wszystkim i innymi niewinnymi ofiarami. Dlatego ciężko to porównywać. A pewnie znajdziesz Ukraińców, którzy będa uważali, że Polska była okupantem i przeciwstawią ci też jakieś przypadki kiedy Polacy mordowali Ukraińców tym na Wołyniu. Co oczywiście bedzie bzdurą, ale oni będa święcie w to wierzyli.

Myślę, że ci, których dotknęły zwykłe bomby mają odmienne zdanie. Bomba atomowa była broną nieznaną, nikt się nawet nie domyślał, jakie straty przyniesie. We wszystkich post wojennych symulacjach nie uwzględniających BA kończyło się na około 1M strat wśród Amerykanów. U Japończyków to pewnie było koło 5-7 razy więcej.

Reszty nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...