Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Załatwiłeś mnie, bo dałeś zdjęcia spod pomnika Bandery. Ale o wiele więcej jest takich "kriegsmarineowskich" pomników poświęconych pamięci zbrodniczych oddziałów UPA, gdzie Ukraińcy wizyty traktują jak obowiązek.

Ale moim zdaniem UPA była organizacją mającą na koncie taką niewyobrażalną zbrodnię, że dla mnie niewyobrażalne jest również stawianie jej pomników. Jest drobna różnica między stawianiem pomników mających upamiętnić poległych marynarzy Kriegsmarine a stawianiem pomnika Kriegsmarine.

 

Ty wychwycisz tę różnicę, ale tysiące osób nie. Dlatego nasze muski polityczne skierowały swoją odezwę do tych łapiących różnicę.

Tylko Amerykanom? Dlaczego innym nie?

Bo o nich rozmawiamy i zrobiłem trololo?

Odnośnik do komentarza

No i do nich jest skierowane "Znamiona" :)


 

Bo o nich rozmawiamy i zrobiłem trololo?

 

Zadałem pytanie jak najbardziej poważne. Czeka na poważna odpowiedź.

 

Na początku źli byli Austro-Węgrzy, bo napadli Serbię. Potem trochę się Niemcy popsuli, bo napadli Belgów. I się Brytole zdenerwowali. Wezwali Rosję i Rosja nie powiedziała "nie", także ogólny bajzel.

 

A potem Ententa masakrowała tak jak mówiłeś, łącznie z dziećmi i tak dalej.

W 1915 dołączyły Włochy (Hemingway!) a w 1916 Rumunia, choć oni akurat na tym stracili.

Odnośnik do komentarza

No ale jak mam rozpatrywać? Przecież japońska agresja nie skończyła się na Pearl Harbour, były też Singapur, Birma i Malaje.

 

No ja naprawdę nie wiem jak mam zwalczać napastnika wg Waszych porad. Ja się przychylam do brutalnej, choć prymitywnej sztuki wojennej Amerykanów od 1941 do 1945

Z chęcią posłucham jakie plany przeciw Japończykom macie Wy, przeciwnicy bezwzględnej anihilacji wroga.

Odnośnik do komentarza

Tak, żeby nie było strat w ludności cywilnej.

Akurat w Japonii tak się chyba nie dało. Wystarczy przeczytać założenia planu "Ketsu Go" który miał wbić wojska amerykańskie w piach japońskich plaż... 3300 samobójczych łódek Shinyo, 4000 samobójczych nurków Fukuryu, coś koło 500 samobójczych torped Kaiten... No i Kokumin Giyū Sentōtai, japoński volkssturm uzbrojony w bambusowe dzidy, miecze, okazjonalne granaty i duch Banzai, dwa miliony ludzi, docelowo dwadzieścia osiem milionów. Hiroszima i Nagasaki to rzeczy do których strasznie trudno jest mi się ustosunkować, z jednej strony absolutnie solidaryzuję się z poglądem, że żołnierze strzelają tylko do żołnierzy, z drugiej jestem też absolutnie pewny, że po rozpoczęciu operacji "Dawnfall" ofiar byłoby zdecydowanie, zdecydowanie więcej, niż te circa 150000 zabitych w dwóch miastach. Ale z drugiej strony, to jednak bombardowanie cywilów, tam nie było chyba znaczących instalacji wojskowych...

Odnośnik do komentarza

btw, zwierzęta z Armii Czerwonej miały prawo gwałcić Niemki w Berlinie bo zostali zaatakowani przez Rzeszę. Właściwie to zastanawiam się od którego miejsca mogli gwałcić, czy od Brześcia (terytoria podległe Niemcom), Łodzi (to już Vaterland), może Poznania, Kostrzynia lub Szczecina czy może dopiero od powojennej granicy staje się to OK?

 

A i jeszcze niewychwycona perełka "Naziści mordowali Żydów, a nie Niemcy". Uważam, że jeśli chodzi o lata 40. między nazistami i Niemcami powinno się postawić znak równości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...