Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze wrażenia:

1) Kontynuacja żałosnej skórki. Czy naprawdę SI nie stać na wyłożenie kasy dla jakiegoś grafika z prawdziwego zdarzenia, który zrobiłby normalna skórkę a nie takie barachło?

 

2) Tryb 3D moim zdaniem prezentuje się marnie. W aktualnej wersji wolę 2D, aczkolwiek mam nadzieję, że nad tym 3D popracują. Swoją drogą mam wrażenie, że te ludziki pląsające po murawie są zbyt małe do wymiarów murawy. Wydaje mi się?

 

3) CDN - być może :>

Odnośnik do komentarza

Moje ogólne wrażenie nt. dema FM'a 09 jest pozytywne, acz bez przesady. Natomiast jest kilka rzeczy, do których naprawdę można się doczepić.

Przede wszystkim fatalnie zoptymalizowany silnik meczu. To powinno śmigać bez przycięć na jakimś GF'ie FX5500 nie mówiąc o kartach pokroju radka 9600, gf'ach 6600 itp. Nie wiem czy SI miało jakieś większe doświadczenie z 3D, ale tego nie można zaliczyć do udanych. U mnie akurat nie ma tego problemu, mam dość mocną maszynę, podobnie problemu nie powinien mieć nikt kto ma peceta na dobrze wybranych częściach młodszego niż powiedzmy półtora roku, ale z tego co czytam komentarze optymalizacja zakrawa o kpinę, miejmy nadzieję, że poprawią coś w do wyjścia pełniaka.

Kolejną wadą są kontuzje, i liczba strzałów zza pola karnego, jednak odnośnie strzałów z dystansu pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Piłkarze raczej nie przejmują się, czy uderzają prawą czy lewą nogą. Np. taki Ryan Giggs jest lewonożny, a kilkakrotnie podczas meczu uderzał z dystansu (z okolic lewego rogu pola karnego) prawą nogą. Najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem strzał leciał w światło bramki i raz zaliczył gola. Mam nadzieję, że to tylko przypadek, bo nieco głupio by było, gdyby zawodnik posługujący się najlepiej jedną nogą swobodnie strzelał skutecznie nogą słabszą.

No i ostatnią rzeczą która rozczarowała jest ograniczona możliwość ustalania strzałki na danej pozycji. Możliwe będzie poprawienie tego przez jakąś nieoficjalną łatkę ?

Odnośnie zalet napewno krok naprzód, jakim jest wprowadzenie dającego się oglądać, acz słabo zoptymalizowanego 3D, prasowe konferencje, choć jestem niemal pewien, że jak sezon się rozpędzi to za każdym razem będzie odpowiadał za mnie asystent, transfery, forma, kropeczka określająca biegłość w grze na danej pozycji, fakt, że działają taksy zapisane w FM'ie 08 i sporo innych smaczków.

 

Fakt, że wymieniłem głównie wady, jednak trzeba przyznać, że zalet jest więcej (także jakościowo), więc na bank w dniu premiery polskiego Football Managera 2009 idę do empiku by kupić sobie kolejny rok gry w najbardziej wciągającą grę świata ^^'.

Odnośnik do komentarza

Prawda, strzałki są okropne...

Nie dość, że nie można "pociągnąć" ich przez dwie pozycje to dodatkowo są kurde krzywe :/

Nie ma już opcji, że skrzydłowi suną, aż do ataku (strzałkami of course), a o bocznych obrońcach wspierających środek boiska można zapomnieć...

Dla mnie to spory minus, bo zabiera pewne możliwości taktyczne. Zamiast w nowej odsłonie FMa jakieś dodać - to oni zabierają...

Odnośnik do komentarza
Prawda, strzałki są okropne...

Nie dość, że nie można "pociągnąć" ich przez dwie pozycje to dodatkowo są kurde krzywe :/

Nie ma już opcji, że skrzydłowi suną, aż do ataku (strzałkami of course), a o bocznych obrońcach wspierających środek boiska można zapomnieć...

Dla mnie to spory minus, bo zabiera pewne możliwości taktyczne. Zamiast w nowej odsłonie FMa jakieś dodać - to oni zabierają...

 

Możesz to robić za pomocą mentality.

Odnośnik do komentarza

No właśnie o tym mówię. I tak przez kilka ostatnich wersji strzałki nie miały prawie żadnego znaczenia. Dopiero teraz zauważacie te efekty, bo SI całkowicie się z nich wycofuje nie dając ułudy, że strzałka w tą albo tamtą coś zmieni. Tak było w CM 01/02, a ostatnio górę nad strzałkami coraz bardziej brały ustawienia indywidualne - mentalność i forward runs, w tej wersji jest to po prostu w pełni widoczne. Także nie rozumiem oburzenia na wycofanie się ze strzałek.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie E.Granero do Realu Madryt. Jakież było moje zdziwienie, gdy rejestrowałem skład do pucharów i Esteban liczył się jako wychowanek krajowy a jako klubowy nie. W historii jako pierwszy klub ma Real Madrid C, więc powinien być wychowankiem klubowym, no ale w tej wersji rezerwy w Hiszpanii są filiami i chyba z tego wynika ten błąd :/. Mógłby ktoś przenieść jakiegoś wychowanka z klubu 'B' do głównej drużyny i sprawdzić jak jest traktowany przy rejestracji do europejskich pucharów (bo tego nie sprawdziłem)?

 

Co do samej gry - nie podoba mi się połączenie suwaków szybkości skrótów i meczu - zawsze meczowy miałem ustawiony na pół a drugi na maksa, teraz ciężko będzie mi się przyzwyczaić :/. Inna sprawa to tryb 3D - nawet fajnie się prezentuje - ale przestawienie na 'Classic View' spowodowało to, że silnik 3D ładuje się dopiero przy pierwszej sytuacji z meczu zamiast na początku spotkania. No i raz zdarzyło mi się, że FM zawisł przy ładowaniu 3D - na nic nie reagował, użycie procesora 0%.

 

Całą resztę oceniam pozytywnie, ale poczekam do pełnej wersji i co najmniej 1 łatki ;) na ocenę gry.

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy SI w jakikolwiek sposób odniesie się do tych problemów z odpaleniem dema na komputerach z 128 MB kartami grafiki. Z tego co czytam na tamtejszym forum to dużo ludzi z Radeonami 92xx [ale nie tylko] ma problemy z grą. Swoją drogą sam posiadam Radeona 9200 SE 128 MB i gra mi nie chodzi. Co najlepsze panowie z SI odpisują, żeby zainstalować najnowsze sterowniki i inne pierdoły aby móc uruchomić tryb 3D. A po cholerę mi tryb 3D kiedy ja nawet nie mogę załączyć tego dema :lol:

Odnośnik do komentarza

Co do strzałek to w mentality owszem da się skrzydłowych do ataku przesunąć, ale bocznych obrońców do środkowej strefy już nie! (Zresztą mentality, a strzałki to nie to samo chyba zdajesz sobie sprawę?)

 

Oprócz tego chciałbym się podzielić pewnym hmm.... bugiem?? Mam nadzieję, że to tylko wina dema i nie będzie takich rzeczy w pełnej wersji.

Otóż zacząłem grę w lidze angielskiej i chciałem sprowadzić Macieja Iwańskiego.

Oto screen z gry w Wolves i statystyki naszego pomocnika:

 

http://img233.imageshack.us/my.php?image=screen001vg5.jpg

 

Oto screen z innej gry, z ciekawości rozpoczętej w lidze Hiszpańskiej, pierwsza drużyna z brzegu, wypadło na Almerię.

Statystyki Iwańskiego z gry Almerią:

 

http://img236.imageshack.us/my.php?image=screen002sl2.jpg

 

Jak widzicie obie się zdecydowanie różnią! No co to ma być? Losowe statystyki już na początku gry?? Nie puściłem ani jednej minuty gry!

 

PS. Nie wierzę, że przez te parę dni różnicy w rozpoczęciu sezonu obu lig miało na to wpływ...

Odnośnik do komentarza
Oprócz tego chciałbym się podzielić pewnym hmm.... bugiem?? Mam nadzieję, że to tylko wina dema i nie będzie takich rzeczy w pełnej wersji.

Otóż zacząłem grę w lidze angielskiej i chciałem sprowadzić Macieja Iwańskiego.

Oto screen z gry w Wolves i statystyki naszego pomocnika:

 

http://img233.imageshack.us/my.php?image=screen001vg5.jpg

 

Oto screen z innej gry, z ciekawości rozpoczętej w lidze Hiszpańskiej, pierwsza drużyna z brzegu, wypadło na Almerię.

Statystyki Iwańskiego z gry Almerią:

 

http://img236.imageshack.us/my.php?image=screen002sl2.jpg

 

Jak widzicie obie się zdecydowanie różnią! No co to ma być? Losowe statystyki już na początku gry?? Nie puściłem ani jednej minuty gry!

 

Ale jakie zdecydowanie? Iwański z gry angielskiej ma większość atrybutów o 1 większą niż w hiszpańskiej... To nie są duże rozbieżności. Co innego, gdyby jedne były np. o 5-6 większe, drugie o tyle samo mniejsze... ale tu to chyba kwestia tego, jak gra przycina dane wprowadzone przez researcherów, a nie buga w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Oprócz tego chciałbym się podzielić pewnym hmm.... bugiem?? Mam nadzieję, że to tylko wina dema i nie będzie takich rzeczy w pełnej wersji.

Otóż zacząłem grę w lidze angielskiej i chciałem sprowadzić Macieja Iwańskiego.

Oto screen z gry w Wolves i statystyki naszego pomocnika:

 

http://img233.imageshack.us/my.php?image=screen001vg5.jpg

 

Oto screen z innej gry, z ciekawości rozpoczętej w lidze Hiszpańskiej, pierwsza drużyna z brzegu, wypadło na Almerię.

Statystyki Iwańskiego z gry Almerią:

 

http://img236.imageshack.us/my.php?image=screen002sl2.jpg

 

Jak widzicie obie się zdecydowanie różnią! No co to ma być? Losowe statystyki już na początku gry?? Nie puściłem ani jednej minuty gry!

 

Ale jakie zdecydowanie? Iwański z gry angielskiej ma większość atrybutów o 1 większą niż w hiszpańskiej... To nie są duże rozbieżności. Co innego, gdyby jedne były np. o 5-6 większe, drugie o tyle samo mniejsze... ale tu to chyba kwestia tego, jak gra przycina dane wprowadzone przez researcherów, a nie buga w działaniu.

 

 

Masz rację, może już na siłę szukam...

No nic, spadam Wilkami grać, obym żadnych bugów nie znalazł... Tryb 3D chodzi dobrze, zatem nie jest źle ;]

Odnośnik do komentarza
Masz rację, może już na siłę szukam...

No nic, spadam Wilkami grać, obym żadnych bugów nie znalazł... Tryb 3D chodzi dobrze, zatem nie jest źle ;]

 

Ja na razie jakichś bardzo zauważalnych i utrudniających grę nie znalazłem :) Co prawda, 3D jeszcze mnie nie przekonuje, ale... 2D też działa nieźle ;) Miłej gry :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...