Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jest w tej wersji mnóstwo dziwnych zmian rodem z Laskowika.

 

- jeden kolor indykatorów w składzie

- jeden suwak szybkości

 

Jeśli dobrze rozumiem - w becie to nie występowało?Brawo SI...ma to swoje plusy - kupie FMa po zimowym okienku transferowym (domyślnie - ostatnim patchu) za 20-50 zł,a do tej pory FM 2008... :doh!:

Odnośnik do komentarza

Właśnie rozegrałem serię sparingów Man Utd i z trybu 3D jestem bardzo zadowolony. Mecz wczytuje się jakieś 4-5 sekund, po czym nie ma już najmniejszego nawet zwolnienia. Bardzo cieszy kilka różnych ustawień kamery - najbardziej podoba mi się "elevated" który jest równie dobry do analizy taktycznej jak tryb 2D. Animacje są naprawdę fajne, jedyne, do czego mogę się przyczepić, to bramkarze, którzy czasami dość dziwnie odbijają piłkę(ale z drugiej strony w nowym PESie bramkarze również nie mają idealnych animacji, także nie ma co narzekać).

 

Co do kontuzji to na meczu przewieźli mi raz Naniego(aczkolwiek niegroźnie, nic mu się nie stało) a na treningu Rooney naderwał "jakiś" mięsień i przez 3 tygodnie będzie odpoczywał...jednym słowem wszystko jest w normie(jak na 6 meczów sparingowych).

 

Ogólnie w grze jest sporo tzw. "smaczków", które powodują, że jest ona genialna - choćby to, że w informacjach o danym kopaczu jest napisane kiedy i z kim zadebiutował w reprezentacji. Do tego po każdym sparingu mamy skrót(tekstowy) tego co się w nim wydarzyło. Nie ma sensu opisywać wszystkich tych opcji, jest tego za dużo...:)

 

Co do nowej formy oceniania, myślę, że teraz nikt już nie będzie pamiętał o tej starej(zaokrąglonej) - teraz można bardzo dokładnie ocenić, czy ktoś gra słabo, czy nie. Takie 6.1 a 6.9 robi naprawdę sporą różnice...

 

Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

Odnośnik do komentarza
"napisz na forum , że ten błąd "bład aplikacji 0xc0150002" jest związany z brakiem Javy.U mnie zniknął po instalacji własnie Javy. Pozdrawiam"

 

Info od byłego forumowicza.

 

 

U mnie nawet po zainstalowaniu Javy, ow blad nadal sie pojawia. :(:( Sciagam ta wieksza wersje i zobaczymy czy pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

 

a mój problem to co? :> ja nie mogę zainstalować :P

Odnośnik do komentarza
:qwa:

"Wystąpił problem z aplikacją fm.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Ja ściągnąłem demo Steamem.

Gdy odpaliłem z folderu, do którego się ściągnęło, nie było problemu.

Gdy przerzuciłem folder z demem na pulpit, właśnie wystąpił ten błąd. Gdy przywróciłem folder do poprzedniego miejsca, fm znów się odpala bez problemu.

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki problem:

 

Ściągnąłem wersje truskawkową steamem, poszlo nawet szybko. Gra uruchamia sie bez problemow, niby wszystko ladnie, ale meczow nie moge ogladac w trybie 3d;/ Ten "przełącznik" między 2d, a 3d jest szary, i nie reaguje.

 

Ktos wie, w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

 

Ad1. mam zainstalawne te programy

Ad2. mam również porządek w kompie itp.

 

Moj sprzęt spełnia wymagania(2gb ramu, gf9500gt,amd5000+, win xp sp2) a mimo to kiedy właczam gre po chwili wywala mi blue screen i reset kompa. Nie wiem co jest przyczyna, sciągnąłem oba dema tzn. Strawberry i Vanilla i w obu przypadkach jest tak samo...

Odnośnik do komentarza

To ja teraz postaram sie o troche dłuższą wypowiedź.

 

A więc po kolei. Gra na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo ładna, o ile uda się ją zainstalować. Jak widać sporo osób, zwłaszcza ze słabszymi karta graficznymi ma z tym spory problem. Może to wina grafiki, która potrzebuje SM 2.0 lub directX 9.0? Ale wtedy to naprawdę wszystki karty poniżej Radka 9200 i FX5800 mogą nie ruszyć.

 

Co da somej gry:

 

Plusy:

-Bardzo dobry silnik meczowy, zwłaszcza jeśli idzie o zachowanie graczy na boisku. Widać, że wyeliminowano wiele błędów z FM2008 (pressing, kółeczka DP, podania do tyłu i/lub napastkia przeciwników). Gra sie przyjemnie, o ile posiada się przyzwoity sprzęt. Na słabszym gra trochę się wiesza.

-Cieakwie wygląda sprawa transferów. Gracze wydają się mieć dużo bardziej relanie odwierciedlona wartość. Łatwo sprzedać gracza, a jeśli chodzi o zakupy to narazie trudno powiedzieć. Kupiłem Arshavina za 14 mln, Veloso za 12 mln. Ceny wydają się uczciwe. Ale na to dokładna oceną potrzeba dłużej rozgrywki.

-Przyjemny dla oka interfejs (choć sa gusta i guściki).

 

Minusy (tu lista jest zdecydowanie dłuższa)

-Problemy z instalacją

-Podwójne literki

-Konferencja prasowe, które na początku są nawet fajne, ale potem wysyła się na nie już tylko asystetnta. Za dużo czasu to zabiera.

-Kontuzje. Nie wiem komu przeszkadzał moduł kontuzji z łaty 8.0.2, ale teraz w ciągu 2 miesiący miałem więcej konuzji niż w ciągu 2 lat w poprzedniej wersji gry. Ostatnio Van Persie na 5 m-scy :(

-Dziwne sytuacje na boisku przy włlączonym trybie 3D: Utrata bramki przy zmianach zawodników, czy bramkarz, który nie zdąrzył wrócić do bramki po tym jak dostał żółtą kartę !!!!!

-Sam mecz. Stanowczo z długo się ładuje, dziwne zawiechy graczy tuptających w miejscu, czasami pojawiaja się jakieś plamy(??). Ogólnie spowalnia on rozgrywke i podejrzewam, że wielu graczy wróci do starego dobrego 2d

-Kto nie rozumie sloganu "Lepsze jest wrogiem dobrego"?? Po co zmieniali kolorki dla oznaczenie nieobecności zawodnika w meczu. Czy naprawdę wszystkie muszą być czerwone. Komu przeszkadzały 2 paski prędkości. Teraz. albo wydłużam czas meczu, albo bawie się paskiem zamiast skupić się na grze moich zawodników.

 

Na razie gra dostaje ode mnie 3/5

Jeśli beta rzecziwście była lepsza, to jest szansa, że łata szybko naprawi bugi. Bo to, że są juz chyba nikt nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Cannot launch the FM Gold Demo?

 

1. I'm getting a message which says: "Failed to setup graphics system"

 

* Please see the following thread for further details:

http://community.sigames.com/showthread.php?t=54801

 

 

2. The game freezes when I select 'Submit Team' or try to 'Continue' the game when in a match.

 

* Potential workaround:

- Run the game in Windowed Mode or a lower resolution

* To do this:

- Go to the Preferences screen ('Options' -> 'Preferences').

- Go to the 'Display & Sound' section.

- Under 'Display Mode' select "Windowed" and confirm your changes.

 

Status:

- We are currently collating information from users about this problem so that we can investigate this further.

 

 

3. I'm getting a message that says: "The application failed to intialize correctly (0xc0150002)"

 

* Potential workaround:

- Install the .NET Framework Version 2.0 re-distributable package from here:

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 

Status:

We are still investigating the cause of this issue, but some users have reported solving it by installing the package above.

 

 

4. I'm getting a message that says: "This application has failed to start because d3dx9_37.dll was not found."

 

* Potential workaround:

- Install the Microsoft DirectX re-distributable package from here:

- Web Installer: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

- Full re-distributable: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 

 

Installer issues

 

1. I'm geting a message that says: "The installer cannot run on your configuration. It will now quit."

 

* Potential workaround:

- Open the downloaded "Setup FM2009 Demo.exe" in a compression utility such as WinZip, WinRAR, 7-Zip or similar.

- Extract the contents to a folder on your computer (e.g. create a folder named "FM2009 Demo" on your desktop and extract to this).

- If you have any of the above installed, they also usually let you right-click the exe and choose 'Extract'.

- Make sure you preserver the folder structure when extracting (most of them should do by default).

- Open Windows Explorer and go to the folder where you extracted the demo contents.

- Go into the folder named "Windows" (You're now in something like C:\Users\myuser\Desktop\FM2009 Demo\Windows\).

- Right click the file "Setup FM2009 Demo.exe" and click "Properties".

- Click on the tab named "Compatibility".

- Click the box "Run this program in compatibility mode for"

- From the drop-down choose "Windows XP".

- Click "OK" to close the "Properties" dialog.

- Now try to run "Setup FM2009 Demo.exe" from the "Windows" folder where you extracted the demo.

 

Status:

There are some compatibility issues with the installer we use for the game and the Windows XP 64-bit operating system.

 

 

Other issues

 

1. The game's keyboard is too responsive and overly sensitive making typing difficult.

 

* - This appears to be a problem on some machines, but not all.

 

Status:

- This issue will be fixed for the patch.

 

 

2. I am experiencing a high volume of injuries when playing the demo

 

* - Some users are suggesting there are too many injuries occurring.

 

Status:

We will be comparing the injuries statistics with the latest data we have from physioroom.com and if we find there's an imbalance we will address this for the patch.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem Arsenalem jeden sparing, żeby zobaczyć jak sie sprawuje mój komp w 3d :D. I nie narzekam, mecz wczytywał sie kilka sekund, praktycznie 0 przecięć w meczu, (Mój komp 2GB RAM, Core2duo 2.66, 8800GTS 640 MB) wygrana 2:0 po bramach z rzutu karnego, bramkarz stanął w miejscu jak zaczarowany, chyba jeszcze miał ręce na biodrach, jak mój strzelał :D i 2 bramka padła po grze kombinacyjnej w polu karnym. Dużo oddanych strzałów z dystansu, nie robiące krzywdy przeciwnikowi. Bez słupków i poprzeczek w meczu. W końcu nie trzeba płacić fortuny za piłkarzy jak to było w fm08, na takiego Giuseppe Rossi w fm 08 musiałbym wyłożyć z 40-50 mln euro, a tu kupiłem za 14 mln, kupiłem także Fabricio Coloccini za 24 mln, a sprzedałem Kolo Toure do Realu za 20 mln. Ogólnie fajnie się grało, chociaż krótko, bo wole poczekać na pełną wersję :) Silnik meczowy w 3d oceniam na 7 w skali 1-10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...