Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić lepszą kartę graficzną.

Jako człek wychowany na prostocie (mimo niesamowitej grywalności) starego dobrego CM-a, potrzebowałem rozegrać aż 4 mecze sparingowe i spędzić jakąś godzinę przy menu FM-a, by dojść do tego, że karta graficzna w laptopie to powód braku trybu 3D :lol:

Odnośnik do komentarza
Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

 

Ad1. mam zainstalawne te programy

Ad2. mam również porządek w kompie itp.

 

Moj sprzęt spełnia wymagania(2gb ramu, gf9500gt,amd5000+, win xp sp2) a mimo to kiedy właczam gre po chwili wywala mi blue screen i reset kompa. Nie wiem co jest przyczyna, sciągnąłem oba dema tzn. Strawberry i Vanilla i w obu przypadkach jest tak samo...

 

Niebieski ekran w przypadku XP to już naprawdę coś niedobrego. Powinno pisać na nim, jaki konkretnie plik powoduje błąd i o ile nie jest to fm.exe trzeba jakoś rozwiązać problem. Blue screen w XP najczęściej dotyczy żrących się ze sobą różnych sterowników albo padającej pamięci.

Odnośnik do komentarza
a jak sciągnąć te damo za pomocą steam'u bo nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia jak to zrobić

Wchodzisz tutaj.

Ściągasz sobie instalkę Steama i ją instalujesz. Następnie klikasz na linka, który podał Icon, gdzie można ściągnąć sobie demo ze steama. I wszystko się samo ściąga. Ja też to robiłem dziś pierwszy raz i poszło bez problemów :)

Odnośnik do komentarza

Ehh ,po zmarnowaniu połowy dnia na próby uruchomienia dema jestem zły.

Ciągle błąd fm.exe i kicha.

Zreinstalowałem winde wgrałem wszystko co najnowsze directy,netframworki i sterowniki i dalej kicha ,poddaję się...

ściągałem z różnych żródeł wanilię i truskawkę- normalana porażka z tym demem .Teraz będe tylko czytał opisy innych.

Wracam do Fm 08 pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza

W 2 ligowych meczach jakie do tej pory rozegrałem moi zawodnicy strzelili 6 bramek z czego 4 bezpośrednio z rzutów wolnych(tylko 1 z nich ma SFG na dobrym poziomie). To może być tylko przypadek, więc interesuje mnie czy ktoś inny zaobserwował coś podobnego. Co do kontuzji to fakt, jest ich trochę, ale póki co raczej nie wychodzą poważnie poza normę.

Odnośnik do komentarza
Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

 

Ad1. mam zainstalawne te programy

Ad2. mam również porządek w kompie itp.

 

Moj sprzęt spełnia wymagania(2gb ramu, gf9500gt,amd5000+, win xp sp2) a mimo to kiedy właczam gre po chwili wywala mi blue screen i reset kompa. Nie wiem co jest przyczyna, sciągnąłem oba dema tzn. Strawberry i Vanilla i w obu przypadkach jest tak samo...

 

Niebieski ekran w przypadku XP to już naprawdę coś niedobrego. Powinno pisać na nim, jaki konkretnie plik powoduje błąd i o ile nie jest to fm.exe trzeba jakoś rozwiązać problem. Blue screen w XP najczęściej dotyczy żrących się ze sobą różnych sterowników albo padającej pamięci.

 

Nie wydaje mi sie żeby to była wina pamięci, ponieważ inne gry które maja wieksze wymagania chodzą dobrze. Komp jest nowy(kupiony we wrześniu) jeśli ktoś wie co zrobić żeby uruchomić to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki problem:

 

Ściągnąłem wersje truskawkową steamem, poszlo nawet szybko. Gra uruchamia sie bez problemow, niby wszystko ladnie, ale meczow nie moge ogladac w trybie 3d;/ Ten "przełącznik" między 2d, a 3d jest szary, i nie reaguje.

 

Ktos wie, w czym tkwi problem?

 

Tak. Za słaba karta graficzna.

 

Jakby ktoś nie zauważył - można prowadzić zespoły "B" w lidze hiszpańskiej :D

kur*a, wiedziałem. idę o zakład, że szybko będą derby Real - Real Castilla w La Liga :/ jak w tym roku z Dynamem Kijów.

 

Poszli panowie w robienie graczom pod górkę w jednym aspekcie:

 

Mamy ekran składu, chcemy posortować według atrybutów ofensywnych. W 08 braliśmy po prostu "ATTACKING", a w 09 musimy najpierw ATTRIBUTES -> rozwijane menu -> i dopiero ATTACKING. Słowem, 2 razy dłużej wyświetla się atrybuty. Jak wiadomo, gracz zaawansowany robi to z automatu i zabiera mu ustawienie składu około 30 sekund (po 3 na każdą pozycję - bo wystarczy jeden rzut oka na profil). Tu będzie to zabierało dwa razy dłużej... W perspektywie gry 40-sezonowej, oznacza to znaczne wydłużenie rozgrywki.

Na moje oko da się to poprawić w .xml'u, spróbuję wieczorem pogrzebać.

 

Jakbyś jeszcze umiał zrobić opcję FILTERED (znaną z CM 0102) w której kolumny atrybutów w player searchu wypełniały dokładnie te które zaznaczylismy w filtrowaniu to będę Ci bardzo wdzięczny :*

Odnośnik do komentarza
Ostatnia sprawa - dziwnie mi się wydaje, że wszystkie osoby nie mogące uruchomić dema nie za bardzo dbają o:

1 - aktualizowanie wszystkich aplikacji w stylu direct x, net.framework czy java.

2 - porządek w kompie i czystość w systemie

I potem są problemy...Oczywiście istnieje jakiś tam procent, że demko po prostu "źle się pobrało", wtedy najlepiej zassać je jeszcze raz. Ale bez spełnienia w/w rzeczy i tak to nic nie pomorze...

 

Ad1. mam zainstalawne te programy

Ad2. mam również porządek w kompie itp.

 

Moj sprzęt spełnia wymagania(2gb ramu, gf9500gt,amd5000+, win xp sp2) a mimo to kiedy właczam gre po chwili wywala mi blue screen i reset kompa. Nie wiem co jest przyczyna, sciągnąłem oba dema tzn. Strawberry i Vanilla i w obu przypadkach jest tak samo...

 

Niebieski ekran w przypadku XP to już naprawdę coś niedobrego. Powinno pisać na nim, jaki konkretnie plik powoduje błąd i o ile nie jest to fm.exe trzeba jakoś rozwiązać problem. Blue screen w XP najczęściej dotyczy żrących się ze sobą różnych sterowników albo padającej pamięci.

 

Nie wydaje mi sie żeby to była wina pamięci, ponieważ inne gry które maja wieksze wymagania chodzą dobrze. Komp jest nowy(kupiony we wrześniu) jeśli ktoś wie co zrobić żeby uruchomić to proszę o odpowiedź.

 

 

Podaj jaki dokładnie błąd widnieje na Blue Screen'ie. Coś poradzimy :P

 

Spróbuj powyłączać wszystkie programy, antywira, firewalla (XP-ekowego na chwilę też), odłącz neta, zamknij w procesach jushed.exe jeśli działa, spróbuj wyłączyć nawet explorera. Jeśli masz jakieś programy do optymalizacji gier, koniecznie wyłącz.

 

Wejdź też do folderu w którym zainstalowałem demko jest tam dokument tekstowy o nazwie "Football_Manager_2009_Demo_InstallLog.log", sprawdź czy masz pokazane jakieś errory w tym logu.

Jeśli tak to jakie??

Odnośnik do komentarza

Takie pierwsze wrażenia:

 

-Konferencje prasowe na początku mogą być ciekawe, ale po kilku sezonach i cały czas podobnych pytaniach na pewno się znudzą.

-Tryb 3D nie chodzi mi całkowicie płynnie i w ogóle jakoś nie przypadł mi do gustu. Niemal na pewno zostanę przy klasycznym 2D. Tu właśnie leży esencja rozgrywanego meczu. W 3D większość akcji i zachowań wygląda podobnie, schematycznie. 2D pobudza naszą wyobraźnię...

-Kontuzje?! Pierwszy sparing z U-18 mojego Tottenhamu - 1 poważna kontuzja (gracz do zmiany w trakcie meczu) + 2 z lekkimi, o których dowiedziałem się po meczu.

-Pasek szybkości meczu scalony w jeden - żenada.

Odnośnik do komentarza
Jakbyś jeszcze umiał zrobić opcję FILTERED (znaną z CM 0102) w której kolumny atrybutów w player searchu wypełniały dokładnie te które zaznaczylismy w filtrowaniu to będę Ci bardzo wdzięczny :*

tego raczej nie da się zrobić, niemniej jednak, jeśli privniesz mi listę atrybutów, których używasz do oceny poszczególnych pozycji, to raczej będę w stanie je zaimplementować do player searcha i ekranu składu

 

problem jest taki, że resource archiver nie działa z plikami .fmf z FM 2009 i póki działać nie będzie, zrobienie czegokolwiek będzie bardzo trudne - ale mogę zrobić do FM08, if you wish.

Odnośnik do komentarza
Jakbyś jeszcze umiał zrobić opcję FILTERED (znaną z CM 0102) w której kolumny atrybutów w player searchu wypełniały dokładnie te które zaznaczylismy w filtrowaniu to będę Ci bardzo wdzięczny :*

tego raczej nie da się zrobić, niemniej jednak, jeśli privniesz mi listę atrybutów, których używasz do oceny poszczególnych pozycji, to raczej będę w stanie je zaimplementować do player searcha i ekranu składu

 

problem jest taki, że resource archiver nie działa z plikami .fmf z FM 2009 i póki działać nie będzie, zrobienie czegokolwiek będzie bardzo trudne - ale mogę zrobić do FM08, if you wish.

 

To poczekajmy do FM 2009, nie ma sensu żebyś 2 razy się męczył ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...