Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja trochę z innej beczki...

Gra się jak najbardziej przyjemnie, a jeśli chodzi o bugi to jest ich mniej więcej tyle, co każdego roku w kolejnych FM'ach. W dniu premiery mamy zapowiedziany patch, wiec powinno byc wszystko ok. Natomiast czy nie sadzicie, ze jest dosyc trudna? Probowalem roznych sprawdzonych ustawien taktycznych i nic. Wsyzstko w plecy... Jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza

a ja powiem troche inaczej. problem z kontuzjami uwazam za calkiem... "fajny" bo jak ma sie szeroka wyrownana kadre to mozna pograc wszystkimi zawodnikami, gorzej jak ma sie malo zawodnikow albo rezerwowi bardzo odstaja od pierwszego skladu to wtedy lipa.

generalnie 3d uwazam za fajne urozmaicenie, nie rażą mnie niektore szczegoly i tak dalej. nie jest perfekcyjny ale na pewno bede z niego korzystal.

brak strzalek rzeczywiscie nie jest raczej plusem ale teraz bez nich na pewno trzeba bedzie sie troche bardziej nameczyc zeby zawodnicy robili to co chcemy wiec jest to jakies nowe wyzwanie.

bardzo podoba mi sie feedback asystenta w trakcie meczu gdzie dowiadujemy sie wielu rzeczy jak np kogo bardziej kryc , ktory z naszych nie wykonuje zalozen taktycznych , jaki elelment gry poprawic, jak nasi zawodnicy czuja sie przed meczem i w trakcie.

jakby nie patrzec fm09 dla mnie na plus. pozdro

Odnośnik do komentarza
No i likwidacja strzałek, moim zdaniem głupota. Co poeta miał na myśli likwidując strzałki?

Zapewne chęć eliminowania rzeczy, które są tylko dla picu :>

Mówisz, że strzałki to był pic?

Przykładowo w 2k8 DM-a ustawiałem na PŚ i dawałem mu strzałkę do tyłu, nastawienie miał na 2/5 suwaka (dość defensywnie). I w akcjach ofensywnych był tuż za rozgrywającym, ale w defensywnych bardzo często robił za stopera jak szła kontra. Próbowałem też zdejmować mu tą strzałkę i nie zauważyłem żeby w razie potrzeby cofał się tak głęboko. To samo z bocznymi obrońcami, mając strzałkę do przodu byli ustawieni wyżej niż bez nich. No chyba, że coś mi się przywidziało.

Odnośnik do komentarza
Nie tylko skrzydłowi tracą, ale boczni obrońcy, defensywni pomocnicy, no wszyscy! Dlaczego twórcy postanowili ograniczyć strzałki, co z nimi było nie w porządku? Co zrobi Leo, żeby Roger na lewym skrzydle schodził mu do środka!? Hańba ku**a!

 

rotfl, nie kompromituj się już.

 

Pograłem sobie te pół roku w demo i generalnie mam pozytywne wrażenia, choć był już moment, kiedy chciałem po raz pierwszy zadeklarować, że chyba tej wersji nie zanabędę.

 

Bugu z kontuzjami osobiście nie stwierdziłem, poza non stop połamanym Iversenem nikt nie wyleciał u mnie na dłużej, jednocześnie też nie miałem więcej niż 3-4 graczy wyeliminowanych urazem. 3D na początku zrobiło na mnie wrażenie WTF, zwłaszcza nieruchawi piłkarze z piłką u nogi, ale im dalej w las, tym było lepiej, a kretyńskie stanie w miejscu poszło sobie precz. Może to taki ficzer w meczach towarzyskich tylko. Trybowi 3D oczywiście do ideału wiele brakuje, jednak rażących błędów brak; co prawda wykorzystuje on zasoby kompa w sposób nadspodziewanie wysoki (wystarczy włączyć ekran informacji o drużynie, gdzie są wyświetlone w 3D koszulki zespołu, aby wykorzystanie procka drastycznie podskoczyło!), niemniej jednak działa u mnie całkowicie płynnie, a mam integrę. Mieszane uczucia mam co do systemu transferowego - Chelsea odsprzedająca Bayernowi Ballacka za marne bodaj 6 mln euro wygląda nieciekawie, ale cóż, na SIF wszyscy marudzili, że nie da się kupić najlepszych piłkarzy świata za grosze, to mają, co chcieli :roll:; generalnie i tak jest to element gry niemożliwy do obiektywnego ocenienia w półrocznym demie. Konferencje prasowe bez rewelacji, faktycznie schematyczne i powtarzalne, ale przynajmniej można pozwolić się wyżyć asystentowi; jak już jesteśmy przy assmanie, to genialną sprawą jest jego feedback w trakcie meczu - naprawdę rozbudowany i pełen przydatnych uwag i rad. Widgety w TV view fajna sprawa, tylko mogłyby się automatycznie chować, jak pod nimi jest piłka - no i jak któregoś pięknego dnia znajdę je w tym miejscu, w którym zostawiłem je w poprzednim meczu, to się solidnie ucieszę.

 

Tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Nie tylko skrzydłowi tracą, ale boczni obrońcy, defensywni pomocnicy, no wszyscy! Dlaczego twórcy postanowili ograniczyć strzałki, co z nimi było nie w porządku? Co zrobi Leo, żeby Roger na lewym skrzydle schodził mu do środka!? Hańba ku**a!

 

rotfl, nie kompromituj się już.

tej, ale ja teraz serio spytam - bo przyjmujac, ze strzalka w bok powodowala na przyklad schodzenie do srodka napastnikow podczas akcji ofensywnych - jak mam sobie zrekompensowac strzalki za pomoca obecnych ustawien indywiadualnych? serio pytam, bo jakos troche nie widze zastepstwa dla tej opcji, moze sie kiepsko przyjrzalem :)

 

moze i byly dla picu, ale przynajmniej dawaly jakas tam mozliwosc, i zawodnicy z ustawionymi strzlakami na bok w mojej opini rzeczywiscie mieli tendecje do biegania tak, jak im ta strzalka pokazywala.

Odnośnik do komentarza

Kompromitacją jest bezpodstawne kompromitowanie i używanie słowa kompromitacja w przypadku jej braku.

Jak Ci się panie Fikander nie podoba moje stwierdzenie nie pisz mi, że się kompromituje, tylko powiedz dlaczego.

 

Co do strzałek cd.

 

Nie uważam, że ograniczenie strzałek to jakieś kuriozalne zachowanie ze strony twórców. Da się przeżyć.

Aczkolwiek nie rozumiem w jakim celu je ograniczono, skoro jasno było widać w meczu, że ustawienie skrzydłowym strzałek do środka, rzeczywiście powodowało jego zagęszczenie w sferze boiska.

Nie da się tego ustawić w obecnej wersji FMa w jakikolwiek sposób. Szkoda trochę...

Odnośnik do komentarza

to i ja się podzielę opinią :)

można tylko w sumie przytaknąć co do waszych zdań na temat dema 2009.

 

rozegrałem tylko parę spotkań ale fakt- kontuzje to masakra. za dużo ich i za długie.

ale ja zwróciłem uwagę na coś innego- chodzi mi bardziej o taktykę. a konkretniej boję się o to iż będzie padać dużo bramek samobójczych- przynajmniej tak to wygląda w trakcie oglądania meczu w 3d. jak będzie to się okaże.

 

na razie się przyzwyczajam do całość gdyż z 08 miałem baaardzo małą styczność.

wracając do aspektów taktycznych to myślę iż powstanie wiele fajnych i skutecznych taktyk- wreszcie można sobie pooglądać co dokładnie robią grajkowie.

syndrom "braku strzałek" to okropieństwo. to mi się nie podoba! oddajcie je!!!!! aż tak bardzo Wam przeszkadzały??!! wrrr...

 

już kiedyś wspominałem, żeby wsadzić do FM2007 taki np ProZone i by była genialna gra, noi proszę- prawie :)

 

wielki minus jak na razie to cięcie się meczu w 3d. ale to może raczej wina mojego kompa.

konferencje- duży plus. ale jak ktoś już napisał- po dłuższym czasie się znudzi to to.

 

no i skin- wielkie bleee :)

 

ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. czy kupię pełną wersję? nie wiem, może. najwyżej nie będę grał jak w 08.

Odnośnik do komentarza
Kolejny maluśki bug jak dla mnie - losowanie Ligi Mistrzów. Dlaczego grupy są losowane od najmocniejszego koszyka, a nie od najsłabszego? Zabija sporą część emocji...

 

tak jest naprawde...tak wygladaja losowania, ze zaczyna sie od najmocniejszych zespolow, czyli jest wszystko ok...

 

Nie będę się sprzeczał co do LM, bo ostatniego nie oglądałem na żywo.... Ale na pewno kwalifikacje do MŚ i ME są losowane od najsłabszych koszyków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...