Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Może było to wymieniane, ale zauważyliście, że bramkarze zaliczają asysty? Rozegrałem kilka sparingów i dwa mecze pucharu UEFA, a mój bramkarz zaliczył już dwie asysty w idiotycznie "prosty" sposób. Mianowicie kopnął piłkę przez całe boisko, napadzior dopadł do niej i zdobył bramkę. Jest to "lekko" nierealne, ale cóż, dobrze, że to tylko demo. Co do kontuzji, to moi gracze odnosili je często, na szczęście nie na długo.

Odnośnik do komentarza

obserwacje po 15 meczach sezonu w L1:

1. bardzo dużo goli z dystansu (bez względu na atrybut "long shots")

2. polecenie "odbiór ostry" zarówno w ustawieniu ind jak i w poleceniach dotyczących rywala skutkuje czerwonymi kartkami (najczęściej jako druga żółta)

3. zadziwiająco dużo spalonych (pomimo braku ustawienia gry na off-side i cofnięcia linii obrony)

4. bardzo wysoka skuteczność karnych

5. u mnie w grze działają "rogi by Profesor "

 

ogólnie gra mi sie podoba, choć troche wkurza ta skuteczność strzałów z dystansu :|

Odnośnik do komentarza

Po rozegraniu jednej gry najbardziej rzucają się w oczy te kontuzje ;/

 

Ma człowiek 5 środkowych obrońców, a tu http://img49.imageshack.us/img49/4115/fm09qi0.jpg mały psikus :doh!:

 

No, ale są też duże plusy dzięki którym jak zwykle pójdę do empiku w dniu premiery i zakupie fm'a :D

 

Najważniejsze, przydatne podczas grania w/g mnie zmiany:

 

- mała kolorowa kulka przy koszulce zawodnika na ekranie taktycznym (czy zawodnik lubi tą pozycję czy nie, przydatne)

- nareszcie brak tych śmiesznych strzałek przy taktyce (typu taktyka, gdzie prawy obrońca ma strzałkę na ofensywnego pomocnika, a lewy napastnik ma strzałkę na defensywnego pomocnika)

- w profilu zawodnika, przy zainteresowaniu jakimś klubem, w nawiasie jest zapis czy to ma być transfer czy wypożyczenie czy współwłasność)

- więcej atrybutów bramkarzy

- automatyczna rozdzielczość (mam monitor 22 cale, i nie mam tego wszystkiego rozciągniętego jak w 08)

- większa realność transferów (tak jak ktoś wcześniej podał przykład Giuseppe Rossiego, za którego w 08 trzeba było dać ok 4 mln co było bezsensem...a teraz już bardziej w porządku)

- we wcześniejszych wersjach zdarzało mi się, że chciałem się pozbyć zawodnika, oferowałem go klubom za ZERO a mimo to nikt go nie chciał...teraz zawsze znajdzie się ktoś kto za darmo go weźmie (nie mówię tu o 37 latkach, tylko taki 25 latek, który jest wart 4 mln euro a mi jest zupełnie nie potrzebny...)

- po młodzików z lepszych klubów (Inter, Real - te na razie testowałem) zgłasza się spora ilość klubów 3,4 ligowych w celu wypożyczenia)

- przyjemny tryb 3D, jest parę błędów, ale pamiętajmy, że jest on pierwszy raz, więc wiadomo, że nie będzie on nie wiadomo jak zajebi***

Odnośnik do komentarza
- odnośnie silnika meczu, to mam taka małą uwagę, czy tylko u mnie mecz ma tendencje do zwykłego zacinania się na kilkanaście sekund?

Nie wiem czy dobrze mówię ale wydaje mi się, że mecz się nie zacina tylko nadal jest rozgrywany na pasku.

Jeżeli masz ustawione sytuacje na "KEY" to będziesz tak miał ;P

Odnośnik do komentarza

Ja z nowym tworem Sport Interactive już na samym początku mam jak najlepsze wrażenia ;d

Wersja demowa pozwoliła mi odkryć, że mój procesor ma uszkodzony rdzeń (JEDEN Z DWÓCH), także już tylko czekam na wymianę i wtedy dopiero, w sposób prawidłowy, zmierzę się z nową wersją.

Przy moim sprzęcie:

Athlon 64x Dual Core 2109Mhz

1,79 GB RAM

GeForce 61500SE (512MB)

 

Jakość 3d określiłbym w skali 5/10. Zastanawiałem się co jest przyczyną tak wadliwie działającego 3d pod względem płynności. Dodatkowo zauważyłem, że już samo włączenie FM-a w znacznie spowalnia działanie wszystkich innych aplikacji (np. przeglądarka internetowa - przy każdym klinięciu czekałem chwilę, by się odświeżyła i załadowała...)

Odnośnik do komentarza

dobra na szybko :)

 

- 3D dziala na lapku ( Radeon X1600 Mobility 512 MB ) bardzo znosnie tylko ze mnie nie jara bo na full speed to ja tam $@#$ widze ;) kamery mi jakos nie leza :/

 

- kontuzji nie uswiadczylem w Leeds ;) narazie po 5 sparingach jedna lekka w czasie spotkania

 

- gdzie kufa jest G. Kelly ! znaczy sie nie ma chlopa w legendach Leeds :/

 

- podoba mi sie kto ile przedreptal :)

Odnośnik do komentarza

Witam panowie

 

A więc zainstalowałem Waniliowego FM - a i musze przyznać że dziwią mnie te opinie że przy lepszych kompach od mojego cośtam wam słabo chodzi. U mnie na Athlonie 2600+ i 512 ramu i ge force fx 5200 hula az milo. Sam sie zdziwiłem gdy załączylem giere a tu tak szybciutko się wszystko wgrywa. Może macie coś źle poustawiane na kompach.

 

Jeśli chodzi o tryb 3D, uważam go za super rozwiązanie, przynajmniej coś nowego i dokładniej widać co kto robi na boisku, kto się leni a kto pracuje:) Oczywiście na moim kompie musze grać na srodkowym przyspieszeniu bo na szybkim czyta co 100 klatke chyba hehe, ale tryb 2d jest bardzo szybki i dokładny.

 

Nie wiem tylko ile lig mi pojdzie plynnie na moim kompie ale jak dokupie ramu bedzie chodzilo jak nalezy.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy już to było poruszane, ale nie zaszkodzi zapytać. Dlaczego nie mogę użyć trybu 3d skoro ściągnąłem demo "Truskawkę". Mecz oczywiście ładuje się z 15 sekund, a następnie latają kulki i mogę wybrać opcje meczu. Ale "camera" jest zamrożona i jest tam napisane tylko 2d. Co prawda mam laptopa i to nie bardzo przystosowanego do gier, ale PES, Fifa i inne nowsze gry chodzą mi bez problemów na średnich i wysokich detalach, a takie gówienko z FM nie chce?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, czy już to było poruszane, ale nie zaszkodzi zapytać. Dlaczego nie mogę użyć trybu 3d skoro ściągnąłem demo "Truskawkę". Mecz oczywiście ładuje się z 15 sekund, a następnie latają kulki i mogę wybrać opcje meczu. Ale "camera" jest zamrożona i jest tam napisane tylko 2d. Co prawda mam laptopa i to nie bardzo przystosowanego do gier, ale PES, Fifa i inne nowsze gry chodzą mi bez problemów na średnich i wysokich detalach, a takie gówienko z FM nie chce?

 

Za słaba karta graficzna

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...