Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak naprawdę chodzi nie o ilość ramu na grafice, a o sprzętową obsługę DX 9.0c i pixel shader 2.0 :] Ale podali tak, bo łatwiej graczom sprawdzić ilość pamięci na karcie niż zerkać w specyfikacje :P

 

To ja już nie rozumiem. Podobno moja karta (Intel GMA 950) obsługuję DX 9.0 i Pixel Shader'a 2.0, a tryb 3D u mnie i tak nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Bo tak naprawdę chodzi nie o ilość ramu na grafice, a o sprzętową obsługę DX 9.0c i pixel shader 2.0 :] Ale podali tak, bo łatwiej graczom sprawdzić ilość pamięci na karcie niż zerkać w specyfikacje :P

 

To ja już nie rozumiem. Podobno moja karta (Intel GMA 950) obsługuję DX 9.0 i Pixel Shader'a 2.0, a tryb 3D u mnie i tak nie działa :/

 

Spójrz na changelog pierwszego patcha - niejako jest to przyznanie się do błędu :]

Odnośnik do komentarza
Ale o co Ci chodzi - to fakty. Zablokowali programowo uruchamianie trybu 3d na kartach, które pixel shadera 2.0 i obsługi sprzętowej dx9.0c nie posiadają, czym uchronili się od lawiny pytań, dlaczego 3d wygląda tak-a-tak/się tnie, bo wszystko mogą zbyć RTFM :] A w minimalnych wymaganiach podają ilość RAMu, bo average user prędzej zerknie na opakowanie od grafiki, niż do instrukcji obsługi, żeby szukać nieznanych mu terminów.

 

A że tryb ten nie wykorzystuje potencjału (nie widziałem na oczy, więc teoretyzuję), to inna para kaloszy

 

wiem że fakty, mnie poniekąd działa ale mecze i tak oglądam w 2d bo trzeba mieć 8800GTS 640MB żeby dobrze chodziło i guess. A wygląda jak Settlers na Amigę z dodanym 3d ;P

Odnośnik do komentarza
wiem że fakty, mnie poniekąd działa ale mecze i tak oglądam w 2d bo trzeba mieć 8800GTS 640MB żeby dobrze chodziło i guess. A wygląda jak Settlers na Amigę z dodanym 3d jezyk.GIF

 

A to zabawne, bo mi na 9600GSO działa w pełni płynnie.

 

bo masz dużo pamięci na karcie :) "dats de rizon" , chodzi o to że wymagania są niewspółmierne z tym co otrzymujemy, a pamięci potrzeba tyle że Stalker mięknie

Odnośnik do komentarza

Po jakimś tam zapoznaniu się z demem pokuszę się o kilka moich słów:

1. Tryb 3D - porażka. Kompletnie nie potrafię sobie poradzić z odczytywaniem taktyki z tego sposobu wyświetlania meczu. Ruchy postaci koślawe, lot piłki jakiś taki nienaturalny.

2. Błąd z podaniami bramkarza do napastników. Przegrywam pojedynki główkowe, mimo, że grajków mam dobrze główkujących. Drobny bug z posiadaniem piłki, mianowicie jeden z najlepszych asystentów w grze mowi, że mamy dużą przewage w posiadaniu piłki, po czym w statystykach mam zaledwie 51%.

3. Irytujący bug z luką między napastnikami a drugą linią. Co mecz asystent zauważa niby ten błąd, nie ważne jak taktyka jest ustawiona.

4. Kilka mniejszych bugów (np. krzywa krecha rajdów w ekranie taktyki:P)

5. Na minus jest też tak zachwalany przez SI system rozpoznawania talentów (że niby łatwiej), ale skoro scout o statystykach oceny potencjału i umiejętności na poziomie 18 poleca grajka 19-letniego, którego statystyki wahają się od 3,4 do 10 max to coś mi tu nie gra (dla jasności w FM08 nie miałem absolutnie żadnych problemów w wyszukiwaniem grajków)

5. ostatnie i chyba najważniejsze - samobój z demem i jego odblokowaniem. Żenada Panowie z SI.

 

Na plus na pewno konferencje prasowe i pomoc asystenta, zmieniony system transferowy.

Podsumowując - Bugi da się naprawić (poza 3D i demem). Trochę za mało nowości i usprawnień. Niestety...

Odnośnik do komentarza

ad1. a mi akurat tryb 3d przypadł do gustu. proste, w miarę wyglądające i przede wszystkim - idealne do analizy taktycznej. 3d z FIFY Managera w ogóle nie umywa się do tego co jest w FMie - chociaż takie rzeczy jak trybuny trzeba poprawić, podobnie jak zwiększeniu będzie ulegać liczba dostępnych zagrań przez naszych 'piłkarzyków'

ad3. na becie i demie stworzyłem taksę (coś między 4-3-3, a 4-5-1) i asystent nie widział ani dziury między obroną, a pomocą czy drugą linią a atakiem. faktycznie grali blisko siebie, nawet pressing zupełnie inaczej wyglądał i był skuteczny. taksa niestety sprawdzała się jedynie grając w roli gospodarza, nie mam pojęcia czemu tak fatalnie się spisywała (zawsze jakiś zawodnik miał 'swój dzień' i w pojedynkę wygrywał, coś rodem z fm08- 2 strzały i 3 bramki). zatem dziury to nie bug, raczej ta dysproporcja między grą u siebie, a grą na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Trochę pokombinowałem i teraz wywala mnie podczas ładowania gry. Hmmm.błąd fm.exe :/

 

 

Polecam lekturę

 

http://community.sigames.com/forumdisplay.php?f=114

 

Wszelkie opisywane problemy z grą znajdą tam swoje odzwierciedlenie. Twój problem także jest tam opisany.

 

 

Przez pomyłkę dałem linka do konkretnego tematu.

Ale dla wszystkich innych

 

http://community.sigames.com/

 

Żeby zabierać głos wymagana jest rejestracja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...