Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś nie zauważył - można prowadzić zespoły "B" w lidze hiszpańskiej :D

kur*a, wiedziałem. idę o zakład, że szybko będą derby Real - Real Castilla w La Liga :/ jak w tym roku z Dynamem Kijów.

 

Poszli panowie w robienie graczom pod górkę w jednym aspekcie:

 

Mamy ekran składu, chcemy posortować według atrybutów ofensywnych. W 08 braliśmy po prostu "ATTACKING", a w 09 musimy najpierw ATTRIBUTES -> rozwijane menu -> i dopiero ATTACKING. Słowem, 2 razy dłużej wyświetla się atrybuty. Jak wiadomo, gracz zaawansowany robi to z automatu i zabiera mu ustawienie składu około 30 sekund (po 3 na każdą pozycję - bo wystarczy jeden rzut oka na profil). Tu będzie to zabierało dwa razy dłużej... W perspektywie gry 40-sezonowej, oznacza to znaczne wydłużenie rozgrywki.

Na moje oko da się to poprawić w .xml'u, spróbuję wieczorem pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Jakby ktoś nie zauważył - można prowadzić zespoły "B" w lidze hiszpańskiej :D

kur*a, wiedziałem. idę o zakład, że szybko będą derby Real - Real Castilla w La Liga :/ jak w tym roku z Dynamem Kijów.

 

 

Castilla musi być 1 albo 2 ligi niżej, niż zespoł A... przynajmniej kiedys tak było, jesli nic nie pozmieniali

 

 

Działa komuś polish.ltc?

Odnośnik do komentarza

Takie moje refleksje.

 

Bardzo ładny Design. Znacznie ładniej to wygląda niż FM08. Czerń paska menu ładnie kontrastuje z bielą a właściwie szarością.

Co do transferów - szybsze negocjacje. Idzie zapytanie i już po chwili odpowiedź. Transfer zawodnika nie rozchwytywanego załatwiamy w tydzień.

 

Tryb meczu 3D, jak pewnie dla wielu osób, jest dla mnie szokiem kulturowym ;). Trudno jest mi zdecydować, z której "kamery" oglądać mecz. Ciężko jest się przyzwyczaić, ale to pewnie przyjdzie z czasem.

 

Co mi się nie podoba w trybie meczu:

Podczas oglądania meczu w trybie TV, gdy mecz jest rozgrywany w tle tzn. nie pojawia się na ekranie, nie przełącza się na wybraną przeze mnie zakładkę np. "widok łączony". Przełącza się dopiero w trybie "classic view", ale oglądanie w tym trybie jest niezbyt wygodne - pomniejszony obraz 3D i znacznie pomniejszony obraz 2D - ledwo co widać. 2D wygląda dobrze tylko w "TV view" w classicu nie ma nawet co oglądać - nie widać numerów graczy nawet.

 

Na minus jeszcze

- literki

- kontuzje - 3 poważne w jednym meczu

 

Na plus to, że przy moich 500mb RAM-u 3D nie tnie się aż tak bardzo.

 

Cała gra na plus, mnie jedynie razi słabo widoczny tryb 2D w "classic view" i ten brak przeskakiwania z okna meczu do innej zakładki co ułatwiało grę w poprzednich FMach. Teraz aby zobaczyć staty moich zawodników musze pauzować i zmieniać okna.

 

Narazie zostawiam rozgrywkę w demku, przyjrze się może jedynie samym meczom w trybie 3D.

Odnośnik do komentarza
Witam :)

 

Może mi ktoś powiedzieć jaki pliczek należy wkleić bym miał demo troszke po polsku ? :))

 

Jakoś mi ten FM po ang nie przypada ;/

Nie moge odpalic tego dema.Najpierw mialem jeden rodzaj errora,zainstalowalem frameworka to pojawia sie inny blad podczas odpalania gry fm.exe has encountered a problem....

Da sie cos zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem to spolszczenie z FM'a 08 nie działa w demie 09.

 

W ogóle go nie odczytuje te demo... chyba, że zamienisz nazwę spolszczenie z FM'a 2008 na english.ltc i zadziała wtedy.

 

 

coś tam jednak odczytuje... np języki są po polsku i narodowości, ale to ułamek tylko...

 

zaraz sprawdzę, czy zmienienie nazwy pomaga

 

 

EDIT: nie działa nawet to co przy polish :/

Odnośnik do komentarza

Nie możesz odpalić złotego demo?

 

1. Wyskakuje komunikat: "Failed to setup graphics system"

 

* Zajrzyj tutaj:

http://community.sigames.com/showthread.php?t=54801

 

 

2. Gra zawiesza się, gdy wybieram 'Submit Team' albo w trakcie meczu klikam 'Continue'.

 

* Potencjalne rozwiązanie:

- Graj w oknie albo w niższej rozdzielczości

 

3. Dostaję komunikat: "The application failed to intialize correctly (0xc0150002)"

 

* Potencjalne rozwiązanie:

- zainstaluj .NET Framework Version 2.0 z tego adresu:

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 

4. Dostaję komunikat: "This application has failed to start because d3dx9_37.dll was not found."

 

* Potencjalne rozwiązanie:

- Zainstaluj Microsoft DirectX:

- Instalacja sieciowa: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

- Plik instalacyjny: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 

 

Problemy z instalacją

 

1. Dostaję komunikat: "The installer cannot run on your configuration. It will now quit."

 

* Potencjalne rozwiązanie:

- Otwórz ściągnięty plik "Setup FM2009 Demo.exe" programem do kompresji danych takim jak WinZip, WinRAR, 7-Zip etc..

- Wypakuj zawartość do katalogu na twardym dysku (np. utwórz katalog "FM2009 Demo" na pulpicie i wypakuj do niego).

- Upewnij się, że zachowana została pierwotna stuktura katalogów.

- Otwórz eksploratora i przejdź do katalogu, do które wypakowałeś zawartość demo.

- Wejdź do katalogu "Windows" (ścieżka wygląda teraz mniej więcej tak: C:\Users\myuser\Desktop\FM2009 Demo\Windows\).

- Kliknij prawym klawiszem myszy na "Setup FM2009 Demo.exe" i wybierz "Properties" (Właściwości).

- Kliknij zakładkę "Compatibility" (Kompatybilność/Tryb zgdoności).

- Kliknij "Run this program in compatibility mode for" ("Uruchom program w trybie zgodności dla")

- Z rozwijanego menu wybierz "Windows XP".

- Kliknij "OK" by zamknąć dialog "Properties".

- Spróbuj uruchomić "Setup FM2009 Demo.exe" z katalogu "Windows", do którego wypakowałeś demo.

 

Inne problemy

 

1. Klawiatura jest zbyt wrażliwa i utrudnia pisanie.

 

* - Problem występuje na niektórych konfiguracjach, ale nie wszystkich.

 

Status:

- Łatka to rozwiąże.

 

 

2. Zbyt wiele kontuzji

 

* - Niektórzy gracze się na to uskarżają.

 

Status:

Przyjrzymy się temu.

Odnośnik do komentarza
Demo działa ale nie wiem jak ustawić tryb 3D? Mecz uruchamia się w jakimś formacie 2D i można jeszcze zmienić na 2D bardziej klasyczny. A jak wybrać tryb 3D?

 

 

Mam ten sam problem... Może to jest problem ze sprzętem coś? Jednak mógł by ktoś powiedzieć, jeśli coś o tym wie...

Odnośnik do komentarza

Dobra. Ściągnąłem drugi raz to demo (przez steam'a). Tym razem się włączyło. O dziwo. I na tym koniec przyjemności. Przy 3 gb ramu włączało się trochę długo. Szybko się załadowało, i ok. Dwa razy przy przeglądaniu różnych informacji zawiesiło mi się. A trzeci razy przy ustalaniu taktyki na mecz. Brałem różne zespoły i ligi, i za każdym razem to samo. Nie wiem czy to kwestia tego, że gram na laptopie, ale poprzednie wersje chodziły dobrze. Na dane mi było obejrzenie jak prezentuje się tryb 3D, bo nie dotrwałem... i nie jest to raczej kwestia karty graficznej, ani dysku bo komputer jest nowy. Centrino 2, GeForce 9600, 3 gb jak już wspomniałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...