Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest takie proste. Zalez jakich masz piłkarzy. Taktyka ma wykorzystywać ich najsilniejsze punkty i w zasadzie przy rotacji nie da się grać cały sezon identyczną taktyką, więc wątpię, aby ktokolwiek odpowiedział na to pytanie.

Odnośnik do komentarza

sido_thc, na holiday'u to sobie możesz herbatkę wypić i modę na sukces obejrzeć, a nie taktyką się bawić :keke:

To ustawienie 4-3-3 u mnie w Realu funkcjonuje do tej pory znakomicie. Wiem, że to mocny klub, ale 28 zwycięstw i 2 remisy na 30 kolejek to bardzo dobry rezultat :) Ponadto luzackie zwycięstwo w Pucharze Króla i droga po Ligę Mistrzów. W taktyce za dużo nie zmieniałem, lecz kupiłem pod ustawienie piłkarzy i miażdzą kto stanie im na drodze.

 

Najważniejsze to mieć w miarę wytrzymałych, szybkich i dobrych z dośrodkowaniem bocznych obrońców, by czynnie włączali się w akcje ofensywne. Ja daje im strzałki na pozycję defensywnych bocznych obrońców, natomiast bocznym napastnikom strzałki do środka by zbiegali do tego wysuniętego i zostawiali miejsce na rajdy właśnie dla tych obrońców. Do tego defensywny pomocnik to typowy pivot. Czyli podania krótkie, nastawienie defensywne, rajdy bez piłki rzadko, strzały z dystansu rzadko, reszta na mieszane. Dwóch pomocników to rozgrywający typu Kaka, Riquelme (to tylko przykład) z podaniami prostopadłymi na często, rajdami bez piłki na często, rajdami z piłką na mieszane, strzałami z dystansu rzadkimi.

 

Oczywiście do tego dochodzą te rzuty rożne, gdzie mając obrońcę z grą głowa co najmniej 18 i skocznością 18 możemy wygrywać co drugi mecz, a nasz stoper strzela po minimum 10 bramek w sezonie. No, ale jak komuś nie idzie to bug z pomocą przychodzi :)

Odnośnik do komentarza

A polecenia druzynowe? Grajac Wisla chyba lepiej kierowac sie na gre z kontry, ale jak ustawic polecenia? Od czasu pojawienia sie nowej latki nie moge sobie z tym poradzic kombinowalem wiele, ale to nie wychodzilo na dluzsza mete. Moglbys mi podac linka do twojej taktyki bo moze bym se cos "zgapil' :P

Odnośnik do komentarza

Asystent jest tragiczny przede wszystkim ze względu na rozmowy motywacyjne. Zazwyczaj potrafi schrzanić sprawę, w najlepszym wypadku nie dzieje się nic. Stosuje tylko cztery rozwiązania: "Dla fanów", "Zadowolony", "Rozczarowany" i "Nic". Najgorzej że często nie mówi nic.

 

Poza tym nawet jeśli ktoś jest słaby w FM'a, to jak ma się nauczyć w niego grać, jeśli nie metodą prób i błędów? ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem z testowania taxy na holidayu mozna wyciagnac jakies wnioski jesli sie popatrzy w statystyki meczowe. Z reszta nie chce mi sie testowac jednej taxy calymi dniami wiec jade na holidayu i po polowie sezonu patrze na rezultaty. W wersji 8.0.1 ta metoda mi sie sprawdzala bo gdy pozniej zaczalem se grac taxa ktora na holidayu sprawiala dobre wrazenie w rzeczywistosci byla jeszcze lepsza :)

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem testowanie czy użytkowanie na potrzeby własnego teamu czyjejś "obcej",nie stworzonej przez siebie taksy odbiera prawo do radości z osiągnięć w grze. Właścicielem tych sukcesów jest AUTOR tej taksy nie jakiś "Ja" co to rozgrywa którąś tam kolejkę i jest wniebowzięty jakim to jest znakomitym taktykiem....

Twórzcie własne taktyki experymentujcie, ryzykujcie, jeśli trzeba pytajcie o ustawienia indywidualne bo i tak w dużej mierze Wam się nie sprawdzą, ale wskażą jakiś kierunek. Satysfakcja będzie zdecydowanie większa...... dziękuję.

 

 

 

 

 

***************

Still No.1 FM 2006 rules!

Odnośnik do komentarza
Asystent jest tragiczny przede wszystkim ze względu na rozmowy motywacyjne. Zazwyczaj potrafi schrzanić sprawę, w najlepszym wypadku nie dzieje się nic. Stosuje tylko cztery rozwiązania: "Dla fanów", "Zadowolony", "Rozczarowany" i "Nic". Najgorzej że często nie mówi nic.

 

Poza tym nawet jeśli ktoś jest słaby w FM'a, to jak ma się nauczyć w niego grać, jeśli nie metodą prób i błędów? ;)

 

Jak sie ma gownianego asystenta, to tak jest ;) Moj asystent Sergio Lavos od 22 lat tworzy ze mna duet trenerski i jego rozmowy motywacyjne sa doskonale :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zauwazylem testujac rozne taktyki, ze gdy nie ustawia sie zadnych strzalek zawodnikom gra wydaje sie plynniejsza. Grajac 4-4-2 nie dawalem strzalek skrzydlowym(chociaz ustawilem gre skrzydlami) oni dalej rajdowali i o wiele lepiej wrzucali/podawali pilki. Testujac 4-3-3 (4-1-2-2-1 Jose Mourinho) gdy boczni skrzydlowi mieli strzalki do przodu rzadziej byli przy pilce, zaliczali mniej strat. Moze sie myle, ale mysle ze gra bez dawania strzalek jakimkolwiek zawodnikom wydaje sie lepsza dla oka, wymienia sie wiecej podan skrzydlami i jest bardziej efektywna.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny próbuję się przekonać do nowego FM. Zacząłem Górnikiem Zabrze. U siebie same zwycięstwa w tym z Legią 2:0. Niestety na wyjeździe przegrywam wszystkie spotkania. Gram normalnym 4-4-2 i jeden z środkowych pomocników w strzałkę do tyłu. Nastawienie lekko w prawo, podania mieszane, tempo powolne, szerokość wąska, linia obrony lekko w lewo. Sam nie wiem co mam robić. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Asystent jest tragiczny przede wszystkim ze względu na rozmowy motywacyjne. Zazwyczaj potrafi schrzanić sprawę, w najlepszym wypadku nie dzieje się nic. Stosuje tylko cztery rozwiązania: "Dla fanów", "Zadowolony", "Rozczarowany" i "Nic". Najgorzej że często nie mówi nic.

 

Poza tym nawet jeśli ktoś jest słaby w FM'a, to jak ma się nauczyć w niego grać, jeśli nie metodą prób i błędów? ;)

 

Jak sie ma gownianego asystenta, to tak jest ;) Moj asystent Sergio Lavos od 22 lat tworzy ze mna duet trenerski i jego rozmowy motywacyjne sa doskonale :)

Hmmm... W poprzedniej karierze w Newcastle jako asystenta miałem Queiroza, który do leszczy nie należał. Mimo to jego rozmowy motywacyjne były fatalne, choć miał wysoki współczynnik "Motivating". Zazwyczaj sam rozmawiam z zawodnikami, ale podczas sparingów przedsezonowych zawsze idę na Holidaya w dniu meczu, bo nie chce mi się prowadzić tych spotkań. Wtedy asystent ma pole do popisu i wypada słabiutko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...