Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś polecić taktykę na grę Jagiellonią?

 

Moja kadra:

Br: Czapliński/Majewski

Ob: od prawej Kuś/Stankiewicz/Kokoszka/P. Król/Alessandro Rambo/P. Mądry

Pomoc: od prawej T.Kotwica/Hermes/Kosecki/B. Gul/Kołodziej/Rui Miguel/Hirsz/Sobolewski

Atk: Sead Banda/Anderson Cueto/Zahorski/Michał Lelujka

 

 

Rozpoczełem 3 sezon. W koncowce 2 sezonu wygrałem 7 meczy i dwa remisy. Towarzyskie wygrywałem po 5:0 lub 7 z drużynami zagranicznymi, a teraz w lidze pierwsze trzy mecze przegrywam po 3:1 lub 4:1. Gram taktyka 4-3-1-2. Trzech pomocników na srodku obok siebie maja dwóch ma strzałki na skrzydła. Dwóch napastników a za nimi Pomocnik srodkowy ofensywny.

 

Gram na 8.0.2

Odnośnik do komentarza

chcialbym wam pokazac moja debiutancka taktyke

gralem nia na razie tylko Wisłą i idzie mi calkiem niezle - jestem liderem OE , link do taxy:

Bez tytulu.tac

jest to rodzaj taktyki 4-4-2

wiec po pierwsze: bramkarzowi chyba pozwolilem na troche swobody bo slyszalem ze wtedy lepiej sobie radzi

chcialem aby ta taxa byla rownowaga miedzy gra skrzydlami i srodkiem

jeden napastnik mial dobrze grac glowa a drugi mial byc szybki

nie wiem co jeszcze napisac - chyba wszystko juz

te wszystkie chyba to dlatego ze zawidnicy graja roznie wiec nie moge do konca powiedziec czy mi sie to udalo

 

 

 

dodam ze gram w wresje Polska III liga ktora jest pod wersje 8.0.1

Odnośnik do komentarza

Witam;

 

Gram taktyką Kita070 (24), początkowo Wisłą, sezon ukończyłem na 4 miejscu, pomyślałem wykonawcy "do bani"

przeniosłem się więc do Olimpijczyków z Lyonu, jestem po dziesięciu spotkaniach, 3 wygrałem, 4 zremisowałem i

3 przegrałem a więc bez rewelacji. Drużyna strzela mało bramek, a już pewniakiem jest że tracę pierwszą bramkę

w meczu. Nie potrafie wygrać na wyjeździe, najczęstszy wynik to remis. Moi napastnicy Baros albo Benzema strzelają

bardzo mało bramek, a ich średnia meczowa wynosi około 6,4 (podobnie było w Wiśle).... Co jest nie tak?????

Stosuje zlecenia co do kolejnych przeciwników, moje rozmowy przedmeczowe też wydają mi się odpowiednie do przeciwnika

i sytuacji do przerwy....

Gram na wersji 801.

 

Wiem że 10 spotkań to mało....

Odnośnik do komentarza

Do adamdidol: Na początku bawiłem się w takie rzeczy jak ustawianie strzałów z dystansu przy padającym deszczu itd. ,ale doszedlem do wniosku, ze to nic nie daje.

Do nestor: Ja też grając Wisła miałem podobną sytuacje tylko, że grałem swoją taktyką i dopiero w 3 sezonie zacząlem wygrywac wszystkie mecze u siebie i na wyjezdzie. Myśle, że ma na to wpływ zgranie zespołu.

DO Gakuz: Szkoda, że nie zrobiłes taksy pod 8.0.2, bo w 8.0.1 łatwo było zrobic killera.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam takie pytanie, do taktyki Kimz 8.0.2 v2 jakich zawodnikow dawac na pozycje DM ?? Jakie powinni miec dobre noty, albo jakies nazwiska dla przykladu. Probowalem tam juz bardzo wielu wariantow i nadal nie rozgryzlem kto tam moze dobrze grac. W zasadzie zadenz testowanych na tej pozycji przeze mnie pilkarzy sie nie sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Może to nie kwestia umiejętności, ale ustawień indywidualnych dla tej pozycji?

No ale gram wg takich ustawien jakie dla tej pozycji sa w tej taktyce, nic nie zmianiam.

Jak wiesz jak ta taktyka wyglada to wiesz jk ma grac tam zawodnik na tej pozycji.

Ale mam w miare dobrych graczy i graczy grajacych na roznych pozycjach probowalem tam. Nikt nie potrafi sobie tam poradzic:/ przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Witam.

Mam takie pytanie, do taktyki Kimz 8.0.2 v2 jakich zawodnikow dawac na pozycje DM ?? Jakie powinni miec dobre noty, albo jakies nazwiska dla przykladu. Probowalem tam juz bardzo wielu wariantow i nadal nie rozgryzlem kto tam moze dobrze grac. W zasadzie zadenz testowanych na tej pozycji przeze mnie pilkarzy sie nie sprawdzil.

Ja testując taktykę kimza na pozycję defensywnego pomocnika dawałem bocznego obrońcę wtedy ładnie centrują i przechwytują piłki (świetnie radzi sobie ktoś pokroju Daniego Alvesa) a na pozycję bocznych oborńców dawałem defnesywnych pomocników, którzy i tak schodzili do środka (wzór to Essien) i dawało to świetne rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Witam.

Mam takie pytanie, do taktyki Kimz 8.0.2 v2 jakich zawodnikow dawac na pozycje DM ?? Jakie powinni miec dobre noty, albo jakies nazwiska dla przykladu. Probowalem tam juz bardzo wielu wariantow i nadal nie rozgryzlem kto tam moze dobrze grac. W zasadzie zadenz testowanych na tej pozycji przeze mnie pilkarzy sie nie sprawdzil.

Ja testując taktykę kimza na pozycję defensywnego pomocnika dawałem bocznego obrońcę wtedy ładnie centrują i przechwytują piłki (świetnie radzi sobie ktoś pokroju Daniego Alvesa) a na pozycję bocznych oborńców dawałem defnesywnych pomocników, którzy i tak schodzili do środka (wzór to Essien) i dawało to świetne rezultaty.

No wlasnie Daniel Alves slabo mi sie spisuje na tej pozycji. Troche nie wiem czemu, bo akurat ten zawodnik powinien sie dobrze spisywac w defensywie, a tak samo ma dobre noty jesli chodzi o atak, a szczegolnie ucieczki skrzydlami i dosrodkowania.

Na bocznych obroncow dawalem obroncow bocznych;) w miare nawet rozgrywanie im szlo, ale przetestuje w sparingach DM na tej pozycji.

Zastanawiam sie nad lekka modyfikacja tej taktyki, poniewaz wlasnie dziwi mnie to ze b. rzadko graja moi skrzydlami. jak ktorys z DM'ow ucieka na skrzyslo, albo wychodzi skrzydlem, to zazwyczaj nie dostaje pilek od tego kto wtedy rozzgrywa w srodku pilke. Pilka jest zazwyczaj rozgrywana na dwoch bocznych AMC. Na ta taktyke przeszedlem po tym jak moja poprzednia taktyka zaczynala chyba zbyt jasna dla przeciwnika byc. Zmienilem taktyke w sezonie , gdzies po 1/3, ale tak ze mialem paru srednich przeciwnikow, wiec moi mieli latwiejsze zadanie zeby sie przyzwyczaic do nowej taktyki i poczatek byl bardzo dobry, ale koncowka sezony juz dosc przecietna, nawet powiedzialbym ze na zespol ktorym gram i zawodnikow to dosc slaba. B. duzo traconych bramek, dobrze ze cos strzelali. Chociaz glownie to N strzelal bramki, prawy AMC prawie w ogole, lewy troche lepiej.

Odnośnik do komentarza

Muszą mieć dobre statystyki obronne, a do tego dobrze podawać i dośrodkowywać. Przykład: Miguel Veloso, Marvin Angulo (ten drugi po treningu). Ale że bramek nie strzelasz? Pewien jesteś że ten prawy AMC ma dobre strzały z dystansu? Zresztą ja na tej pozycji teraz w Werderze Brema mam kolesia z Long Shots 13 i wali aż miło. Więc to naprawdę dziwne że bramek nie strzelasz.

Odnośnik do komentarza
Muszą mieć dobre statystyki obronne, a do tego dobrze podawać i dośrodkowywać. Przykład: Miguel Veloso, Marvin Angulo (ten drugi po treningu). Ale że bramek nie strzelasz? Pewien jesteś że ten prawy AMC ma dobre strzały z dystansu? Zresztą ja na tej pozycji teraz w Werderze Brema mam kolesia z Long Shots 13 i wali aż miło. Więc to naprawdę dziwne że bramek nie strzelasz.

Jutro przeanalizuje jeszcze moja gre ta taktyka i opisze co zauwazylem. Jesli chodzi o AMC to troche strzelaja, ale bardziej ten z lewej strony niz ten prawy, ale to moze gestia przypadku. jakkolwiek u mnie przy tej taktyce glownie strzela Napastnik. J. Defoe zakonczyl sezon z 56 bramkami, co nigdy w zadnym CM/FM nie zdazylo sie u mnie;) Ale popatrze jak dokladnie bylo we wczesniejszych sezonach gdzei gralem 4-4-2 i ile ogolnie para napastnikow tam strzelala.

W kazdym razie nadal nie jest dla mnie jasna kwestia pozycji DM, bo nie wiem czemu taki Daniel Alves sie tam slabo spisuje, ktory ma b. statsy defensywne jak i ofensywne.

Dziwnie troceh wyglada sytuacja na boisku, gdy przy ataku grany jest glownie atak pozycyjny, gdzie graja: srodkowy AMC (u mnie nominaly DM) i 2 bocznych obroncow. Zas DM uciekaja na skrzydla i sa rzadko wykorzystywani. brak do nich pilek na jakies szybkie wyjscie pod linie koncowa. jak juz ktos sie tam zapuszcza to najczesciej boczni AMC, a i tak wiekszasc pilek jest po atak pozycujnym grana albo od razu do napastnika, albo do bocznych AMC. Ci DM to tam sa tylko dla robienia tloku i odciagania rywali chyba. No takie mam na razie przemyslenia. Taktyka ta jest ustawiona tak ze nie ma prawie zadnej swobody taktycznej. poeksperymentuje w meczach towarzyskich z wieksza swoboda dla DM, moze beda wtedy wiecej pilek dostawali. ale rozgrywanie pili w ustawieniach druzyny jest na mieszane, wiec nie wiem czemu glownie zagrywana pilka jest do AMC. No nic, jutro opisze wiecej po analizie statystyk.

Odnośnik do komentarza

Dlatego że AMC to główna siła tej taktyki ;) DM faktycznie zwykle mają słabe noty, ale ja bym się tym nie przejmował bo oglądając mecz widzę, że robią co do nich należy, więc w nosie mam czy gra wystawia im ocenę 5 czy 8. Oni tam robią za wsparcie. Jak praktycznie co mecz komentarz chwali moich zawodników (superb move, superb flowing move etc.), do tego kompletnie niezgranych (wymieniłem 8 z podstawowego składu!), to jednak jest dobrze.

 

I co to za pomysł z wystawianiem nominalnego DM na pozycję środkowego AMC? O_O Zgadza się, koleś często wraca się na własne pole karne wspomagać obrońców, ale jest też ważnym motorem akcji ofensywnych, a na dodatek strzela sporo goli (jeżeli ma dobre strzały z dystansu). Używałem tam ostatnio Krancjara (w Man City) i Koryt'ko (sp? Werder) i świetnie sobie radzili. Chcesz to zrobię PKMa z jakiegoś przykładowego meczu to sobie zobaczysz :P

Odnośnik do komentarza

Co do DM na pozycji AMC, to na poczatku jak przestawilem team na ta takse, to mialem troche kontuzji i zazcal tam grac Ayila Yussuf i tak zostalo. W zasazdie toon razem z bocznymi obroncami rozgrywali wszystko w srodku pola, gosc mial nie za duzo asyst, ale glownie podawal do pozostalych AMC. Ale moze po prostu gral na srednim poziomie. Teraz testuje na tej pozycji normalnego AMC, a Yussuf poszedl do testow na pozycje DM.

Co do moich AMC, to ten lewy b. dobrze gral, nawet dosc bramek i asyst, ten pray gorzej, ale tam byla rotacja duza i docelowo chce tam dluzej przetestowac Aguero, tyle ze ostatnio byl u mnie dlugo kontuzjowany i nie bylo zbyt okazji.

Nastepna sprawa to to ze nadal nie wiem za bardzo jaka role maja pelnic ci DM. Jedyne co zauwazylem to to ze robia tlok w formacji ataku, odwracajac uwage paru obroncow. W grze obronnej juz gorzej to widze. Ale moze to wina tego ze ja na ta pozcje czestodawalem bardziej ofensywnych zawodnikow (zeby w ataku wiecej robili) i przez to mialem dos dziurawa obrone.

Kolejna kwestia to wlasnie obrona. Trace zdecydowanie za duzo bramek. Np. polfinal LM w dwumeczu strzelilem 5 bramek, ale co z tego skoro stracilem ich.. 8!! Nawet czesto w meczach ze slabeuszami kiedy moi strzelaja po 4-5 bramek, trae najczesciej 1-2 bramki. To bede testowal ustawiajac teraz na DM nominalnych DM, moze beda lepiej radzic sobie z obrona. No moze to kwestia obroncow, ale w miara jakis ich tam mam.

Jeszcze wracajac do gry zawodnikow z DM podczas atakow, zastanawiam sie co zrobic zeby byli bardziej wykorzystywani podczas ataku W ustawieniach druzyny podania sa na mieszane, a jedak zdecydowana wiekszasc idzie srodkiem. DM takze maja rajdy na czesto, a rajdy z pilka na mieszane.

Teraz pytanie, jak dajesz instrukcje dotyczace przeciwnikow?? Ja ogolnie jestem za opcja gry pressingiem i daje pressing kazdemu, ale nie wiem czy to za dobrze;)

 

na razie tyle, jak pogram chwile i cos jeszcze wymysle to napisze.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to jak tak czytam co piszesz to się zastanawiam, czy my gadamy o tej samej taxie. Ja cały czas trąbię o najlepszej IMO wersji 2.1 :P To, że ci prawy AMC nie strzela to jego wina, u mnie w Man City strzelali obaj (Piatti i Wijaldum), w Werderze tylko prawy bo po lewej mam z konieczności Almeidę :) A kimz gdzieś pisał, że napastnik jako AMC się nie sprawdza, chyba, że jest przetrenowany na tą pozycję. Jeżeli chodzi o DM to u mnie robią po prostu wszystko. Pomagają w ataku, asystują, strzelają bramki, bronią dostępu do własnej. A co do tracenia dużej ilości bramek to zwróć uwagę na to, w JAKI sposób je tracisz. Z akcji, ze stałych fragmentów, czy w jakiś dziwny sposób (mi np. ostatnio 2 gole wrąbał 34-letni napastnik, oba z 25-30 metrów, a long shots ma raptem 12). Bo jeśli tak jest to wiń obrońców nie taktykę. Jak chcesz tracić mniej bramek to po prostu kup lepszych obrońców i bramkarza, albo zmień ustawienie - dorzuć trzeciego DMC, zabierz im strzałki, cofnij dwóch pozostałych AMC do MC (też bez strzałek) a napastnikowi daj b-arrow. Może pomoże. Ja naprawdę nie tracę dużo bramek tą taktyką. A co do OI, to.. nie używam żadnych. Uważam, że jest to strata czasu. Nic to właściwie nie zmienia. Ale może tobie pomoże - nie dawaj pressingu nikomu, tylko ścisłe krycie wszystkim poza DC i GK przeciwników, ostry odbiór piłki na graczy z Odwagą od 10 w dół, oraz wymuszaj zagranie lewą nogą wszystkim przeciwnikom grającym po prawej stronie boiska (od obrońcy w górę) i prawą u przeciwników po lewej. A jak chcesz coś koniecznie zmieniać w trakcie, to tempo, szerokość albo linię defensywną. Nieznacznie.

Odnośnik do komentarza

Witam fm maniaków.

 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. :P , gdyż mam duży problem z nowym fm'em. Zacząłem sezon drużyną Beira-Mar z 2 ligi portugalskiej. Są oni typowani jako faworyt rozgrywek. Ja nie potrafię w żaden sposób wyjść tą drużyną poza 8 miejsce. W peirwszym podejściu zostałem zwolniony w drugiej części sezonu. Postanowiłem grać od początku, a nóż może wzmocnienia nietrafione...

Kupiłem 2 napastników, dp i śo i...

jest to samo. Boję się pomyśleć jak grałaby ta drużyna bez wzmocnień :(

 

Jak narazie asystent podpowiada, że drużyna niezgrana. Ok, dopuszczam parę wpadek przez to. Ale żeby faworyt ligi, o którym ten sam asystent orzekł, że jest zadowolony z posiadanego składu(przed wzmocnieniami) miał problemy w meczach, w których kurs na niego to 1.16 ? ;/

 

Nijak nie potrafię tego ugryźć, próbowałem kilu ustawień(442 ze strzalkamidla ml i mr, 4141 defensywne, 4132)

żadne nie przynosi efektów. Jedyne co wydaje się być punktem odniesienia to suwaki pressingu i wysuniętej obrony w prawo. wtedy wydaje się zaczynaja kontrolować. Ale to też nie jest rozwiązaniem, bo mam wolnych dc i niestety nie mogę tak grać, przynajmniej w 2/3 sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...