Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, co z tym Tottenhamem jest nie tak w jest grze... gram od wczoraj na patchu 8.0.1 taktyką "24" autorstwa Kit'a070 i mimo tego, że wszyscy zachwalają tutaj tą taktykę to ja wyniki odnoszę przeciętne :/ Tracę sporo bramek, strzelam również mało, mimo iż sytuacji mam dużo. Właśnie, czy to moi napastnicy Defoe, Keane i Berbatov to "amatorzy", czy po prostu na tym patchu strzela sie tam mało bramek mimo iż ma sie sporo sytuacji ?

 

Moje wyniki są niezbyt fajne. Albo wygrywam po 1:0 lub 2:1, albo przegrywam... u siebie z Chelsea 1:2, z City 0:3 (:/) ostatnio zremisowalem ledwo u siebie z Młotami 1:1 :/

 

Co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza

jak ustawic dwoch napastnikow jesli jeden z nich jest odgrywajacaym i wygrywa prawie wszystkie pilki ale te pilki sa zagrywane na wolne pole a tam nikogo nie ma. Konkretnie chodzi mi o to jak ustawic odgrywajacego zeby pilki zgrywal do drugiego napastnika albo jak ustawic drugiego napastnika tak zeby byl tam gdzie odgrywajacy zgrywa pilki bo zgrywa bardzo dobrze na wolne pole ale moj drugi napastnik jest 30 metrow od pilki.

Odnośnik do komentarza
Powiedzcie mi, co z tym Tottenhamem jest nie tak w jest grze... gram od wczoraj na patchu 8.0.1 taktyką "24" autorstwa Kit'a070 i mimo tego, że wszyscy zachwalają tutaj tą taktykę to ja wyniki odnoszę przeciętne :/ Tracę sporo bramek, strzelam również mało, mimo iż sytuacji mam dużo. Właśnie, czy to moi napastnicy Defoe, Keane i Berbatov to "amatorzy", czy po prostu na tym patchu strzela sie tam mało bramek mimo iż ma sie sporo sytuacji ?

 

Moje wyniki są niezbyt fajne. Albo wygrywam po 1:0 lub 2:1, albo przegrywam... u siebie z Chelsea 1:2, z City 0:3 (:/) ostatnio zremisowalem ledwo u siebie z Młotami 1:1 :/

 

Co jest nie tak ?

Przyczyny złych wyników: źle prowadzone rozmowy; ustawienie rozgrywającego (nie wiem kogo dajesz ale powinien to być ktoś dobry technicznie, ze strzałem i najlepiej szybkością - w tottenhamie bez transferów jedyny kandydat to R.Keane albo ewentualnie Malbranque, dlatego tu potrzebny transfer np. Kallstrom, Thiago Neves czy ktoś w tym stylu); ustawienia w poleceniach dotyczących rywala, bezwzględnie stosować; w miarę możliwości grać całe mecze bo można zareagować na zmiany w ustawieniu kompa; czasami długo się zgrywają gracze. Bramek strzela się mnóstwo, szczególnie napastnik; sytuacji też jest sporo ale na 801 są superbramkarze więc trzeba się liczyć że można mnóstwo marnować. Co do obrony to nie wiem kim grasz ale ja sugeruję linię: Chimbonda, King, Dawson (Kaboul) i Bale. Obrońcy muszą grać świetnie głową, w miarę szybcy bo grasz w lidze gdzie jest dużo szybkich napastników,w dodatku dobrych technicznie.

Odnośnik do komentarza
ustawienia w poleceniach dotyczących rywala

 

Ale polecenia stosować przy każdym zawodniku rywala, czy tylko np. przy bramkarzu ? wymuszać zagrania słabszą nogą itp.

 

Kogo polecasz do tej taktyki na atak do Tottenhamu, kto by strzelał sporo bramek ? nie chodzi mi o jakiegoś Torresa, Toniego czy innych gwiazdorów, bo nie stać mnie, a oni sami zresztą nie byliby zainteresowani.

 

Co do rozmów, to ja zawszę przed meczem daję "oczekuję wygranej", a po każdej wygranej "dobra robota", po porażce "rozczarowanie", czasami "złość".

Odnośnik do komentarza

Nie "pompuj" zbyt wiele presji, oczekując wygranej w każdym meczu. Stosuj tą gadkę tylko w meczach u siebie z leszczami pokroju Derby. Czasem warto podgadać na luzie np. "Życzę szczęścia". Zwłaszcza w spotkaniach na wyjeździe z potęgami.

 

Jeśli chodzi o polecenia "na przeciwnika", to stosuję je wobec napastników (ostry odbiór i wymuszanie gry słabą nogą, a jeśli napastnik jest powolny to przyda się ścisłe krycie), wobec stoperów i defensywnego pomocnika (ścisłe krycie i ostry pressing) i bramkarza (to samo co poprzednio + wymuś zagrania słabszą nogą).

 

Z napadziorów polecam Huntelaara - prawdziwy cyborg, ale kilkanaście milionów musiałbyś w niego władować. Niemniej jednak inwestycja się opłaca. Chociaż masz Berbatova, więc spokojnie powinien dać radę. U mnie na patchu 8.0.2 napastnik wali bramy jak szalony, zwłaszcza jeśli ma wsparcie w dobrym rozgrywającym (Jorge Valdivia - chłopak daje radę, a i łatwo dostaje pozwolenie na pracę). Playmaker+napastnik to klucz do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
ustawienia w poleceniach dotyczących rywala

 

Ale polecenia stosować przy każdym zawodniku rywala, czy tylko np. przy bramkarzu ? wymuszać zagrania słabszą nogą itp.

 

Kogo polecasz do tej taktyki na atak do Tottenhamu, kto by strzelał sporo bramek ? nie chodzi mi o jakiegoś Torresa, Toniego czy innych gwiazdorów, bo nie stać mnie, a oni sami zresztą nie byliby zainteresowani.

 

Co do rozmów, to ja zawszę przed meczem daję "oczekuję wygranej", a po każdej wygranej "dobra robota", po porażce "rozczarowanie", czasami "złość".

 

polecenia stosuj wobec skrzydłowych, pomocników i napastników;

nie stosuj wobec wszystkich rozmów "oczekuję wygranej" bo wywierasz zbyt duża presję na swoich graczy

to oczekiwanie możesz dawać tylko przy grze ze słabszym rywalem, lub ewentualnie "największym rywalem"- ale.takim " w zasięgu" - w Twoim przypadku na Chelsea czy Arsenal daj raczej "życz szczęścia"

Odnośnik do komentarza
Ja grając na wlasnej taktyce na wyjazdach ustawiam odbiór piłki agresywny, i nastawienie drużyny bardziej ofensywne jak zazwyczaj, a i bardzo ważne są rozmowy motywacyjne przed meczem jak i w trakcie meczu (polecam rozmowy Wolfsonga z forum SI).

Można prosić o te rozmowy z forum SI [po PL] ;]

Odnośnik do komentarza
Po raz kolejny próbuję się przekonać do nowego FM. Zacząłem Górnikiem Zabrze. U siebie same zwycięstwa w tym z Legią 2:0. Niestety na wyjeździe przegrywam wszystkie spotkania. Gram normalnym 4-4-2 i jeden z środkowych pomocników w strzałkę do tyłu. Nastawienie lekko w prawo, podania mieszane, tempo powolne, szerokość wąska, linia obrony lekko w lewo. Sam nie wiem co mam robić. Pomóżcie.

 

Na 8.02, do którego się przekonałem, mam 2/3 pierwszego sezonu i jestem 2. w tabeli (gram także Górnikiem). Kilka wzmocnień i można normalnie grać. Używam 4-1-2-1-2, ostatnio częściej z jednym napastnikiem i dwoma pomocnikami defensywnymi/środkowymi. Strzałki to głównie skrzydłowi u mnie mają. Jak gram środkowym pomocnikiem to on ma też strzałkę na ofensywnego. Typ gry zależy od tego z kim gram- nie z każdym przecież można zagrać tak samo.

Na twoim miejscu cofnąłbym linię obrony i ustawił grę z kontry. Bez dużych wzmocnień trudno dyktować tempo z mocniejszymi rywalami, szczególnie na wyjeździe ;].

Odnośnik do komentarza

Oczekuje wygranej - gdy jesteś pewnym faworytem i grasz u siebie,

Jesteście wstanie wygrać - gdy jesteś pewnym faworytem i grasz na wyjeździe,

Życzę szczęścia - gdy lekkim faworytem jest twój rywal, grając na wyjeździe,

Cieszcie się meczem - gdy twój rywal jest o klasę, bądź dwie lepszy i od początku skazany jesteś na pożarcie,

Dla kibiców - gdy grasz u siebie z rywalem znienawidzonym przez twoich kibiców, np. Lech - Legia, Real - Barca, Milan - Inter, Wisła - Cracovia.

 

Gdy piłkarzom nie idzie i w efekcie przegrają spotkanie to na początek daje zrozumienie, nawet kilka razy z rzędu, gdyż rozczarowanie, czy złość bardzo mocno oddziaływuje na morale. Nie omieszkam również nie wybrać opcji zadowolenie, gdy moi podopieczni przegrają mecz po walce, mając przewagę. Bo wydaje mi się, że czasem sam komputer chce, abyśmy po przegranym wygranym meczu wyżywali się na piłkarzach. Jak byłem młody, głupi to tak właśnie robiłem, ale z czasem nabrałem doświadczenia i wiem, iż nie warto dać się sprowokować. Grunt to utrzymać w zespole dobrą atmosferę.

 

Dzięki tym rozmowom sezon zakończyłem na pierwszym miejscu, zdobywając ponadto Ligę Mistrzów i Puchar Hiszpanii. Wiem, że to nie jest wielki wyczyn prowadząc Real Madryt, niemniej jednak jedyna porażka w całym sezonie do tego wystawiając w ostatniej kolejce rezerwowy skład to moim zdaniem dobre osiągnięcie. (mimo porażki w ostatniej kolejce, byłem zadowolony z gry i pochwaliłem piłkarzy. Morale pozostały na miejscu a w Finale Ligi Mistrzów odprawiłem Arsenal Londyn 2:0. Wartym podkreślenia jest fakt, że w tym pojedynku Anglicy nie oddali ani jednego celnego uderzenia w światło mojej bramki).

Z mediami zupełnie nie popadam w konwersację, gdyż wszystkie sprawy najlepiej załatwiać w szatni. Do tego wniosku doszedłem prowadząc Kolejorza, a następna kariera uświadomiła mnie w tym jeszcze bardziej :) Powodzenia...

 

Tabela

 

P.S. Wcześniej prowadząc Lecha Poznań na tych rozmowach doszedłem do 1/8 Pucharu UEFA.

Odnośnik do komentarza
A jak grać na wyjazdach? Coś zmieniacie w ustawieniach? Kit czy na wyjazdach też tak grasz ofensywnie?

Przeważnie tak ale grając przeciwko Realowi (który chyba najlepiej w fm'ie na 802 buduje skład czyli stawia na szybkość), Arsenalowi innym takim ofensywnym drużynom na wyjazdach cofam obronę ale jak widzę z przebiegu meczu że dają moi spokojnie radę a komp nie ciągnie na pałę do przodu to od razu wysuwam i na spalone. Dużo daje obserwacja meczu. Po rozegranych kilku sezonach od razu widać co zmieniać w trakcie meczu (jak ogląda się w całości).

Odnośnik do komentarza

widze ze nikt nie zauwazl mojego pytania wiec zadam je jeszcze raz

jak ustawic dwoch napastnikow jesli jeden z nich jest odgrywajacaym i wygrywa prawie wszystkie pilki ale te pilki sa zagrywane na wolne pole a tam nikogo nie ma. Konkretnie chodzi mi o to jak ustawic odgrywajacego zeby pilki zgrywal do drugiego napastnika albo jak ustawic drugiego napastnika tak zeby byl tam gdzie odgrywajacy zgrywa pilki bo zgrywa bardzo dobrze na wolne pole ale moj drugi napastnik jest 30 metrow od pilki.

Odnośnik do komentarza
Sławoj niestety na polski nie przetłumaczono jest jedynie wersji angielskiej

 

 

Ja pierniczę, macie na tyle skillsa komputerowego że gracie w fma i wchodzicie tutaj zadawać głupie pytania, a nie potraficie wejść na google, wpisać translator i samemu sobie przetłumaczyć. pomijając juz zupełnie fakt, że większość z nas miała lub ma angielski w szkole więc słowniki obce być nie powinny.

 

Jeśli proste tłumaczenie dalej stanowi dla kogoś problem - wyślijcie PW z adresem strony, przetłumaczę wam te rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Witam. Ostatnio testuje taktyki dla ligi polskiej, a dokładnie dla Wisły i na forum sortitoutsi natknąłem się na świetną taktyke VP. Rozegrałem na niej 5 meczy, 4 pewnie wygralem a 1 zremisowalem po bledzie bramkarza. Naprawde polecam, zapraszam TU

i myślisz, że zagranie 5 meczów jest powodem do zarekomendowania taktyki? Jeszcze takim klubem jak Wisła? Zagraj tą taksą i uzyskaj takie wyniki np. Zagłebiem Sosnowiec.

Odnośnik do komentarza
Witam. Ostatnio testuje taktyki dla ligi polskiej, a dokładnie dla Wisły i na forum sortitoutsi natknąłem się na świetną taktyke VP. Rozegrałem na niej 5 meczy, 4 pewnie wygralem a 1 zremisowalem po bledzie bramkarza. Naprawde polecam, zapraszam TU

 

Kiedyś spotkałem się już z tą taktyką i jest ona dobra dla zespołów z takich lig jak ligi angielskie ,szkockie itp. W Polsce ta taktyka "działa" przez kilka meczy później nie jest ona już tak efektywna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...