Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio testuje taktyki dla ligi polskiej, a dokładnie dla Wisły i na forum sortitoutsi natknąłem się na świetną taktyke VP. Rozegrałem na niej 5 meczy, 4 pewnie wygralem a 1 zremisowalem po bledzie bramkarza. Naprawde polecam, zapraszam TU

 

Testowalem ja na Arce Gdynia owszem ze slabszymi zespolami da sie wygrac 4:0 ale jak dochodzi do meczu z Wisła LEgia Gornikem to juz jest katastrofa

Odnośnik do komentarza

Minęło juz kilkanaście sezonów moich karier i musze przytaknąć wielu opiniom, iż nie ma taktyki uniwersalnej pod tego FM-a. Jest wiele trudniszy niż poprzednik. Ale po wielu próbach udało misię "coś" stworzyć. Taktyka 1-4-4-2 spisuje się obecnie całkiem nieżle. Otóz gram może nie najsilniejszym portugalskim zespołem - Naval. Gdy przerzuciłem się na obecną taktykę mogłem zapomnieć już o ciągłych problemach w walce o utrzymanie. I tak w pierwszym sezonie stosowania taktyki zająłem 3 lokate a coroku zajmowałem wyzsze pozycje az do mistrzostwa Portugalii. W UEFA udało mi się nawet wyeliminować Barce, a w 1 sezonie LM wyszedłem z grypy.

 

Taktyka przedstawia się tak

 

Taktyka jest ofensywna, gdyż taka wg moich testów sie spisywała najlepiej. Obróncy są odpowiedzialni głównie za obronę dostępy do bramki, natomist skrajni obrońcy gdy nadaża sie okazja podłaczają sie po akcje ofensywne. Skrzydłowi najlepiej spisuja się, przynajmniej wg mnie, gdy maja strzałki do połowy. Natomiast środkowy pomocnik ( ten bardziej z prawej) jest ofensywnie usposobiony w przeciwieństwie do kolegi obok który ma przerywać akcje przeciwnika, ale często bierze udział w akcjach ofensywnych, czy tez dobijajac z za pola karnego. Preferuje strzały z dystansu bo kto nie próbuje ten nie wygrywa.

 

Naval by Kaczy - POBIERZ

 

Z góry dziekuje za przetestowanie mojej taktyki

Odnośnik do komentarza
A konkretniej?

 

btw to chyba coś wreszcie wymyśliłem dla nich :) a właściwie zgapiłem jakim ustawieniem gra najlepsza (do tej pory :))) drużyna w lidze. Jest to 4-2-3-1 2 pomocników środkowych ma strzałki na dm, a skrajni ofensywni pomocnicy strzałki do boku na amr i aml

ustawilem ich tak samo dodajac mocny pressing,wysoko ustawiona obrona plus gra na wysuniętego napastnika "na dobieg" czyli to co skutkowalo wczesniej. efekt 4;0 u siebie z potencjalnie drugą siłą ligi...zobaczymy jak dalej.

Ustawienie jednego z MC ze strzałką do DM jest niezbędne. Jeden z napastników jako Target Striker też się sprawdza, pod warunkiem że ma ustawione zagrywanie na dobieg albo do nogi.

Odnośnik do komentarza
Minęło juz kilkanaście sezonów moich karier i musze przytaknąć wielu opiniom, iż nie ma taktyki uniwersalnej pod tego FM-a. Jest wiele trudniszy niż poprzednik. Ale po wielu próbach udało misię "coś" stworzyć. Taktyka 1-4-4-2 spisuje się obecnie całkiem nieżle. Otóz gram może nie najsilniejszym portugalskim zespołem - Naval. Gdy przerzuciłem się na obecną taktykę mogłem zapomnieć już o ciągłych problemach w walce o utrzymanie. I tak w pierwszym sezonie stosowania taktyki zająłem 3 lokate a coroku zajmowałem wyzsze pozycje az do mistrzostwa Portugalii. W UEFA udało mi się nawet wyeliminować Barce, a w 1 sezonie LM wyszedłem z grypy.

 

Taktyka przedstawia się tak

 

Taktyka jest ofensywna, gdyż taka wg moich testów sie spisywała najlepiej. Obróncy są odpowiedzialni głównie za obronę dostępy do bramki, natomist skrajni obrońcy gdy nadaża sie okazja podłaczają sie po akcje ofensywne. Skrzydłowi najlepiej spisuja się, przynajmniej wg mnie, gdy maja strzałki do połowy. Natomiast środkowy pomocnik ( ten bardziej z prawej) jest ofensywnie usposobiony w przeciwieństwie do kolegi obok który ma przerywać akcje przeciwnika, ale często bierze udział w akcjach ofensywnych, czy tez dobijajac z za pola karnego. Preferuje strzały z dystansu bo kto nie próbuje ten nie wygrywa.

 

Naval by Kaczy - POBIERZ

 

Z góry dziekuje za przetestowanie mojej taktyki

 

No przetestowalem ja jak narazie w 4 meczach grajac Arka no i musze stwierdzic ze niezle z Wisla wygrana 3:0 usiebie i na wyjezdzie 1:2 dlamnie z Legia po 2:0 no zobaczymy jak dlaej bedzie pozdro :)

Odnośnik do komentarza

U mnie się dobrze sprawdza rozegranie kornera -> jakiegoś byczka, który dodatkowo ma wysoki jumping i heading ustawić jako (challenge goalkeaper), a kornera wrzucać w penalty area. Wypadałoby tez by się ten koleś umiał ustawić i grać bez piłki :)

Sprawdzał ktoś takie rozwiązanie ? (8.0.2)

Odnośnik do komentarza
U mnie się dobrze sprawdza rozegranie kornera -> jakiegoś byczka, który dodatkowo ma wysoki jumping i heading ustawić jako (challenge goalkeaper), a kornera wrzucać w penalty area. Wypadałoby tez by się ten koleś umiał ustawić i grać bez piłki :)

Sprawdzał ktoś takie rozwiązanie ? (8.0.2)

 

 

Też tak wykonuję rzuty rożne i w sezonie środkowy obrońca strzela średnio 13-14 bramek... gram na łatce 8.0.2

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan odnosnie taktyki, wiem jak chcialbym aby gral moj zespol ale nie do konca wiem jak to sie przeklada na ustawienia w FM.Jesli ktos moglby mi pomoc z gory dzieki. (1) np. obroncy maja ustawione dlugie podania a zespol gre krotkimi co jest priorytetem ? Ustawienia indywidualne czy zespolowe ? (2) chcialbym aby moj zespol przy ustawieniu 4-4-2 bronil wasko a atakowal bardzo szeroko. Jak to ustawic ? Ustawienie szerokosci gry dotyczy gry defensywnej czy ofensywnej ? (3) Podobnie rzecz ma sie z presingiem, chcialbym aby moj zespol gral presingiem od 1/2 polowy przeciwnika (wnioskuje ze suwak GPP na 3/4 i tak mam ustawione) ale obrona grala presem max do 25-30m i znowu pytanie czy priorytet maja ustawienia zespolowe czy indywidualne. (4) suwak lini obrony ustawiony na maxa w prawo czyli nasza obrona jest wysunieta, a moje pytanie jak to sie przeklada na ustawienie na boisku na jakiej wysokosci bedzie grala obrona w podanym przykladzie jak ta opcja ma sie do odleglosci miedzy formacja obrony a pomocy? (5) kreatywnosc- odnosi sie do gry zarowno defensywnej jak i ofensywnej? Jak ustawic zespol a szczegolnie linie pomocy aby grala kreatywnie z polotem a zarazem maksymalnie realizowala moje zalozenia w defensywie. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo nie jestem pewien czy poprawnie interpretuje podane przyklady a nawiasem mowiac tworcy gry powinni zrobic odzielne ustawienia jesli chodzi o defensywe jak i ofensywe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Minęło juz kilkanaście sezonów moich karier i musze przytaknąć wielu opiniom, iż nie ma taktyki uniwersalnej pod tego FM-a. Jest wiele trudniszy niż poprzednik. Ale po wielu próbach udało misię "coś" stworzyć. Taktyka 1-4-4-2 spisuje się obecnie całkiem nieżle. Otóz gram może nie najsilniejszym portugalskim zespołem - Naval. Gdy przerzuciłem się na obecną taktykę mogłem zapomnieć już o ciągłych problemach w walce o utrzymanie. I tak w pierwszym sezonie stosowania taktyki zająłem 3 lokate a coroku zajmowałem wyzsze pozycje az do mistrzostwa Portugalii. W UEFA udało mi się nawet wyeliminować Barce, a w 1 sezonie LM wyszedłem z grypy.

 

Taktyka przedstawia się tak

 

Taktyka jest ofensywna, gdyż taka wg moich testów sie spisywała najlepiej. Obróncy są odpowiedzialni głównie za obronę dostępy do bramki, natomist skrajni obrońcy gdy nadaża sie okazja podłaczają sie po akcje ofensywne. Skrzydłowi najlepiej spisuja się, przynajmniej wg mnie, gdy maja strzałki do połowy. Natomiast środkowy pomocnik ( ten bardziej z prawej) jest ofensywnie usposobiony w przeciwieństwie do kolegi obok który ma przerywać akcje przeciwnika, ale często bierze udział w akcjach ofensywnych, czy tez dobijajac z za pola karnego. Preferuje strzały z dystansu bo kto nie próbuje ten nie wygrywa.

 

Naval by Kaczy - POBIERZ

 

Z góry dziekuje za przetestowanie mojej taktyki

 

Witam. Jakies polecenia indywidualne dajesz do swojej taksy??

Odnośnik do komentarza
Minęło juz kilkanaście sezonów moich karier i musze przytaknąć wielu opiniom, iż nie ma taktyki uniwersalnej pod tego FM-a. Jest wiele trudniszy niż poprzednik. Ale po wielu próbach udało misię "coś" stworzyć. Taktyka 1-4-4-2 spisuje się obecnie całkiem nieżle. Otóz gram może nie najsilniejszym portugalskim zespołem - Naval. Gdy przerzuciłem się na obecną taktykę mogłem zapomnieć już o ciągłych problemach w walce o utrzymanie. I tak w pierwszym sezonie stosowania taktyki zająłem 3 lokate a coroku zajmowałem wyzsze pozycje az do mistrzostwa Portugalii. W UEFA udało mi się nawet wyeliminować Barce, a w 1 sezonie LM wyszedłem z grypy.

 

Taktyka przedstawia się tak

 

Taktyka jest ofensywna, gdyż taka wg moich testów sie spisywała najlepiej. Obróncy są odpowiedzialni głównie za obronę dostępy do bramki, natomist skrajni obrońcy gdy nadaża sie okazja podłaczają sie po akcje ofensywne. Skrzydłowi najlepiej spisuja się, przynajmniej wg mnie, gdy maja strzałki do połowy. Natomiast środkowy pomocnik ( ten bardziej z prawej) jest ofensywnie usposobiony w przeciwieństwie do kolegi obok który ma przerywać akcje przeciwnika, ale często bierze udział w akcjach ofensywnych, czy tez dobijajac z za pola karnego. Preferuje strzały z dystansu bo kto nie próbuje ten nie wygrywa.

 

Naval by Kaczy - POBIERZ

 

Z góry dziekuje za przetestowanie mojej taktyki

 

Witam. Jakies polecenia indywidualne dajesz do swojej taksy??

 

Wychodze z zalozenia ze to moi zawodnicy maja stanowic zagrozenie, i u mnie to dziala tak wiec nie bawie sie w to.

Odnośnik do komentarza

no to dzisiaj zrobilem trzecie podejscie do FM'a :keke:

poprzednie zakńczyły się klapą, dlatego teraz zacząłem grę lepszym zespołem. Celtickiem.

Do tej pory nie rozegrałem ani pół sezonu. Można powiedzieć, że się ucze gry dopiero :D mozecie polecici jakąą taktykę?

Odnośnik do komentarza
no to dzisiaj zrobilem trzecie podejscie do FM'a :keke:

poprzednie zakńczyły się klapą, dlatego teraz zacząłem grę lepszym zespołem. Celtickiem.

Do tej pory nie rozegrałem ani pół sezonu. Można powiedzieć, że się ucze gry dopiero :D mozecie polecici jakąą taktykę?

 

Polecam samodzielne eksperymenty. W przeciwnym razie nigdy się niczego nie nauczysz.

Odnośnik do komentarza

Witam

Chciałem spytać o radę, co prawda w FM-a gram dość długo (zacząłem od CM 01/02), to jednak czasami Fm 2k8 mnie potrafi doprowadzić do stanu depresji/konsternacji/szaleństwa. Moją ulubioną ligą jest angielska. Problem tkwi w tym, że zacząłem grać hiszpańską z kolegą (on Barca- wiem, wiem moglibyśmy grać gorszymi, ale to fan Barcelony i chyba w Hiszpanii nigdy innym klubem nie grał). Ja, żeby nie odstawać zbytnio poziomem od 'wielkiej' Barcy wziąłem (wybaczcie) Real Madryt. Graliśmy graliśmy i dograliśmy do listopada. Byłem już w stanie a la klaustrofobik w windzie gdy remisowałem z Almeirami, Sociedadami albo innymi 'dadami'. Pytań jest kilka:

1. Albo to ja, albo piłkarze Realu mają źle w głowie. Otóż, nietrudno u nich zauważyć KOMPLETNY brak chęci do gry, żeby taki Robinho czy inny Raul łaskawie zagrał na ocenę wyższą niż 6, musiał odpoczywać 3 mecze i wchodzić na 1. Ciekawostka: Raz w Pucharze Hiszpanii mi się wstawiło Casillasa przez przypadek (puchar, więc puściłem rezerwy, a Robsinho miał grać, żeby odzyskać skuteczność) zamiast Robsona. No i grał, grał do 30 minuty (zauważyłem w 5, ale mówię, niech sobie pogra :D. Przy zdejmowaniu Ikera miał (uwaga) ocenę 7. Robinho grał resztę meczu i miał... 6. Do tego dodam, że wspomniany Robinho w reprezentacji gra, aż huczy. Dla mnie to jest paranoja/kabaret.

2. 3/4 drużyn ligi hiszpańskiej murują dostęp do własnej bramki. Zdarzały się mecze (z wspomnianym Sociedadem lub z Deportivo) kiedy miałem po 26 strzałów przy ich 2, max 4. W angielskiej nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, nikt nie grał tak ultradefensywnie jak w Espanii. Wie ktoś może o co tutaj kaman? Czy faktycznie w angielskiej nie ma słabych drużyn? (pomijamy Derby)

3. Na początku grudnia nie zdzierżyłem pracy z tymi lalusiami i poszedłem do Valencii. Tu muszę się pochwalić własną taktyką, przynosi zamierzone efekty, co prawda pierwsze 3 mecze zremisowałem, ale dalej wygrywam aż miło. Tyle tytułem zbyt długiego wstępu

Pozycja trzecia, obejmowałem z piątej.

 

Ustawienie:

http://img230.imageshack.us/img230/8620/ustawienieee3.jpg

 

Polecenia drużynowe:

http://img225.imageshack.us/img225/6012/tacticsteamwb3.jpg

 

Polecenia dla piłkarzy:

Środkowy Obrońca :

http://img219.imageshack.us/img219/9103/obrocarodeksg6.jpg

Boczny Obrońca:

http://img232.imageshack.us/img232/7489/bocznyobrocasv6.jpg

Defensywny Pomocnik:

http://img230.imageshack.us/img230/8683/de...pomocnikoq5.jpg

Środkowy Pomocnik:

http://img230.imageshack.us/img230/5272/ro...pomocnikhv7.jpg

Skrzydłowy:

http://img218.imageshack.us/img218/5921/skzydowyzz0.jpg

Napastnik:

http://img229.imageshack.us/img229/8653/napastnikqk2.jpg

Mówiąc krótko- lubię mieć spokój z tyłu i pewność z przodu- 5 zawodników + bramkarz broni, a 5 kolejnych atakuje. I everybody should be happy.

Wyczekuję naszego najbliższego meczu- w pierwszym jeszcze grałem Realem był remis na Bernabeu...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...