Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak grasz z kontry to defensywnie a nie ofensywnie i nieograniczona swoboda taktyczna tez chyba nie wpływa najlepiej na gre. tak mi sie wydaje
Jak gra z kontry, to nie musi grać defensywnie - patrz taxa Kita070. Kontrataki w FM2008 zalecane są prawie do każdej taktyki.
Ja bym zmniejszył jeszcze tempo gry bo to za szybkie dla słabego zespołu.
Nie. Tempo jest zależne od podań. Do słbszych klubów preferuje się grę bezpośrednimi podaniami i szybkim tempem. Przemyśl to.

 

Moim zdaniem, goryl, problem polega na nieograniczonej swobodzie (jak można dać tak wysoką tak przeciętnej drużynie?!), poza tym gra przy przeciwniku powinna być o wiele wyższa, a linia obronna troche bardziej z przodu, więc suwak o kilka kliknięć w prawo (dla Man_iaca prawa to ta z zegarem). No i najważniejsze - wyłącz krycie 1 na 1!!

Odnośnik do komentarza

Ja mam pewien mały kłopot, mianowicie chodzi o grę mojego napastnika. Gram klasycznym 4-3-3 i oczekuje, że będzie on lisem pola karnego, coś typu RvN. Natomiast mój napastnik często cofa się po piłkę i strzela z dystansu chociaż mu tego zabraniam. W poleceniach indywidualnych strzały z dystansu wyłączone, swoboda ograniczona, podania krótkie. Pomożecie? :P

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie gry moich skrzydłowych. Ano chciałbym żeby podczas rajdu z piłka (czy bez piłki) schodzili do środka boiska ściągali na siebie kolejnego obrońcę i wykładali piłkę napastnikowi. Próbowałem już dawać strzałki ale to nie zdaje rezultatu bo trzech moich zawodników stoi w kupie przed polem karnym i powstaje jeden wielki motłoch. Da rade jakoś tak poustawiać skrzydłowych?

Odnośnik do komentarza

moje obserwacje z testu taktykiEURO Hol. tactic liptona;

rozegrałem tą taxą cały sezon Premiership prowadząc drużynę Aston Villa;

założenie zarządu przed sezonem- bezpieczna pozycja w lidze;

typy bukmacherów 40:1 czyli daleko za czołówką ;)

osiągnięcia:4 pozycja w lidze oraz triumf w Pucharze UEFA :winner:

 

zalety:

bardzo ofensywna, dużo strzałów i bramek:99 goli w lidze i 40 w Pucharze UEFA; dobra gra zespołowa, dobre SFG w ataku;

 

minusy:

dużo straconych bramek- w moim przypadku gdyby nie świetna postawa Fabiańskiego (średnia 7.21!) byłoby znacznie gorzej-

wadą gry obronnej jest również zbyt ofensywne ustawienie DL, który jest de facto lewym skrzydłowym- musi być szybki i mieć żelazną kondychę :)

 

podsumowując (wiele uwag napisał już Anderwalius w swoim

teście- nie chciałem tego powielać):

1.bardzo ciekawa taxa

2. sprawdza się na wyspach

3. wymaga raczej dobrych zawodników- zalecana dla mocnych średniaków i dobrych drużyn

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów próbował grać trzema środkowymi obrońcami (w linii, bez sweepera), dwoma wingbackami (z lekką strzałką do przodu), trzema środkowymi pomocnikami (bez strzałek, choć środkowy z tej trójki jest najbardziej defensywnie zorientowany) i dwójką napastników? Ja właśnie testuję coś takiego i jesteś ciekawy czy ktoś już w coś takiego się bawił. Bo jak przeglądałem ten topic to widzę, że dominują taktyki z czwórką defensorów...

 

Gram Evertonem i w pierwszym sezonie zająłem 6 miejsce (niby tak jak prognozowano przed sezonem, ale widzę, że finansowo z wieloma klubami równać się nie mogę - Portsmouth, MCity czy Tottenham strasznie szastają kasą - jak w rzeczywistości) 2 pkt za piątym Tottenhamem, 4 pkt za czwartym Liverpoolem i 6 pkt za trzecim Arsenalem. Mogło być lepiej... ale w ramach ciągłego ulepszania taktyki po wygraniu wszystkich sparingów gdy wszystko zdawało się grać, przegrałem osiem z dziewięciu pierwszych meczów ligowych. Ała.

Do tego finał FA CUP (ale same leszcze po drodze) i ćwierćfinał UEFA, przegrany gorszymi bramkami z Fiorentiną.

 

A tak w ogóle to witam wszystkich, po wyglądającej na definitywną przesiadce z PES na FM będę tu chyba częstym gościem :).

 

PS. Ktoś tu wcześniej pisał, że próbował ustawiać na boku obrony (czy może na WB) defensywnych pomocników - też na to wpadłem i też ten pomysł mi podpasował, całkiem dobrze wydaje się to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza

Siema, sklepałem całkiem ciekawą taktyke i chciałbym żebyście ja przetestowali, jest ona pod pacha 802 fix.

Najlepiej sprawdza sie przy wymiarach boiska: długość 105 i szerokość 72 lub długość 105 i szerokość 68.

Ustawienie taktyczne to 451, obrone ustawiłem w jednej lini, tak jak i czterech pomocników, plus jeden ofensywny, no i jak widac po ustawieniu tylko jeden napastnik.

Polecenia dla drużyny, swoboda taktyczna całkowicie ograniczona, tempo dosyć szybke, szerokość gry normalna, czyli pośrodku, gra na czas ( rzadko ), linia obrony lekko wysunięta, podania środkiem, ścisłe krycie, rzuty rożne z lewej i prawej ( w pole bramkowe ), rzuty wolne z obydwu stron na głowe no i ałty, krótkie, reszta to kwestia inwidualna. Obroncy maja zadania jedynie defensywne, dra przy przeciwniku ( pole karne ), boczni obrńcy czasami maja oddawać prostopadłe podania i rajdy, środkowi pomocnicy maja zazadanie rozbijać ataki przeciwników i oddawaó podania bezpośrednie, no i czasami rajdy z piłka i bez. lewy pomocnik jest tylko jako asekuracja i by robil zamieszanie przed polem karnym, napastnik jest ustawiony z lewej strony, jego zadania to....... GOL i GOL no przecierz wiadomo poco jest napadzior, jak juz wspomniałem ustawiłem go po lewej stronie by zrobic miejsce ofensywnemu pomocnikowi i prawemu pomocnikowi, kturzy tak naprawde sa także napadziorami, choć prawy pomocnik to taki bardziej odgrywajacy, a strzele więcej z daleka.

Kiczowaty opis, co nie, ale wybaczcie mi nigdy niebyłem dobry w pianiu takich rzeczy, no i nie patczcie na błędy od dawna mieszkam za granica.

No i troche o winikach:

1-2 Barcelona tow.

5-1 Aj Auxerre tow.

2-1 Schalke tow.

1-1 Man City tow.

3-1 Korona superpuchar

3-1 Legia liga

2-0 Gyor LM

3-1 Widzew liga

2-0 Gyor LM

4-1 Zagłebie liga

2-0 Fenerbahce LM

itd.

w opisywanym sezonie zdobyłem, mistrza, PP, SPP, w LM wyszedłem z grupy i odpadlem z Barcelona, u siebie3-2, a na wyjezdzie 1-2.

taktyka nazywa sie 451 szakal tomek55

link do taktyki...

http://rapidshare.com/files/131185903/451_..._2007_.rar.html

Odnośnik do komentarza
Witam

 

Mam problem z ustawieniem defensywnego pomocnika. Kiepsko współpracuje z pomocnikiem - biegają razem do jednego przeciwnika, przez to często trace gola. Nie mam pomysłu jak go ustawić.

 

Ustaw im inaczej pressing; np PŚ na srodku, a DPŚ tak z trzy klikniecia mniej lub PŚ rajdy mieszane, DPŚ rzadko.

Odnośnik do komentarza
Witam

 

Mam problem z ustawieniem defensywnego pomocnika. Kiepsko współpracuje z pomocnikiem - biegają razem do jednego przeciwnika, przez to często trace gola. Nie mam pomysłu jak go ustawić.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to podaj zdjęcie z ustawieniem, albo chociaż przedstaw taktykę (np. 4-4-2) jaką stosujesz. Jeśli dwaj biegną do jednego przeciwnika, zostawiając przy tym lukę, wydaje się, iż jest to spowodowane zwiększonym pressingiem.
Odnośnik do komentarza
Szukam jakiejś dobrej taksy do Wisły Kraków, która jest najlepsza do tego klubu...

spróbuj moze diamentu(4-1-2-2-1)

ja tak gram ostatnia w Legii i jest ok.Awansowalem do fazy pucharowej UEFA,a w lidze na 8 meczy wygralem 7 i 1 zremisowalem tracac przy tym tylko 3 bramki.Tylko ze potrzebny jest jakis dobry srodkowy ofensywny pomocnik,a z tego co wiem to w wisle ciezko o takiego...ale moze kogos da sie sprowadzic

narazie nie mam wiecej czasu zeby opisac dokaldnie cala taktyke ale moze po poludniu mi sie uda.Narazie wrzucam tylko link do taktyki

http://s011.wyslijto.pl/index.php?file_id=...p;gk=inwestycje

Odnośnik do komentarza

defensywny pomocnik jest wazny tak samo jak w kazdej innej taktyce,niech tylko przerywa,od rozgrywania sa ci dwaj srodkowi.Pewnie powiecie tez ze skrzydlowi,ale z tego co zauwazylem to w tym fm-ie jak masz mocny srodek to jestes mistrzem wiec szczegolnie polecam zainwestowac w srodkowych ofensywnych pomocnikow.

A jesli chodzi o iwanskiego to u mnie juz jest w Legii:P

Gram na najnowszym uaktualnieniu:D

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...