Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rozmówki to zależy od morali zawodników i ostatnich meczy. Gdy morale są wysokie gram ze słabszym rywalem daje "Grajcie na luzie" lub "Oczekuje zwycięstwa" to drugie po dłuższej passie zwycięstw i przeważnie u siebie. Grając z lepszymi od siebie na wyjeździe daje "Dla kibiców" lub "Jesteście w stanie wygrać". Gdy się starzy spadek formy np. 3 zremisowane mecze z rzędu daje "Życz szczęścia" lub "Grajcie na luzie". Staram się urozmaicać rozmówki. Jeśli chodzi o trening to używam takiego :http://files.filefront.com/KARIERAtsh/;11610488;/fileinfo.html podzielony jest na 6 grup pozycje w skrótach. Nie korzystam z instrukcji dotyczących rywala, w taktyce rzadko coś zmieniam jedynie gdy przeciwnik ma 4 środkowych pomocników daje grę skrzydłami. Wszystko powinno funkcjonować, jeśli ktoś jest zawiedziony może spróbować WEED v2 http://files.filefront.com/KARIERA+FC+Gron...;/fileinfo.html

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Chciałem wam przedstawić swoją taktykę. Jest ona przeznaczona raczej dla mocnych drużyn (być może i dla słabszych ale nie testowałem jej na takowych).

Gra charakteryzuje się zdominowaniem przeciwnika i praktycznie pozbawienia go złudzeń na wygraną gdyż ma on bardzo małą ilość strzałów na bramkę, przy nieustannej kanonadzie z naszej strony. Ustawienie to takie 4-1-4-1 ze strzałkami, (sory za brak skreenów, ale nie mam czasu wstawię je w najbliższym czasie). Gra opiera się na krótkich podaniach, wolnym tempie oraz wąskim placu gry. W czasie gry raczej nic nie zmieniam, nie stosuję też żadnych poleceń dla przeciwników-bo tylko wtedy taktyka jest dla mnie dobra-tzn. jeśli jak najmniej trzeba przy niej w czasie gry kombinować(oczywiście nie piszę tu o takich podstawach jak zmiana na grę na czas w końcówce, rozszeżeniu pola gry gdy gramy w przewadze itp)

Jeśli chodzi o wyniki to Ajaxem wygrywam co się da w lidze bez problemów, ligę mistrzów w 1 sez, a w drugim 1/4-odpadlem pechowo. Przed chwilą testowałem ją w Interze-wygrałem sparingi a superpuchar z Romą 6:0, testowałem ją w hoffenchaim (chyba tak to sie pisze-2liga niemiecka) i na półmetku prowadzę(nie uważam tej drużyny za słabą mimo ze jest typowana do spadku, gdyż ma tyle kasy ze po wzmocnieniach to faworyt.

 

Sory za błędy i brak skreenów, ale nie mam czasu jak już pisałem niemniej wg mnie jest to dobra taktyka, wiec zapraszam do testowania i ewentualne uwagi na jej temat, gdyż po ewentualnych ulepszeniach moze to byc prawdziwy wymiatacz.

taktyka

pozdro

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich.

Chciałem wam przedstawić swoją taktykę. Jest ona przeznaczona raczej dla mocnych drużyn (być może i dla słabszych ale nie testowałem jej na takowych).

Gra charakteryzuje się zdominowaniem przeciwnika i praktycznie pozbawienia go złudzeń na wygraną gdyż ma on bardzo małą ilość strzałów na bramkę, przy nieustannej kanonadzie z naszej strony. Ustawienie to takie 4-1-4-1 ze strzałkami, (sory za brak skreenów, ale nie mam czasu wstawię je w najbliższym czasie). Gra opiera się na krótkich podaniach, wolnym tempie oraz wąskim placu gry. W czasie gry raczej nic nie zmieniam, nie stosuję też żadnych poleceń dla przeciwników-bo tylko wtedy taktyka jest dla mnie dobra-tzn. jeśli jak najmniej trzeba przy niej w czasie gry kombinować(oczywiście nie piszę tu o takich podstawach jak zmiana na grę na czas w końcówce, rozszeżeniu pola gry gdy gramy w przewadze itp)

Jeśli chodzi o wyniki to Ajaxem wygrywam co się da w lidze bez problemów, ligę mistrzów w 1 sez, a w drugim 1/4-odpadlem pechowo. Przed chwilą testowałem ją w Interze-wygrałem sparingi a superpuchar z Romą 6:0, testowałem ją w hoffenchaim (chyba tak to sie pisze-2liga niemiecka) i na półmetku prowadzę(nie uważam tej drużyny za słabą mimo ze jest typowana do spadku, gdyż ma tyle kasy ze po wzmocnieniach to faworyt.

 

Sory za błędy i brak skreenów, ale nie mam czasu jak już pisałem niemniej wg mnie jest to dobra taktyka, wiec zapraszam do testowania i ewentualne uwagi na jej temat, gdyż po ewentualnych ulepszeniach moze to byc prawdziwy wymiatacz.

taktyka

pozdro

 

 

 

Powiem Kolego, że storzyłeś ciekawą i bardzo dobrą taktyką, z tego co gram teraz, to wyniki są naprawdę rewelcyjne. Sytuacji w każdym meczu ok 20, przeciwnik jeśli ma 5 to maks no i tylko w zależności od skuteczności moich napastników i od bramkarzy rywala bo może się im trafić mecz życia zależy to czy wygram 1-0 , czy 5-0. Choć są i wyjątki np. przed chwilą gralem mecz i ja oddalem 20 strzałów w tym 15 celnych i strzeliłem 1 bramkę, a przeciwnik 1 strzał , 1 celny i 1 bramka, no i remis bardzo niesprawiedliwy, ale gram dalej i polecam tą taktykę do dobrych klubów, gdzie są już zgrani piłkarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Test taktyki autorstwa: nieswierzy

 

Test przeprowadziłem na beniaminku Ligue 1: FC Nantes

Załozenie jest takie, że gram cały sezon tą taktyką, nic w niej nie zmieniajac i nie modyfikując w czasie meczu.

Skład zespołu aktualny na obecny sezon 08/09

Nie przeprowadzam transferów: nikogo nie kupuje i nikogo nie sprzedaję.

Drużyna jako beniaminek typowana jest na 17 miejsce w lidze, IMHO ma jednak duzy potenciał i moje oczekiwania to miejsca ok 1O

 

A teraz wyniki:

Druzyna

 

Tabela

 

Tabela Dom

 

Tabela Wyjazd

 

Statystyki

 

Najlepsi zawodnicy

 

Jak więc widać dzięki tej taktyce osiągneliśmy znakomitą pozycję w lidze za jaka nalezy uznać 5 miejsce.

Taktyka gdy gramy u siebie spisuję się znakomicie; w całym sezonie zaledwie jeden przegrany mecz i 4 remisy.

Na wyjeździe jest już nieco gorzej ( chociaż myśle, że dzieki drobnym modyfikacjom mozna ten wynik poprawić ).

Następnie, świetna postawa w Pucharze Francji gdzie uleglismy dopiero w finale znakomicie spisujacemu sie w tym sezonie Saint Ettiene, warte jest tu zauważenia fakt że w ćwierćfinale odprawiliśmy do domu Olympique Lyon ( 3-1 ).

 

Jezeli spojrzeć na statystyki indywidualne to okazuje się że połowa naszego składu powinna załapac się do jedenastki sezonu Ligue 1, Klasnić został królem strzelców z 26 bramkami na koncie a De Freitas nie miał sobie równych jako rozgrywający. W czołowej dziesiątce zawodników w lidze jest aż 6 zawodników z FC Nantes :o

 

Podsumowując

Gratuluję autorowi stworzenia świetnej taktyki. Nie wiem jak ona by sie sprawdziła w słabym zespole, ale jezeli mamy tylko zgrany zespół na przyzwoitym poziomie to mozna wiele ta taktyka osiągnąć.

Odnośnik do komentarza

Witam! (wstawiam w końcu kompletny opis mojej taktyki)

 

Chcę wam zaprezentować swoją taktykę. Jest to taktyka przeznaczona do silniejszych drużyn pod wersje gry 8.0.2.

Jeśli chodzi o ustawienie jest to 1-4-1-4-1, w czasie gry przechodzące w 1-2-3-2-3 a dokładnie wygląda ono tak

natomiast polecenia dla drużyny prezentują sie następująco

 

Taktyka opiera się na grze krótkimi podaniami, wolnym tempem gry oraz zawężonym placu gry. Dzięki tej taktyce praktycznie dominujemy grę, bardzo rzadko dopuszczając przeciwnika do naszej bramki a co za tym idzie do oddawanie przez niego strzałów na bramkę, przy nieustającej kanonadzie z naszej strony. Przeciwnicy praktycznie cały mecz muszą się bronić, dla tego nie mają kiedy strzelać na naszą bramkę, dlatego dodatkową zaletą tej taktyki jest to że mało ich tracimy.

Jak już pisałem jest to taktyka raczej dla dobrych zespołów, więc nie gwarantuje że w słabszych drużynach będzie tak samo.

Jeśli chodzi o graczy, najważniejszymi wg. mnie są środkowi ofensywni pomocnicy, z których jeden jest rozgrywającym. To oni są tymi którzy dogrywają do napastnika, który wykańcza akcje, bardzo często umieszczając piłkę w siatce:). Muszą oni być kreatywni, i po prostu najlepsi na jakich was stać, dlatego to w ich najpierw radziłbym zainwestować.

Następni w mojej hierarchii są środkowi obrońcy, wiadomo muszą szybcy i bardzo dobrze grać głową gdyż strzelają dużo bramek po rzutach rożnych. pozostali zawodnicy oczywiście też są ważni jednak tych o których pisałem musicie mieć jak najlepszych.

 

Jak grać tą taktyką? Ja nie ustawiam przed meczem żadnych poleceń dla przeciwnika, a w czasie gry również nie wiele zmieniam-gdyż tylko wtedy wg. mnie taktyka jest dobra tzn. jeśli jak najmniej trzeba w czasie meczu przy niej kombinować.

Jeśli już to stosuję rozszerzenie pola gry, przyspieszenie jej, zmieniam podania na mieszane, czyli ustawiam suwak dla tych poleceń w połowie, ewentualnie lekko za.

Jeśli mam wrażenie że zawodnicy gniotą sie za bardzo środkiem daję grę skrzydłami, wszystkie te polecenia wykonuję gdy nie prowadzę, a jest ok 75 minuty meczu, nie wcześniej. Możecie też włączyć grę na czas w końcówce, gdyż wiemy jaka ta gra bywa złośliwa :).

 

Jeśli chodzi o wyniki jakie osiągałem, to zacząłem nią grac w ajaksie, w 1 sezonie wygrałem wszystko co mogłem, w 2 sezonie odpadłem z ligi mistrzów w 1/4 ale pechowo, poza tym również wszystko udało mi sie wygrać.

Oto kilka skrennów: ajax terminarz na uwagę zasługują mecze z Barceloną, aktualna tabela

tabela z zeszłego sezonu

 

 

 

Ostatnio testowałem ją w Interze-to zdecydowanie najsilniejszy zespół w jakim sprawdzałem tą taktykę, oto terminarz a oto tabela

 

Jeśli chodzi o Inter tu wszystkim zawodnikom obniżyłem kreatywność do takiego poziomu jak widać na skreenie z poleceniami dla drużyny, w taktyce ustawiona jest w połowie.

 

Testowałem ta taktykę w Hoffenheim, mimo że typowana jest ta drużyna do 17 miejsca ma tyle kasy, ze po wzmocnieniach to faworyt, dlatego nie uważam ja za słabą. Oto terminarz a to tabela Tutaj natomiast cofnąłem linie obrony tak że suwak jest o jedną możliwość przesunięcia w lewo od środka.

 

 

Zapraszam do testowania, a w szczególności do komentowania tej taktyki oraz rady jak można ją ulepszyć, gdyż zapowiada się wg. mnie interesująco

Taktykę można pobrać tutaj http://www.sendspace.pl/file/gCiLDctZ/http://

 

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie na temat diamentu. Jakim nie gram ustawieniem, zawsze mam problem z rozpracowaniem Diamentu. W jaki sposób ustawić zespół, żeby zneutralizować diament? Ostatnio gram systemem 1-4-1-2-2-1
Przede wszystkim gra z jednym defensywnym pomocnikiem, który ma za zadanie ściśle pokryć ofensywnego pomocnika rywala (zawodnika bardzo ważnego w diamentowym ustawieniu). Możesz spróbować zagrać środkiem, gdzie jest dość sporo miejsca. Jeśli chodzi o ustawienie, to od koloru do wyboru: 4-1-3-2, 4-3-3-, 4-1-4-1, 4-5-1...
Odnośnik do komentarza
kutfa!!1 te taksy Kimza to wymiatacze!!! szoku doznałem normalnie :D

 

Jakim grasz zespołem? Ja kiedyś testowałem jedną z tych taktyki i pokonałem Chelsea 10-1 w finale LM ( grałem Standard Liege ), jednak taktyka jest troche niestabilna w połowie sezonu zaczeły się remisy z teoretycznie słabszymi zespołami.

Odnośnik do komentarza
kutfa!!1 te taksy Kimza to wymiatacze!!! szoku doznałem normalnie :D

 

Jakim grasz zespołem? Ja kiedyś testowałem jedną z tych taktyki i pokonałem Chelsea 10-1 w finale LM ( grałem Standard Liege ), jednak taktyka jest troche niestabilna w połowie sezonu zaczeły się remisy z teoretycznie słabszymi zespołami.

 

Gram PSG 3 sezon.

Pierwsze dwa a raczej, półtorej sezonu grałem taksą kitsa. Niestety coś "siadło". Zapodałem te taksy Kimza, plus poczytałem instrukcje do nich jak należy grać, jakich uzywać zawodników itp. Od tej pory w lidze wygrałem wszystkie mecze, mistrzostwo zdobyłem na 8 kolejek przed końcem sezonu.

W LM byłem pewny, że po wyjściu z grupy (z 2 miejsca za Bayernem) dostanę w dupę od Arsenalu. U siebie (nie miałem 4 podstawowych zawodników do tej taksy) remis 0-0 (fartowny mocno). Na wyjeździe remis 3-3. W ćw. finale znów Bayern i pierwszy mecz 2-2.

 

Taksa genialna. Tyle, że potrzebuje, wręcz wymaga odpowiednich graczy inaczej dupa ;)

Odnośnik do komentarza
kutfa!!1 te taksy Kimza to wymiatacze!!! szoku doznałem normalnie :D

 

Jakim grasz zespołem? Ja kiedyś testowałem jedną z tych taktyki i pokonałem Chelsea 10-1 w finale LM ( grałem Standard Liege ), jednak taktyka jest troche niestabilna w połowie sezonu zaczeły się remisy z teoretycznie słabszymi zespołami.

 

Gram PSG 3 sezon.

Pierwsze dwa a raczej, półtorej sezonu grałem taksą kitsa. Niestety coś "siadło". Zapodałem te taksy Kimza, plus poczytałem instrukcje do nich jak należy grać, jakich uzywać zawodników itp. Od tej pory w lidze wygrałem wszystkie mecze, mistrzostwo zdobyłem na 8 kolejek przed końcem sezonu.

W LM byłem pewny, że po wyjściu z grupy (z 2 miejsca za Bayernem) dostanę w dupę od Arsenalu. U siebie (nie miałem 4 podstawowych zawodników do tej taksy) remis 0-0 (fartowny mocno). Na wyjeździe remis 3-3. W ćw. finale znów Bayern i pierwszy mecz 2-2.

 

Taksa genialna. Tyle, że potrzebuje, wręcz wymaga odpowiednich graczy inaczej dupa ;)

 

 

Witam

 

Możesz napisac jakich konkretnie zawodników?? niestety kiepsko u mnie z językiem obcym:/

 

Bardzo był bym wdzięczny jak byś napisał te instrukcje jakich zawodników potrzeba :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...