Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Obszerny opis tej i wielu innych taktyk (taktyka Kimza ma aktualnie jakieś 14 stron, zawarte też najnowsze wersje - 2.1 i 2.2) jest na forum SI. Oczywiście pewnie nikomu nie będzie się chciało tam rejestrować, więc po prostu zacytuję autora:

 

"quote:

Originally posted by kimz:

after reading your feedback and tweaking some areas for v2, finnally these are all of my tactics so far :

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v1.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v1.tac the original ver 1

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac the original ver 2

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.1.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.1.tac NEW!!! ver 2.1 for home or againts weak team

 

and...

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.2.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac NEW!!! ver 2.2 for away or againts strong team or 4-2-4 formation

 

what are the different original v2 with v2.1 and v2.2 ?

i tweak defence area of v2 tactic and save it to v2.1 and v2.2

v2.1 and v2.2 are same, the difference is v2.1 Defemsive Line = 10 And v2.2 = 14

 

for tips :

team talk is very...very...very important.

if your player make alot shots from quality chance and not score... its your team talk sometimes.

or ai scores easily......its your team talk too sometimes

or your defender so lazy.......

read "Wolfsong's guide to team talks - Fm08", but 8.0.2 patch slightly difference with previous patch, some point not work in 8.0.2 patch.... IMO

 

OI

- DML/ML/AML : tight marking always, tackling hard if bravery 15- (<= 17), show on foot right foot

- DMR/MR/AMR : tight marking always, tackling hard if bravery 15-, show on foot left foot

- DM/MC/AMC : tight marking always, tackling hard if bravery 15-

- FL/FR/SC : tight marking always, tackling hard if bravery 17-

- injured player : tackling hard

 

Players

- GK : buy an excellent GK if possible, these tactics is an attacking formation, defending is the most difficult job

- All Defender (DL/DR/DC): use fast (15+ pace and acc) and high workrate (15+), and other excelent defending attribute if possible. i use strong DL/DR rather than skillfull DL/DR

- DMC pos : use good defending one, i put good defending player rather than good crossing player

- use AMC on 3AMC pos, dont use FC or winger.....they wont work well. retrain them

- Left AMC : high finishing, long shot, flair, decision, technique

- center AMC : put very creative player with high passing, technique, decision, flair

- SC : on v2.1 and v2.2 my striker score alot more then my left AMC, any striker (tall or fast) with good attribute will work well. ppm recomended : places shots, gets into opp area, curls ball

 

Others

- change your DR/DL if their stamina 80%-

- change OI immediately when the ai change their player or formation

 

 

feedback is needed... Wink"

 

A jak ktoś czegoś nie rozumie.. to proponuję uczyć się angielskiego (bo to się w życiu przydaje) albo zajrzeć do słownika.

Odnośnik do komentarza
Obszerny opis tej i wielu innych taktyk (taktyka Kimza ma aktualnie jakieś 14 stron, zawarte też najnowsze wersje - 2.1 i 2.2) jest na forum SI. Oczywiście pewnie nikomu nie będzie się chciało tam rejestrować, więc po prostu zacytuję autora:

 

"quote:

Originally posted by kimz:

after reading your feedback and tweaking some areas for v2, finnally these are all of my tactics so far :

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v1.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v1.tac the original ver 1

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac the original ver 2

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.1.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.1.tac NEW!!! ver 2.1 for home or againts weak team

 

and...

 

Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.2.tac or Kimz_8.0.2_No_Tweaking_v2.tac NEW!!! ver 2.2 for away or againts strong team or 4-2-4 formation

 

what are the different original v2 with v2.1 and v2.2 ?

i tweak defence area of v2 tactic and save it to v2.1 and v2.2

v2.1 and v2.2 are same, the difference is v2.1 Defemsive Line = 10 And v2.2 = 14

 

for tips :

team talk is very...very...very important.

if your player make alot shots from quality chance and not score... its your team talk sometimes.

or ai scores easily......its your team talk too sometimes

or your defender so lazy.......

read "Wolfsong's guide to team talks - Fm08", but 8.0.2 patch slightly difference with previous patch, some point not work in 8.0.2 patch.... IMO

 

OI

- DML/ML/AML : tight marking always, tackling hard if bravery 15- (<= 17), show on foot right foot

- DMR/MR/AMR : tight marking always, tackling hard if bravery 15-, show on foot left foot

- DM/MC/AMC : tight marking always, tackling hard if bravery 15-

- FL/FR/SC : tight marking always, tackling hard if bravery 17-

- injured player : tackling hard

 

Players

- GK : buy an excellent GK if possible, these tactics is an attacking formation, defending is the most difficult job

- All Defender (DL/DR/DC): use fast (15+ pace and acc) and high workrate (15+), and other excelent defending attribute if possible. i use strong DL/DR rather than skillfull DL/DR

- DMC pos : use good defending one, i put good defending player rather than good crossing player

- use AMC on 3AMC pos, dont use FC or winger.....they wont work well. retrain them

- Left AMC : high finishing, long shot, flair, decision, technique

- center AMC : put very creative player with high passing, technique, decision, flair

- SC : on v2.1 and v2.2 my striker score alot more then my left AMC, any striker (tall or fast) with good attribute will work well. ppm recomended : places shots, gets into opp area, curls ball

 

Others

- change your DR/DL if their stamina 80%-

- change OI immediately when the ai change their player or formation

 

 

feedback is needed... Wink"

 

A jak ktoś czegoś nie rozumie.. to proponuję uczyć się angielskiego (bo to się w życiu przydaje) albo zajrzeć do słownika.

 

 

 

Czy mógłby ktoś przetłumaczyć albo wytłumaczyć o co chodzi w:

- DMC pos : use good defending one, i put good defending player rather than good crossing player

- use AMC on 3AMC pos, dont use FC or winger.....they wont work well. retrain them ???

 

Resztę opisu taksy rozumiem ale wyjaśnienia na temat defensywnych pomocników i czegoś co się zwie "3AMC" po prostu nie są na moją głowę, taksa wymiata!

Odnośnik do komentarza

Jest napisane, że lepiej, by Defensywni Pomocnicy byli dobrzy w obronie niż dośrodkowaniach i żeby nie używać skrzydłowych ani napastników na pozycji ofensywnych pomocników, tylko co najwyżej ich przetrenować.

 

W ogóle polecam ten topic na forum SI bo tam jest wszystko ładnie wyjaśnione. Jak się ominie spam, to można się czegoś sensownego dowiedzieć ;P

Odnośnik do komentarza
A jak ktoś czegoś nie rozumie.. to proponuję uczyć się angielskiego (bo to się w życiu przydaje) albo zajrzeć do słownika.

 

Nie wszyscy jednak chcą się uczyć tego właśnie języka - niektórym przydają się inne jak np mi. Więc gdyby był ktoś tak dobry i zechciał prztłumaczyć ten krótki tekst to byłbym bardzo wdzięczny (translator niestety tłumaczy w taki sposób, że nie da się tego zrozumieć)

Odnośnik do komentarza

Nie będę wdawać się w dyskusję na temat konieczności znajomości anglika bo to nie miejsce na to :P Mogę co najwyżej przetłumaczyć najważniejsze rzeczy. Tak w skrócie.

 

Rozmowy z zawodnikami są bardzo ważne. Jeżeli twoi obrońcy popełniają błędy, albo atakujący marnują dobre okazje, to często wina tych rozmów. Poleca guide Wolfsonga, jest to gdzieś tutaj na forum.

 

OI = opposition instructions. Tight marking to ścisłe krycie, hard tackling to ostry odbiór piłki, show on foot to wymuszenie zagrania nogą (left - lewa, right - prawa).

 

Gracze:

GK - dobry :P

Obrońcy - wysoka Szybkość, Przyspieszenie i Pracowitość (15+), pisze też, że woli, gdy boczni obrońcy są silni.

DMC - patrz poprzedni post.

3AMC to samo.

Lewy ofensywny pomocnik powinien mieć wysokie Wykańczanie akcji, Strzały z dystansu, Spryt, Decyzje i Technikę.

Pisze też, że w wersjach 2.1 i 2.2 najwięcej bramek strzela napastnik i że nie ma różnicy czy jest szybki czy wysoki. PPM to preferowane zagrania zawodników. Tego tłumaczyć nie będę, bo nie wiem jak zostało to przetłumaczone w polskiej wersji FMa. Osobiście uważam, że to kompletnie zbędne.

 

No i pisze też, żeby zmienić bocznych obrońców gdy ich kondycja spadnie poniżej 80%, a także by dostosować OI w przypadku, gdy przeciwnik zmieni gracza lub ustawienie.

 

No i na koniec..

 

wersja 2.1 (do gry u siebie lub ze słabymi przeciwnikami na wyjeździe): http://rapidshare.com/files/105481417/Kimz...eaking_v2.1.tac

 

wersja 2.2 (do gry na wyjeździe lub z silnymi przeciwnikami u siebie):

http://rapidshare.com/files/105481546/Kimz...eaking_v2.2.tac

 

Z tego co się orientuję, jedyną różnicą między nimi jest to, że w 2.2 obrona jest bardziej wysunięta, co zdaniem autora zmusza przeciwnika do szybszego podania piłki. Aha, w jednym ze swoich postów napisał też, by nie używać 2.2 jeśli ma się wolnych obrońców. No i to są podstawy, wszelkie modyfikacje taktyki przeprowadzane zarówno przez autora jak i innych graczy są na forum SI.

Odnośnik do komentarza

Wielkię dzięki za przetłumaczenie...kto chciał i podesłał swojego meila ten dostał taksę w wersji 2.0 którą posiadałem i o której pisałem parę postów wstecz...pytacie czy jest dostępna na np "rapidshare", polecam spojrzeć na post wyżej :blush: Przy problemach ze ściąganiem "free download" radzę policzyć literki które posiadają "kotka" i po kłopocie :keke:

Odnośnik do komentarza

Grając pół sezonu Maidenhead United (6 liga Angielska) Taksą kimz v2.0 Byłem na drugim miejscu w lidze (za Lewes), przegrywając i remisując po jednym spotkaniu, a reszte zwyciężyłem :). Warto dodać, że ta drużyna jest skazywana na ostatnie miejsce... Dużo bramek strzela jeden z obrońców po rzutach rożnych (jest u mnie drugi w klasyfikacji strzelców w drużynie, ma 10 bramek). Napastnik ma 16 goli i jest na pierwszym miejscu w ligowej klasyfikacji strzelców. Nie rzadko strzelam po 3-4, a nawet więcej bramek na mecz.

Odnośnik do komentarza

Taktyka Kimza potwierdza, że najlepszą obroną jest atak. Jak już się puszcza na testy i tak dobre wyniki odnosi to coś w tym musi być. Zważając na bardzo ofensywne ustawienie, wziąłem Arsenal, drużynę stworzoną do gry pięknej, ofensywnej... Pierwszy sezon to 2. miejsce w lidze i Liga Mistrzów na pocieszenie :P Natomiast w drugim dało o sobie znać zgranie zespołu. Zwycięstwo w Lidze, Pucharze Anglii i porażka w finale LM z Barceloną 1:2.

 

Tabela

Król Strzelców

Asysty

 

Taktyka w ataku pozycyjnym pozwala praktycznie zdominować rywala. Gdy w linii podczas naszego posiadania piłki jest pięciu fałszywych napastników to defensywa przeciwnika po prostu nie daje sobie z nami rady, sprawiając często wrażenie zupełnie zdezorientowanej.

 

Krótko mówiąc: dotychczas najlepsza ofensywna taktyka, którą miałem okazję przetestować. Polecam...

Odnośnik do komentarza
Taktyka Kimza potwierdza, że najlepszą obroną jest atak. Jak już się puszcza na testy i tak dobre wyniki odnosi to coś w tym musi być. Zważając na bardzo ofensywne ustawienie, wziąłem Arsenal, drużynę stworzoną do gry pięknej, ofensywnej... Pierwszy sezon to 2. miejsce w lidze i Liga Mistrzów na pocieszenie :P Natomiast w drugim dało o sobie znać zgranie zespołu. Zwycięstwo w Lidze, Pucharze Anglii i porażka w finale LM z Barceloną 1:2.

 

Tabela

Król Strzelców

Asysty

 

Taktyka w ataku pozycyjnym pozwala praktycznie zdominować rywala. Gdy w linii podczas naszego posiadania piłki jest pięciu fałszywych napastników to defensywa przeciwnika po prostu nie daje sobie z nami rady, sprawiając często wrażenie zupełnie zdezorientowanej.

 

Krótko mówiąc: dotychczas najlepsza ofensywna taktyka, którą miałem okazję przetestować. Polecam...

 

 

Taktyka dobra miałem okazję już wcześniej testować, ale musi być stosowana w co najmniej pierwszoligowych średniakach(takich do których da się ściągnąć bardzo solidnych obrońców) w przeciwnym razie gra wygląda katastrofalnie.

 

Inna rzecz, że jak dla mnie to nie najlepiej funkcjonuje zbieganie na boki def. pom.

Odnośnik do komentarza
Podaje wam link do taktyki którą zrobiłem na bazie taktyk z zagranicznych stron potestujcie ją i jeśli możecie podzielcie sie zemną swoimi obserwacjami

 

http://www.speedyshare.com/589938698.html

 

Prosiłbym o jakieś screeny z tej taktyki oraz z wyników rozegranych na tej taksie, bo pewnie już rozegrałeś kilka meczy

A jak wrzucić ty screena ?? bo tak prawde mówiąc to niewiem

Odnośnik do komentarza
Podaje wam link do taktyki którą zrobiłem na bazie taktyk z zagranicznych stron potestujcie ją i jeśli możecie podzielcie sie zemną swoimi obserwacjami

 

http://www.speedyshare.com/589938698.html

 

Prosiłbym o jakieś screeny z tej taktyki oraz z wyników rozegranych na tej taksie, bo pewnie już rozegrałeś kilka meczy

A jak wrzucić ty screena ?? bo tak prawde mówiąc to niewiem

 

Możesz wrzucić na ten serwer i wkleić tu linka

 

http://www.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza

Ja od zawsze (z małymi wyjątkami w krótkich okresach) stosuję taktykę z czterema obrońcami w linii. Uważam też, że bez defensywnego pomocnika nie da rady. Do niedawna uważałem też, że dwóch napastników to wymagany standard ale ostatnio zmieniłem zdanie. W tej chwili stosuję taktykę z czterema obrońcami w linii, defensywnym pomocnikiem, czterema pomocnikami w linii (dwóch środkowych i boczni) ze strzałkami do pozycji ofensywnych środkowych i bocznych pomocników i jednym napastnikiem. Kiedy chcę bardziej przycisnąć rywala dwóch środkowych pomocników przesuwam na pozycje środkowych ofensywnych, a defensywnego przesuwam na pozycję środkowego ze strzałką cofającą na pozycję defensywnego. Nigdy nie wychodzę z ustawieniem i mentalnością defensywną ponieważ ostatnio nauczyłem się, że najlepszą obroną jest atak. W ten sposób zamiast się bronić przed Milanem, Interem, Man Utd, czy Barceloną, po prostu staram się przenieść grę przynajmniej na środek boiska albo nawet na ich połowę. Bocznym obrońcom każę włączać się często do ataków, a wskaźnik rajdów z piłką mam ustawiony w połowie skali.. Wyjątkiem są mecze z niektórymi najmocniejszymi rywalami. Wtedy wskaźnik ich rajdów z piłką przesuwam do minimum, a włączanie się do akcji ofensywnych wrzucam na środek skali. Wszyscy zawodnicy mają ustawione agresywne odbieranie piłki, z wyjątkiem środkowych obrońców ustawionych na "normalne". Wprawdzie zdarza się, że przez to zarobię czerwoną kartkę ale raczej rzadko, a i takie mecze w osłabieniu często wygrywam. Stosuję presing, chociaż nie maksymalny. Każę także grać raczej blisko przeciwnika. Linię obrony trzymam w normalnej odległości od bramki lub w przypadku spotkań z silniejszymi rywalami, troszkę cofniętą. Stosuję zazwyczaj podania mieszane, czasem długie jeśli chcę szybko przerzucić piłkę pod bramkę rywali lub zwyczajnie oddalić grę od własnego pola karnego.

Po dwóch sezonach gry Juventusem mam dwa razy mistrzostwo i Puchar Włoch, raz Superpuchar i półfinał Ligi Mistrzów. Przegrałem z Barceloną po dość wyrównanej grze (0:2 na wyjeździe i 3:1 u siebie). Trzeci sezon zaczął się bardzo dobrze. Bardzo mało tracę goli. Jak będę miał chwilę to wrzucę gdzieś zdjęcia dla zobrazowania i udowodnienia. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...