Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś ustawić na tego napastnika ścisłe krycie i przypiąć mu "łatkę" w postaci jednego z tych obrońców?

 

Jak gram ścisłym to przegrywam po 3:0 i więcej...

 

To sprawdź różnicę szybkości między twoimi obrońcami a napastnikami przeciwnika. Dostosuj linię obrony. Dobrze główkujący i odbierający obrońca powinien spokojnie poradzić sobie z napastnikiem na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Kit, po kilku wskazówkach Twoich i piciu9 obrona wygląda solidnie. Co nie zmienia faktu, że komp dalej nie daje za wygraną. Teraz przeciwnicy wyrównują po stałych fragmentach gry. Co ciekawe często bramki strzelają zawodnicy, którzy mają słabe statystyki gry w powietrzu(gra glową, skoczność itd.).

Odnośnik do komentarza
Kit, po kilku wskazówkach Twoich i piciu9 obrona wygląda solidnie. Co nie zmienia faktu, że komp dalej nie daje za wygraną. Teraz przeciwnicy wyrównują po stałych fragmentach gry. Co ciekawe często bramki strzelają zawodnicy, którzy mają słabe statystyki gry w powietrzu(gra glową, skoczność itd.).

 

No tak komp nie daje za wygraną jednak trzeba zauważyć że wszystkich meczy nie wygrasz :D

Odnośnik do komentarza
Kit, po kilku wskazówkach Twoich i piciu9 obrona wygląda solidnie. Co nie zmienia faktu, że komp dalej nie daje za wygraną. Teraz przeciwnicy wyrównują po stałych fragmentach gry. Co ciekawe często bramki strzelają zawodnicy, którzy mają słabe statystyki gry w powietrzu(gra glową, skoczność itd.).

 

No tak komp nie daje za wygraną jednak trzeba zauważyć że wszystkich meczy nie wygrasz :D

 

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, tylko sam przyznasz że śmieszne to jest, że grając na wyjeździe 90% kończy się remisami po podobnym schemacie niezależnie czy gram z Wisłą Kraków czy Zagłębiem Sosnowiec.

 

Zresztą u siebie też 100% spotkań nie wygrywam, ale nie są one tak schematyczne jak wyjazdowe.

Odnośnik do komentarza

W stałych fragmentach gry na 8.0.2 o wiele łatwiej strzelić głową z rzutu rożnego, czy po dośrodkowaniu bitym z rzutu wolnego. Grając Realem przegrałem z Valencią, bo zdobyła bramkę po stałym fragmencie gry, będąc najsłabszą drużyną w tym aspekcie. Wystarczy że twoi stoperzy kryją wysokiego, a np. boczni tych z niższych, ale z dobrym wyskokiem co powoduje iż wygra ten z lepszą grą w powietrzu, a nie wzrostem.

Odnośnik do komentarza
prosze polećcie jakies taktyki pod patch 8.0.2 dla polskich klubów.

( Wisłą Kraków )

 

O ile się nie mylę taktykę układa się pod zespół. Na razie nie ma killer taktyki (podkreślam na razie !). Musisz uczyć się na błędach :)

 

PS. Udało mi sie zrobić porządek z obrońcami :P Dałem GPP bliżej środka (3 od środka) i działa.

Odnośnik do komentarza
Nie ma i nie będzie, czasy taktyk killerów skończyły się wraz z FM2005. Teraz zamiast grać w "transfer managera" trzeba - o dziwo - być też trenerem swojej drużyny! Szok :x

 

nom nie zgodzilbym sie z toba do konca,ta czesc FM-a jest o wiele bardziej realistyczna od poprzednich i nie da w okresie 2 sezonow ze slabego zespolu zrobic jeden z najlepszych zespol w Europie.

Czasy CM-a minęly.Mysle ze nie ma killer taktyki ale przy odrobinie cierpliwosci i odpowiednich transferach mozna w okresie 4 lat zdzialac bardzo wiele kazdym klubem z 1 ligi(mowie tutaj o ligach w miare dobrych).A wracajac do taktyki to moja jest prawie KILLEREM:D:D:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No to o czym piszesz jest oczywiste, szalałem swego czasu MK Dons wygrywając awans za awansem (roczek przerwy w championship, ale przypadkiem ;P) i było super. Do czasu crash dump errora :x Anyway chodzi mi o to, że każda taktyka ma jakieś słabe strony i AI w końcu je znajdzie (a przynajmniej niektóre drużyny i to czasem przypadkowo).

Odnośnik do komentarza

Taktyka, taktyka:) Właśnie testuję zwykłe 4-4-2 z wysuniętą obroną. Taktyka jest bardzo ofensywna. Zrozumiałem, że nie można żadnemu przeciwnikowi pozwalać na to, żeby wchodził on na naszą połowę jak chce. Dlatego właśnie taki taktyczny manewr.

 

Mam pytanie: jak ustawiacie pośrednie rzuty wolne? Ja w ciągu czterech sezonów gry czyli ok. 200 meczów po pośrednich sfg strzeliłem zaledwie kilka bramek z czego większość przy takim samym ustawieniu jak przy rzutach rożnych. Zauważyłem, że moi są zupełnie bezradni przy tego typu akcjach. Leci dośrodkowanie, które jest wyłapywane albo przez bramkarza albo obrońcy przeciwnika ją wybijają. Natchnęło mnie trochę po tym jak wczoraj USA wbiła Polsce gola właśnie po rzucie wolnym. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Nie ma i nie będzie, czasy taktyk killerów skończyły się wraz z FM2005. Teraz zamiast grać w "transfer managera" trzeba - o dziwo - być też trenerem swojej drużyny! Szok :x

Nie zgodziłbym się z tą tezą. Testując taktykę "23" Kit'a odniosłem wrażenie że oto FM 2008 cofnął się w rozwoju do etapu kolejnych odsłon CM3, gdzie jedna dobrze skonstruowana taktyka działała na zasadzie maszynki do mięsa - miażdżyła wszystko na swojej drodze :keke: Dla mnie FM 2008 jest lekki, łatwy i przyjemny. Zupełne przeciwieństwo poprzedniej części, w której zupełnie mi nie szło.

Odnośnik do komentarza

Na pewno killerów w stylu Diablo etc. już nie ma. Z drugiej strony można spotkać bardzo dobre taktyki, dzięki którym nawet słabe zespoły zamiast grać o utrzymanie, walczą może nie o majstra, ale o czołowe lokaty.

Odnośnik do komentarza

witam

 

mam kilka pytań do osób grających najnowszą taksą KITA 31

 

- jak sprawdza się u Was opcja zamianą pozycji przez pomocników ?

 

- jakimi atrybutami poza odbiorem powinien charakteryzować się dobry środkowy pomocnik? czy na tej pozycji może zagrać z powodzeniem def. pomocnik?

 

- jak ustawić napastnika przy rzutach rożnych?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
witam

 

mam kilka pytań do osób grających najnowszą taksą KITA 31

 

- jak sprawdza się u Was opcja zamianą pozycji przez pomocników ?

 

- jakimi atrybutami poza odbiorem powinien charakteryzować się dobry środkowy pomocnik? czy na tej pozycji może zagrać z powodzeniem def. pomocnik?

 

- jak ustawić napastnika przy rzutach rożnych?

 

 

pozdrawiam

 

U mnie zmiana funkcjonuje bardzo dobrze, eksperymentowałem bez niej i sporo taktyka traciła. Z pewnością musisz mieć zawodników dysponujących dobrym podaniem na skrzydłach.

 

U mnie gra defensywny, który poza odbiorem, potrafi dobrze podać i ustawić się.

 

Ja rzutów rożnych nie zmieniałem, ustawiam na prawym środku obrony najlepiej główkującego i on jest głównym zagrożeniem dla bramki przeciwnika.

 

Ostatnio wynalazłem jeszcze jedno w instrukcjach na przeciwnika, ustawiam poza słabszą nogą jeszcze odbiór ostry dla napastników. Zauważyłem, że trudniej im dzięki temu rozegrać akcję dwójkową, po których często jeden mi się urywał.

Odnośnik do komentarza
Wymiana skrzydłowych? Jak to funkcjonuje. Nie jest tak że po wymianie później grają cały czas na innych stronach :>

grywałem sobie trochę reprezentacją Portugalii i wymiana na linii Ronaldo <-> Quaresma funkcjonowało bardzo dobrze. Specjalnie taki dobór drużyny, aby zmieniali się dobrzy zawodnicy. Nie zaobserwowałem potem jakichś nieporozumień, w zasadzie zawodnicy kończyli mecz na tych samych pozycjach co zaczynali.

Odnośnik do komentarza
Wymiana skrzydłowych? Jak to funkcjonuje. Nie jest tak że po wymianie później grają cały czas na innych stronach chytry.gif

 

Jeśli ustawisz obu zawodnikom, żeby się ze sobą zmieniali to nie będzie problemu. Jak by było niejasne to chodzi o to - np. bierzesz dwóch graczy, X i Y. X ustawiasz żeby zmieniał się z Y, a Y, żeby zmieniał się z X. Wtedy wymiana pozycji będzie świetnie funkcjonowała, lecz nie musieli wtedy kończyć meczu na pozycji, na której zaczynali, panuje wtedy duża wymienność pozycji ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...