Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

o nie można zaprzeczyć, że wysoki wzrost jest plusem.

 

Można. Wzrost nie wpływa na nic, liczą się tylko te atrybuty które wymieniłeś, a czy ten zawodnik ma 200 cm, czy 160 cm, to bez różnicy.

 

Dokładnie. Wzrost, tak samo jak waga to tylko kosmetyki, co by ładnie wyglądało w profilu. Atrybut skocznośc odpowiada za to jak wysoko może skoczyć zawodnik. Jeśli np. zawodnik A ma 200 cm i skoczność 14 a zawodnik B wzrost 155 i skocznośc 16, to wyżej podskoczy zawodnik B.

Odnośnik do komentarza
Tyle, że to ma się nijak do rzeczywistości, gdzie wzrost odgrywa sporą rolę.

 

To to juz inna bajka. A najśmiejsze w tym wszystkim to to, że np. w poleceniach defensywnych rzutów rożnych jest opcja 'kryj wysokiego' i 'kryj niskiego' :)

 

No jest to przede wszystkim mylące - w każdym bądź razie dzięki za uświadomienie mnie :)

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem, że jak gram z zespołami mającymi ŚO o świetnych warunkach fizycznych ( lepszych niż moi ) to zawsze sztrzelą mi gola po rożnym. Raz Vidic strzelił nawet 2. Co mam w kryciu ustawić, żeby takie sytuacje sie nie powtarzały?

Odnośnik do komentarza
Mam taki problem, że jak gram z zespołami mającymi ŚO o świetnych warunkach fizycznych ( lepszych niż moi ) to zawsze sztrzelą mi gola po rożnym. Raz Vidic strzelił nawet 2. Co mam w kryciu ustawić, żeby takie sytuacje sie nie powtarzały?

Ja ustawiam aby moi dwaj ŚO mieli polecenie "krycie", boczni obrońcy i środkowy pomocnik "tył". Skrzydłowi na słupkach. I przeważnie moi obrońcy sobie radzą ale na tym to polega że jak któryś obrońca gra świetnie głową bardzo trudno go powstrzymać. :)

Odnośnik do komentarza

Ja się z wami nie zgodzę. Przy braku środkowych obrońców wystawiłem na środku obrony Macieja Woźniaka, który u mnie ma skoczność 8 albo 9 główkowanie równe 13 i strzelał mi braki z rogów głową! Ustawianie się też ma słabe, bo równe 11, więc dlaczego strzelił kilka bramek? Uważam, że przewidywanie, przyspieszenie i szybkość. Przyspieszenie Woźniak ma 17 a szybkość 16. Sprawdzał się na patchu 8.01, teraz nie wiem. Może coś się zmieniło...

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie!

Gram na Patchu 8.0.2 i radzę sobie całkiem nieźle moim Recreativo. Jednak mam problem, bo tracę większość bramek po SFG przeciwnika. Mam ustawione dla OŚ Krycie, Dla bocznych Tył, dla DPŚ Krycie, i skrzydłowi na słupkach. Dodatkowo moi OŚ prowokują po głupich faulach, rzuty karne. A agresje mają ustawioną na norma. Jakieś rady ? Bo z tego co czytałem to większość z was ma taki problem.

Odnośnik do komentarza

Może masz wciąż za mało ludzi w polu karnym? Jeśli dysponujesz jakimś wysokim a niezbyt szybkim napastnikiem to nie wahaj się go postawić w polu karnym podczas SFG przeciwnika, pokombinuj też może z opcjami "kryj wysokiego"/"kryj niskiego", ale co do rzutów karnych to nie mam pomysłu... Może powinieneś ich po prostu opieprzyć od czasu do czasu ? :P

Odnośnik do komentarza

Ja w 24 meczach nie przypomianm sobie, żebym stracił bramkę ze stałych fragmentów. Moje ustawienia

OP-Krótki słupek, OL - Długi słupek, OS - Kryj wysokiego, OS - Kryj wysokiego, DP, PP, PL, OPS - Tył, NS - Przód, NS - Przód. Nie jest to jakoś wybitnie skomplikowane, ale u mnie sprawdza się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

http://rapidshare.com/files/97450953/Zeman..._2016_.tac.html

 

Zemanian Marinhense

 

 

Dlaczego Zemanian?

 

Kiedyś wielki trener i osobowość - Zdenek Zeman - dla którego ważniejsze od wyników jest piękno futbolu i czystość gry - stwierdził, iż nie ma lepszego ustawienia by pokryć wszystkie sektory boiska niż 4-3-3. Zawsze uważałem Zemana za wybitnego taktyka krzewiącego wartości które są w futbolu najważniejsze. Tak i moja taktyka jest oparta 4-3-3, choć nie do końca Zemanowskim. Jest to moja mutacja.

 

Dlaczego Marinhense

 

Tak jak w CM 01/02, objąłem Marinhense i powoli buduję w Marinha Grande potęgę. Obecnie, w roku 2016 z powodzeniem walczę w pierwszej lidze i na pewno na tym nie poprzestanę.

 

Warunki powodzenia

 

Żadnych drwali, zawodnicy muszą mieć charakterystykę techniczną. Nie potrzebujemy wysokich drewnianych napastników, cofniętych bocznych obrońców bojących się atakować i innych tego typu antyfutbolistów.

 

Zapraszam do ściągania :)

Odnośnik do komentarza

Jednak, to jest dziwne, kupiłem silniejszych zawodników niż miałem. Chcąc walczyć w LM musiałem to uczynić, a mimo to wyniki są gorsze niż w poprzednim sezonie. I to nie tylko w europejskich pucharach (męczyłem się z Hajdukiem Split i Anderlechtem, żeby awansować do LM) a w OE też nie idzie mi tak jakbym chciał. Niby 5zw i jeden remis, ale gra wołająca o pomstę do nieba. Bardzo ciekawe to jest. Bardzo ciekawe. Może jak się zgrają to będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ale to jest doprawdy niesamowite! Znacznie lepiej od naprawdę dobrego zawodnika grał piłkarz co najwyżej przeciętny, a wręcz słaby! Naprawdę FM staje się coraz bardziej realistyczny. Ale mimo wszystko wątpię, żeby w rzeczywistości piłkarz słaby był lepszy od dobrego tylko dlatego, że dłużej siedzi w klubie. Chociaż kto go tam wie:) Co ciekawe ten słabiutki piłkarz, newgen, dostał powołanie do reprezentacji Polski:) A Francuz, który jest lepszy na pewno nigdy nie zagra w reprezentacji Francji:) A mowa tutaj o Geofreyu Dernisie. Naprawdę niezły grajek:)

Odnośnik do komentarza
http://rapidshare.com/files/97450953/Zeman..._2016_.tac.html

 

Zemanian Marinhense

 

 

Dlaczego Zemanian?

 

Kiedyś wielki trener i osobowość - Zdenek Zeman - dla którego ważniejsze od wyników jest piękno futbolu i czystość gry - stwierdził, iż nie ma lepszego ustawienia by pokryć wszystkie sektory boiska niż 4-3-3. Zawsze uważałem Zemana za wybitnego taktyka krzewiącego wartości które są w futbolu najważniejsze. Tak i moja taktyka jest oparta 4-3-3, choć nie do końca Zemanowskim. Jest to moja mutacja.

 

Dlaczego Marinhense

 

Tak jak w CM 01/02, objąłem Marinhense i powoli buduję w Marinha Grande potęgę. Obecnie, w roku 2016 z powodzeniem walczę w pierwszej lidze i na pewno na tym nie poprzestanę.

 

Warunki powodzenia

 

Żadnych drwali, zawodnicy muszą mieć charakterystykę techniczną. Nie potrzebujemy wysokich drewnianych napastników, cofniętych bocznych obrońców bojących się atakować i innych tego typu antyfutbolistów.

 

Zapraszam do ściągania :)

 

 

OK, screeny proszę:

 

Czwartoligowe Marinhense w europejskich pucharach

 

Ustawienie

 

Instrukcje drużynowe

 

Wersja FM: 8.0.2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...