Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem za powrotem Johnissa, na początek wystarczył by mu HP i w zależności od 'zachowania' ( ;) ) można by mu przywrócić pełne prawa.

Maski onlyHP tu jeszcze nie było :) Była tylko noHP, no ale wtedy Johniss nie miałby po co wracać ;)

 

A tak przy okazji, to jeśli zostanie zniesiony ban na J (ja tu jestem neutralny), to postuluję też likwidację instytucji lifetime`a, który zostanie automatycznie skompromitowany.

Odnośnik do komentarza

A tak przy okazji, to jeśli zostanie zniesiony ban na J (ja tu jestem neutralny), to postuluję też likwidację instytucji lifetime`a, który zostanie automatycznie skompromitowany.

 

Zdecydowane +1. Nie wiem co cholerę miałby być lajftajm, skoro co jakiś czas nowa grupa modów ma go zdejmować bo kogoś lubi.

 

:) Była tylko noHP, no ale wtedy Johniss nie miałby po co wracać ;)

 

Kolejne +1. Gadanie, że Johniss jest potrzebny na tym forum, że umie ciekawie dyskutować, możecie sobie wsadzić głęboko. Nie wchodzę do HP i dla mnie Johniss kojarzy się tylko z prowokowaniem bądź szyderą nie trzymającą żadnego poziomu. Skoro chcecie tak bardzo, żeby wrócił na forum, to chociaż nie pierdolcie farmazonów i napiszcie prosto z mostu o co w tym wszystkim chodzi, tak jak to zrobił Meler. (czyt. sympatie)

Odnośnik do komentarza

Jakby to było wyznacznikiem... Gacek też nie trzyma żadnego poziomu, a jednak nadal jest na forum.

Dla mnie samo zbanowanie Johnissa było niepotrzebne, ponieważ sam kiedyś myślałem nad 'zalogowaniem się' przez FB, co de facto oznaczałoby nieświadome stworzenie multikonta. W języku polskim logowanie i rejestracja nie są synonimami, także popieram większość tego, co napisał Kinas.

Odnośnik do komentarza

Skoro to tylko Internet, to tylko zwykłe forum społeczne, to po co komuś dożywotni zakaz. Ja rozumiem długie bany za multi, celowe omijanie bana - ale bez przesady. Miesiąc bez forum to maksimum. Nie róbmy sobie tutaj jakiegoś państwa prawa. Moim zdaniem ogólnie taryfikator warnów powinien się zmienić, ale może nowy MT ma swój pomysł :)

Odnośnik do komentarza

jmk dobrze prawi: jesteśmy zwykłym forum internetowym a nie państwem w państwie by jakieś lifetimy dawać. Niektórzy zbyt serio podchodzą do wszystkiego, a w szczególności do karania i rządzenia forum jak jakimś krajem czy coś. Ludzie to tylko jakieś forum o grze komputerowej w którą duża część z nas i tak od lat nie gra... Miesiąc-dwa bana max, a przy recydywie pół roku i tyle (propozycja tylko).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o permbany, to nie chodzi o to, czy chcemy być quasipaństwem czy teź nie, zresztą porównania z systemem państwowym kompletnie nie rozumiem. Jeśliby podejść do tego na serio, to należałoby zastanowić się nad samą istotą zasadności istnienia permbana na forum dyskusyjnym. Nad tym, czy forum potrzebuje aż takiej ochrony przed niepożądanym użytkownikiem (i co oznacza jego "niepożądaność"). Osobiście uważam, że istnieją użytkownicy na tyle toksyczni, iż nie warto dawać im piątej szansy. Nie dlatego, że "jesteśmy państwem w państwie". Dlatego właśnie, że nim nie jesteśmy i nie musimy żywić głębokiej nadziei, iż osobnik się w przyszłości zresocjalizuje. Takie moje stanowisko powinieneś zmasakrować argumentami Qcz, nie rzuceniem niewiele mówiącego zdania o tym, że nie jesteśmy przecież państwem (w sposób dosłowny nawiasem mówiąc: akurat większość państw naszego kontynentu z lifetimów już zrezygnowała).

Odnośnik do komentarza

Jednym z rozwiązań nad którym dyskutujemy to przywrócenie możliwości pisania dla wybranych użytkowników z zakazem pisania w HydeParku na czas próby powiedzmy 3 miesięcy. Jeżeli po tym czasie użytkownik będzie w naszej opinii zasługiwał na odblokowanie dostępu do HP zostanie to uczynione.

 

Pracujemy też nad uproszczonym regulaminem, który nie będzie precyzował szczegółowo za co MT może karać, a za co nie. Wychodzimy z założenia, że ten MT został wybrany i otrzymał niejako mandat od Was, co wiąże się z zaufaniem jakim darzycie wybrane osoby. Dlatego też wystawianie ewentualnych ostrzeżeń leżałoby w subiektywnej gestii moderatorów.

 

Mamy również zamiar trochę inaczej moderować niż było to do tej pory. Zamiast ostrzeżenia pierwszą "karą" ma być upomnienie na PW i kasacja posta. Ostrzeżenie byłoby wystawiane w skrajnych przypadkach. Rozważamy również rezygnację z obowiązującego systemu ostrzeżeń 1, 2, 3. Od teraz ostrzeżenie zawsze będzie się równało z dłuższym zakazem pisania, ale jednocześnie tych ostrzeżeń będzie mniej.

 

Ostateczne stanowisko powinniśmy przedstawić do końca tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Feno... naprawde sądzisz, że... Cecot wróci ?

nie, odnosilem sie do posta meyde (dawanie szansy zbanowanym)

gdyby ten pomysl przeszedl to, tak jak pisze Feanor, nalezy zniesc instytucje lifetime bana

Jesli wroci to... wroci i zobaczymy co soba zaprezentuje. Instytucja lifetime bana (perm bana) nie zniknie, bo to nie ma byc cotygodniowa amnestia tylko jednorazowa akcja ktora powinna wszystkim zbanowanym dac szanse - wielu z nich nawet sie nie dowie o tym, ze ich znowu dopuszczono do pisania nie mowiac o powrocie tutaj.

 

A jak Cecot wroci i zacznie znowu dymic to sie go odesle.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Jakem szlachcic pierwsze co bym zrobił to zbanował Gacka w pizdu za niedorozwój umysłowy. Słów mi brakuje, jakim cymbałem trzeba być żeby brać serio forum i silić się na "argumenty" za tym, żeby Johnisa nie przywrócić. Dobrze napisał Meler, jesteśmy grupą znajomych więc to JEST CZYSTO KOLEŻEŃSKA PRZYSŁUGA. Tak, bez żadnych sztucznych argumentów, udowadniania sobie że jemu się należy a innym nie. Nie róbmy państwa w państwie bo zaczyna to wiać dziecinadą. Zamiast się spinać jak w/w osobnik raczej zluzowałbym "terror". Mamy nowy MT, mamy nowe zasady, niech się każdy odnajdzie na nowo.

Odnośnik do komentarza

Ustaliliśmy, że od tej pory wszystkie posty zaniżające poziom dyskusji będą przenoszone do HydeParku, tam będzie tworzony osobny temat i jeżeli będzie taka wola zainteresowanych tam będzie się toczyć dyskusja. Dla przykładu dziś przeniesione zostały głupoty Jaha, które zamieścił w temacie służbowym. Sądzimy, że jest to lepszy sposób niż karanie ostrzeżeniami. Mam nadzieję, że nasz pomysł się spodoba i będzie powszechnie zaakceptowany.

 

Odnośnie amnestii dla zbanowanych - takowej nie będzie. Będziemy wszystkie przypadki rozpatrywali indywidualnie. Nie oszukujcie samych siebie - przeciętny użytkownik nie jest w stanie wskazać więcej niż 5 zbanowanych użytkowników, a całe bicie piany przez was rozchodzi się o Johnissa, tylko jakoś nikt nie ma jaj/odwagi publicznie tego napisać. Ja nie pamiętam żeby "politycznie" zbanowany był jakiś inny aktywny user. Dlatego też wszyscy, którzy zostali zbanowani mają prawo ubiegać się o anulowanie bana, ale powszechnego odbanowania nie będzie, bo jest to technicznie niewykonalne. 99% zbanowanych użytkowników to roboty spamujące, których nie można odbanować oraz osoby ukarane za piractwo.

 

Johniss będzie odbanowany wieczorem. Sprawę Hyde i Pedrosa omawiamy. Innych zbanowanych nie pamiętamy. Jeżeli ktoś się upomni to na pewno rozpatrzymy jego sprawę.

Odnośnik do komentarza

Ustaliliśmy, że od tej pory wszystkie posty zaniżające poziom dyskusji będą przenoszone do HydeParku, tam będzie tworzony osobny temat i jeżeli będzie taka wola zainteresowanych tam będzie się toczyć dyskusja. Dla przykładu dziś przeniesione zostały głupoty Jaha, które zamieścił w temacie służbowym. Sądzimy, że jest to lepszy sposób niż karanie ostrzeżeniami. Mam nadzieję, że nasz pomysł się spodoba i będzie powszechnie zaakceptowany.

 

Odnośnie amnestii dla zbanowanych - takowej nie będzie. Będziemy wszystkie przypadki rozpatrywali indywidualnie. Nie oszukujcie samych siebie - przeciętny użytkownik nie jest w stanie wskazać więcej niż 5 zbanowanych użytkowników, a całe bicie piany przez was rozchodzi się o Johnissa, tylko jakoś nikt nie ma jaj/odwagi publicznie tego napisać. Ja nie pamiętam żeby "politycznie" zbanowany był jakiś inny aktywny user. Dlatego też wszyscy, którzy zostali zbanowani mają prawo ubiegać się o anulowanie bana, ale powszechnego odbanowania nie będzie, bo jest to technicznie niewykonalne. 99% zbanowanych użytkowników to roboty spamujące, których nie można odbanować oraz osoby ukarane za piractwo.

 

Johniss będzie odbanowany wieczorem. Sprawę Hyde i Pedrosa omawiamy. Innych zbanowanych nie pamiętamy. Jeżeli ktoś się upomni to na pewno rozpatrzymy jego sprawę.

makaron jajeczny i inne jego twory też nie miał czasem permbana?
Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...