Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zakaz publicznej dyskusji na temat ostrzeżeń obowiązuje od zawsze i nie zostanie on zniesiony.

Zaraz, to jest temat "propozycje zmian", tak? Wlasnie zaproponowalem zmiane, poparlem ja argumentami (na zyczenie moge wiecej) i slysze "nie bo nie". W takim razie jaki sens ma ten temat?

 

Poza tym rzecz tyczy sie nie tylko zakazu dyskusji - takze zaproponowanej represji. 24 godziny z marszu to dosc wysoka kara, zapewne mierzona na zastraszenie potencjalnych dyskutantow, ktorzy beda woleli siedziec cicho, zeby nie dostac po glowie. To raczej nie rozwija spolecznosci, a wladzy dodaje cech aparatu represji w systemach totalitarnych. Historia i wspolczesnosc pokazuja jednak, ze wladza, ktora nie akceptuje krytyki, to slaba wladza.

 

SZk zapomniał dodać, że wcześniej ten sam moderator od 20 stycznia praktycznie codziennie odpowiadał na wypociny użytkownika. Nagle 29 stycznia po odpowiedzi moderatora użytkownik zamilknął do 11 lutego i dopiero wtedy napisał odpowiedź. Minęło więc 13 dni. Użytkownik może więc odpowiadać przez 2 tygodnie, a moderator już nie? Jakiś brak logiki tu widzę

Uzytkownik mial zycie, totez odpisal po 13 dniach, a potem grzecznie odczekal tyle samo, a nawet wiecej na odpowiedz moda. Nie dostal jej, to raz. Dwa: czas chyba zastanowic sie nad tym, czy uzytkownik jest dla moderatora, czy moderator dla uzytkownika. Funkcja spoleczna to prestiz i wladza, ale i obowiazki, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Zaraz, to jest temat "propozycje zmian", tak? Wlasnie zaproponowalem zmiane, poparlem ja argumentami (na zyczenie moge wiecej) i slysze "nie bo nie". W takim razie jaki sens ma ten temat?

Ma taki sam sens jak dyskusja z tobą.

Poza tym rzecz tyczy sie nie tylko zakazu dyskusji - takze zaproponowanej represji. 24 godziny z marszu to dosc wysoka kara, zapewne mierzona na zastraszenie potencjalnych dyskutantow, ktorzy beda woleli siedziec cicho, zeby nie dostac po glowie. To raczej nie rozwija spolecznosci, a wladzy dodaje cech aparatu represji w systemach totalitarnych. Historia i wspolczesnosc pokazuja jednak, ze wladza, ktora nie akceptuje krytyki, to slaba wladza.

Masz absolutną rację. Mimo wszystko wolimy pozostać przy starych sprawdzonych zasadach.

Uzytkownik mial zycie, totez odpisal po 13 dniach, a potem grzecznie odczekal tyle samo, a nawet wiecej na odpowiedz moda. Nie dostal jej, to raz. Dwa: czas chyba zastanowic sie nad tym, czy uzytkownik jest dla moderatora, czy moderator dla uzytkownika. Funkcja spoleczna to prestiz i wladza, ale i obowiazki, nieprawdaz?

Moderator też miał życie. Poza tym nie było na co odpisywać, bo użytkownik któryś raz z rzędu powtarzał schematy, które zostały już wcześniej wyjaśnione.

 

dwa: czas się zastanowić czy moderacyjny przegląd postów to nie zbyt delikatna kara wobec kogoś, kogo całokształt działalności na tym forum opiera się na bezustannym trollingu.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tego trollingiem nie nazwal - albo powiedzmy sobie otwarcie, ze w chwili obecnej ModTeamowi nie chce sie/nie potrafi/nie ma czasu dyskutowac rzeczowo z uzytkownikiem ktory chce taka dyskusje przeprowadzac i przytacza sensowne argumenty, stawia sensowne pytania (na ktore w wiekszosci dostaje wymijajace albo nie dostaje odpowiedzi) albo dyskutujmy.

 

Nazywanie tego co robi SZk trollingiem to gruba przesada, ale i fajna wymowka. MT konczy sie cierpliwosc, SZkowi nie konczy. A reszta sie przyglada i zastanawia sie po to co ciagnac skoro MT i tak pozostaje nieugiety :]

Odnośnik do komentarza
Ja bym tego trollingiem nie nazwal - albo powiedzmy sobie otwarcie, ze w chwili obecnej ModTeamowi nie chce/nie potrafi/nie ma czasu dyskutowac rzeczowo z uzytkownikiem ktory chce taka dyskusje przeprowadzac i przytacza sensowne argumenty, stawia sensowne pytania (na ktore dostaje wymijajace albo nie dostaje odpowiedzi) albo dyskutujmy.

Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że jeżeli coś się sprawdzało dobrze przez lata, to nie warto tego zmieniać, bo jeden użytkownik ma takie widzimisię.

 

Owszem, nie chce mi się dyskutować z SZk. Podobnie wielu innym użytkownikom. To jest jego prywatna wojenka.

 

Proste pytanie - czemu SZk będąc w MT i mając realną władzę nie robił nic, aby zmienić regulamin czy obowiązujące zasady, a teraz kiedy został wyrzucony z MT nagle zmienia front? Być może wtedy, będąc moderatorem były mu te zasady na rękę.

 

Nazywanie tego co robi SZk trollingiem to gruba przesada, ale i fajna wymowka.

Czy w perspektywie tego co napisałem wyżej nadal tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza

Widzisz ja nie jestem tego w stanie ocenic w dluzszej perspektywie - pojecia nie mam co SZk robil beda w MT, czego chcial, czego nie chcial wiec oceny sie nie podejmuje.

 

Widze jedynie, ze teraz kazda Wasza nielogiczna decyzja jest mu woda na mlyn, a takich decyzji jest sporo - nie oceniam ich slusznosci, ale po prostu zastanowil bym sie czy nie nalezaloby troche zrewidowac podejscia do ludzi, do forum i do sytuacji jakie sie tu zdarzaja coby nie trzeba bylo szukac kija na uzytkownika, bo po prostu nie mialby sie do czego przyczepic.

Odnośnik do komentarza
Proste pytanie - czemu SZk będąc w MT i mając realną władzę nie robił nic, aby zmienić regulamin czy obowiązujące zasady, a teraz kiedy został wyrzucony z MT nagle zmienia front?

Prosta odpowiedz: bo SZk nigdy nie zalozyl nikomu "moderacyjnego przegladu postow" (zwlaszcza po publicznej deklaracji, ze kara to +1 i 48h...), nie wyedytowal regulaminu forum potajemnie (zwlaszcza po to, by wymyslic i uprawomocnic nieregulaminowa kare), nie wystawial ostrzezenia za napisanie w raporcie na pajacujacego uzytkownika "czy ktos moze uspokoic tego pajaca?", nie wystawil ostrzezenia za piramidke w Maryni etc.

 

Przypominam tez, ze nie zostalem wyrzucony z MT. Chcialbym, abysmy choc w tej materii byli precyzyjni, jesli inni modzi zechca to skomentowac, to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza

Czyli dla Ciebie mądre byłoby pozwolenie na wszelkie dyskusje dotyczące przyznanych ostrzeżeń? Rozsądne byłoby pozwolenie aby głos w sprawie czyjegoś ostrzeżenia mógł zabrać każdy postronny obserwator? Dla mnie to czysta głupota. Aktualny system jest wyważony - użytkownik najpierw kontaktuje się z moderatorem, który wystawił mu ostrzeżenie.

 

Jedyny kompromis na jaki byłbym skłonny się zgodzić, to publiczna dyskusja na temat ostrzeżenia pomiędzy osobą zainteresowaną i MT, bez udziału adwokatów.

 

Poza tym nie potrafię zrozumieć po co zmieniać coś, co przez lata funkcjonowało dobrze.

 

A pisząc, że MT się czegoś boi narażasz się na śmieszność. Czego niby ja jako członek MT miałbym się bać? Ja się dyskusji nie boję. Nie mogę jednak pozwolić na to, aby doprowadzić do anarchii na CMF.

 

Nie wiem czy wiesz, ale na tym forum nikt nie chce być moderatorem, bo większość osób chce sobie oszczędzić jałowych dyskusji z ludźmi pokroju SZk.

 

Najrozsądniejsze będzie rozwiązanie MT i powierzenie pełnej władzy SZk, którego nagle oświeciło i ma fantastyczny plan uzdrowienia tego miejsca. Szkoda, że wcześniej był nieporadny i nie miał żadnej wizji. Poza tym MT nie może się opierać na zdaniu jednego trolla, dlaczego nikt poza nim nie woła o zmiany? Być może to tylko jemu te zasady nie odpowiadają. W takim przypadku paranoje jednego użytkownika nie mogą wpłynąć na ogół innych.

 

Prosta odpowiedz: bo SZk nigdy nie zalozyl nikomu "moderacyjnego przegladu postow" (zwlaszcza po publicznej deklaracji, ze kara to +1 i 48h...),

A miałeś taką możliwość, bo skrypt ją daje od początku kiedy zmieniliśmy go na IPB. Ja stosowałem tę metodę często.

nie wyedytowal regulaminu forum potajemnie (zwlaszcza po to, by wymyslic i uprawomocnic nieregulaminowa kare),

Nikt potajemnie niczego nie robił. Nie mam zamiaru się powtarzać, że taka kara obowiązuje od zawsze. Po pytaniu Johnissa czemu nie ma takiego dopisku w regulaminie on się pojawił. Tyle.

nie wystawial ostrzezenia za napisanie w raporcie na pajacujacego uzytkownika "czy ktos moze uspokoic tego pajaca?"

Czyli publicznie przyznajesz, że niesprawiedliwe było ukaranie cię na nazywanie innego użytkownika pajacem?

nie wystawil ostrzezenia za piramidke w Maryni etc.

A tę kwestię to chyba przedyskutowaliśmy i wyjaśniliśmy kilka tygodni temu. Odgrzewane kotlety są niesmaczne.

Przypominam tez, ze nie zostalem wyrzucony z MT. Chcialbym, abysmy choc w tej materii byli precyzyjni, jesli inni modzi zechca to skomentowac, to bede wdzieczny.

Nie zostałeś zaproszony do nowego MT po rozpadzie poprzedniego. Naprawdę spora różnica ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Możliwość całkowitego ignorowania tematu. :)

 

Nie wiem czy jest taka techniczna możliwość, ale byłoby to badzo wygodne. Większość tematów z ,,Różnych'' mnie interesuje, wchodzę a tam zawsze Podaj dalej albo Rapowe Realia :>

 

To problem stary jak ForumCM na IPB :] Ale rzeczywiście, może coś się od ostatniego zainteresowania tym tematem zmieniło? :-k

Odnośnik do komentarza

Kiedys bylo wlasnie duzo tych "buziek" i potem wlasnie byli tacy jak Ty - przeciez to skonczyloby sie tym ze mielibysmy ze 100 samych emotek z flagami. Bylo, nie przeszlo. Poza tym, to sie przydaje tylko podczas wiekszych turniejow (Euro/MS) w livescorze, gdzie indziej nie jest to potrzebne. Flaga Polski w zupelnosci wystarczy, jak Ci sie chce wiecej to masz opcje wklejania obrazkow w spoilerach.

Odnośnik do komentarza

Dobra, mam propozycję, by utworzyć drugie archiwum. Jedno byłoby takim "śmietnikiem historii" dla setek opowiadań kończących się po jednej stronie czy pisanych po prostu słabo. A drugie byłoby miejscem, w którym możnaby poczytać wiele naprawdę ciekawych opowiadań, które jednak nie były dość dobre(czy tam jakiekolwiek inne powody) by znaleźć się w HoFie. Przykładem może być chociażby wspominany wyżej opek(o tym długim opku Feno, czy np Tylko dla Najlepszych), dotarcie do niego jest praktycznie niemożliwe(o ile się nie dysponuje linkiem/tytułem) a myślę, że takie dzieła też warto udostępnić szerszej publiczności.

Pomysł nie jest mój, ale uważam, że jest dobry. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja z wnioskiem formalnym,

 

Można wprowadzić w Dziale HP, propozycje qłotsów z całego CMF i Marynii. Ułatwi to wyłapywanie perełek, szczególnie dotyczy to Marynii, bo perełki pojawiają się szybko i czasem MT nie zdąży zareagować. W temacie podana będzie pełna wypowiedź, wraz z linkiem do niej

Odnośnik do komentarza

Ja z wnioskiem formalnym,

 

Można wprowadzić w Dziale HP, propozycje qłotsów z całego CMF i Marynii. Ułatwi to wyłapywanie perełek, szczególnie dotyczy to Marynii, bo perełki pojawiają się szybko i czasem MT nie zdąży zareagować. W temacie podana będzie pełna wypowiedź, wraz z linkiem do niej

 

Niezły pomysł. Popieram.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...