Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zwracam się z uprzejmą prosbą o utworzenie osobnej subkategorii w dziale CM Retro dla wersji CM 03/04. Ostatnimi miesiącami CMF ściąga coraz więcej fanów tej edycji, dział tętni życiem i rozwija się kilkukrotnie szybciej, aniżeli choćby wspomniany 01/02. Aby utrzymać wszystko w porządku I przejrzystości jako wybraniec ludu zgłaszam się z uprzejmą prosbą do was moderatorzy także o przeniesienie tematów odnośnie owej wersji do nowego działu. Dzieki

Odnośnik do komentarza

Zwracam się z uprzejmą prosbą o utworzenie osobnej subkategorii w dziale CM Retro dla wersji CM 03/04. Ostatnimi miesiącami CMF ściąga coraz więcej fanów tej edycji, dział tętni życiem i rozwija się kilkukrotnie szybciej, aniżeli choćby wspomniany 01/02. Aby utrzymać wszystko w porządku I przejrzystości jako wybraniec ludu zgłaszam się z uprzejmą prosbą do was moderatorzy także o przeniesienie tematów odnośnie owej wersji do nowego działu. Dzieki

Drodzy Moderatorzy,

 

Czy zapadła już decyzja w sprawie prośby Szkodiego? Czy są jakieś przeciwwskazania dotyczące nowej subkategorii w dziale CM Retro, lub czy są jakieś wymogi, które trzeba spełnić aby taka subkategoria powstała?

 

Jak słusznie napisał mój przedmówca, tematy dotyczące CM0304 cieszą się coraz większym zainteresowaniem i nowy dział ułatwił by poruszanie się w CM Retro środowisku. Jestem przekonany, iż taka zmiana wpłynęłaby na zwiększenie się ilości nowych użytkowników a "starym" poprawiłby się komfort korzystania z forum. Przecież o to chodzi aby wszystkim nam żyło się tutaj lepiej :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Nie ma za co ;) Chciałym jednak tylko na szybkiego spytać czy musimy mieć teraz przedrostki w tematach typu [CM 03/04]. Jeżeli nie to może da się to jakoś usunąć? Poprzednio miały one charakter typowo rozpoznawczy co do wersji CMa, a w retro mamy teraz osobny dział.

Odnośnik do komentarza

To i ja coś zasugeruję. Moim zdaniem trzeba zmienić nieco zasady działu "Kariery" bo już naprawdę niekiedy nie da się patrzeć na to, jak ktoś kończy jedną karierę po kilku meczach, zaczyna kolejną karierę dnia kolejnego i za chwilę pisze, że brak mu zapału do gry, albo inną bajkę wymyśli. W tym tempie tworzenia się kolejnych dzieł twórców, to zrobi się taki śmietnik, że głowa mała. Nie wiem jak uczynić dział bardziej przejrzystym i ukierunkowanym w stronę stabilizacji działu, ale gdyby zmiany zostały wprowadzone np. w punkcie 2. który mówi:

 

"Użytkownik nie może uruchomić więcej niż 2 tematów w ciągu czternastu dni. Prowadzenie więcej niż jednego tematu naraz jest niedozwolone z uwagi na nagminne zjawisko porzucania tematów i zmian klubów - Kariery to dział przeznaczony dla ludzi zdecydowanych grać jednego save'a na poważnie. Sugerujemy staranny dobór ligi i drużyny przed otwarciem tematu."

 

Tym samym dajemy szansę użytkownikom na praktycznie co chwila tworzenie nowych tematów, bo nie trudno sobie wyobrazić ( a nawet nie trudno sobie przypomnieć ) sytuację, gdy użytkownik xxx zakładał temat, wkleił dwa posty, zrobił sobie przerwę czterodniową i rzucił to w cholerę i zaczynał kolejną karierę, którą (o matko szok) kończył po tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Trochę nieformalnie ta zasada została zniesiona, a przynajmniej użytkownicy uzyskali nasze ciche przyzwolenie na częstsze zakładanie tematów. Z jednej strony, wydaje mi się, że te nowe tematy aż tak nie zaburzają przejrzystości działu, jednak zgadzam się, że codziennie nowa kariera to przesada. Będziemy to musieli przedyskutować, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, sugestie, to zachęcam do pisania.

Odnośnik do komentarza

Codziennie nowy temat to jedno, ale jeśli wejdzie się w dział karier i przejrzy dokładnie, to pewnie ktoś natrafi na temat, w którym po jednym (!) spotkaniu ligowym użytkownik xxx wyznaje, że stracił zapał do efema... No C'mon.

 

Co do przejrzystości działu. Człowiek w poniedziałek spojrzy na dział i widzi całą stronę karier, wyjedzie na tydzień, wróci i nie poznaje ani jednego tematu, bo wszystkie poprzednie zostały zamknięte i już są nowe, taką sytuację można sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza

Drobna uwaga, dział karier to jeden z ostatnich aktywnych działów dotyczących FMa, a nawet może ostatni. Trzeba być ostrożnym przy wprowadzaniu zmian, coby nie spowodować kolejnej agonii.

 

Może więc warto porzucić nieformalne zniesienie zasady i trzymać się tego co było wcześniej? Choć wątpię by to w jakikolwiek sposób zmieniło podejście niektórych graczy. Wpłynie to tylko na częstotliwość pojawiania się nowych tematów.

Odnośnik do komentarza

tu się pojawia "albo rybka albo pipka" ;)

fakt- niektórzy userzy napisali już chyba z 50 opków. i zazwyczaj Pada Sejv.

to była rybka.

teraz pipka: to co pisze sneogg- Kariery to bardzo ruchliwy temat ostatnimi czasy (jakoś od roku, może dłużej) i powinno się ostrożnie podejść do tematu.

Odnośnik do komentarza

Trochę nieformalnie ta zasada została zniesiona, a przynajmniej użytkownicy uzyskali nasze ciche przyzwolenie na częstsze zakładanie tematów.

 

Moim zdaniem trzeba zmienić nieco zasady działu "Kariery" bo już naprawdę niekiedy nie da się patrzeć na to, jak ktoś kończy jedną karierę po kilku meczach, zaczyna kolejną karierę dnia kolejnego

 

 

Konkretnie o kogo chodzi? Ja mam ostatnio trochę więcej czasu i pilnuję niektórych rzeczy. Na przykład tego, aby jeden użytkownik nie prowadził dwóch karier. Ostatnimi czasy jedynym użytkownikiem, który otworzył dwa tematy w ciągu dwóch dni był Chomik. I dlatego go nie wychwyciłem, ponieważ jest moderatorem i uśpił moją czujność. Moje przeoczenie.

 

Edit: A teraz już za późno, aby mu ten temat zamykać.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...