Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem, że wprowadzanie drastycznych zmian w dziale nie poprawi sytuacji, ale faktycznie zniesienie tej nieformalnej zasady o częstszych możliwościach rozpoczynania karier byłby jakimś wyjściem z całej tej sytuacji, bo serio człowiek nie zdąży się do jednej kariery przyzwyczaić a już widzi nową tego samego autora.

Odnośnik do komentarza

Czy ja muszę przytaczać nicki użytkowników, żebyś Ty i inni moderatorzy działu zauważyli, jak jest? Przejrzyjcie dokładnie archiwum, otwórzcie drugą stronę i wejdzcie w dział karier aktywnych. Ilu było autorów, którzy nawet solidnej liczby stron nie rozpoczęli a już mają rozpoczęte nowe tematy?

Odnośnik do komentarza

Uważam, że w tym przypadku każdą sytuację moderatorzy powinni rozwiązywać indywidualnie i ...subiektwynie. Zdarzalo się już, że użytkownik prowadzący opowiadanie zakładał kolejny temat, w którym prowadzony był jakiś projekt albo wyzwanie. Z drugiej strony ja np. pisząc opki (dajcie trochę czasu, bo już mi tęskno do tego :P ) pisałem kolejne części z wyprzedzeniem co mogłoby mi pozwolić na prowadzenie drugiego tematu.

 

A co do nagminnego zakładania opka po opku to w ramach kary można by wprowadzić np. dwutygodniowy zakaz zakładania nowego tematu, co wy na to?

Odnośnik do komentarza

Czy ja muszę przytaczać nicki użytkowników, żebyś Ty i inni moderatorzy działu zauważyli, jak jest? Przejrzyjcie dokładnie archiwum, otwórzcie drugą stronę i wejdzcie w dział karier aktywnych. Ilu było autorów, którzy nawet solidnej liczby stron nie rozpoczęli a już mają rozpoczęte nowe tematy?

 

Dalej nie rozumiem w czym problem. Dokopałem się jedynego użytkownika, który w ostatnich dwóch miesiącach, we wrześniu, złamał zasadę 14 dni. Niejaki Jeje, ale chyba nie jego miałeś na myśli?

 

Po 14 dniach można sobie otwierać nowy temat. Stary temat jest zamykany i ginie w czeluściach Archiwum. Jeśli przeszkadza Ci, że autorzy nie mają większego zapału do gry, to pisz do nich PW, motywuj ich. Oczekujesz, że będziemy dyskutować nad tym, aby wprowadzić dłuższy okres np. Miesiąc? Albo, że zakażemy niektórym pisania, bo ich poprzednie opki były za krótkie? Chociaż nie złamali żadnej zasady działu Karier? Wtedy dział umrze bardzo szybko. Jedynym problemem jest trzymanie kilkupostowych karier w Archiwum. Ja je wywalałem w kosmos (i kilku innych moderatorów też), ale jak zwykle przyszedł pan władca Icon i nie kazał niczego wywalać. Trzeba będzie wrócić do tej zasady, którą stosowaliśmy, że opki z bardzo małą liczbą postów po miesiącu od zamknięcia wywala się, aby nie zaśmiecały forum.

 

Mnie bardziej śmieszy, w jaki sposób niektórzy kończą opka. "Sejw mi padł, ale akurat wychodzi FM 14 to się dobrze składa" :D​ Tacy zawodnicy wiele tracą w moich oczach, bo nie mają odwagi napisać prawdy. Czego tu się bać ;)

Odnośnik do komentarza

 

Czy ja muszę przytaczać nicki użytkowników, żebyś Ty i inni moderatorzy działu zauważyli, jak jest? Przejrzyjcie dokładnie archiwum, otwórzcie drugą stronę i wejdzcie w dział karier aktywnych. Ilu było autorów, którzy nawet solidnej liczby stron nie rozpoczęli a już mają rozpoczęte nowe tematy?

 

Dalej nie rozumiem w czym problem. Dokopałem się jedynego użytkownika, który w ostatnich dwóch miesiącach, we wrześniu, złamał zasadę 14 dni. Niejaki Jeje, ale chyba nie jego miałeś na myśli?

 

Po 14 dniach można sobie otwierać nowy temat. Stary temat jest zamykany i ginie w czeluściach Archiwum. Jeśli przeszkadza Ci, że autorzy nie mają większego zapału do gry, to pisz do nich PW, motywuj ich. Oczekujesz, że będziemy dyskutować nad tym, aby wprowadzić dłuższy okres np. Miesiąc? Albo, że zakażemy niektórym pisania, bo ich poprzednie opki były za krótkie? Chociaż nie złamali żadnej zasady działu Karier? Wtedy dział umrze bardzo szybko. Jedynym problemem jest trzymanie kilkupostowych karier w Archiwum. Ja je wywalałem w kosmos (i kilku innych moderatorów też), ale jak zwykle przyszedł pan władca Icon i nie kazał niczego wywalać. Trzeba będzie wrócić do tej zasady, którą stosowaliśmy, że opki z bardzo małą liczbą postów po miesiącu od zamknięcia wywala się, aby nie zaśmiecały forum.

 

Mnie bardziej śmieszy, w jaki sposób niektórzy kończą opka. "Sejw mi padł, ale akurat wychodzi FM 14 to się dobrze składa" :D​ Tacy zawodnicy wiele tracą w moich oczach, bo nie mają odwagi napisać prawdy. Czego tu się bać ;)

 

No to albo zrobimy coś, żeby problem znikł, albo będziemy zamiatać sprawy pod dywan i dalej będziemy co tydzień w archiwum mieć 4,5 nowych karier. Ja pisałem wcześniej, że radykalne zmiany nie są dobrym pomysłem, ale jeśli mam wybierać pomiędzy zostawieniem wszystkiego tak jak jest a wprowadzeniem czegoś, co by spowodowało poprawę (moim zdaniem byłaby to poprawa), oddam swój głos za tym drugim. Właśnie tego oczekuje, że będziecie (bo ja jako zwykły użytkownik nie będę mieć wiele do powiedzenia) dyskutować nad tym by coś zmienić.

Odnośnik do komentarza

To po co są w takim razie moderatorzy ? Rozumiem, że to tylko ranga. Pomysły? Czy wprowadzenie minimalnej ilości stron (tak tak, nie postów) do powiedzmy 5 nie byłoby jakimś rozwiązaniem porzucania karier? Jeśli to zbyt ekhm, drastyczne zmiany jak dla niektórych, to pozostawmy te zasadę 14 dni, po których można otwierać nowy temat, ale żeby w chociaż jednym z tych tematów ilość stron była w miarę normalna a nie jedna, góra trzy. To jeden z pomysłów, który nie byłby jakoś bardzo odstraszający dla tych, którzy mają zamiar coś napisać. Za chwilę będzie, że użytkownik xxx będzie sobie nabijać posty w temacie... Może i tak, ale do tego już chyba zdążyli się tu wszyscy przyzwyczaić, że jedni mają styl opisywać w jednym poście cały miesiąc a inni lubią opisać jeden mecz i 'napisz'. To by po pierwsze być może jeszcze zwiększyło ruch w dziale i na dodatek mogłoby ograniczyć ilość porzucanych karier. Sprawa ewentualnych kar za nie stosowanie się do zasad, to inna bajka, bo i tak jest w zasadach punkt, który mówi o tym, że pisanie czegoś w stylu "Dobra robota", "Będę zaglądać" itp. będzie karane a gdzie by człowiek nie wszedł, to znalazłby kilka takich kwiatków.

Odnośnik do komentarza

Czy ja napisałem, że mod team ma zabraniać innym pisać, czy napisałem, że "Sprawa ewentualnych kar za nie stosowanie się do zasad, to inna bajka, bo i tak jest w zasadach punkt, który mówi o tym, że pisanie czegoś w stylu "Dobra robota", "Będę zaglądać" itp. będzie karane a gdzie by człowiek nie wszedł, to znalazłby kilka takich kwiatków.". Przecież w tym co napisałem nie ma nawet słowem wspomnianego w twoim poście Feanorze rozumowania. Nie wierzę, by nie było innych możliwości nad ochłodzeniem gorących głów użytkowników, którzy dość często zaczynają opki, jak zabronienie im pisać. Z drugiej strony należy się zastanowić nad przydatnością punktu

 

"3. Dział Kariery nie jest towarzystwem wzajemnej adoracji. Wszelkie posty nie wnoszące niczego nowego (w stylu "ciekawy opek, co bądzie dalej?") będą kasowane, a ich nagminni autorzy dyscyplinowani."

 

Czy aby na pewno wszystkie są kasowane a ich nagminni autorzy dyscyplinowani, czy tu też była jakaś niepisana umowa? Ja nie mam zamiaru czepiać się użytkowników, tylko chciałbym by ten dział był nie tylko w ruchu, ale i na poziomie i wnoszący coś poważnego. Jeśli są zasady, to po to, by ich akurat w tym dziale przestrzegać ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, co buli, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Jeśli chcesz podnieść poziom działu karier, sam daj przykład jak można komentować kariery innych, że mogą być to komentarze na poziomie, a nie tylko gratulacje, itp.. Każdy człowiek to inna bestia, na niektórych działa większy rygor, na innych marchewka bez kija. Każdego motywują różne rzeczy, nie da się wprowadzić takich reguł, które spowodują, że po jakimś czasie będziemy mieli kariery na wysokim poziomie. Nie da się też do tego dojść, ograniczając liczbę piszących. Im więcej osób, tym większa szansa, że trafi się ktoś dobry, a także, że ktoś na tyle rozwinie swój "warsztat", że z początkowego żółtodzioba stanie się dobrym karierowiczem.

 

ModTeam zamiast brać się za dział Karier, tutaj wystarczy trochę bardziej stanowcze podejście moderatorów, winien zastanowić się co zrobić z innym działami dotyczącymi FMa. Czy nie warto zaryzykować i przejąć struktury z zachodu, gdzie każdy kolejny FM ma swoje własne podfora o taktyce, dodatkach, ciekawych zawodnikach i innych aspektach. Powinni zająć się animowaniem tamtej części forum.

Odnośnik do komentarza

Albo można nie strony, ale np. trzeba rozegrać pół sezonu, a jak nie, to autor nie ma możliwości zaczęcia nowej kariery na forum. Strony będą nierównomierne bo:

1. XXX opisuje każdy mecz, YYY robi podsumowania miesięczne, a ZZZ piszę opka z fabułą. Czyli wyjdzie na to, że XXX ma 5 strone w trakcie rundy wiosennej, YYY na 5 stronie ma drugi-trzeci sezon, a ZZZ jest w czasie okresu przygotowywawczego albo na początku września.

2. Autorzy takowych karier, powiedzmy Vanlid, (Bez urazy, oczywiście :D) będzie dawał posty z odpowiedziami na komenty i takie tam inne, byleby nabić 5 stron i móc skończyć. Niedaj Boże jeszcze ktoś sobie założy drugie konto i będzie komentował swojego Opka, aby było 5 stron.

3. Tak jak było już wspominane, działy z FM umierają. Mam kilka pomysłów, jak te działy ożywić, ale nie wiwm, czy się sprawdzą :D

 

PS. Wenger, miałem pozwolenie od Szczurka i verlee na otwarcie dwóch tematów w mniejszym odstępie czasu. Jest napisane we wstępie :p

Odnośnik do komentarza

buli1992:

To po co są w takim razie moderatorzy ? Rozumiem, że to tylko ranga. Pomysły? Czy wprowadzenie minimalnej ilości stron (tak tak, nie postów) do powiedzmy 5 nie byłoby jakimś rozwiązaniem porzucania karier? Jeśli to zbyt ekhm, drastyczne zmiany jak dla niektórych, to pozostawmy te zasadę 14 dni, po których można otwierać nowy temat, ale żeby w chociaż jednym z tych tematów ilość stron była w miarę normalna a nie jedna, góra trzy...

 

a po co są userzy? to użytkownicy WSZYSCY tworzą forum/społeczność. każdy może rzucić jakiś pomysł, przedyskutować go. ranga UŻYTKOWNIK nie zwalnia nikogo z myślenia i rzucania pomysłami. zauważ proszę, iż ostatnio trochę rzeczy się rozwinęło i stworzyło się przez propozycje nie MT a właśnie użytkowników (choćby tematy CMowe).

 

zasada tych (nie)szczęsnych 14 dni była wpisana tu w 2007 roku. to było 6 lat temu, przez ten czas wiele się zmieniło i ludzie też. nad tym można podebatować. moim zdaniem nie jest to łatwy temat do przeskoczenia na raz.

 

"3. Dział Kariery nie jest towarzystwem wzajemnej adoracji. Wszelkie posty nie wnoszące niczego nowego (w stylu "ciekawy opek, co bądzie dalej?") będą kasowane, a ich nagminni autorzy dyscyplinowani."

 

to jest moim zdaniem słaby punkt. niby nie zgodne jest napisanie "Dobra robota", "Fajne wyniki", "Podoba mi się", ale to chyba własnie zachęca do dalszego pisania i autor widzi, że ktoś się tym interesuje.

sneogg:

ModTeam zamiast brać się za dział Karier, tutaj wystarczy trochę bardziej stanowcze podejście moderatorów, winien zastanowić się co zrobić z innym działami dotyczącymi FMa. Czy nie warto zaryzykować i przejąć struktury z zachodu, gdzie każdy kolejny FM ma swoje własne podfora o taktyce, dodatkach, ciekawych zawodnikach i innych aspektach. Powinni zająć się animowaniem tamtej części forum.

 

przecie ma i u nas. i to miało by mieć odniesienie do Karier? moim zdaniem bez sensu.

 

Chomik:

3. Tak jak było już wspominane, działy z FM umierają. Mam kilka pomysłów, jak te działy ożywić, ale nie wiwm, czy się sprawdzą :D

 

do puki ich nie przedstawisz to ciężko powiedzieć ;) jakiś czas temu (29.10.2013) w Temacie służbowym pisałeś też pisałeś, że masz pomysły. ALE nie wiadomo do dziś jakie. może coś ciekawego jest, napisz, pomyśli się, podyskutuje.

pozdro.

Odnośnik do komentarza

Tutaj struktura wygląda inaczej. Każdy FM ma swoje forum, ogólne. A poza tym są fora jak Akademia T&T, Mielina grafików, gdzieś w dziale seria FM upchnięty ogólny dział poświęcony update'om i dodatkowym ligom. A moim zdaniem lepiej jak każdy kolejny FM miał swoje podfora poświęcone dodatkowym aspektom. Oczywiście tylko pod warunkiem, że ktoś by chciał w nich pisać, zamieszczać swoje taktyki, grafiki, dodatkowe ligi. Szczerze jak zajrzałem do Akademii T&T i zobaczyłem, że podpięte są tematy od wersji 11 to darowałem sobie przeglądanie działu. Zobacz sobie jak wygląd forum strony The Dugout. Wszystko ładnie uporządkowane, od razu wiadomo gdzie czego szukać i że to forum o FMie, a nie FM na doczepkę jest.

Odnośnik do komentarza

Czy wprowadzenie minimalnej ilości stron (tak tak, nie postów) do powiedzmy 5 nie byłoby jakimś rozwiązaniem porzucania karier?

 

A jeśli ktoś do nich nie dociągnie, to co? Próbuję okrężną drogą doprowadzić do tego, abyś odpowiedział na pytanie Feanora ;)

 

Czy ja napisałem, że mod team ma zabraniać innym pisać, czy napisałem, że "Sprawa ewentualnych kar za nie stosowanie się do zasad, to inna bajka, bo i tak jest w zasadach punkt, który mówi o tym, że pisanie czegoś w stylu "Dobra robota", "Będę zaglądać" itp

 

 

Buli, jeśli dyskusja ma być rzeczowa, to nie skacz z jednego tematu na drugi. Najpierw zacząłeś o porzucaniu karier, a potem zręcznie przeszedłeś na temat komentarzy. To tak jakbyś bił pianę, że Lewandowski gra słabo, a w pewnym momencie napisał: Czy ja mówiłem o Lewandowskim? I cytujesz ostatni post, w którym mówisz, że to Błaszczykowski gra słabo.

Odnośnik do komentarza

 

Czy wprowadzenie minimalnej ilości stron (tak tak, nie postów) do powiedzmy 5 nie byłoby jakimś rozwiązaniem porzucania karier?

 

A jeśli ktoś do nich nie dociągnie, to co? Próbuję okrężną drogą doprowadzić do tego, abyś odpowiedział na pytanie Feanora ;)

 

Wengerze, mnie pytasz co? Przecież równie dobrze mógłbym spytać Cię o to, jak dyscyplinowani są użytkownicy, którzy nie stosują się do zasad działu. Jakie są konsekwencje wobec nich wyciągane?

Odnośnik do komentarza

Ale buli, proszę Cię: odpowiedz nam. Co zrobić użytkownikowi, który nie dociągnie do tych Twoich pięciu stron. Zabronić zakładania nowej kariery dłużej, niż dotąd (myślałem, że o to Ci chodzi, ale odrzuciłeś sugestię)? A może warnować? Ban na dział Kariery? Wywiesić podpiętą w dziale "Listę hańby"? Jesteśmy ciekawi po prostu.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...