Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje zdanie wynika moim zdaniem tylko z nieumiejętności prowadzenia dyskusji. Jeżeli wypowiadasz się o meczu Polska - Rosja to przecież nikt nie broni Ci nawiązać do innych spotkań jeżeli uznasz to za stosowne. Moim zdaniem teraz mamy większą przejrzystość i jeżeli chcę poczytać o meczu Polska - Rosja to nie muszę przebijać się przez wpisy, które mnie nie interesują. Poza tym to, że "w poprzednich latach były ciekawsze dyskusje" jest tylko Twoją opinią nie popartą moim zdaniem żadnym dowodem. Bo ja akurat mam inne zdanie.

Odnośnik do komentarza

Ja się zgadzam z tio, tak jest przejrzyście i nie trzeba odkopywać kilku stron, żeby znaleźć dyskusję o konkretnym spotkaniu.

 

Dział "Kariery" jest na poziomie dosyć przeciętnym, może warto założyć i przykleić temat ogólny, w którym będę pisały osoby nie piszące opowiadań, ale chcące się pochwalić jakimś sukcesem, opisać sezon/kilka ze swojej kariery? Niby jest Marynia, ale jest kasowana :P.

Odnośnik do komentarza

Twoje zdanie wynika moim zdaniem tylko z nieumiejętności prowadzenia dyskusji. Jeżeli wypowiadasz się o meczu Polska - Rosja to przecież nikt nie broni Ci nawiązać do innych spotkań jeżeli uznasz to za stosowne. Moim zdaniem teraz mamy większą przejrzystość i jeżeli chcę poczytać o meczu Polska - Rosja to nie muszę przebijać się przez wpisy, które mnie nie interesują. Poza tym to, że "w poprzednich latach były ciekawsze dyskusje" jest tylko Twoją opinią nie popartą moim zdaniem żadnym dowodem. Bo ja akurat mam inne zdanie.

 

Ty masz swoje zdanie i podobnie jak ja nie popierasz tego żadnym dowodem. Każdy ma swoje gusta i odczucia.

Owszem tematy dotyczące meczów Polski cieszyły się jakimś powodzeniem, ale do tej pory wszystko to było omawiane w temacie "Reprezentacja Polski". Po co dublować? Po mistrzostwach wracamy do starego tematu.

W tematach dotyczących pozostałych meczów postów bywa po kilka-kilkanaście, z czego większość typu: "stawiam na zwycięstwo x." Po meczach pojawiają się po 2-3 posty i temat umiera.

Opisywanie wrażeń z meczów we wspólnym temacie powodowało, że ludzie pisząc na temat jednego meczu czytali co inni pisali na temat innego spotkania i odpowiadali. Jakoś się to kręciło.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu dyskutujemy w gronie moderatorów nad kosmetycznymi zmianami na forum, i tak:

 

1. Istnienie Akademii Taktycznej FM12 moim zdaniem mija się z celem, rzadko kto się tam udziela, dział umiera. Myślę, że warto byłoby przywrócić temat taktyczny do "głównego" działu, co - miejmy nadzieję - pozwoliłoby trochę go rozruszać, gdyż swego czasu była to jedna ze sztandarowych kwestii w dyskusji.

2. Kolejna kwestia, połączenie działów o starszych wersjach FM na wzór 05&06. Mniejszy bałagan, większa przejrzystość.

3. Likwidacja działu FM Live, w to nikt nie gra, tego nikt nie używa. Ostatni post jest z listopada 2010.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po kilku tygodniach obserwacji dochodzę do wniosku, że system reputacji nie sprawdza się tak, jak było to w założeniu. Wszystko przez HydePark, w którym plusy i minusy są przyznawane na potęgę co mocno wypacza sens tego systemu. Proponowane opcje zmiany są następujące:

- ustawienie tylko systemu dawania pozytywnych punktów, czyli usunięcie minusowania. Plusy dawalibyśmy tylko tym postom, które się nam spodobały.

- pozostawienie wszystkiego jak jest, ale ograniczenie ilości przyznawanych punktów reputacji do np. 5 dziennie.

- całkowita rezygnacja z reputacji.

- coś, co zaproponujecie sami.

 

Czekam na opinie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu uważasz, że ten system się nie sprawdza. Moim zdaniem działa bardzo dobrze, głupie posty dostają minusy, mądre albo zabawne dostają plusy. Jeśli zgadzam się z czyjąś opinią to dam mu tylko plusa, nie będę przecież pisał osobnego posta "masz rację ziom". A jeśli się nie zgadzam to daję minusa. Ja nie zauważyłem jakiegoś wyjątkowego nadużywania tej opcji w HP. Może jest moda na minusowania Lucasa, ale to w końcu minie. Poza tym, czy to coś dziwnego, że skoro pisze głupoty to jest negatywnie oceniany? Moim zdaniem to fajny ficzer i powinien zostać w takiej formie w jakiej jest.

Odnośnik do komentarza

To podaj mi przykłady oceniania za sam nick oprócz Lucasa.

Tego sie nie da latwo udowodnic - plusy i minusy sa rozdawane tak czesto, tak dynamicznie, ze tylko obserwacja "na zywo" pozwala zauwazyc, jak to funkcjonuje (mowie o Maryni). Nie twierdze, ze jest zawsze tak, jak pisze Hyde - ale nieraz wystarczy blahy powod, by komus przywalic minusem, jak i rownie bzdurna motywacja, by kogos hurtowo nagrodzic plusem.

 

Pozostawienie samych plusow jest nie tyle polityka milosci, co po prostu dobrym pomyslem: wartosciowe posty beda plusowane, a slabe moga sprowokowac dyskusje. Czyli win-win.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...