Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@schizzm ale po co mam tracić czas na przepychanki z komuchami? Nikt nikogo nie przekona. Jeśli ktoś nie uznaje fundamentu etycznego w postaci indywidualnej odpowiedzialności za samego siebie, to wszystko inne jest jedynie kwestią nadbudowy, jakby to powiedział Marks. Wolnościowiec/liberał klasyczny/libertarianin nie ma płaszczyzny porozumienia z socjalistami/faszystami/nazistami czy innymi kolektywistami, bo już u fundamentu jest różnica pomiędzy postrzeganiem relacji jednostki i ogółu. I tyle.

Odnośnik do komentarza

Co do śmieszków @wwosik z tego, że Ayn Rand leczyła raka w publicznej służbie zdrowia. Oczywiście, że leczyła, skoro złodziej pod przymusem policyjnej pałki zabierał jej całe zycie podatki i składki, to należało się jej jak psu buda i to z nawiązką, bo kara dla złodzieja powinna również uwzględnić sowite zadośćuczynienie, a nie tylko wyrównanie rachunku. Co innego, gdyby podatków i składek nigdy nie płaciła.

Odnośnik do komentarza

@Scorpio - co do MLB, też miałem taki kryzys, że spadłem do rookie, ale z niego wyszedłem. Może jednak za dużo używasz power swing? ;) 

Przy okazji update sytuacji, więc wołam też @me_who. Jestem właśnie po all star game, więc można wkleić podsumowanie. Oczywiście w meczu gwiazd nie zagrałem, ale z tego co widziałem, jakieś głosy dostałem (pewnie polonia z Jackowa głosowała na swojego ;)).

Fky2sY-trZ6UaVlTs8wzRoahp7XfCrXgUiXWxUJvw66PZbUAeYbbEDv32KDQa9aBx0XZuAzv2LW7OL4DUQTda7MDTrwQSNmrvx6Lo9lfMvYB96QjQlD6iPjZP7xd8RgiwGXPrG1CFMBui6ZZvYN4STvOPvPNEFGOcSyNbwXH-SqXJijJK06oYRWXEBNu7oRqc3e2RM4_gzIo7ZSX9NKxuErFSNb3vyW-Ta4qfuU0_9WUFJtkgROx07iMZooktLD9NPnuBYWKIlLcBIMQ35FxeWD3FZfgPLD_gRFHpd_Hpvf0cyxI7hdYOzowOYWtuX-YO0sb6g3_PUKWBocyOg_M94mxoEJU_0uhsIRmk4FEHzjzD-EPimMh8lM908Ayuw8UZEE9f5hOl3doz-UBv0WlFprLYpIZiJFVz_Vc8zgwKH4hOOc1IApn8CCthz4HS9vnP4zxQr5VD5jK66WN_jM93BsEMmllUr07r26Zq5xohH49-6o57y0qE6JN2U_e8Sdm5QM5Z-R983f09UeuqyIgNxngkTeUmCdWUpieC_fdNJOer7_fituEMA7q5mKIlsPftYdFzLGT_CzJBOYtdu5l88f-itI-g9Cre0vodPEfCgrBxEbWvlXEUf14GVniSimK8KUCNL6sL-UzAlVBDb6cSn1caF13dgp4Pu7RYtXnFAjY0jynHcy9c6Y=w1684-h947-no

 

Jak widać w porównaniu z poprzednim sezonem... jestem niemal na tym samym poziomie :D. Trochę lepszy AVG, i mniej K's chociaż i tak za dużo (ale tutaj się ciągle poprawiam). 

 

Co do sytuacji samej drużyny, no cóż....

9lyhgznuHT7BEmU5Hcagjd7kL4dY_RoQPja_Iify5lpGNNCv9hAU0xLVeJsQaWNOeQahlXAYyf6YSF1bv0MPD2kf9YL4UVfZw4jIBUMKdV0PIZKWhqwYOcINgNDK1hFmbMAons5B6dXOFMz10DYNEhIIkxW5bahv-SuCH5GdI7DCnveJKBZvx6dKzcAPRleL7eV5Zwfo8N6YmBBL67394eQpzI4-7WDy76BF41I4aKyFW1K6ANIz80ZM1fbakp11Nw1eLhv1Vkj5sCfv_TSX1ktRhVvZ3Xa4j1LHJq5NP9W4S645l8RPj2fhCYlUITWlT3RSCVUvKI-Za6inGLY48chGGf_0ko2SPyh1GNC5hyJOx8OZ9uC8EGNDrOsCJq8RxWeL8WWqtsXtwNTJl_gR6VZhWzR34W0kEWEUM3Vvx3t8FdXIyFxXdfWk5eKlmIBGzEzJwVG73bYpyVFoWqOcyXSXW-t3vaiuhocUqHmmaiK1VtNX65SPRP-lLVZcZdGxmlP9h-41Hf36B8nn6G_MqicNffwbG8R8upbSS8oQ1iICjXRWsd7J3-hZ1660S7HGX4sYhpq5d6I4ZuXI6h6sMwPRVs0uElFuAGxdyNjE46YtJw9XxPefj7dP7kowzMGnN2ACPa6bvO2565w20KNKK26e-gnhYf5hYZw_gg5RRrRrFNs9y06eoP0=w1684-h947-no

 

Jesteśmy jedna z najgorszych ofensyw w lidze (w statach zbiorczych średnio między 20 a 25 miejscem), z kolei nasz pitching jest średnio koło ~12 miejsca. Potrafimy zrobić sweep wyjazdowy z Yankees czy Indians, aby potem wpaść w serię bęcków z Royals czy Tigers :). Trochę mnie kusi uciekać, ale powiedzmy, że chcę jakoś "prawilnie" rozgrywać tę karierę, więc na razie skupiam się na wypełnianiu kontraktu (mam podpisany 2-letni z White Sox). Oczywiście najfajniej byłoby trafić kiedyś do Brewers... za to na pewno odrzucę każdą ofertę od Yankees. Tam moja persona nie trafi (chyba że mnie wytrejdują, ale to poproszę od razu o dalsze przenosiny).

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Scorpio - jeszcze co do poprawy swoich zagrań. Nie wiem, czy mi to pomogło w sumie, ale czasami jak mi nie idzie mecz, a wchodzę po raz 3 na at bat, a przeciwnik nie zmienia pitchera, to wchodzę w ekran statystyk meczu i sprawdzam jakie miał tendencje pitchingowe w tym meczu. Tam naprawdę idzie wyczytać, czego się spodziewać i jakie rzuty preferuje w meczu i ich umiejscowienie w strike zone. No i też zacząłem częściej korzystać z tego szybkiego podglądu pod R2 na typy rzutów. W gorących sytuacjach na 90% rzuca to, w czym czuje się najpewniej. Wtedy przynajmniej łatwiej jest wyczuć timing, wiedząc, że pewnie rzuci fastball albo np. curve balla, który w porównaniu do fastball leci 30 lat do bazy ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Vami napisał:

Co do śmieszków @wwosik z tego, że Ayn Rand leczyła raka w publicznej służbie zdrowia. Oczywiście, że leczyła, skoro złodziej pod przymusem policyjnej pałki zabierał jej całe zycie podatki i składki, to należało się jej jak psu buda i to z nawiązką, bo kara dla złodzieja powinna również uwzględnić sowite zadośćuczynienie, a nie tylko wyrównanie rachunku. Co innego, gdyby podatków i składek nigdy nie płaciła.

A czy gdyby tych podatków i składek nigdy nie płaciła, to byłoby ją stać na kurację nowotworową po rynkowych stawkach?

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Vami napisał:

@schizzm ale po co mam tracić czas na przepychanki z komuchami? Nikt nikogo nie przekona. Jeśli ktoś nie uznaje fundamentu etycznego w postaci indywidualnej odpowiedzialności za samego siebie, to wszystko inne jest jedynie kwestią nadbudowy, jakby to powiedział Marks.

 

Właśnie  o tym mówiłem: post bez obrażenia rozmówcy u ciebie nie istnieje.  Nawet Gacek ostatnio się poprawił w tym zakresie (albo jest bardziej subtelny ;) ). 

  • Zmieszany 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, schizzm napisał:

>2019 (2020 za rogiem)

>nie móc grać w grę przez brak polonizacji

 

podziwiam

 

Ja w HoI też bym miał pewnie trudności. No, albo przynajmniej mniejszą przyjemność z gry. 

 

Takie rpg z dużą ilością tekstu czy bardzo rozwiniętą fabułą też wole po polsku. Stałem się zbyt wygodnicki, że mógłbym czegoś nie zrozumieć, a potem szukać sensu zdania. 

 

e: choć w sumie chyba nie bo tam tylko napisy. Bardziej mi chodziło o czyste audio.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, schizzm napisał:

>2019 (2020 za rogiem)

>nie móc grać w grę przez brak polonizacji

 

podziwiam

Ja tam to rozumiem. Na codzień więcej mówię po angielsku, niż po polsku, ale w grach pokroju EU mam problem z tym średniowiecznym językiem, a gra ze słownikiem na kolanach to żadna przyjemność :D Inna sprawa, że w tym HoI język powinien być bliższy współczesności, więc i łatwiejszy językowo. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...