Skocz do zawartości

Pięć - sześć - cztery, szepcze Marynia numery, układając kolejne szydery (wzbudzając podziw nieszczery)


Feanor

Wybierz mądrze  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, verlee napisał:

 

Nie wiem za bardzo, na co odpowiadasz z tego, co podesłałem, bo ani ja, ani nikt ze screenszotów tego nie napisał.

Przecież ten trzeci napisał, że AOC pozbawiła Queens 23 tysięcy miejsc pracy. Chyba, że coś źle zrozumiałem ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, lad said:

Przecież ten trzeci napisał, że AOC pozbawiła Queens 23 tysięcy miejsc pracy. Chyba, że coś źle zrozumiałem ??‍♂️

 

No bo tak było, jej osobiste włączenie się w sprawę było jednym z powodów wycofania się przez Amazona z NYC po tym, jak miasto wygrało swoim zgłoszeniem konkurs na siedzibę nowego HQ firmy. Natomiast nie wiem, jak odpowiedzieć na jakieś frazy typu "wjeżdża na białym koniu", "wymarzone miejsca pracy" czy "biedacy".

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, verlee napisał:

 

https://www.nytimes.com/2019/03/19/nyregion/newyorktoday/AOC-Amazon-nyc.html

 

Jednocześnie jej reakcja:

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

2u6pj9f13b341.thumb.jpg.5e1b935e29b966e9a8e8cc6cbcf762d8.jpg

 

 

Nigdy nie podoba mi się robienie polityki za pomocą memów.

Z tego co sobie przypominam to jednym z głównych argumentów był prawdopodobny wzrost cen najmu mieszkań w tej dzielnicy powiązany z "inwestycją" (dofinansowaną grubo przez rząd i stan) Amazona, co w rezultacie doprowadziłoby do zwiększenia bezdomności.

 

Bodajże w Seattle po ekspansji Amazona ceny najmu wzrosły o 40% więc nie było to wróżenie z fusów.

 

Więc może jednak istnieją lepsze sposoby na zapewnienie miejsc pracy niż sprowadzanie za publiczne pieniądze korporacji traktującej ludzi jak śmieci? ??‍♂️

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

W ferie zimowe kupiłem lot do Barcelony na 5 dni. Niestety dopiero potem sprawdziłem, że w terminie 8 - 13 luty Barca nie gra u siebie. Ale jest pewna nadzieja: 12 lutego jest pierwszy półfinał Pucharu Króla. Jeśli Barca awansuje i pierwszy mecz zagra u siebie to byłaby szansa na mecz na żywo :)

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Na pewno zawsze jest tak, że akcja wywołuje reakcję. Zmniejszasz suwak z bezrobociem, zwiększasz suwak z cenami najmu, co prowadzi do problemów z czynszami. Problem oczywiście jest bardziej skomplikowany, ponieważ demokraci jako rozwiązanie problemów z najmem proponują federalną kontrolę czynszów (AOC na pewno jako zwolenniczka Berniego, który ma to w swoim programie), która generuje własne problemy: https://fee.org/articles/how-we-know-california-new-rent-control-law-will-make-its-housing-shortage-worse/ Dochodzi też problem dziwacznych regulacji budowlanych w USA, ale słabo znam się na tym szczerze mówiąc, tylko pobieżnie czytałem. Generalnie jestem w stanie się zgodzić także z tym, że deal sam w sobie nie był wspaniały, bo nie był, i miałby negatywne konsekwencje, bo miałby. Pytanie, czy był tym, czego akurat NYC potrzebował. I tu AOC może sobie mieć opinię, jaką chce.

 

Natomiast na pewno nie można być jednocześnie jednym z powodów rozwalenia dealu, a potem odtrąbić sukces, że się dojebało złemu korpo, bo Amazon tak czy siak jakoś tam wszedł z kilkoma teamami do NYC, mimo tego, że rezultat tego właśnie jej rozwalenia to -23,500 stanowisk. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiejsza sesja - po okresie względnej stabilizacji, wynalazłem cel narodowy ataku na Boliwię, wcześniej chciałem skorzystać z okazji, bo Ekwador wypowiedział wojnę Peru i ich trochę tłamsił, więc chciałem zadać Peruwiańczykom nóż w plecy, zanim jednak uzasadniłem cel wojenny to zdążyłem zająć Boliwię ([*]). Po czym przystąpiłem do ataku na Peru, wojna była bardzo szybka, mam już sporo dobrych dywizji piechoty. Ekwador nie wziął chyba nic z terenów Peru (:|), za to ja przejąłem trochę ziem. Odrzuciłem w trakcie działań wojennych pakt o nieagresji ze strony Ekwadoru, bo są moim następnym celem ;) Potem już trochę spokój, bo tak - Kolumbia jest dość mocna, Brazylia o wiele silniejsza, Urugwaj ma gwarantowaną niepodległość ze strony Brazylii, a Paragwaj ze strony... USA.

 

 

HhZesdw.jpg

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Vami napisał:

Zwrot lada w socjalizm to chyba większa wolta niż jakakolwiek moja w historii CMF.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To nie zwrot, tylko powrót do korzeni i mam na to dowody :matrix:

 

Poza tym to jest m.in. efekt bardzo wielu dyskusji z moimi angielskimi braćmi po szalu, w realnym świecie i na forach, gdzie przekonano mnie, że Everton = labour. Ten klub to za duża część mojego życia, żebym mógł się sprzeciwiać jego ideałom.

 

Poza tym ja przecież nie byłem nigdy jakimś hard libertarianinem, a jedynie korwinowskim dzbanem, który się podniecał oraniem lewaków. Nie bacząc na to, że większość z tego to były wyrwane z kontekstu anegdoty oparte na badaniach instytutu danych z dupy.

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...