Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Kinas napisał:

 

Zauważ, że są to kraje małe, albo prawie niesuwerenne, które w razie czego liczyć mogą na pomoc uzbrojonych sojuszników :> 

 

Wojsko jest potrzebne, choć wydaje mi się, że nie w takiej postaci, w jakiej widzi je część społeczeństwa, albo jakie potrzebne było te 30 lat temu. Przede wszystkim obronność nie wiąże się jedynie z wojną i "strzelaniem do Niemców/Ruskich", równie ważny jest porządek wewnętrzny (patrz Gendarmerie we Francji) czy pomoc przy powodziach itp, a w wojsku bardziej się obecnie liczy specjalizacja i wyszkolenie niż liczba.

 

No i to co mi się też nie podoba - a co jest związane z wojskowością, to stwarzanie wrażenia, że wojna jest/była fajna.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Scorpio napisał:

A ja chyba mialbym wyjebane na to, ze moja corka, w przedszkolu, mialaby spotkanie z jakas grupa rekonstrukcyjna i widzialaby bron. Bez przesady.

Dokładnie. Przedszkolaki tyle z tego wyniosą że przyszli panowie, pokazali im karabiny i granaty i było fajnie. A potem pewnie i tak o tym zapomną.

Odnośnik do komentarza

Nie potrafię ocenić czy przedszkole to już odpowiedni wiek. Na pewno nie powinno być miejsca na sytuacje gdzie dziecko ma w ręku broń. Wydaje mi się, że podstawówka byłaby już znacznie lepszym miejscem na edukacje zarówno na temat wojny i niebezpieczeństw z nią związanych, jak i na edukacje seksualną. Ale w sumie nie jestem na bieżąco z rozwojem emocjonalnym dzieci :-k

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ajerkoniak napisał:

Nie potrafię ocenić czy przedszkole to już odpowiedni wiek. Na pewno nie powinno być miejsca na sytuacje gdzie dziecko ma w ręku broń. Wydaje mi się, że podstawówka byłaby już znacznie lepszym miejscem na edukacje zarówno na temat wojny i niebezpieczeństw z nią związanych, jak i na edukacje seksualną. Ale w sumie nie jestem na bieżąco z rozwojem emocjonalnym dzieci :-k

Jabłka i pomarańcze.

Edukacja seksualna w zakresie postulowanym przez AFAIR WHO do wprowadzenia w przedszkolach ma polegać raczej na wyznaczeniu granic między kontaktem fizycznym powszechnie przyjętym w np. bliskich relacjach, a intymnością, dzięki czemu dzieci są w stanie wykryć zagrożenie ze strony pedofili, na które są narażone, a z drugiej strony by kształtować u nich powszechnie akceptowalne schematy zachowań.

Zupełnie czym innym jest wpajanie dzieciom świadomości wojny, broni, konfliktów zbrojnych, wojska itp. w sytuacji, gdy nie są narażone na jej stosowanie, a wobec zakazu posiadania broni nie grozi im ani użycie ich względem nich w sposób, któremu mogłyby przeciwdziałać, ani użycie broni przez nie same.

 

tl;dr naiwnym jest sądzić, że przedszkolaków nie dotyczą tematy seksualne tak samo, jak nie dotyczą tematy wojskowe.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o zrównanie tych sytuacji 1 do 1. Nie uważam też, że ich to nie dotyczy. Nie mam jedynie pewności co do tego czy to w tym momencie życia jest wystarczająco zrozumiałe. Nie wydaje mi się by inny rodzaj edukacji seksualnej niż przez Ciebie wspomniany w przedszkolu miał zastosowanie więc brzmi to sensownie.

4 minuty temu, Gacek napisał:

Zupełnie czym innym jest wpajanie dzieciom świadomości wojny, broni, konfliktów zbrojnych, wojska itp. w sytuacji, gdy nie są narażone na jej stosowanie, a wobec zakazu posiadania broni nie grozi im ani użycie ich względem nich w sposób, któremu mogłyby przeciwdziałać, ani użycie broni przez nie same

 

Hmm w sytuacji gdy rodzic jest przykładowo myśliwym takie ryzyko użycia zawsze jest. Wtedy edukacja nt zagrożenia związanego z bronią jest dobrym pomysłem. Ciekawi mnie jaki byłby odpowiedni moment na rozmowę, która by zawierała też elementy śmierci i zabijania :-k

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ajerkoniak napisał:

 

Hmm w sytuacji gdy rodzic jest przykładowo myśliwym takie ryzyko użycia zawsze jest. Wtedy edukacja nt zagrożenia związanego z bronią jest dobrym pomysłem.

To się jednak IMO nie kwalifikuje pod nauczanie całego przedszkola, co było w kontekście Bielska IMO dużą przesadą.

Odnośnik do komentarza

A tak btw, to ktos wspomnial o bajkach i powiem Wam szczerze, ze obecnie staramy sie cenzurowac niektore bajki czy piosenki, szczegolnie te starsze. Chocby glupie re re kum kum, gdzie wniosek jest taki, ze jak nie sluchasz sie mamy to pozalujesz = umrzesz ?

 

Zjadanie babci i rozcinanie pozniej wilka, to tez troche makabryczna bajka.

 

A tak z innej paczki, to chyba tez powinienem sie cieszyc z obecnego bezrobocia :kekeke:

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, me_who napisał:

? SHAME ?

No niestety będę musiał schować PS3 do szuflady ;)

 

Ale PS4 nadal zostaje z abonamentem do lutego 2021, więc jak to mówi Zibi

 

ECpC2IWU4AAIk59.jpg

 

Inna sprawa, że teraz takiego Cyberpunka chyba będę brał na xboxa :-k

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, verlee napisał:

Jak najbardziej propsuję, ale kuźwa Atlas? Ne było bardziej unikalnej nazwy? :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...