Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Dudek napisał:

comment_cAVqtSPzaaFKCOVnHcc29SZYJx1CtSEQ

 

To serio jest Triss ?

 Może taka fota, bo przypomina, ale sama aktorka spoko. I gdzieś mi mignął przyzwoity fanart.

3 minuty temu, demrenfaris napisał:

karnacja danej postaci nie powinna mieć w świecie Wiedźmina żadnego znaczenia fabularnego; nie po to są elfy i krasnoludy, by dokuczać murzynom..

 

To w ogóle jest beka by mówić o znaczeniu koloru skóry w kwestii fikcyjnych postaci xD

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę, że Wiedźmin musi być zupełnie inaczej odbierany za granicą ze względu na tłumaczenie. Jednak postaci w Wiedźminie używają sporo staropolskich zwrotów, których pewnie nijak się nie da przetłumaczyć bez kontekstu kulturowego. Może stąd to przeświadczenie w Polsce, że Wiedźmin jest "słowiański" :-k

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, demrenfaris napisał:

W ekranizacjach powieści, które dzieją się w fikcyjnych rzeczywistościach, w których kolor skóry ma duże znaczenie (np. ze względu na rasizm), kolor skóry odgrywających te postaci aktorów ma/może mieć/powinien mieć znaczenie w kastingu. 

 

Oczywiście. Ja się odnoszę do sytuacji gdzie nie ma wpływu na fabułę. A w 99% nie ma, chyba że bohaterowie doznają dyskryminacji pod jakimkolwiek względem.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

Oczywiście. Ja się odnoszę do sytuacji gdzie nie ma wpływu na fabułę. A w 99% nie ma, chyba że bohaterowie doznają dyskryminacji pod jakimkolwiek względem.

 

No nie, jednak takiego czerwonoskórego Chrobrego bym nie zdzierżył. W historycznych też bym dbał o kolorystykę. Chyba że chcemy uzyskać bezkształtny postmodernizm, wtedy ok. 

Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, Feanor said:

 

No nie, jednak takiego czerwonoskórego Chrobrego bym nie zdzierżył. W historycznych też bym dbał o kolorystykę. Chyba że chcemy uzyskać bezkształtny postmodernizm, wtedy ok. 

uznajesz Chrobrego za postać fikcyjną?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Feanor napisał:

 

No nie, jednak takiego czerwonoskórego Chrobrego bym nie zdzierżył. W historycznych też bym dbał o kolorystykę. Chyba że chcemy uzyskać bezkształtny postmodernizm, wtedy ok. 

 

Pewnie, wolałbym białego, niemniej jednak nie przeszkadzałoby mi to. Absurdem byłby aktor rasy innej niż postać, którą gra, a której rasa miała znaczenie dla historii, Np Luther King czy Mandela

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, ajerkoniak said:

Pewnie, wolałbym białego, niemniej jednak nie przeszkadzałoby mi to. Absurdem byłby aktor rasy innej niż postać, którą gra, a której rasa miała znaczenie dla historii, Np Luther King czy Mandela

 

W popularnym i historycznym mimo wszystko Hamiltonie połowa postaci jest innych ras niż była i ogólny poklask miał miejsce :> 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...