Skocz do zawartości

Jaka pierwsza Marynia w Nowym Roku, taki cały rok, a więc postarajcie się!!!!!!551


krzysfiol

Jak powinno mówić się o swojej towarzyszce/swoim towarzyszu życia?  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Makk napisał:

Macie szczęście, że drugiego od Pats nie ma (mnie) ;)

 

No Ty też zasługujesz na przysłowiowy „wpierdol za zlocie” za nieuczestniczenie w NAJLEPSZEJ I NAJSTARSZEJ lidze fantasy na forum.

 

I nie mówcie, że się nie znacie, bo to w niczym nie przeszkadza ;) ja zdobyłem mistrzostwo w tym roku :kekeke:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Misiek napisał:

 

Choć też mi się nie podoba idea małolitrażowych silników, to generalnie chyba dążymy do tego, żeby częściej zmieniać auta, a nie przejeżdżać po pół miliona kilometrów bez większego zająknięcia. Może dzięki temu w przyszłości będzie jeździło mniej trupów, bo okaże się, że remont takiego silniczka jest totalnie nieopłacalny, zwłaszcza, że teraz wszystko skomputeryzowane i Ździchu z szopy nie ogarnie młotkiem.

 

My w sensie firmy chyba ;) ? Świat jak już to idzie w kierunku rezygnowania samochodów na rzecz komunikacji miejskiej i ofert typu carsharing czy carpooling.

 

No i nie ma badań, które by określały na ile to wina jest po stronie starych systemów bezpieczeństwa, a na ile po kierowcach więc to dziwny wniosek.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

My w sensie firmy chyba ;) ? Świat jak już to idzie w kierunku rezygnowania samochodów na rzecz komunikacji miejskiej i ofert typu carsharing czy carpooling.

 

No i nie ma badań, które by określały na ile to wina jest po stronie starych systemów bezpieczeństwa, a na ile po kierowcach więc to dziwny wniosek.

No firmy, firmy :)

 

Co do drugiego zdania to w sumie nie chodziło mi tylko o wypadki, a raczej o to, że jeździ dużo złomu, jako całokształt: estetyki, kwestii środowiska, awaryjności i pewnie też tego bezpieczeństwa, bo choć pewnie w większości przypadków za wypadki odpowiadają kierowcy, tak mając różne systemy, pewnie część można ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krzysfiol napisał:

 

No Ty też zasługujesz na przysłowiowy „wpierdol za zlocie” za nieuczestniczenie w NAJLEPSZEJ I NAJSTARSZEJ lidze fantasy na forum.

 

I nie mówcie, że się nie znacie, bo to w niczym nie przeszkadza ;) ja zdobyłem mistrzostwo w tym roku :kekeke:

Nieznanie aż tak,to swoją drogą. Jak startowało w zeszłym roku i tym, to jakoś czasu ni było.

Na zlot też się wybieram co najmniej od 5 lat i zawsze mi z terminem nie po drodze. 

Odnośnik do komentarza

A propos samochodów, to ja zawsze u mechanika czuję się tak, jakbym brał kredyt we frankach ;) Moja wiedza motoryzacyjna jest zerowa, więc mógłby mi on wcisnąć wszystko, a ja bym z uśmiechem na ustach zapłacił mu i jeszcze podziękował :D 

Teraz, Makk napisał:

Nieznanie aż tak,to swoją drogą. Jak startowało w zeszłym roku i tym, to jakoś czasu ni było.

 

 

To w tym roku zapraszamy :) Nie potrzeba wiele czasu, w przeciwieństwie do tej MŁODSZEJ I GORSZEJ ligi NBA :D  

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysfiol napisał:

A propos samochodów, to ja zawsze u mechanika czuję się tak, jakbym brał kredyt we frankach ;) Moja wiedza motoryzacyjna jest zerowa, więc mógłby mi on wcisnąć wszystko, a ja bym z uśmiechem na ustach zapłacił mu i jeszcze podziękował :D 

No jak? Gdzie kiędza oszuka?!?! ;)

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, krzysfiol said:

No też myślę, czy nie wypadałoby zacząć poważnej debaty nad obecnością @FYM w lidze. W końcu to liga forumowa, a ten już nie się nie udziela ;) 

 

On już przed tym sezonem miał lecieć. Został przywrócony w ostatniej chwili, bo poszła informacja, że się dogadał z okradzionymi odnośnie spłaty w ratach.

 

Także imo nie się nad czym zastanawiać, niech wypierdala :) 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Misiek napisał:

No firmy, firmy :)

 

Co do drugiego zdania to w sumie nie chodziło mi tylko o wypadki, a raczej o to, że jeździ dużo złomu, jako całokształt: estetyki, kwestii środowiska, awaryjności i pewnie też tego bezpieczeństwa, bo choć pewnie w większości przypadków za wypadki odpowiadają kierowcy, tak mając różne systemy, pewnie część można ograniczyć.

 

No tak, tylko jak mieć nie złom, skoro polaka nie stać na kupno nowszego auta niż 10 letniego ;) ? Chyba statystyczny wiek samochodu w Polsce to 14 lat?

 

Hmm..akurat co do awaryjności i estetyki mogę się kłócić. Znajomy stolarz ma jakieś stare Volvo, 25 lat jak nic, traktuje to auto byle jak, dziesiątki razy wrzucał do niego kilogramy drewna i narzędzi, auto ma spokojnie 500k km przejechane i dalej nic się nie dzieje. Do tego (choć to kwestia gustu) to już kultowy design, jest ultra praktyczne i łatwo się manewruje, a co do bezpieczeństwa, to Volvo, więc nawet 30 letnie jest zajebiście bezpieczne.

 

Przecież żadne nowoczesne auto nawet nie zbliży się do pół miliona kilometrów przebiegu, więc gdzie tu awaryjność i ekonomia?

 

Zaś co do ekologii gdybym miał możliwość kupna hybrydy to z miejsca, ale elektryk w tym kraju to kretyński przykład dzikiej gonitwy za zachodem bez dostosowania do rynku. Pomijam z czego mamy prąd, ale nie mamy żadnej infrastruktury i rozwiązań prawnych by takie samochody ładować np na osiedlach prywatnych. Polecam poczytać https://www.facebook.com/Ekohorror/

 

Blog gościa, który ma BMW i3 i jak się pierdolił z administracją budynku przez parę miesięcy żeby jakoś określić kwestie ładowania.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ajerkoniak napisał:

No tak, tylko jak mieć nie złom, skoro polaka nie stać na kupno nowszego auta niż 10 letniego ;) ? Chyba statystyczny wiek samochodu w Polsce to 14 lat?

 

Hmm..akurat co do awaryjności i estetyki mogę się kłócić. Znajomy stolarz ma jakieś stare Volvo, 25 lat jak nic, traktuje to auto byle jak, dziesiątki razy wrzucał do niego kilogramy drewna i narzędzi, auto ma spokojnie 500k km przejechane i dalej nic się nie dzieje. Do tego (choć to kwestia gustu) to już kultowy design, jest ultra praktyczne i łatwo się manewruje, a co do bezpieczeństwa, to Volvo, więc nawet 30 letnie jest zajebiście bezpieczne.

 

Przecież żadne nowoczesne auto nawet nie zbliży się do pół miliona kilometrów przebiegu, więc gdzie tu awaryjność i ekonomia?

W sumie tego nie napisałem, ale chodziło mi tu o punkt widzenia producentów aut :) Nie opłaca im się robić trwałych aut. Ewentualnie będą części zamienne w chorych pieniądzach, jeśli się okaże, że jednak ludzie tak chętnie tych nowych aut nie kupują. Wydaje mi się, że coś się poprawiło w tej kwestii. Nawet po naszym forum widać, że nie ma tylko pytań o wiekowe auta z drugiej ręki, są ludzie, którzy kupują nowe, roczne, a nie 10-letnie.

 

Jasne, że żadne nowe auto nie przejedzie pół miliona kilometrów :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ajerkoniak napisał:

 

Podbijam, naturalnie Skody i Golfy są solidne, ale praktycznie sterylne jeżeli chodzi o wzbudzanie emocji. No i też chciałbym wiedzieć co jest takiego wow w tych mikrosilnikach bo ani o wytrzymałości, a tym bardziej dynamice, nie mówiąc o wyciszeniu nie powiedziałbym dobrego słowa.

Nie wiem, jakie emocje miałaby we mnie wzbudzać jazda samochodem ;) Chcę dojechać z punktu A do punktu B i pomyślałem, że mogę zrobić to wygodniej niż obecnie. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, krzysfiol napisał:

 

No też myślę, czy nie wypadałoby zacząć poważnej debaty nad obecnością @FYM w lidze. W końcu to liga forumowa, a ten już nie się nie udziela ;) 

Tak szczerze to nie za bardzo byłem w temacie afery zlotowej, ale jak FYM się wcale nie udziela na forum to też myślałem, żeby od przyszłego sezonu się z nim pożegnać.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Misiek napisał:

Wydaje mi się, że coś się poprawiło w tej kwestii. Nawet po naszym forum widać, że nie ma tylko pytań o wiekowe auta z drugiej ręki, są ludzie, którzy kupują nowe, roczne, a nie 10-letnie.

 

To dlatego, że skończyliśmy liceum i studia i poszliśmy do pracy. Co prawda Jahu uważa, że to zasługa PiSu, ale wg mnie to zasługa tego, że ludzie sobie poukładali życie i ciężko zapierdalają, więc ich na pewne rzeczy stać :)

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...