Skocz do zawartości

Jaka pierwsza Marynia w Nowym Roku, taki cały rok, a więc postarajcie się!!!!!!551


krzysfiol

Jak powinno mówić się o swojej towarzyszce/swoim towarzyszu życia?  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, kolek23 napisał:

 

Próbowałem tylko wyrazić w ten sposób własne niezadowolenie z sytuacji :)

 

 

W żadnym wypadku nie stawiam znaku równości między przekazem TVP a TVN. Zdecydowanie uprościłem tą sytuację.

 

Nie oglądam TVN na tyle, żeby móc miarodajnie określić, czy można ich określić jako telewizję PO, czy nie :) Po prostu jestem odrobinę sceptyczny, czy są w 100% obiektywni.

Żadne media nie są w 100% obiektywne.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, SZk napisał:

Jak myslicie, czy FYM bedzie wierny tradycji i bedzie na forum obstawial Oscary?

 

(zazwyczaj trafia sporo, wiec moze i doczekamy sie przelewu)

Gorzej jak postanowi pomnożyć zarobione pieniądze na innych zakładach żeby spłacić też odsetki

Odnośnik do komentarza

 

3 godziny temu, ajerkoniak napisał:

A ja tylko wspomnę, że istnieje coś takiego jak uwarunkowania społeczne, niektóre patologie są dziedziczone i wyjść z tego jest kurewsko ciężko i mało komu się udaje. A jak ktoś mi oferuje dodatkową kasę, dzięki której moje dziecko pójdzie do szkoły w niedziurawych butach to biorę w ciemno, a nie rozkminię "no, 10 lat pochodzi w tych rozwalonych butach, ale za 10 lt będzie nam lepiej bo tamci mają długoterminowy plan, to głosuje".

 

Byli tacy, którzy nie dawali kasy tylko mieli inne pomysły i też nie zagospodarowali tych od "daj mje pieniondze". Cóż, sami sobie winni.

 

Więc może nie spłycajmy dyskusji do patologii i wyciągających po hajs bo to dalekie od takiej prostoty.

Przecież cały ten klasowy ból dupki o 500+ sprowadza się do tego, że przejebywanie go na wódę nie jest ok, ale już na prosecco tak :kekeke: 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@tio mam pytanie, może będziesz mógł (chciał? ;)) pomoc, albo naprowadzic na odpowiednie źródła (możemy przejść na priv)

Chodzi mi o te konwencję MLI, do której przystąpiła Polska i rozliczanie podatkowe w dwóch krajach. Z tego co sprawdziłem Hiszpania też jest tego częścią, ale nie bardzo rozumiem na kogo będzie nakładany obowiązek rozliczenia także w Polsce. :-k

Odnośnik do komentarza

Od 2019 r. Konwencja MLI jest stosowana do podatków u źródła w odniesieniu do UPO z Austrią, Australią, Francją, Izraelem, Japonią, Litwą, Nową Zelandią, Serbią, Słowacją, Słowenią i Wielką Brytanią. Natomiast w odniesieniu do pozostałych podatków (w tym do podatków od dochodów z pracy najmniej), od 2019 r. Konwencja MLI ma zastosowanie wyłącznie do UPO z Austrią i Słowenią. 

Żeby ta konwencja i w ogóle umowa UPO miała do Ciebie (i innych mieszkających za granicą forumowiczów) zastosowanie to mówimy o sytuacji gdy osoba ma miejsce zamieszkania w Polsce a uzyskuje dochody za granicą. Miejsce zamieszkania to przede wszystkim "ośrodek interesów życiowych" czyli państwo, w którym koncentruje się życie (żona, partnerka, kobieta, loszka, dzieci, spędzanie czasu).

Jeżeli mieszkasz i pracujesz w Hiszpani to umowa UPO i Konwencja MLI i polski fiskus Cię nie obchodzą.

3 godziny temu, Meler napisał:

Kingdoms of Amalur wyszło we wstecznej na Xboxie. Warto :) Szkoda że nie remaster, ale i tak warto. 

A w nową Forza Horizon grywasz? Ja po spokńczeniu RDR2 wezmę się za objeżdżanie Wielkiej Brytanii

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, tio napisał:

Od 2019 r. Konwencja MLI jest stosowana do podatków u źródła w odniesieniu do UPO z Austrią, Australią, Francją, Izraelem, Japonią, Litwą, Nową Zelandią, Serbią, Słowacją, Słowenią i Wielką Brytanią. Natomiast w odniesieniu do pozostałych podatków (w tym do podatków od dochodów z pracy najmniej), od 2019 r. Konwencja MLI ma zastosowanie wyłącznie do UPO z Austrią i Słowenią. 

Żeby ta konwencja i w ogóle umowa UPO miała do Ciebie (i innych mieszkających za granicą forumowiczów) zastosowanie to mówimy o sytuacji gdy osoba ma miejsce zamieszkania w Polsce a uzyskuje dochody za granicą. Miejsce zamieszkania to przede wszystkim "ośrodek interesów życiowych" czyli państwo, w którym koncentruje się życie (żona, partnerka, kobieta, loszka, dzieci, spędzanie czasu).

Jeżeli mieszkasz i pracujesz w Hiszpani to umowa UPO i Konwencja MLI i polski fiskus Cię nie obchodzą.

A w nową Forza Horizon grywasz? Ja po spokńczeniu RDR2 wezmę się za objeżdżanie Wielkiej Brytanii

Forza to idealny tool jak się nic innego nie chce robić. Więc grywam czasem i 4 jest najlepsza z tych dotychczasowych. Fajowy klimat. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Pulek napisał:

@lad, grasz coś w menago?

Dzisiej miałem pograć, ale się zaczytałem :/ Może coś ruszę przed snem, ale od ponad tygodnia nie grałem nic.

 

U mnie to falami. Jak się wkręcę to będę grał 2 miesiące cały czas, a później 2 tygodnie przerwy. Będę pisał co i jak, bo wiem że czytasz! :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...