Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie tegosezonowych rekordow:

 

W aktualnym sezonie FC Barcelonie, oprócz wywalczenia Mistrzostwa Hiszpanii, udało się pobić także kilka rekordów zarówno klubowych, jak i krajowych.

 

REKORDY KLUBOWE:

 

- Największa ilość punktów (99)

- Największa ilość zwycięstw (31)

- Największa ilość zwycięstw na wyjeździe (13 - wyrównany rekord z ubiegłego sezonu)

- Najlepszy bilans bramkowy (+74)

- Najdłuższa seria bez porażki od początku sezonu (21 spotkań - 17 zwycięstw, 4 remisy, w tym czasie 52 bramki strzelone, 11 straconych)

 

REKORDY LIGI HISZPAŃSKIEJ:

 

- Największa ilość punktów (99). Mimo, iż jest to rekord krajowy, takiego osiągnięcia nie udało się osiągnąć żadnej drużynie z najważniejszych lig europejskich.

 

- Największa ilość zwycięstw (31). Identycznym osiągnięciem w tym sezonie pochwalić się może Real Madryt.

 

- Największa ilość zwycięstw na wyjeździe (13). Wyrównany rekord z ubiegłego sezonu oraz tegoroczny Realu Madryt.

 

- Najlepszy bilans bramkowy (+74)

 

Warto również nadmienić, iż Barça może pochwalić się 45 zwycięstwami w 59 oficjalnych spotkaniach rozegranych w tym sezonie.

 

REKORDY INDYWIDUALNE:

 

Leo Messi: Pierwszy zawodnik, któremu w jednym sezonie udało się zdobyć Złotą Piłkę, Nagrodę dla Piłkarza Roku FIFA, Trofeo Pichichi oraz Złotego Buta. Argentyńczyk wyrównał również osiągnięcie Ronaldo z sezonu 1996/97 (zarówno pod względem bramek ligowych, jak i strzelonych w przeciągu sezonu), jednak gdy Brazylijczyk występował w Barcelonie, o Mistrzostwo Hiszpanii walczyły 22 zespoły.

 

Pierwszy raz, kiedy dwaj zawodnicy Barçy zdobywaj jednocześnie trofeum Zamory (Víctor Valdés), jak i Pichichi (Leo Messi).

 

 

 

fcbarcelona.cat

 

 

 

i jeszcze garsc wypowiedzi pomeczowych:

 

Po wczorajszym spotkaniu z Realem Valladolid mogliśmy być świadkami fiesty odbywającej się na Camp Nou z okazji zdobycia mistrzostwa. Podczas świętowania niemal wszyscy piłkarze, których dane nam było w tym sezonie oglądać w meczach pierwszej drużyny powiedzieli parę słów do mikrofonu w obecności ponad 98 tysięcy kibiców. Oto co mówili.

 

Xavi:

Jak powiedział Puyi, w tym roku wielu próbowało nas złamać na wszelkie możliwe sposoby, ale im się to nie udało. Jak powiedział presi* „niech się od nas uczą!”. Idziemy do Luz de Gas presi! ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Iniesta:

Dobry wieczór, ta liga jest dla was! Dzięki wam udało mi się przezwyciężyć trudne chwile, które przychodziły w czasie tego sezonu. Za rok znów się tu widzimy. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Pedro:

Po pierwsze, dziękuję wam za wsparcie jakie nam przez cały sezon okazywaliście. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że to ciężko wywalczone mistrzostwo was zadowala. ¡Visca el Barça, Visca Catalunya y Visca Tenerife!

Marquez:

Dobry wieczór wszystkim! Wielkie podziękowania za waszą wiarę, te wszystkie lata były najlepszymi w moim życiu. Podziękowania dla zarządu, sztabu szkoleniowego oraz graczy. Wielkie podziękowania, oraz ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Milito:

Chciałem tylko powiedzieć, że dla mnie bycie częścią tej drużyny wraz z tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi to wielki honor. Jesteśmy grupą ludzi, która osiągnęła wielki sukces. Wszyscy wspieramy się w trudnych chwilach, wspierali mnie tak samo jak wy. Chciałem za to podziękować, a teraz czas na to by cieszyć się tą chwilą. Adéu!

Busquets:

Dobry wieczór. Bez was to wszystko byłoby niemożliwe. Cieszcie się tym, ponieważ na to zasłużyliście. Gratulacje. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Chygrynskiy:

Dziękuję i gratuluję bo to wasz zwycięstwo. Dzisiaj celebrujemy nasze wszystkie zwycięstwa! Dzięki!

Alves:

Dobry wieczór wszystkim, witam cały stadion. W tym roku jesteśmy tutaj by świętować kolejny tytuł i uważam, że jest to bardzo ważne, że udało nam się znów wygrać w tych trudnych rozgrywkach. Mamy również coś dla specjalnego gościa**, który pojawił się na Camp Nou, świętować będziemy tańcem… „waka waka”! ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Keita:

Dobry wieczór, wielkie podziękowania dla was wszystkich. Zarówno dla ludzi związanych z klubem jak i dla kibiców. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Abidal:

Dziękuję za wsparcie, które towarzyszyło nam przez cały sezon. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc grać w tym klubie. Dziękuję całej drużynie, gdyż spędziłem kilka miesięcy na leczeniu kontuzji. Ta liga jest dla was. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Ahh, chwila chwila… mam wiadomość dla żony: zabierz kurtki bo dziewczynkom jest zimno.

Puyol:

W tym roku wielu nas atakowało, ale nie udało im się nas złamać. Zostaliśmy mistrzami gdyż jesteśmy najlepsi. Podziękowania dla ludzi, którzy pracują na sukces piłkarzy. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Valdes:

Jesteście najlepszymi kibicami na świecie. Wielkie podziękowania dla was. Musimy być dumi z powodu tego klubu i tej drużyny, której po raz kolejny udało się zdobyć tytuł kosztem naszego największego rywala. Jak powiedział trener tytuł zawdzięczamy wam. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na Wembley uda nam się was uszczęśliwić. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Messi:

W tym roku nie powiem niczego dziwnego, po prostu podziękuję wszystkim i powiem tak jak to się mówi u nas w Argentynie: la concha de su madre***. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Pique:

Dobry wieczór. To wszystko czego chcieliśmy. Wielu nie chciało aby tytuł trafił tutaj, zostali oni wykiwani i… zapraszam ich ponownie. Gratuluje wam by wy również jesteście mistrzami. Chciałbym być przez was zapamiętany. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya! (tłum zaczyna śpiewać ‘Madridista qui no boti’) Chciałbym wyjaśnić, że nie śpiewam tego, gdyż w innym wypadku znów zastępy niebieskie na mnie zrzucą!

Ibra:

Dziękuję wam wszystkim. Dziękuję sztabowi, który wiele mi pomógł, podobnie jak wy. Jestem bardzo szczęśliwy. (Zlatan mówi kwestie dobrze znaną z Crackovii, którą postać, odgrywająca go, wypowiada bardzo często, co wprawia cały stadion w zachwyt)

Henry:

Dobry wieczór, chciałem powiedzieć, że zdobycie mistrzostwa z 99 punktami na koncie to coś czego nigdy w życiu nie widziałem. Dziękuję wam wszystkim. Gra dla tego klubu jest czymś wyjątkowym. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Bojan:

Chciałem podziękować rodzinie oraz wszystkim kibicom. Dziękuję również kolegom z drużyny, bądźcie szczęsliwi. ¡Visca el Barça y Visca Catalunya!

Pinto:

Dobry wieczór, myślę że kluczem do wygranej było znalezienie wspólnego języka z wami, stworzyliśmy jedność. Dalej twórzmy historię.

Toure:

Dobry wieczór, witam cały stadion. Ten rok był dla nas i dla was specjalny. Nie było łatwo , ale udało nam się wygrać ligę dzięki waszemu wsparciu. Dziękuję wszystkim fanom oraz moim przyjaciołom. Dziękuję.

Maxwell:

Ta grupa zasługuje na wszystko co nam się w tym roku przytrafiło. Dziękuję wam wszystkim. Uściski.

Jeffren:

Dobry wieczór. Chciałem podziękować wszystkim Katalończykom oraz sztabowi szkoleniowemu. Dzięki nim czułem się członkiem tej drużyny. Gratulacje dal wszystkich Katalończyków. ¡Visca el Barça, Visca Catalunya y Visca Tenerife!

 

-----------

* Presi – tak Xavi określił oczywiście Joana Laportę

** wczorajszy mecz z wysokości trybun oglądała Shakira, to jej swój taniec zadedykował Dani

*** wyjątkowo wulgarny zwrot bez dosłownego tłumaczenia ;)

Odnośnik do komentarza

Sam meczyk palece lizać mam nadzieję że teraz tylko nie prześpią okienka transferowego , bo jak umiejętnie zostanie wzomocniony zespół to tak naprawdę może powstać potęga na długie lata , aczkolwiek wielki szacunek dla tego co zrobił Real bo tak naprawdę to w tym sezonie Real i Barcelona walczyły o mistrzostwo a reszta ligi o trzecie miejsce.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że Makelele odszedł a z niego przyszedł Owen (tak w skrócie ;)). Na pozycji Toure może grac Keita czy Sergio. No i pozostaje kwestia na ile Yaya pogodzi się ze swoją rolą. Jesli mu pasuje, to może zostac, jaesli ma marudzić, to nie wiem..

A Fabregas to zakup już w perspektywie lat. Xavi młodszy nie będzie, a co rok łupać 60 meczów tez będzie mu ciężko.

No i kiedyś link dawał Feno bodaj o tym jak wygląda praca z młodzieżą - że wszyscy są przygotowywani do gry w pierwszym składzie. Co prawda Cesc odszedł z Barcelony wieki temu, ale filozofia gry aż tak wiele się nie zmieniła. No i jest z rocznika wybitnie udanego dla La Masii.

Poza tym, zobaczcie jak zakwitł Pique po powrocie na Camp Nou, nie dziwie się, ze się ludzie napalają na Cesca. No i są wybory prezydenckie,kto wie co będą obiecywać kandydaci.

Aczkolwiek ja średnio wierzę w ten transfer, musiałby sam Fabregas chcieć.

Odnośnik do komentarza

Villa to klasyczny napastnik, a Henry był w tym sezonie tylko rezerwowym. Grał Pedro takiego fałszywego napastnika. Villa to raczej klasyczny przykład napastnika grającego na szpicy gdzie jest już Zlatan i Bojan. Villa jest piłkarzem lepszym niż Zlatan i pewnie rywalizację  z nim wygra ale czy Zlatan spokojnie będzie pełnił rolę rezerwowego?

Odnośnik do komentarza

me_who, pisuje sie ( ;-) ), że wlasnie Fabregas naciska na Arsenal zeby go puscili, wiec z jego strony wola jest - rozbija sie, jak zwykle, o kase i weto Wengera. Transfer Cesca moze i ma rece i nogi, w tym sensie, ze to idealny, wrecz naturalny nastepca Xaviego. Problem w tym, ze jesli juz w tym sezonie Yaya narzekal, ze malo gra, to teraz jego sytuacja moze byc jeszcze gorsza. Zgoda, ze Toure nie jest tak wazny jak Makelele byl dla Realu itd. Problem w tym, ze to IMO niesamowicie wartosciowy czlonek druzyny. Silny, waleczny, nieodpuszczajacy, dodatkowo z ciagiem na bramke. To on jeszcze za Rijkarda gral niemal pol sezonu na srodkach przeciwbolowych i byl jednym z najlepszych zawodnikow. To on gral na srodku obrony w kluczowych meczach zeszlego sezonu i spisal sie doskonale. Brak takich ludzi czesto jest w wielu zespolach bolesnie odczuwany (vide Arsenal). Nie chce byc zlym prorokiem, ale pozbywanie sie 'fighterow' kosztem kolejnych 'crackow' moze sie zemscic.

Odnośnik do komentarza

ja sobie nie wyobrazam odejscia Yaya Toure! Keita moze isc ale nie Yaya, caly czas sie moge zrozumiec jak ten zawodnik nie gra w pierwszym skladzie. Jesli chodzi o atak to jesli juz chcemy wymienic Zlatana (ja bym mu dal szanse w nastepnym sezonie) to IMO lepiej powalczyc o Torres niz o Ville.

Odnośnik do komentarza
Laporta w ostatnim wywiadzie tych poglosek nie zdementowal.

Nie wiem czy Laporta podejmie jeszcze tak kluczowe decyzje. Poza tym jakoś mało realne wydaje mi się po roku odsyłanie gracza, za którego się zapłaciło masę kasy i jeszcze oddało Eto'o. Ale jeśli Ibra był rozczarowaniem, to co powiedzieć o naszym ukraińskim bogu defensywy? :) Swoją droga to Szwed nie spalił mostów w Turynie uciekając ze zdegradowanego Juve do Interu?

Dla mnie Zlatan zasługuje na to, by grac kolejny sezon. Oczywiście teraz to on musi wygryźć Bojana ze składu, bo umówmy się, ze Krkic wygrał rywalizację z nim i z Henrym. I jeśli się pogodzi z taką rolą, to proszę bardzo.

 

@kaderr - jak położę na szali Toure i Cesca, to mimo całej mojej sympatii do Yayi, wolę Fabregasa. Może jest mniejszy niż Toure, no ale nie chcesz mi powiedzieć, ze Cesc by został kapitanem jednego z najlepszych angielskich zespołów, gdyby nie był waleczny czy grał bez zaangażowania (to Barcelonie strzelił gola złamaną nogą czy co tam miał?). Oczywiście nie chcę wypychać Toura na siłę, bo wypychanie Eto'o nie zakończyło się sukcesem :) Ale jeśli Yaya nie będzie chciał kolejny sezon być 1/2 wchodzącym no to nie ma sensu by się obie strony ze sobą męczyły.

Odnośnik do komentarza

zapominacie jeszcze o dosc istotnym fakcie - mianowicie na razie sam Toure nie zabral glosu w sprawie, a wypowiada sie w jego imieniu jedynie Seluk, ktory juz w zeszlym sezonie wieszczyl odejscie Yayi z Barcelony, za co z reszta dostal solidna bure od samego podopiecznego :D

Odnośnik do komentarza

Puśćmy Keitę, sprowadźmy Fabregasa. Puśćmy Henry'ego, sprowadźmy Villę. Niech zostanie i Yaya, i Zlatan. Natomiast należy się powoli nastawiać na to, że po następnym już sezonie należy pomyśleć o następcy Puyola i lewym obrońcy z prawdziwego zdarzenia. Na to jednak mamy czas. ;)

 

 

 Każdy ma prawo do swoich opinni i ja to bardzo szanuje , ale wogóle się z Tobą nie zgadzam uważam podobnie jak Pescar nie idziemy błędną drogą Relu i nie kupujmy gwiazd na siłę bo je już mamy w obecnym zespole. Uważam że Barca powina w tym okienku znaleść solidnych zmieników dla graczy z pierwszej jedenestki i to moim zdaniem powinien być pryjorytet. Co do Dawida tak klasowy gracz jak on napewno by się wkoponował w zespół , ale bardziej od niego wolałbym Fabregasa bo co by o nim nie mówić to jest wychowanek i ten trasfer w mojej opinni bardzo by podkreślał charakter drużyny-wychowankowie najważniejsza rzecz. A Dawida stawiam jako cel transferowy nr.2.I tak naprawdę nie poruszana przez nikogo kwestia a moim zdaniem ważna klasowy zmiennik dla Valdesa bo w moiej opinni na chwilę obecną takiego nie mamy. 

Odnośnik do komentarza
Dziennik Las Provincias poinformował, że władze Valencii o godzinie 22.00 potwierdziły sprzedaż Davida Villi do FC Barcelony za kwotę 42M €. Oficjalne strony klubów nie opublikowały jeszcze stosownych informacji, ale może stać się to w każdej chwili.

Wszystko wygląda na to, że jednak Villa jest/będzie zawodnikiem Barcy. Czyżby Ibra out?

Odnośnik do komentarza

o Zlatanie mowi sie, ze zainteresowanie nim wyraza Juventus. Laporta w ostatnim wywiadzie tych poglosek nie zdementowal.

Taki transfer jest mimo wszystko bardzo mało prawdopodobny. Tak jak wspomniał me_who, Ibra jest chyba ostatnią osobą jaką tifosi chcą zobaczyć w Turynie. Wystarczy spojrzeć, jakie męki przeżywał Cannavaro, który po degradacji zdezerterował do Realu a nie do Interu, tak jak Ibra. Nowy zarząd raczej nie będzie chciał sobie strzelić w stopę wydając ~40 mln € na taką osobę.

 

Nie wiem, jak to wszystko chcą ustawić w Barcelonie. Ja wiem, że żeby grać o najwyższe cele trzeba mieć szeroką kadrę, jednak sadzanie na ławce kogoś z pary Villa/Ibra podchodzi pod samobójstwo. Do tego jeszcze macie Bojana. :-k Raczej żaden z nich nie będzie ustawiany na skrzydle w miejscu coraz słabszego Henryego (tym bardziej że szaleje tam Pedro). W sprzedaż Ibrahimovicia też raczej nie wierzę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...